Forum PCLab.pl: Mezalians kablowy - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Mezalians kablowy Wydanie tysięczne

#21 Użytkownik jest niedostępny   Karister 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Styczeń 2019 - 13:11

@MordoTyMoja ,
Jeśli chodzi o kable sygnałowe, to są dwie szkoły.

1. Słyszysz kable po 100 zł za metr, ale nigdy nie zgadzasz się na ślepy test. Bo audiofile muszą być całkowicie skupieni w samotności, aby słyszeć te różnice. Druga osoba prowadząca ślepy test wprowadza złą aurę i wtedy nic nie słychać.

2. Godzisz się z faktem, że audio to nic więcej, jak prawa fizyki, a te są mierzalne i weryfikowalne. Wtedy okazuje się, że każdy kabel ma pojemność kilku(nastu) pikofaradów, a żeby uszkodzić sygnał audio musiałby mieć on pojemność coś koło nanofarada. Kabel z targu nawet się nie zbliży do tej wartości. Dalej, różnica zniekształceń sygnału audio w audiofilskim kablu za stówę za metr i zwykłego druta wynosi kilka dziesięciotysięcznych procenta. Chylę czoła, jeśli ktoś to słyszy w ślepym teście. A w przeciwieństwie do wielu internetowych audiofilów robiłem sobie badania słuchu. Słyszę bez problemu 20kHz i ze 100% skutecznością potrafię odróżnić różnicę głośności o 0.5dB tonów od 1kHz do 5kHz. Ale kabli nie słyszę, chlip. Zacznij do tego, czy w ogóle umiesz odróżnić mp3 od flac, bo 99% nie umie: http://abx.digitalfe...t/lame.320.html. Łącznie z producentami audio. Pomijam mp3, które ktoś po prostu źle skompresował tak, jak tu na przykład: Youtube.

Ten post był edytowany przez Karister dnia: 11 Styczeń 2019 - 13:18

#22 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 13:36

Na AudioVoodoo się nie znam, w ślepym teście pewnie poległbym z kretesem. Napiszę więc tylko, że te same głośniki, tyle że w starszej wersji. Z powodu uszkodzenia oryginalnego kabla (jeden głośnik przestał działać) kupiłem inny, wcale nie najtańszy (kilkadziesiąt złotych, pozłacane styki, z marketu elektronicznego). I głośniki zaczęły...pierdzieć, bzyczeć, ogólnie stały się bardzo irytujące, zwłaszcza w czasie ciszy. Zapewne kwestia słabego ekranowania. To sytuacja jaskrawa, ale nie wykluczam, że złej jakości kabel może zniekształcać dźwięk w sposób bardziej dyskretny. Czy jednak w tym przypadku coś to pomoże? Nie wiem/wątpię.

Jednak mam R1280T , ale to chyba mało istotne.

Ten post był edytowany przez Assassin dnia: 11 Styczeń 2019 - 15:30

#23 Użytkownik jest niedostępny   Karister 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 13:43

Zobacz postAssassin, o 11 Styczeń 2019 - 13:36, napisał(a):

złej jakości kabel może psuć dźwięk w sposób bardziej dyskretny.

Tak jest. Uszkodzony kabel spowoduje trzaski, itp. Jak wlutujesz kondensator w kabel będą właśnie trzaski, a nie że "dźwięk stał się mniej klarowny, zmniejszyła się scena i zatracono separację instrumentów".
Kiedyś czytałem audiofilski portal hifiphilosophy. Koleś recenzował DAC za 4k PLN. Uznał, że gra kiepsko, ale jak się go podłączy do sieci 230V kablem sieciowym za 5k PLN, to już gra doskonale! Mam nadzieję, że autor nie zapomniał, że kabel sieciowy leży przed zasilaczem toru audio i wymienił też wszystkie miedziane druty w ścianach całego bloku. Warto też by się zainteresować wymianą całej sieci elektrycznej do elektrowni na audiofilską.

Ten post był edytowany przez Karister dnia: 11 Styczeń 2019 - 13:45

#24 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 16:34

Uszkodzony kabel albo uszkodzone głośniki albo uszkodzona karta dźwiękowa. Uszkodzenia mogły spowodować jakieś zwarcia ze starego uszkodzonego kabla.

