Skocz do zawartości
sisterhood

Wymiana 6700K na Ryzena, pod kątem gier

Rekomendowane odpowiedzi

Sky @ na 4,5, czy w takiej sytuacji jest sens wymiany na Ryzena? Rozpatrujemy sytuację, kiedy procek wykorzystywany będzie tylko pod gry. Czytałem już tu na forum, że "goły" 6700 zaczyna odstawać w grach od Ryzena. A jak to będzie z wykręconym 6700K?

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chodzi po prostu o o ilość wątków, których gry wykorzystują już coraz więcej, ale z 8 wątkami w i7 6700 możesz czuć się jeszcze przez spory czas bezpieczny ;)

 

Jeżeli zmieniać na ryzena, to na nadchodzącego ZEN2, wcześniej nie ma za brardzo sensu.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań na i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień tą i7 w tym roku, jak pojawi się data premiery ZEN2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co was na te ryzeny szal zlapal. jak nie masz co robic z kasa i wymienic dla hobby to zmieniaj ale zmienisz lepsze na gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten intel starcza do wszystkich aktualnych gier więc niby nie ma sensu zmiany, ale z drugiej strony jest duża szansa że jego wartość będzie lawinowo spadać jeśli nawet ryzen 3 będzie miał 12 wątków. A tak to w aktualnych cenach mógł byś tego i7 zmienić np na ryzena 3600 bez dodatkowych wydatków i mieć spokój na kilka lat. Tylko trzeba poczekać do premiery i zobaczyć czy przecieki były prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten intel starcza do wszystkich aktualnych gier więc niby nie ma sensu zmiany, ale z drugiej strony jest duża szansa że jego wartość będzie lawinowo spadać jeśli nawet ryzen 3 będzie miał 12 wątków. A tak to w aktualnych cenach mógł byś tego i7 zmienić np na ryzena 3600 bez dodatkowych wydatków i mieć spokój na kilka lat. Tylko trzeba poczekać do premiery i zobaczyć czy przecieki były prawdziwe.

 

Co niektórzy widzę naprawdę lubią wierzyć w cuda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy widzę naprawdę lubią wierzyć w cuda ;)

Trzymam za słowo. (że nie będzie miał 12 wątków Ryzen 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienisz siekierkę na kijek. Odyssey jedna z lepiej wykorzystujących wielowątkowość dzisiejszych gier.

MsjrI0X.png

 

W grach gdzie bardziej liczy się mocny pojedynczy rdzeń będziesz miał tylko gorzej na ryzenie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jak ryzen 5 bedzie 8/16 to dopoki nie poprawia tzn nie zbliza sie wydajnoscia pojedynczego rdzenia do intela to nic to nie da. 6/6 intela jest lepsze niz 6/12 amd i tyle. Fajnie ze watkow coraz wiecej ale to nie znaczy ze te procki sa lepsze (no chyba ze ktos gra w 2k,4k to wtedy ryzen jest z punktu widzenia ekonomi zdecydowanie lepszym wyborem)

W skrocie:

do fhd intel

do 2k,4k amd ze wzgledu na cene i szersze zastosowania. Procek w tych rozdzielczosciach przestaje byc waskim gardlem.Tzn pojawia sie brak roznic w wydajnosci procesorow miedzy np 9600K, 8700K, 2700X

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odyssey jedna z najlepiej wykorzystujących wielowątkowość dzisiejszych gier.

Nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem na lepiej bo najlepiej to faktycznie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700K z dobrymi ramami jeszcze starczy na 3 lata napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność pojedynczego rdzenia :D mitomani. G3258 wykręcony na 5GHz miał super IPC tylko cuś gta5 miało dziwne kilkusekundowe ścinki. 3letnie gry obciążają skutecznie ponad 8wątków więc darujmy sobie szybkie rdzenie intela. Chyba że komuś przeszkadza 105FPS i musi mieć 115, bo się udusi, wtedy chłodziarka przemysłowa i cyk i9 9900k.

 

Edit: Panie siekierkę na kijek. Porównujesz procka za 600zł (R5 2600) do niebieskich cudów za grubo ponad tysiaka :)

Edytowane przez SundayUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3letnie gry obciążają skutecznie ponad 8wątków

Jakie 3 letnie gry obciążają w 100% ponad 8 wątkowy procesor? Bo chyba nie sądzisz, że przełączanie np. 4 wątków pomiędzy np. 8 rdzeniami, jest "skutecznym obciążeniem"?

Wydajność pojedynczego rdzenia :D mitomani.

Prawda jest jak zwykle gdzieś pomiędzy Wami. To znaczy w praktyce potrzeba i szybkiego pojedynczego rdzenia (do każdej gry bez wyjątków), jak i wiele rdzeni (do niektórych gier).

