Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

youser

Windows 10 - przez RJ-45 jest normalna prędkość pobierania, a przez Wi-Fi dużo niższa mimo, że na innych urządzeniach przez Wi-Fi jest normalna.

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Inspironie 5567 z Windowsem 10 mam taki problem, że gdy jestem połączony przez Wi-Fi to mam strasznie niską prędkość pobierania nawet gdy laptop stoi tuż przy routerze, a gdy wyłączyłem w laptopie Wi-Fi i podłączyłem do routera przez kabel sieciowy to prędkość pobierania była normalna. Zaczynałem myśleć, że to może w routerze coś jest nie tak ale jak na innych urządzeniach sprawdzałem szybkość internetu przez Wi-Fi to wszystko było normalnie.

post-495522-15465350019779_thumb.png

post-495522-15465350117176_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wykrywa ci laptopowskie wi-fi ruter? Działa w standardzie b/g czy n?

Protokół: 802.11n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 czy 5GHz?

Może brak kompatybilności na linii laptop-router?

Podobną sytuację mam z tel mojej żony, P10 Lite + Orange Funbox 3.0, na 5Ghz internet właściwie nie działa na jej telefonie, natomiast na 2.4 wyciąga 70-80Mbps.

Z drugiej strony na routerze UPC ConnectBox 5Ghz śmiga jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ruter? zmień mu pozycję - z pionowej na poziomą lub odwrotnie

jak daleko jest laptop? zmień pokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ruter? zmień mu pozycję - z pionowej na poziomą lub odwrotnie

jak daleko jest laptop? zmień pokój?

Router Cyfrowego Polsatu IDU-100. Wg specyfikacji na stronie Cyfrowego Polsatu router ten działa w standardach b/g/n.

 

Co ma pomóc zmiana pozycji albo lokalizacji routera jak w pierwszym poście napisałem, że pomiar prędkości pobierania przez Wi-Fi zrobiłem gdy laptop stał tuż przy routerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router Cyfrowego Polsatu IDU-100. Wg specyfikacji na stronie Cyfrowego Polsatu router ten działa w standardach b/g/n.

 

Co ma pomóc zmiana pozycji albo lokalizacji routera jak w pierwszym poście napisałem, że pomiar prędkości pobierania przez Wi-Fi zrobiłem gdy laptop stał tuż przy routerze?

przepraszam, przeoczyłem

pozycja zmieni polaryzację anten. Masz może inny ruter, który możesz sprawdzić?

Ewentualnie zaloguj się na ruter i zmień kanał na którym nadaje wifi.

Ustawienia siły nadawania rutera? Szerokość pasma z auto na 20 lub 40 mhz?

Jaką prędkość połączenia wyświetla windows?

Czy możesz uruchomić komputer z usb z linuksem (tzw live cd) np ubuntu, i przetestować prędkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie https://pl.ihowto.tips/did-you-know/ce-reprezinta-standardele-wi-fi-ieee-802-11a-802-11b-g-n-si-802-11ac-ale-unui-router-wireless.html jest napisane, że

 

802.11ac wykorzystuje dwupasmową technologię bezprzewodową, będąc w stanie obsługiwać dwa jednoczesne połączenia, zarówno na częstotliwości 2.4GHz oraz 5GHz.

oraz, że

Ponadto oferuje standardową kompatybilność 802.11b / g / n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w 100% pewny że Service10 czegoś sobie nie ciągnie gdy wykryje połączenie wi-fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w 100% pewny że Service10 czegoś sobie nie ciągnie gdy wykryje połączenie wi-fi?

Jak to sprawdzić?

Ale jeśli to ciągnie coś z neta to chyba cięgnie niezależnie od tego czy laptop jest połączony z routerem przez wi-fi czy przez kabel?

 

Czy możesz uruchomić komputer z usb z linuxem (tzw live cd) np ubuntu, i przetestować prędkość?