#25 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 11 Styczeń 2019 - 19:32

Najczęściej problem jest z:
- fizycznym przerwaniem kabla od nowości
- niechlujnie zarobionymi wtykami
- bardzo słabym ekranowaniem i podatnością na łapanie przebić

Zobacz postKarister, o 11 Styczeń 2019 - 13:43, napisał(a):

Tak jest. Uszkodzony kabel spowoduje trzaski, itp. Jak wlutujesz kondensator w kabel będą właśnie trzaski, a nie że "dźwięk stał się mniej klarowny, zmniejszyła się scena i zatracono separację instrumentów".
Kiedyś czytałem audiofilski portal hifiphilosophy. Koleś recenzował DAC za 4k PLN. Uznał, że gra kiepsko, ale jak się go podłączy do sieci 230V kablem sieciowym za 5k PLN, to już gra doskonale! Mam nadzieję, że autor nie zapomniał, że kabel sieciowy leży przed zasilaczem toru audio i wymienił też wszystkie miedziane druty w ścianach całego bloku. Warto też by się zainteresować wymianą całej sieci elektrycznej do elektrowni na audiofilską.

Uszkodzenie kabla to uszkodzenie kabla, a jego charakterystyka to charakterystyka ;)
Nie lubisz recenzji P. Piotra?
Swoją drogą przyznam, że w temat kabli sieciowych nie wchodziłem jeszcze - i raczej nie zamierzam. Jestem zbyt sceptycznie nastawiony do tego tematu, m.in. właśnie z powodu tego co napisałeś. Prąd musiałby przez taki kabel przechodząc totalnie zmieniać swoje właściwości, a co jest raczej mało prawdopodobne.

#26 Użytkownik jest niedostępny   Assassin 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 21:11

Tzn. u mnie to ewidentnie był złej jakości kabel (zapewne marne ekranowanie). Na starym kablu jest ok, ale muszę go poskręcać na supeł, żeby kontaktował ;) Ten nowszy to pozłacane g..., sprzedawane z marżą 500%...

Przy dźwięku analogowym kabel jakieś minimalne standardy musi spełniać, istnieje ryzyko że zły kabel będzie zniekształcał dźwięk (zwłaszcza, gdy instalacja elektryczna pozostawia sporo do życzenia). Oczywiście nie oznacza to, że wymiana sprawnego, przyzwoitej jakości kabla na coś "ekstra" 100zł/10cm magicznie poprawi osiągi głośników ;)

#27 Użytkownik jest niedostępny   Karister 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 21:29

Zobacz postEvilKillaruna, o 11 Styczeń 2019 - 19:32, napisał(a):

Nie lubisz recenzji P. Piotra?

Raczej nie. Na podstawie tego portalu kiedyś typowałem sprzęty do odsłuchu i na żywo miałem zupełnie inne ważenia, niż te opisywane. No ale to jest kwestia subiektywna i nie ma w tym jeszcze nic złego. Natomiast zniechęcił mnie do autora właśnie wspomniany wpis na temat trójwarstwowej sceny czy czegoś podobnego dzięki zastosowaniu druta w cenie wyższej od recenzowanego DACa. Inny świetny wpis to, że więcej zależy od kabla niż od samych słuchawek. No litości...

Niestety nigdy nie miałem okazji poznać audiofila, który w ślepym teście odróżniałby kable po kilka k PLN, albo przesył po USB od SPDIF. Jak spotkam, chętnie zmienię światopogląd, a póki co pozostaje mi trzymanie się pomiarów i ufanie własnym uszom. Chociaż ciężko czasem przyznać, że świeżo kupiony DAC nie jest lepszy od karty dźwiękowej w PC z jednym zerem mniej w cenie. Osobiście lubię kanały "Reduktor Szumu" i "RS Elektronika" na YT. Można się dowiedzieć nieco o działaniu audio i wyleczyć z Audio Voodoo. Człowiek trzyma się faktów i nie recenzuje czegoś, co dostał od producenta w zamian za ładną laurkę. Inna dobra opcja to czasem zajrzeć do wnętrza audiofilskich sprzętów. Np Primare MP-30 za 11k PLN. Jego sercem (co w sumie można uczciwie wyczytać na stronach Primare) jest układ od Burr Brown. Na stronie producenta wyceniony na 7.50 dolca.

