Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cyberbrain666666

800 MHz zamiast 3400 MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam płytę główną MSI Z97 gaming 7 i procesor core i7 3400 od pewnego czasu mam problem mianowicie niedawno zauważyłem iż procesor miał zmniejszoną stałą częstotliwość do zaledwie 800 MHz zamiast 3400 MHz czytając w necie odkryłem iż miało to mieć związek z przyciskiem na płycie głównej służącym do zwalniania na 800 MHz związane to ponoć było z z chłodzeniem azotem niestety po zmianie pozycji nic się nie zmieniło. Wyczytałem iż prawdopodobnie przycisk uległ uszkodzeniu. Na YouTube polecili mi aplikację throttle stop techpowerup a w niej wyłączenie opcji BD PROCHOT. Owszem dzięki temu problem został rozwiązany ale tylko częściowo bo to działa tylko gdy aplikacja chodzi(na dodatek nie włącza się razem systemem pomimo skopiowania skrótu do folderu startup) przez co system nadal włącza się dłuuugo jak to zrobić by w BIOS-ie to się zmieniło. Naprawa płyty wykluczona już dawałem 3 razy z powodów restartów a oczekiwanie na nią trwało 2 miesiące za 3 razem w końcu było ok bo wymienili płytę nie tylko naprawili wygrzewając. Ale pojawił się właśnie ten opisany feler który niestety dopiero niedawno odkryłem zupełnie przypadkiem ....

Obecnie zmiana płyty to też kupno nowego procka i rozwalenie system na to nie mam na razie pieniędzy i czasu (komp często służy mi też do pracy). Chyba w obecnej sytuacji nie ma co podawać dxdiag czy hijackthis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien sprawdzałeś pod pełnym obciążeniem procesora ? bo gdy się nudzi to faktycznie może zwalniać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST i C1E. Jeżeli podczas włączania jakiejś przeglądarki podbija, to znaczy, że wszystko działa OK. Zacząłbym od resetu i defaulta w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stress test w aida pokazuje zawsze równo 790 MHz po użyciu programu trottle stop z wyłączoną opcją BD PROCHOT od razu jest dobrze działa błyskawicznie ale BIOS nadal pokazuje 790 MHz :( więc system ładuje się ślamazarnie.

Używam tylko włączonego SpeedSteep ponoć to jakas wada płyt z tej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcjach zasilania ustaw wysoką wydajność. Wtedy obadaj pod obciążeniem.

 

A jakbyś mógł to rozwiń temat z tym ciekłym azotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwarcu pisal - probowales wylaczyc EIST i C1E (stan energetyczny) w UEFI ?

 

Co do wymiany plyty glownej i rozwalaniu systemu - obecnie taka wymiana nie powoduje problemow jak kiedys. Wymiana plyty glownej spowoduje iz system to wykryje i na nowo zainstaluje wszelkie komponenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie włącza się razem systemem pomimo skopiowania skrótu do folderu startup...

Co do tego - dodaj Throttlestop do Harmonogramu Zadań i ustaw wyzwalacz przy logowaniu dowolnego użytkownika.

 

Edit - jeśli winny jest jakiś przycisk, nie szłoby zewrzeć go od drugiej strony PCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...