 

Swoją drogą dawno nie widziałem, by ktoś poprawnie sprawdził, ile maksymalnie wątków są w stanie wykorzystać wybrane gry. Teraz jak to zrobić:

1) bierzemy 12 rdzeniowy CPU i wyłączamy HT czy inne SMT (by nie bruździło w wynikach)

2) ustawiamy niskie taktowanie tego CPU

3) bierzemy szybką kartę graficzną (np. RTX 2080Ti)

4) ustawiamy rozdzielczość w grach 1280x720 i wyłączamy jakikolwiek AA

Następnie uruchamiamy system np. z dwoma aktywnymi rdzeniami i sprawdzamy FPS, dalej z 3,4,5,6,7,8 i tak do 12. Dokąd CPU jest obciążony w 100%, dotąd mamy pewność, ze wszystkie rdzenie są w pełni uzywane. Dokąd FPS wzrasta, dotąd wiemy że gra potrafi wykorzystywać dodatkowe rdzenie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z palcem w styka

grafa może być problemem

nie wiem jaką masz

twój proc bez problemu łyknie i gtx'a 1080

 

masz co masz

kiedyś zmienisz :E

Edytowane przez lamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć ostatnich testów z Laba, gdzie 8 wątków i7 zjada na śniadanie 16 wątków Ryzena. Nawet i5 potrafią być lepsze od topowych procków AMD. Nie wspominając o tym, że Twój CPU zapewnia grubo ponad 60 fps w każdej grze. Ten sprzęt starczy jeszcze na długo, także osobiście dałbym sobie siana.

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/grudzien/jc4/cpu/1920x1080cpu1080ti.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/listopad/hitman2/wykresy/1920x1080cpu1080ti.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2018/wrzesien/forza4/cpu/1920x1080Wysokie.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2018/wrzesien/sottr/cpu/1920x1080Ultra.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2018/kwiecien/FC5/CPU/1920x1080Ultra.png

Edytowane przez kriszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem 4790k bez dopłaty kupiłem 1600x i jestem zadowolony gry chodzą tak samo a mam nową platformę która jeszcze sporo pożyje. A jak poczekasz na zen 2 to bedziesz musiał już sporo dopłacić bo wartość starych i7 poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć ostatnich testów z Laba, gdzie 8 wątków i7 zjada na śniadanie 16 wątków Ryzena. Nawet i5 potrafią być lepsze od topowych procków AMD. Nie wspominając o tym, że Twój CPU zapewnia grubo ponad 60 fps w każdej grze. Ten sprzęt starczy jeszcze na długo, także osobiście dałbym sobie siana.

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/grudzien/jc4/cpu/1920x1080cpu1080ti.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2018/listopad/hitman2/wykresy/1920x1080cpu1080ti.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2018/wrzesien/forza4/cpu/1920x1080Wysokie.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2018/wrzesien/sottr/cpu/1920x1080Ultra.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mozimek/2018/kwiecien/FC5/CPU/1920x1080Ultra.png

 

Od nowego Ryzena w 7nm też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowego Ryzena w 7nm też ?

A skąd mam wiedzieć? Są jakieś testy, procki są już w sprzedaży?

 

Z ciekawości, Ryzeny 3000 będą współpracować z obecnymi płytami głównymi? Pytam, bo ostatnio już mało siedzę w sprzęcie, a ciężko mi znaleźć jakieś informacje. Piszą, że niby wejdą do podstawki AM4, ale co z chipsetami?

Edytowane przez kriszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem 4790k bez dopłaty kupiłem 1600x i jestem zadowolony gry chodzą tak samo a mam nową platformę która jeszcze sporo pożyje. A jak poczekasz na zen 2 to bedziesz musiał już sporo dopłacić bo wartość starych i7 poleci

I znowu muszę czekać ;/ normalnie jak do ślubu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć? Są jakieś testy, procki są już w sprzedaży?

 

Z ciekawości, Ryzeny 3000 będą współpracować z obecnymi płytami głównymi? Pytam, bo ostatnio już mało siedzę w sprzęcie, a ciężko mi znaleźć jakieś informacje. Piszą, że niby wejdą do podstawki AM4, ale co z chipsetami?

 

Ryzen 3 bedzie dzialał na każdej mobo z am4 po aktualizacji biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3 bedzie dzialał na każdej mobo z am4 po aktualizacji biosu

No to chociaż tyle. Zobaczymy zatem, na co będzie stać te nowe cuda na AMD. Póki co, wymiana 6700K na dowolnego Ryzena, to po prostu zmiana na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz nową platformę bez dopłaty. A różnica wydajnośći jest marginalna w nowych grach. Chyba że dla kogoś ważne czy ma 100fps czy 110fps mi to wsio pies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...