Osobiście uważam, że jeśli granie sprzętu nie odpowiada, wymienia się kolumny/słuchawki. Jeśli brakuje wykopu - wzmacniacz. Wiara, że kabel naprawi bolączki to wiara w cuda w mojej ocenie.

Ten post był edytowany przez Karister dnia: 11 Styczeń 2019 - 21:38

#28 Użytkownik jest niedostępny   Aro1991 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 00:36

Moja opinia na temat kabli/przewodów jest taka, że one wnoszą coś do dźwięku. Im droższy bardziej wyrafinowany kabel/przewód tym większa szansa na większą zmianę w dźwięku. Rzecz jasna trzeba pamiętać aby głośniki/kolumny i wzmacniacz były jakoś sensownie rozstawione łącznie w nie najgorsza akustyką. Sprzęt też nie może być najgorszej jakości tylko coś lepszego od głośnczków za 200zł.
Jak ktoś chętny po na pw. podeślę mu co wychwyciłem po testach przewodów głośnikowych mimo, że używam na co dzień bardzo budżetowego przewodu Excellent 2.5mm SPE225.

#29 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 12:14

Osobiście uważam, że jeśli granie sprzętu nie odpowiada, wymienia się kolumny/słuchawki. Jeśli brakuje wykopu - wzmacniacz. Wiara, że kabel naprawi bolączki to wiara w cuda w mojej ocenie.

I tego należy się trzymać. W gotowym komputerowym zestawie za 200 czy 300zł praktycznie wszystkie aspekty brzmienia są na niskim poziomie, jeśli jakimś cudem kabel coś tam poprawi to nadal nie spodziewałbym się cudów. Więcej da wytłumienie, lepsze ustawienie, akustyka. Kabelki czy inne pierdoły zostawiłbym na koniec, jeśli już wiemy że sprzęt nam pasuje. Wtedy można kupić coś lepszej jakości, sprawdzić czy w zwrotnicy nie ma elektrolitów, pokombinować w systemie (wasapi, asio, flac etc.), zafundować jakieś porządne podstawki/kolce.

Jeśli chodzi o sam wpływ kabli na brzmienie, nie rozumiem do końca dlaczego, ale jakiś jest. Moim zdaniem nie zmieni to odbioru sprzętu, jeśli nam się nie podoba to się nagle nie spodoba, tak samo w drugą stronę, ale testowaliśmy to z Aro i różnice słychać nawet na nagraniach, najbardziej rzucają się różnice na wysokich tonach bo to one są najbardziej "delikatne", podatne na modyfikacje, tam usłyszymy najwięcej różnic. Ale no właśnie, porównywanie nagrań czy nawet wsłuchiwanie się w te różnice na żywo to nie codzienny odsłuch, moim zdaniem nie warto się tym szczególnie przejmować.

Osobiście nigdy nie kupiłbym kabli za kilkaset złotych, w takiej kasie można zrobić chociażby podstawową adaptację akustyczną pomieszczenia, można też zlecić zaprojektowanie lepszej zwrotnicy, wymienić któreś z głośników, dołożyć do wzmacniacza czy DACa który będzie generował mniej zakłóceń, szumów, cokolwiek. A zamiast kupowania drogich kabli zasilających można zrobić własny filtr sieciowy, osobiście zrobiłem taki z nudów i z ciekawości, moja listwa miała sporo pustego miejsca w środku więc wszystko jest ładnie upchane. Czy dało to coś do brzmienia? Wątpię, chociaż na początku słyszałem (lub próbowałem sobie wmówić) że jest jakby czyściej, bardziej gładko.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Raideri 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 12:50

Zobacz postTrueFaith, o 12 Styczeń 2019 - 12:14, napisał(a):

A zamiast kupowania drogich kabli zasilających można zrobić własny filtr sieciowy, osobiście zrobiłem taki z nudów i z ciekawości, moja listwa miała sporo pustego miejsca w środku więc wszystko jest ładnie upchane. Czy dało to coś do brzmienia? Wątpię, chociaż na początku słyszałem (lub próbowałem sobie wmówić) że jest jakby czyściej, bardziej gładko.

