Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

McVrax

Głośniki 5 + 1 + ledy

Rekomendowane odpowiedzi

Autor ma 500zł +-/200zł czyli ewentualnie 700zł do wydania, a polecacie mu jakieś budżetowe soundbary firmy krzak... Bez jaj.

 

Po pierwsze określiłbym czy rzeczywiście potrzebujesz 5.1, bo takie rozwiązanie nie tyle co nie nadaje się do muzyki, po prostu będą Ci grały dwa głośniki, chyba że skopiujesz kanały do reszty głośników i zacznie to grać jeszcze gorzej.

 

Skoro autor ma młodzieńczy szał słuchania łupanki i podkręcania basu to nie kupowałbym nic większego i droższego niż używane Logitechy Z2300, przynajmniej łatwo to odsprzedać. Bardziej przyszłościowo wziąłbym kolumny stereo i wzmacniacz z tym że tutaj trzeba by wydać trochę więcej. Z takich tańszych i względnie mocnych to chociażby MB Quart QL-SP2, aktualnie za 450zł na allegro, sensowny wzmacniacz koło 300zł, może więcej. Jak coś większego to może Jamo S606/608/708/718, tu już masz 2 razy 8/10 cali na basie więc zjedzą większość komputerówek ilością basu, jakością zresztą też.

 

 

Nie rzucają bo nie mają o tym pojęcia, jak widać skończyło się na poleceniu chińskiego soundbaru za 200zł...

 

Ale wjechałeś - co do tych logitechów Z2300 to był mój pierwszy pomysł przed zestawem 5 + 1 ^^

 

Widzę że strasznie narzekacie wszyscy na to 5 + 1 to rezygnuje z tego skoro to nie ma sensu.

 

Jamo wygląda poważnie ale nie wiem czy potrzebuje aż takiego zestawu - może coś tańszego na początek tak jak napisałeś te MB Quart QL-SP2 + wzmacniacz chyba by się nadawały :)

Sprawdziłem już ceny i spokojnie mógłbym tyle dać. Wyglądają co najmniej solidnie :)

 

Po za tym że nie będziesz używał połowy zestawu i że same głośniki są miernej jakości to się nada

 

Sory, sprawdzałem ceny tego co wypisałeś. Odpisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/kenwood-krf-5300d-dvd-5-1-pure-acustic-CID99-IDxNjMi.html

 

Jak moje tylko czarne. Komputerowe cokolwiek przy tym to szit :D Z tymi logitechami na czele :P

 

W sklepie ten zestaw kosztował 2500zl :)

 

Po za tym że nie będziesz używał połowy zestawu i że same głośniki są miernej jakości to się nada

 

Słuchałeś tych głośników? :)

 

700zl do negocjacji za tamten zestaw to dobra cena za to co oferuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum chociaz bys napisal ze interesuja Cie glownie filmy i chcesz zestaw 5.1 to i tak napisza Ci ze polecaja stereo bo IM sie tak lepiej oglada :E. Wszystko be, tylko uzywane glosniki przegonione przez 5 osob sa cacy, tak wyglada 90procent tematow w tym dziale.

 

Pozatym to, ze cos jest tanie nie znaczy ze jest slabe a za 200zl taki "chinski" soundbar na sto procent zagra lepiej niz jakiekolwiek glosniki komputerowe NOWE ze sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sounbar zagra lepiej niż nie jedne glośniczki. Jest jakaś opcja za grosze ale jak chce być szczęśliwy i kupić 5.1 to zdecydowanie uzywane kino domowe rozniesie wszytkie plastikowe Creativy :)

 

 

CO do głośników McVrax to nie oszukujmy się, przeważnie będą zajechane i obite starocie. Do tego powciskane głośniki paluchami albo każdy z innej parafii :) Ciężko wyszarpać lepszej klasy poszukiwany sprzęt w dobrej cenie i w dobrym stanie.

