Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ProXu37

Zestaw 3500-4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zakupić nowy komputer typowo do grania który nie będzie jakiś mega głośny. Chciał bym się dowiedzieć czy wszystko będzie ze sobą współgrać i poprosić o ewentualne zamienniki poszczególnych podzespołów i wytłumaczenie dlaczego akurat one.

 

XFX Radeon RX 590 Fatboy OC+ 8GB GDDR5 1 279,00 zł

HyperX 8GB 3000MHz Predator Black CL15 (2x4GB) 339,00 zł

be quiet! Pure Rock 145,00 zł

MSI B450-A PRO 399,00 zł

be quiet! System Power 9 500W 215,00 zł

be quiet! Pure Base 600 czarna z oknem 369,00 zł

AMD Ryzen 5 2600 729,00 zł

Kingston 480GB 2,5" SATA SSD A400 289,00 zł

 

3 764,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie CPU Fortis 3 - 140 mm wentylator

Pure Base zmieniałbym. Ta obudowa nie wyróżnia się niczym ciekawym.

Albo Meshify C albo taniej Eclipse P350X TG

Biorąc Phanteksa zasilacz można podciągnąć pod Focusa 550W przy małej dopłacie.

SSD na Crucial BX500 czy MX500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzieki za odpowiedz twoja propozycja obudowy naprawde mi sie spodobala a fortis wydajniejszy co powiesz na cos takiego ?

Cpu:Ryzen 5 2600

 

Gpu:Rx590 xfx  fatboy

 

Moba:Msi b450-a pro

 

Ram:Hyperx 3000mhz cl15 2x4

 

Ssd:Crucial mx500 500gb

 

Chlodzenie cpu:Fortis 3 v2

 

Zasilacz:SP supremo m2 gold

 

Obudowa:Phanteks Eclipse 350x rgb

 

Taki zasilacz wystarczy? Ryzena mam zamiar podkręcić

I jeszcze kwestia dodatkowych wentylatorów w obudowie nie bardzo wiem ile sztuk kupic i jak je rozmiescic

Dodam jeszcze ze monitor z freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorów póki co nie kupuj. Złóż to w całość, sprawdź temperatury podczas obciążenia i wtedy myśl ewentualnie o wentylatorach. Zestaw jest ok choć naprawdę jak możesz to dorzuć te 100 zł i weź Seasonica Focus 550W. Masz 10 lat gwarancji, bardzo dobre półpasywne chłodzenie, dobry środek. Dodatkowo o ile masz zamiar dokładać pamięci do 16 GB, to weź może na start 1x8GB.

 

Tutaj masz 2500 zł https://proline.pl/koszyk/a586cb92 i w sumie jak dodasz obudowę oraz RX 590, to zamkniesz się z 16 GB DDR4, Focusem 550W w 4000 zł. Dając 8 GB cenowo wyjdzie tak samo jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorów póki co nie kupuj. Złóż to w całość, sprawdź temperatury podczas obciążenia i wtedy myśl ewentualnie o wentylatorach. Zestaw jest ok choć naprawdę jak możesz to dorzuć te 100 zł i weź Seasonica Focus 550W. Masz 10 lat gwarancji, bardzo dobre półpasywne chłodzenie, dobry środek. Dodatkowo o ile masz zamiar dokładać pamięci do 16 GB, to weź może na start 1x8GB.

 

Tutaj masz 2500 zł https://proline.pl/koszyk/a586cb92 i w sumie jak dodasz obudowę oraz RX 590, to zamkniesz się z 16 GB DDR4, Focusem 550W w 4000 zł. Dając 8 GB cenowo wyjdzie tak samo jak u Ciebie.

Przekonałeś mnie do seasonica 550 w napewno starczy ? 40 zł wiecej kosztuje 650 w z goldem.