Zainstalowałem w wirtualnej maszynie Linuxa Ubuntu, otworzyłem w FireFoxie speedtest.pl i zrobiłem pomiar prędkości, a potem w Windowsie 10 tyle, że nie w wirtualnej maszynie zrobiłem to samo.

Prędkość pobierania przez Wi-Fi w Ubuntu wyszła podobna, a prędkość wysyłania prawie 4 niższa niż w Windowsie.

post-495522-15466242180618_thumb.png

post-495522-15466242272511_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić?

Ale jeśli to ciągnie coś z neta to chyba cięgnie niezależnie od tego czy laptop jest połączony z routerem przez wi-fi czy przez kabel?

 

 

Zainstalowałem w wirtualnej maszynie Linuxa Ubuntu, otworzyłem w FireFoxie speedtest.pl i zrobiłem pomiar prędkości, a potem w Windowsie 10 tyle, że nie w wirtualnej maszynie zrobiłem to samo.

Prędkość pobierania przez Wi-Fi w Ubuntu wyszła podobna, a prędkość wysyłania prawie 4 niższa niż w Windowsie.

Zamiast maszyny wirtualnej poprostu zbootuj linuxa. Nie musisz instalować. Chyba większość dystrybucji ma taką opcję (np. mint). Dane z maszyny wirtualnej i tak muszą przelecieć przez sterownik wi-fi na gospodarzu więc twój test i tak nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbootuj linuksa = opcja wypróbuj linuksa

 

a jak masz ustawioną częstotliwość i kanały na karcie laptopa - na 5ghz kanały mogą być tylko 36-48 na n, natomiast na ac dochodzą jeszcze 52-128; chyba jakieś trudności w wynegocjowaniu ustawień między ruterem i kartą, najlepiej ustaw ręcznie częstotliwość i kanały, na karcie menedżer urządzeń - karta - właściwości - zaawansowane; jeśli 2,4 i szerokość pasma 20mhz spróbuj 40, (na 5 40), jeśli się da; może karta ustawiona na usa, wtedy 2,4 kanały 1-11, europa 1-13; jeśli chciałbyś ręcznie chyba musisz wyłączyć autonegocjowanie na karcie; ac obsługuje równoczesne 2,4 i 5, natomiast n chyba? nie zawsze, zależy od karty\rutera; jeśli na innych urządzeniach ok porównaj z ich ustawieniami - na pc do kanałów możesz użyć np homedale, na androidzie wifi analyzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbootowałem linuxa z pendrive'a, otworzyłem Firefoxa, zrobiłem test szybkości na speedtest.pl i wyszło to samo cod pod Windowsem.

Co do właściwości zaawansowanych karty to mam do wyboru opcje pokazane na filmiku:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbootuj linuksa = opcja wypróbuj linuksa

 

a jak masz ustawioną częstotliwość i kanały na karcie laptopa - na 5ghz kanały mogą być tylko 36-48 na n, natomiast na ac dochodzą jeszcze 52-128; chyba jakieś trudności w wynegocjowaniu ustawień między ruterem i kartą, najlepiej ustaw ręcznie częstotliwość i kanały, na karcie menedżer urządzeń - karta - właściwości - zaawansowane; jeśli 2,4 i szerokość pasma 20mhz spróbuj 40, (na 5 40), jeśli się da; może karta ustawiona na usa, wtedy 2,4 kanały 1-11, europa 1-13; jeśli chciałbyś ręcznie chyba musisz wyłączyć autonegocjowanie na karcie; ac obsługuje równoczesne 2,4 i 5, natomiast n chyba? nie zawsze, zależy od karty\rutera; jeśli na innych urządzeniach ok porównaj z ich ustawieniami - na pc do kanałów możesz użyć np homedale, na androidzie wifi analyzer

We właściwościach zaawansowanych karty pasmo preferowane ustawiłem na 2,4 GHz. Szerokość dla 2,4 GHz mam do wyboru albo 20 MHz albo Automatyczny. U mnie wybrane było Automatyczny. Zrobiłem test i dalej to samo. Sprawdziłem tez przy szerokości kanału 20 MHz i też nic.