 

Mówie, Kino domowe dzisiaj jest pase. Ten zestaw kenwooda za 700zl wizualnie wygląda idealnie. Zagra też fajnie. Wiem bo mam. Osobiście przypadł mi do gustu bardziej niż zestaw Denona rodziców. Keenwood był czyściejszy, przyjemniejszy do słuchania.

 

Tak jak pisałem wcześniej, jakbym dzisiaj kupował sprzęt, to kupiłbym stereo. Dobre stereo mając budżet 2500zl. Wiem że zaraz ktoś napisze, że mało i że nędzne.. Ale mnie nic więcej do szczęścia nie byłoby potrzeba :D Natomiast mając 700zl będzie ciężko kupić zadbane i dobre stereo. Z kinem jest łatwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Ale ten zestaw Kenwooda z linku jest tragicznie rozstawiony, aż boje się myśleć jak bas gościowi dudni.

Zamiast 5.1 w cenie 700zł idzie na pewno zdobyć lepsze używane stereo to nie podlega wątpliwości

W sumie kto co woli, jak ktoś chce tylko i wyłącznie 5.1 to już jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna polaczyc przyjemne z pozytecznym,ale tutaj 700zl w zyciu nie wystarczy . Ja bede szedl w ten nurt ,czyli amplinuter z preout'em i osobny wzmacniacz na fronty.Zbyt duzo filmow sie oglada zeby rezygnowac z przyjemnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, do filmów jak najbardziej, z tym że autor wcześniej stwierdził że u niego 90% to muzyka, potem gry, a filmy są gdzieś na końcu

 

Z tym stwierdzeniem że łatwiej kupić tanie dobre KD niż Stereo to bym uważał, według mnie jest zupełnie odwrotnie. Do filmów na dobrą sprawę może być cokolwiek, w muzyce wychodzą kwiatki. Jeśli chodzi o stan wystarczy dobrze poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Ale ten zestaw Kenwooda z linku jest tragicznie rozstawiony, aż boje się myśleć jak bas gościowi dudni.

Zamiast 5.1 w cenie 700zł idzie na pewno zdobyć lepsze używane stereo to nie podlega wątpliwości

W sumie kto co woli, jak ktoś chce tylko i wyłącznie 5.1 to już jego sprawa.

 

 

Ale autor ma domek jednorodzinny nie kawalerkę jak ten ktoś na zdjęciu. Ciasno ustawione, ale przynajmniej nie skopane z każdej strony. Te fajne kolumny Stereo w dobrej cenie zawsze są tak rozwalone, że właściciele to powinni w pysk wpierw oberwać, za to że szanować czegoś co powinno służyć latami.

 

Z tym stwierdzeniem że łatwiej kupić tanie dobre KD niż Stereo to bym uważał, według mnie jest zupełnie odwrotnie. Do filmów na dobrą sprawę może być cokolwiek, w muzyce wychodzą kwiatki. Jeśli chodzi o stan wystarczy dobrze poszukać.

 

Nowe - tak. Używane łatwiej KD :)

 

Chłopak chce kupić 5.1 więc ja w cenie komputerowych, plastikowych szajsów polecam drewniane duże kino :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputerowe creativy/logitechy < używane KD plus budżetowe kolumny 5.1 < zwykłe kolumny stereo plus wzmak stereo.

Nie zgodzę się, że tak ciężko znaleźć używany sprzęt by był zadbany.

Jest masa wzmacniaczy które na prawdę dobrze wyglądają kolumny zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputerowe creativy/logitechy < używane KD plus budżetowe kolumny 5.1 < zwykłe kolumny stereo plus wzmak stereo.

Nie zgodzę się, że tak ciężko znaleźć używany sprzęt by był zadbany.

Jest masa wzmacniaczy które na prawdę dobrze wyglądają kolumny zresztą też.

To jest kwestia tego,czego sie oczekuje.Takie zetki swietnie sprawdzaja sie jako "starter pack"jezeli chodzi o kino domowe.Jak na komputerowe glosniki sa bardzo dynamiczne,bass potrafi zatkac uszy w mniejszym pokoju.Wyzej mamy zestawy zlozone z kolumn podstawkowych plus subwoofer plus amplituner.Kolejny etap to pelno wymiarowe fronty + podstawki + subwoofer.