Kiedyś miałem ostrą polewkę czytając wywody "fachowca", na temat kolosalnego znaczenia kabla zasilającego na tor audio.
Przekrój,materiał ,EKRANY,konduktancja,DŁUGOŚĆ,nie wspominając o audiofilskim wtyku.
Czytając nasunęły mi się ambiwalentne odczucia,z punktu człowieka lubiącego dobry dźwięk i elektryka,było i ciekawie,i wręcz strasznie (strasznie,bo jak można wciskać komuś takie bzdury,a może nawet w to wierzyć).
Z racji zawodu,wiem jak to wygląda od generatora w elektrowni,do gniazdka domowego.
Po drodze wygląda to naprawdę nieaudiofilsko,daję głowę,że nawet na hiendowym torze, stalowe wieszaki zamiast kabla,byłyby nie do odróżnienia od kabla za tysiące.
Był taki fajny serial angielski,gdzie niejaka hiacynta bukiet,chciała ten lepszy prąd,nie ten dla pospólstwa,a tak się nie da :lol2:

Ten post był edytowany przez Raideri dnia: 12 Styczeń 2019 - 12:52

#31 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 12 Styczeń 2019 - 19:50

Zobacz postRaideri, o 12 Styczeń 2019 - 12:50, napisał(a):

jak można wciskać komuś takie bzdury,a może nawet w to wierzyć

Łatwiej jest wciskać gdy się wierzy. Ale powiem Ci że można bardzo prosto, wręcz bez mrugnięcia okiem. Motywy są bardzo różne - np. z czystej euforii, że "to coś jednak gra lepiej" i wtedy jako że nie można znaleźć jednoznacznego wyjaśnienia, a samemu nie ma się wiedzy elektrycznej/elektronicznej, rodzą się w głowie różne dziwne teorie, często zgarnięte z kilku pierwszych stron Google podczas jednego wieczoru. Ale też z podtekstem mocno finansowym. Również tak jak @Karister czytałem niektóre recenzje i zwłaszcza lubię czytać te, które opisują sprzęt albo który testowałem, albo który posiadam na własność. Wychodziły z tych opisów naprawdę losowe wnioski, słuchawki ciepłe i ciemne miały 10-paskową "tonalność" jako równe paski, płaskie jak deska, co było ewidentną bzdurą. Plus kilka stron wywodu z którego nic kompletnie nie wynikało. Albo więc braki w warsztacie, albo wadliwa metodologia, albo opisywanie na siłę, byle było i przyszedł przelew, a ten przyjdzie tylko wówczas, gdy recenzja będzie płomienna i pochwalna, bez względu na to czy jest to zgodne z prawdą, czy nie. Z czasem jednak ludzie sami zweryfikują późniejszą prawdziwość takich czy innych opisów i jeśli na 10 recenzji 10 urządzeń które miałeś wychodzi Ci za każdym razem kompletnie coś innego i nawet słuchawki grające źle okazują się tam być super, to wnioski można wyciągnąć dosyć jednoznaczne.

#32 Użytkownik jest niedostępny   Raideri 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 20:31

Ja w pełni mogę zrozumieć efekt placebo z euforii,bo pewnie nieraz go doświadczyłem ;)
Ale w przypadku tego punktu o wiedzy, to nie do końca tak było,bo wywód był naprawdę techniczny,a nawet ciekawy,ktoś miał pojęcie o temacie.
Tylko o wiele,wiele więcej da taki ups z stabilizatorem napięcia (co i tak jest przesadą),i kabel za 10 pln.
Jedynym wyjaśnieniem jest właśnie aspekt finansowy,tyle tylko,że to powoli zaczyna być coraz bardziej absurdalne.