Co do USA/Europa to nic takiego nie ma we właściwościach zaawansowanych karty. We właściwościach zaawansowanych nie widzę nie widzę takie pozycji jak Autonegocjowanie.Są tylko takie pozycje jak ,,Wznawianie na podstawie dopasowania do wzorca'' i ,,Wznawianie na podstawie pakietu Magic'' przy obu Włączone albo Wyłączone do wyboru. sprawdziłem przy wyłącznych i też nic to nie dało. Przy właściwości Tryb bezprzewodowy 802.11n/ac mam do wyboru wartości: 802.11n, 802.11ac i Wyłączono. Wybrałem 802.11n i też nic to nie dało.

Co do sprawdzenia ustawień na innych urządzeniach to w Microsoft Lumii i iPadzie 2 nie ma ustawień modułu Wi-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie jestem specjalistą od wifi

 

na 2,4 kanał jest 5mhz, 20 = 4 zajęte kanały, ma znaczenie, jeśli wielu użytkowników korzysta jednocześnie z rutera, bo wtedy 3 możliwe sieci, itp; a o 40 nie wspominasz, nie ma do wyboru? - może ruter nie obsluguje, bo to w zasadzie z 5ghz, i ac

 

może spróbuj usunąć sieć, po restarcie powinna zostać utworzona na nowo, może się coś zmieni - żeby usunąć cmd w trybie administratora, i wpisz

 

netsh wlan show profile

 

netsh wlan delete profile nazwa profilu

 

co do pozycji rutera - może pomóc - z reguły ma anteny poziomo i pionowo, itp, więc spróbuj

 

trudno powiedzieć, czy wina systemu czy karty - ewentualnie spróbuj innej karty, np na usb, nawet pożyczonym

 

ewentualnie jeszcze sprawdź, czy nie ma dużej utraty pakietów - może szybkość zmniejszana z powodu dużych strat - ściągnij coś większego i w cmd wpisz

 

netstat -s

sprawdź utracone pakiety (retransmitowane segmenty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

na 2,4 kanał jest 5mhz, 20 = 4 zajęte kanały, ma znaczenie, jeśli wielu użytkowników korzysta jednocześnie z rutera, bo wtedy 3 możliwe sieci, itp;

Przecież pisałem, że we właściwościach zaawansowanych karty ustawiłem preferowanie pasma 2,4 GHz.

a o 40 nie wspominasz, nie ma do wyboru? - może ruter nie obsluguje, bo to w zasadzie z 5ghz, i ac

Zarówno dla 2,4 GHz jak i 5 GHz szerokość kanału do wyboru to 20 MHz lub Automatyczny. Automatyczny pewnie znaczy 40 MHz.

 

może spróbuj usunąć sieć, po restarcie powinna zostać utworzona na nowo, może się coś zmieni - żeby usunąć cmd w trybie administratora, i wpisz

 

netsh wlan show profile

 

netsh wlan delete profile nazwa profilu

Próbowałem usunąć sieć z routera Cyfrowego Polsatu i pojawił się tylko komunikat ,,There is no such wireless interface on the system.''. Natomiast inne sieci Wi-Fi usuwało bez problemu.

co do pozycji rutera - może pomóc - z reguły ma anteny poziomo i pionowo, itp, więc spróbuj

Ale ja nie mam problemu z zasięgiem routera czy niska siłą sygnału.

 

ewentualnie jeszcze sprawdź, czy nie ma dużej utraty pakietów - może szybkość zmniejszana z powodu dużych strat - ściągnij coś większego i w cmd wpisz

 

netstat -s

sprawdź utracone pakiety (retransmitowane segmenty)

Wpisałem to netstat -s tyle, że bez uprzedniego rozpoczęcia pobierani czegoś.