 

Subwoofer z z-5500 obciety na 80hz gra swietnie,pod warunkiem ze ma w zestawie reszte ktora podejmie pasmo 80hz w gore.Moge szczerze polecic go jako budzetowy sub do kina domowego,nic mu nie brakuje.Mozecie sie ze mna spierac,ale jak na 14 letni sprzet nie ma on sobie rownych w kategorii glosnikow do pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Proponuję założyć słuchawki, najlepiej jakieś dobrej jakości i posłuchać

 

Do muzyki 2.0, w grach i filmach też nie ma żadnego problemu - jakość przetworników robi swoje.

 

Sam miałem 5.1 i broniłem, po zmianie na 2.0 różnica kolosalna na + w jakości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Proponuję założyć słuchawki, najlepiej jakieś dobrej jakości i posłuchać

 

Do muzyki 2.0, w grach i filmach też nie ma żadnego problemu - jakość przetworników robi swoje.

 

Sam miałem 5.1 i broniłem, po zmianie na 2.0 różnica kolosalna na + w jakości dźwięku.

Czytaj ze zrozumieniem...."takie zetki swietnie sie sprawdzaja jako starter pack jezeli chodzi o kino domowe"...Sam mam q acoustics 3020i i wiem jak wiele brakuje brakuje zetkom jezeli chodzi o muzyke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty czytasz ze zrozumieniem?

 

Autor pisał:

 

Czyli w sumie na cholerę mi zestaw 5 + 1? A jak wiadomo muzyka głównie będzie z 90% czasu spędzonego w pokoju...

Nie ma jakiegoś przetwornika, karty zewnętrznej która by to ogarnęła?

 

Czyli raczej jakieś 2.0 a nie 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor pisal takze : "Szukam ciekawych opcji głośników 5 + 1 do nowego pokoju. Głośniki chciałbym standardowo rozmieścić w kątach pokoju razem z jakimiś paskami/ listwami ledów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie autor nic nie pisze :P

 

Może musi przespać się z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj to jest tak jakbys poszedl do salonu kupic sobie samochod,ale koniec koncow zaproponuja Ci motor,bo po co Ci 4 kola skoro dwa lepiej sobie dadza rade :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie musiałem się przespać z tematem, a wczoraj pisałem egzamin inżynierski także skupiłem się na nauce.

 

 

Autor sam nie wie czego chce.

 

Kolejny hater witamy, witamy :)

 

Bo tutaj to jest tak jakbys poszedl do salonu kupic sobie samochod,ale koniec koncow zaproponuja Ci motor,bo po co Ci 4 kola skoro dwa lepiej sobie dadza rade :E

 

Krauziak dokładnie tak jest ^^

 

Chce głośniki :X - to że mi rozradzaliście 5 + 1 to już inna sprawa że zmieniłem zdanie żeby zakupić KD lub kolumny stereo. 5 + 1 raczej odpada bo nie widzę sensu słuchania tylko na 2 głośnikach podczas kiedy mam 5 (chodzi mi o muzykę). Ewentualnie jak będziemy robić pokój filmowy to wtedy rozważę tą opcję.

Filmik fajnie pokazuje różnice i widać jednak kolosalną różnice przynajmniej jak dla mnie.

W ogóle ostatnio rozmawiałem z kolegą... On z kolei mi powiedział że jest pełno membran głośnikowych dobrej jakości i żeby sobie samemu takowy głośnik złożyć.

Ale czy taki handmade głośnik będzie można w ogóle porównać z gotowymi głośnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Amplituner do trójdrożnych stereo kolumn??

A co w tym dziwnego? Amplitunery mogą być również stereo, a niektóre 5.1 mają możliwość pracy w uczciwym trybie stereo.

 

Te MB Quart QL-SP2 powinny być chyba okay?