#33 Użytkownik jest niedostępny   Aro1991 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 21:23

@TrueFaith
U mojego dobrego znajomego zmodyfikowana listwa nic nie dała, dopiero jak wymienił badziewny kabel sieciowy od wzmacniacza do listwy była poprawa. Więc sama zmiana listwy nic nie daje bez odpowiednio drogiego kabla zasilającego.
To też nie może być kabel za 50zł, ten jego kabel kosztował chyba 500zł używany.

Nie każdego też stać na takie wybryki, ale też nie ma co krytykować takich osób, bo to ich pieniądze.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Raideri 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2019 - 21:39

Zobacz postAro1991, o 12 Styczeń 2019 - 21:23, napisał(a):

@TrueFaith
dopiero jak wymienił badziewny kabel sieciowy od wzmacniacza do listwy była poprawa. bez odpowiednio drogiego kabla zasilającego.
To też nie może być kabel za 50zł, ten jego kabel kosztował chyba 500zł używany.

Nie każdego też stać na takie wybryki, ale też nie ma co krytykować takich osób, bo to ich pieniądze.

Następny naczytał się za dużo sf ;)
A rozwiązanie jest banalne,mógł być brak ciągłości w kablu do styku uziemiającego.
Lub zakłócenia w sieci,i tu nie pomaga kabel sam w sobie a filtr,kosztuje toto kilkanaście pln,działają tak samo jak kable (audiofilskie :lol2: ) z filtrem,w obu przypadkach filtr może zadziałać lub nie,wtedy szukamy innego.

Zobacz postAro1991, o 12 Styczeń 2019 - 21:23, napisał(a):

Ależ oczywiście.

Ten post był edytowany przez Raideri dnia: 12 Styczeń 2019 - 21:40

#35 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 12 Styczeń 2019 - 23:17

Zobacz postRaideri, o 12 Styczeń 2019 - 20:31, napisał(a):

Jedynym wyjaśnieniem jest właśnie aspekt finansowy,tyle tylko,że to powoli zaczyna być coraz bardziej absurdalne.

Generalnie nie ma nic złego w tym, że wynagrodzenie jest za spędzone godziny/dni nad recenzją i ogrom pracy włożony w udokumentowanie danego produktu. Niestety teraz jest to bardzo często sprowadzone do roli płatnej reklamy w formie wypracowania. Kwestia więc czyjegoś sumienia i poczucia etyki, choć nimi też przecież się gęby nie nasyci, jak to mówią. To bardzo głęboki i często wysoce indywidualny w rozpatrywaniu temat. Każdy recenzujący jest czymś napędzany. Niektórzy pasją, inni pieniądzem. To normalna rzecz, a nawet kolej rzeczy, bo ludzie też potrafią z czasem popaść w rutynę. Najważniejszy staje się jednak użytkownik, bo im dalej w las, tym bardziej jest w stanie zweryfikować pisane treści pod kątem rzetelności i zgodności ze stanem faktycznym. Nawet uwzględniając różnice w guście, anatomii i doświadczeniu. Jeśli ma się przed oczami recenzję pisaną językiem pseudonaukowym, niezrozumiałym, nie opartym na normalnie funkcjonujących zjawiskach fizycznych, to źle to świadczy o autorze. Jeśli takich recenzji jest multum, a reakcja na próby dyskusji żadna lub agresywna - bardzo źle.

#36 Użytkownik jest niedostępny   Aro1991 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2019 - 01:44

@Raideri Równie dobrze mógł bym napisać, że ty masz kiepski słuch skoro ja coś słyszę a Ty nie.
Nie chce mi się i nie ma sensu Ciebie przekonywać, ale nie krytykuj kogoś kto słyszał wpływ kabli/przewodów bo to bardzo głupie jest. Tym bardziej, że takich ludzi jest dużo czytając różne fora.