A co do ramu wydaje mi sie ze narazie 8 mi wysarczy tylko czy jest sens kupowac 1x8 zamiast 2x4 gdybym mial w planach za rok czy dwa dokupic dodatkowe 8 gb ?

Jeszcze widze ze podmieniles plyte glowna wydaje ci sie ze jest warta doplaty pod oc ? Tą stówke do plyty wsumie też bym mogl dorzucic jezeli bylo by warto dla stabilnosci.Płyta ma 4 banki pamieci a wydaje mi sie ze wiecej niz 16 nie bede juz mial w planach wrzucac na nią.Zamkne sie w ok 4tyś także nie jest zle a ramu wydaje mi sie ze 16 gb aktualnie nie jest jeszcze jakos mega potrzebne do grania.Jeszcze co do obudowy ten phanteks jest dobrze wykonany ? wizualnie mi sie podoba ale cos sie boje o jego jakosc.Rowniez mi sie spodobala SilentiumPC Gladius GD6 TG ARGB lecz tez boje sie o jakosc do ceny ok 300zl.Chyba ze 16 gb to takie optiumum to moze znajde dodatkowe finanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB to już mało do grania - odpalisz grę na silniku Frostbite czy nowe sandboxy Ubisoftu i lipa. Na X-Komie masz G.Skille 3000 MHz CL16 2x8GB za 499 zł. Poza tym Ryzen potrzebuje 2 kości - na 1x8GB i 4x4GB są pewne problemy. Więc lepiej od razu wziąć 2x8GB i mieć spokój.

 

Płyta MSI B450A-Pro i B450-Tomahawk to w zasadzie to samo, więc można brać tańszą.

 

Zasilacz 550W wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB to już mało do grania - odpalisz grę na silniku Frostbite czy nowe sandboxy Ubisoftu i lipa. Na X-Komie masz G.Skille 3000 MHz CL16 2x8GB za 499 zł. Poza tym Ryzen potrzebuje 2 kości - na 1x8GB i 4x4GB są pewne problemy. Więc lepiej od razu wziąć 2x8GB i mieć spokój.

 

Płyta MSI B450A-Pro i B450-Tomahawk to w zasadzie to samo, więc można brać tańszą.

 

Zasilacz 550W wystarczy.

Wyszło mi takie coś

fatboy 1259zl

phankeks eclipse 350x 309zl

fortis 3 v2 150zl

crucial mx500 319zł

MSI B450-A PRO 399zl

gskill aegis 2x8gb 3000mhz cl 16 489zl

ryzen 5 2600 709zl

seasonic 550w gold 380zl

Czyli ok4000 zł budżet nie naruszony więc jestem jak narazie bardzo zadowolony poczekam na ocene kogoś jeszcze tego zestawu a jak nie to zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego płyta mATX jak bierzesz P350X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego płyta mATX jak bierzesz P350X?

O rany ale bym sie zdziwil jak by przyszla miala byc MSI B450-A PRO dzieki za spostrzegawczosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co.

Już miałem zamiar zamawiać lecz zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej wybrać rx 580 zamiast tego 590 z tego co widziałem różnica w grach jest na poziomie 5 fps max 10. Jak myślisz warto dopłacać te 200 zł? Czy może serio lepiej brać 580?

Stanęło na takim czymś

https://www.x-kom.pl/lista/8dzm6y91m

Jeżeli dopłata do fatboya jest nie opłacana mógł bym dorzucić tą stówkę do jakiejś innej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/v0pkcdwv2

Lekko poprawione. Tańsze pamięci, zasilacz 550W wystarczy, lepsza obudowa.

 

Gdybyś wywalił na razie Fortisa i zmienił obudowę na RG4 to można dać GTX 1070. Możesz również poczekać na RTX 2060, od 15 stycznia w sklepach. Lepsza od GTX 1070, w testach często dogania GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem zamiar zamawiać lecz zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej wybrać rx 580 zamiast tego 590 z tego co widziałem różnica w grach jest na poziomie 5 fps max 10. Jak myślisz warto dopłacać te 200 zł? Czy może serio lepiej brać 580?