Pod IPv4 wyszła trzycyfrowa liczba segmentów retransmitowanych, sześciocyfrowa liczba segmentów odebranych i pięciocyfrowa liczba segmentów wysłanych.

Pod IPv6 wyszło 10 segmentów retransmitowanych, 30 segmentów odebranych i 20 wysłanych.

 

TCP Statistics for IPv4

 

Active Opens = 1009

Passive Opens = 120

Failed Connection Attempts = 79

Reset Connections = 317

Current Connections = 33

Segments Received = 203110

Segments Sent = 89050

Segments Retransmitted = 339

 

TCP Statistics for IPv6

 

Active Opens = 5

Passive Opens = 0

Failed Connection Attempts = 6

Reset Connections = 0

Current Connections = 0

Segments Received = 30

Segments Sent = 20

Segments Retransmitted = 10

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3cyfrowa ale jaka - jest różnica między 100 a 900; u mnie nigdy nie było 3 cyfrowej, zawsze najwyżej 2, ale nie pamiętam ile pakietów odebranych, itp - niemniej 3cyfrowa raczej ok

 

nie znam się za bardzo na ruterach ale komunikat dziwny - chyba wskazuje, że z tą siecią coś nie tak - ale musiałby się wypowiedzieć ktoś od ruterów; a dlaczego nie usuniesz z komputera - może podczas nowych negocjacji problem zostanie naprawiony

 

ps - jeśli podłączałeś laptop przez kabel to ruter utworzył także interface dla kabla z laptopem - jeśli nie widzi wifi to może używa tego kablowego, itp - ewentualnie sprawdź, czy nie ma kablowego i usuń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3cyfrowa ale jaka - jest różnica między 100 a 900;

W spoilerze jest.

nie znam się za bardzo na ruterach ale komunikat dziwny - chyba wskazuje, że z tą siecią coś nie tak - ale musiałby się wypowiedzieć ktoś od ruterów; a dlaczego nie usuniesz z komputera - może podczas nowych negocjacji problem zostanie naprawiony

A jak się usuwa przez interfejs graficzny?

ps - jeśli podłączałeś laptop przez kabel to ruter utworzył także interface dla kabla z laptopem - jeśli nie widzi wifi to może używa tego kablowego, itp - ewentualnie sprawdź, czy nie ma kablowego i usuń

Jak nie widzi jak przecież korzystam z neta na latptopie przez wifi. Kabel sieciowy był i jest odłączony od laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się usuwa przez graficzny nie wiem, może niemożliwe, bo u mnie jest usuń w prawym kliku na sieć, ale wyszarzone

 

co do 339 trudno powiedzieć, u mnie, sprawdzałem, na prawie 800 tys 48 retransmitowanych

 

co do widzenia - chodziło mi o interfejs na ruterze - napisałeś przecież że usuwałeś z rutera?, i wyswietlił że nie ma interfejsu

 

najlepiej, jak napisałem, żebyś np nawet pożyczył adapter na usb, i sprawdził - jeśli ok wskazywałoby na kartę intela; adaptera to nie popsuje, bo dane sieci są zapisane na komputerze, nie na adapterze, jedynie sterowniki musiałbyś zainstalować; może opłacałoby się wtedy kupić tani adapter, nawet na n, bo może mieć dużo lepsze wyniki, na allegro pewnie z 20 zł (tylko n może być wczesniejsza i pózniejsza wersja, z różnymi szybkościami)

 

intel często "wydziwia" ze swoim sprzętem, tzn faszeruje go skomplikowanymi funkcjami, i potem sprzęt zachowuje się nieobliczalnie

 

ewentualnie mógłbyś sprobować laptop na innym ruterze, najlepiej ac jak karta, i wtedy sprawdzić szybkość - np goscinnie u kogoś albo na hotspocie z ac; na ruter\komputer nie będzie to miało wpływu; ale ruter na ac dużo droższy niż adapter; ac może ci się nie opłacać, jeśli internet wolniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...