 

https://sprzedajemy.pl/mb-quart-ql-sp2-swietne-kolumny-podlogowe-150-watt-tarnobrzeg-2-0010c9-nr56426679

kontaktuje się czy wciąż aktualne.

albo takie Tonsil Perfect 150

https://sprzedajemy.pl/kolumny-tonsil-perfect-150-krynice-2-0010c9-nr57470183

 

Jakieś alternatywy dla głośników z tej półki cenowej?

Mało tego w ogóle na forach.

 

Nada się?

https://stx.pl/category/kolumny-stereo - fajne i nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery są zazwyczaj niższej jakości niż wzmacniacze, jeśli słuchasz z komputera to brak radia czy podobnych funkcji nie powinien przeszkadzać.

 

Kolumny wyglądają w porządku, możesz próbować trochę zbić cenę, ale ogólnie to porządne kolumny. Jeśli chodzi o wzmacniacz to z Yamahy kierowałbym się bardziej na serię AX, dobre i tanie znajdziesz jeszcze od Rotela i Luxmana. Pamiętaj żeby wzmacniacz obsługiwał 4 Ohmowe kolumny jeśli weźmiesz te MB Quart. Tonsile bym sobie odpuścił. W tej cenie znajdziesz jeszcze kolumny Arcus, porządny sprzęt, ale tani model z allegro ma uszkodzone zawieszenie. Z quartów jeszcze większe podłogówki

https://allegro.pl/oferta/kolumny-quart-690-mcs-7626939114

I Jamo Classic 6

https://allegro.pl/oferta/kolumny-jamo-classic-6-7704552808

Jak będziesz obserwował codziennie to może wyrwiesz nowsze równie dobre kolumny w niskiej cenie, jakieś Heco czy Jamo.

 

Przy okazji - polecam same podłogówki bo zapewne szukasz czegoś co będzie miało moc, mocny bas z dobrym zejściem i przy okazji dobrą ogólną jakość brzmienia. Składanie zestawu 2.1 to raczej nie ten budżet, a z gotowych "komputerówek" raczej nie ma nic wartego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety się pozbył tych Te MB Quart QL-SP2 ale zaproponował inne:

 

Witam.

Akurat tych kolumn niestety już nie.

Na obecną chwilę mogę zaproponować

Duże ładne kolumny PHILIPS FB-489 za 399 zł

DUAL CL-X10 ŚWIETNE KOLUMNY moc 100 WATT za 470 zł

PHILIPS 22RH426 eleganckie kolumny Vintage za 460 zł

HECO PROFESSIONAL 650 potęzne kolumny podłogowe za 550 zł

DUAL CLX-9150 wysokie kolumny podłogowe 150 W za 450 zł

BRAUN CONCERT 90 ŚWIETNE MONITORY cena 440 zł

PIONEER PROLOGUE S-80 cena 340 zł

ewentualnie nieco wyższa półka

JBL Ti-600 REWELACYJNE KOLUMNY PODŁOGOWE cena 780 zł.

Pozdrawiam

 

I znalazłem ciekawe Arcusy

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-kenwood-lsk-500-super-stan-jbl-technics-canton-quadral-arcus-CID99-IDxRaCs.html#b9d08a2de0

 

Wzmacniacz:

https://allegro.pl/luxman-lv-90-porzadny-wzmacniacz-stereo-i7635220634.html

https://allegro.pl/wzmacniacz-yamaha-ax-396-i7747136040.html

https://allegro.pl/oferta/rotel-rsp-980-procesor-dzwieku-surround-sound-thx-7775343965

??

 

Spodobała mi się opcja nowych głośników ale rozumiem że tutaj raczej jakość leci znacząco w dół?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego? Amplitunery mogą być również stereo, a niektóre 5.1 mają możliwość pracy w uczciwym trybie stereo.

 

 

To są kina domowe w gwoli ścisłości i należy się od takiej padliny trzymać z daleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Teraz to wytłumacz osobą które tego nie rozumieją.

 

Ps. Podstawy kd/stereo się kłaniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...