Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

allkado

Pomoc w diagnozie nie startuje ASUS PT6-SE + i7920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym prosić doświadczonych użytkowników o interpretację objawów niedziałania zestawu płyty ASUS PT6-Se (socket 1366) oraz procesora i7 920.

 

Problem z pozostałymi podzespołami wykluczyłem poprzez podmianę z innym działającym komputerem.

 

Objawy są następujące: po włączeniu zasilania startuje wiatrak procesora i karty graf. niestety brak obrazu na ekranie.

brak dźwięków informujących o błędzie (ale możliwe że płyta nie ma brzęczyka)

Procesor jakoś pracuje, bo się rozgrzewa

dysk twardy nie wykazuje objawów ładowania systemu (nie słychać żeby rozpoczął botowanie)

 

Oczywiście resetowałem bios, wkładałem różne pamięci do różnych slotów, sprawdziłem nóżki na płycie do CPU (są proste) obejrzałem kondensatory na płycie, wkładałem rożne karty graficzne do wszystkich 3 slotów na płycie gł.

 

Pytanie czy jest szansa że to procesor padł, czy nawet nie zawracać sobie głowy zamawianiem drugiego na testy (pomimo niewielkiej kwoty) bo z dużą dozą pewności można stwierdzić że padła płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz głośniczka podłączonego to jak chcesz coś zdziałać? Najlepiej żeby był głośniczek lub karta diagnostyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze: ta płyta wiesz że była sprawna? Jeśli testujesz jakiś niesprawdzony szrot, to obstawiam że płyta jest panięta.

 

Pamięci jakie masz na niej obsadzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta była sprawna, pozostawiony na noc włączony komp rano okazał się prawie nie responsywny (prawie) coś reagował ale za wolno żeby normalnie zamknąć system, więc wyłączyłem przez odcięcie zasilania, po czym nastąpiły opisane wyżej objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij całą pamięć RAM i spróbuj z jednym modułem w niebieskim slocie blisko procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...