Stanęło na takim czymś

https://www.x-kom.pl/lista/8dzm6y91m

Jeżeli dopłata do fatboya jest nie opłacana mógł bym dorzucić tą stówkę do jakiejś innej obudowy.

 

Moja rada tak. Na spokojnie się jeszcze zastanów. Masz dość niewygodny budżet ale i tak można tutaj ugrać coś ciekawego o ile będą jakieś pieniądze za miesiąc, dwa czy trzy. Na teraz kupić bazę CPU i GPU a resztę dokładać sobie z czasem żeby za te 2-3 miesiące uzyskać sprzęt o całkowicie innej wydajności.

 

Przy przekroczeniu na teraz budżetu o 300 zł przeskakujesz RX580, RX 590, GTX 1070, GTX 1070 Ti, GTX 1080 i lądujesz na RTX 2070

 

https://proline.pl/koszyk/5d006651

 

Dokupić pamięci 8 GB do duala za jakiś czas. Dołożyć jakiś dysk albo teraz na start dać wersję 500 GB za 100 zł więcej albo nawet teraz dać HDD1TB co by się zmieścić z wszystkim, za 2-3 miesiące walnąć SSD. Na koniec jesteś w zupełnie innym miejscu jeżeli chodzi o wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/v0pkcdwv2

Lekko poprawione. Tańsze pamięci, zasilacz 550W wystarczy, lepsza obudowa.

 

Gdybyś wywalił na razie Fortisa i zmienił obudowę na RG4 to można dać GTX 1070. Możesz również poczekać na RTX 2060, od 15 stycznia w sklepach. Lepsza od GTX 1070, w testach często dogania GTX 1080.

https://www.x-kom.pl/p/411805-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400s-tempered-glass-czarny.html jakieś opinie o tej obudowie ? Wizualnie bardzo mi się podoba, a co do rtxa orientujesz się w jakich cenach będą modele innych marek ? Ten FE mnie nie przekonuje z tego co czytałem on ma być w cenie 1619 zł jeżeli naprawdę był by taki skok wydajności w tej cenie znalazł bym dodatkowy fundusz, żeby tak nie okrajać tego zestawu ponieważ wole mieć kompa z w miarę dobry części niż jak najwydajniejszego jeszcze co do zasilacza raczej w high end nigdy celował nie będę, także ten zasilacz by mi starczył na dłuższy czas cpu/gpu ze średniej półki ? 40 zł to nie pieniądz, jeżeli ma mi posłużyć x lat dłużej. Nad kartą jeszcze się zastanowię resztę zestawu chcę już zamówić r5 kupiłem już na miejscu za 709 zł bo byłem pewny, że go chcę a co do ramu te hyperx nie będą lepsze ? Mniej się grzały czy coś w końcu mają radiatory i 3200 mhz. Jest coś takiego https://www.x-kom.pl/lista/u4tgk9z2u + ryzen 709zl =2943zł Czyli czekam na rtx 2060 zobaczę testy jeżeli naprawdę będzie takiej wydajność dokładam te 600 zł skoro ma mi służyć ładne lata jestem za.

 

Moja rada tak. Na spokojnie się jeszcze zastanów. Masz dość niewygodny budżet ale i tak można tutaj ugrać coś ciekawego o ile będą jakieś pieniądze za miesiąc, dwa czy trzy. Na teraz kupić bazę CPU i GPU a resztę dokładać sobie z czasem żeby za te 2-3 miesiące uzyskać sprzęt o całkowicie innej wydajności.

