Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Danio

Problem z podświetleniem myszki po wyłączeniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, od jakiegoś czasu mam problem z myszką, która świeci po wyłączeniu komputera (wcześniej przy wyłączonym komputerze wystarczyło poruszyć gryzoniem, aby się zaświecił). Z klawiaturą tego problemu nie ma. Zmiana ustawień w BIOSie po części rozwiązuje sprawę (S4, S5 i S4+S5). Otóż płyta główna odcina zasilanie od myszki, ale po włączeniu komputera podświetlenie klawiatury przestaje funkcjonować. Sterowniki są aktualne, próbowałem też podłączyć sprzęt pod inne porty. Napisałem w tej sprawie do Asusa i Razera, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Bardzo proszę o pomoc :)

 

Mysz: RAZER DeathAdder Elite

Klawiatura: RAZER DeathStalker Chroma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to w biosie nie jest jakieś "battery charging usb" albo inne "dzielenie" się prądem po usb ?, kiedyś na płytach były zworki do ustawiania czy dany port ma mieć napięcie tak by można było wybudzić/włączyć kompa mycha lub klawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po włączeniu komputera podświetlenie klawiatury przestaje funkcjonować

 

Czyli po majstrowaniu w BIOSie po wyłączeniu kompa zarówno klawiatura i mysz przestają świecić, a po włączeniu kompa co jest z podświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po majstrowaniu w BIOSie po wyłączeniu kompa zarówno klawiatura i mysz przestają świecić, a po włączeniu kompa co jest z podświetleniem?

 

Aktywowanie funkcji ErP powoduje, że po włączeniu komputera klawiatura nie świeci do momentu, gdy wejdę w Razer Synapse i ręcznie wył./wł. podświetlenie. Owszem, problem z myszką znika, ale pojawia się nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ze 2-3 razy miałem coś podobnego z moim corsairem, po wybudzeniu z uśpienia klawiatura świeciła, ale klawisze nie działały, wystarczyło, że otworzyłem tylko okno CUE do zarządzania urządzeniami corsaira i zaczęła wtedy działać w pełni. Może to jeszcze kwestia tego softu/sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, co odpisze Asus i Razer - jestem przekonany, że będą chcieli, aby BIOS został zaktualizowany do najnowszej wersji. Średnio chcę to robić, ponieważ nie wiadomo, jak po poprawkach będzie z OC. Czy takie ciągłe świecenie myszki szybciej są wykończy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Razer Abyssus świecił kilka lat i teraz leży jeszcze w szufladzie jako zapasowy :) Jakoś tak się przyzwyczaiłem że świecił w nocy na niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem telefon od Asus Polska - problem jest znany i płyty główne tego producenta tak mają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...