 

Przy przekroczeniu na teraz budżetu o 300 zł przeskakujesz RX580, RX 590, GTX 1070, GTX 1070 Ti, GTX 1080 i lądujesz na RTX 2070

 

https://proline.pl/koszyk/5d006651

 

Dokupić pamięci 8 GB do duala za jakiś czas. Dołożyć jakiś dysk albo teraz na start dać wersję 500 GB za 100 zł więcej albo nawet teraz dać HDD1TB co by się zmieścić z wszystkim, za 2-3 miesiące walnąć SSD. Na koniec jesteś w zupełnie innym miejscu jeżeli chodzi o wydajność.

Hm wydaje mi się, że rtxa 2070 nie potrzebuje chcę pograć w full hd na 75 fpsach i tak nie wykorzystam jego potencjału także tak naprawdę starczył by mi ten fatboy ale jeżeli mam dołożyć te 300 zł do rtx 2060 wydaje mi się rozsądne oczywyście z RT nie będę korzystał.A chyba bym wolał odrazu wszystko mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eclipse ma problemy z wentylacją, RX 590 na pewno bym tam nie pakował... Ale RTX 2060 z dobrym chłodzeniem to już prędzej. Jak ci się bardzo podoba to można wziąć, no ale wtedy myśl o RTX 2060.

 

Zasilacz Seasonic warto wziąć, 10 lat gwarancji mówi samo za siebie o jego jakości.

 

RAM HyperX może być, natomiast kwestia grzania się to pamiątek DDR4 za bardzo się nie tyczy - pracują na niskim napięciu, więc nawet brak radiatora w niczym nie przeszkadza. Radiatory to tutaj chwyt marketingowy no i ewentualnie pociecha dla oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć tego Focusa 650W, ale model z 550W też wystarczy i nie będzie problemów. RAM weź te tańsze i szykuj pieniądze na RTX 2060. Dobre modele powinny być dostępne już 15 stycznia. Co do tej obudowy - ja wybrałbym Fractal Design Meshify C TG.

 

Możemy jednak was zapewnić, że już 15 stycznia będzie w czym wybierać - od najtańszych, podstawowym modeli, przez średni segment, jak i wreszcie po nieco droższe, topowe rozwiązania. Jak jednak wyglądają nowe układy? Czy przycięty rdzeń NVIDIA TU106 wymaga lepszego chłodzenia lub dodatkowego zasilania? Na nasze szczęście zdaniem większości producentów (Gainward, INNO3D, EVGA, Zotac, Palit, MSI) wszystko zostaje po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze patrzeć na Phanteks Enthoo Pro M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciemno to brałbym https://www.x-kom.pl/p/471692-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-gaming-oc-6gb-gddr6.html - podobne chłodzenia na RTX 2070 / 2080 bardzo dobrze sobie radzą, to i tu nie powinno być inaczej.

Hm a wiadomo o dacie i cenie msi ? Wydaje mi się, że oni też będą mieli coś godnego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pewnie najbliższych kilku, kilkunastu dni aż się pojawią kolejne modele. Można poczekać, ale może się też okazać, że ludzie się rzucą i szybko wykupią to co jest i trzeba będzie znów czekać. Bo dużo osob czekalo na te karty. Decyzja należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pewnie najbliższych kilku, kilkunastu dni aż się pojawią kolejne modele. Można poczekać, ale może się też okazać, że ludzie się rzucą i szybko wykupią to co jest i trzeba będzie znów czekać. Bo dużo osob czekalo na te karty. Decyzja należy do ciebie.

Własnie tego się boje, że się rozczaruje tymi kartami msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pewnie najbliższych kilku, kilkunastu dni aż się pojawią kolejne modele. Można poczekać, ale może się też okazać, że ludzie się rzucą i szybko wykupią to co jest i trzeba będzie znów czekać. Bo dużo osob czekalo na te karty. Decyzja należy do ciebie.

I tak oto próbuje kupić msi ventusa i co ? Wyprzedany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jak spisuje się chłodzenie w wersji Gaming RTX 2080 od Gigabyte, to raczej bym tutaj nie kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...