#37 Użytkownik jest niedostępny   Raideri 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2019 - 10:46

Aro1991,ale ja nie twierdzę,że interkonekty,i dobre kable głośnikowe nie mają wpływu na tory wyższej klasy,bo to słyszałem a przynajmniej mam takie wrażenie.
Więcej,wielokrotnie po rekablingu słuchawek robiła na mnie wrażenie ta zmiana.
Ale jeżeli ktoś twierdzi,że wpływ ma kabel zasilający,to ja i każdy kto ma pojęcie o elektryce i elektronice,go wyśmieje.
Wybacz skróty myślowe,ale z grubsza wygląda to tak.
Prąd po wyjściu z zakładam audiofilskiej specjalnie zbudowanej elektrowni idzie na pierwszy transformator blokowy,tu moim zdaniem (żart) już cierpi dźwięk,przez drgania trafo sinusoida się zmienia i tony niskie się wypłaszczają.
Potem cierpią wysokie tony,na liniach wysokiego napięcia i sporych upływnościach na izolatorach.
Następnie wysokie napięcie jest w gpz transformowane na średnie,dalsza degradacja jakości dźwięku (żart).
Dalej stacje transformatorowe sn/nn z basów już prawie nic nie ma (żart).
Dobra,kończymy żarty i mamy to nasze napięcie +- 230V po trafo.
Zaczynają się w większości kiepskie linie napowietrzne i kablowe,tu naprawdę słabo to wygląda,wilgoć,upływności,nawet mocne doziemienia,grzanie się na połączeniach,to już jest to napięcie które mamy w gniazdku.
Dochodzimy instalacji domowej,w zależności od jej wieku,to może być od fatalnej to "takiej se" bo zawsze na połączeniach bezpieczników,w puszkach,gniazdkach czy samych przewodach coś się dzieje (grzeje).
Dochodzą zakłócenia w sieci od innych odbiorców,silniki i inne które sieją.
Wkładamy nasz super kabel do nieaudiofilskiego gniazdka z castoramy.
I mamy kilka opcji.
Nie mamy zakłóceń z sieci.
Super duper kabel (bez filtra czy z filtrem) zagra jak ten za dwa pln od chińczyka.
Mamy zakłócenia w sieci (co nie jest częste).
Po pierwsze,serce naszego toru wzmacniacz jest kiepskie,bo jego układ zasilania nie potrafi sobie poradzić z zakłóceniem.
W tym przypadku ten wypasiony nie filtrowany i ten za 2 pln Też zagrają tak samo.
Filtr przeciwzakłóceniowy to kilkanaście pln,są nawet takie w listwach.
Dochodzimy do naszego świętego gralla,kabel zasilający z filtrem dla koneserów najwyższej jakości dźwięku.
Może zniwelować to zakłócenie sieci,ale nie musi.
Sorry za przydługi elaborat,ale nudzi mi się przy niedzieli ;)

Ten post był edytowany przez Raideri dnia: 13 Styczeń 2019 - 11:06

#38 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 13 Styczeń 2019 - 12:50

@Raideri - nie wiem, niedziela czy nie, jakoś nie miałem problemu ze zrozumieniem tego co napisałeś. Elaborat powinien już w ogóle rozwiać wątpliwości i zgadzam się w całej rozciągłości z jego treścią. Przede wszystkim mieszanie ze sobą kabli analogowych z zasilającymi to trochę pomyłka, wrzucanie wszystkiego i wszystkich do jednego worka.

Po drugie, dokładnie: może, ale nie musi zniwelować. O tym że zakłócenia potrafią być bardzo wybredną i wybiórczą sytuacją przekonałem się ponad rok temu. Potrafiłem na Conductorze łapać przebicia i zakłócenia w jednym pokoju na konkretnym gniazdku zasilającym. Problem znikał jedynie po optyku (występował zaś na USB i po COAX). Co ciekawe przesunięcie zestawu do innego niwelowało kompletnie problem bez konieczności stosowania optyka i możliwości pozostania przy COAX/USB. Nic się nie zmieniło poza położeniem komputera i integry fizycznie między pokojami oraz podłączeniem do drugiej linii, te same odległości, te same kable, ten sam sprzęt, te same słuchawki. Jeśli położy się u siebie w domu porządnie kable i nie zaoszczędzi na materiałach przesadnie, to można osiągnąć dobre rezultaty i dosłownie podważyć część rozwiązań na rynku w tym zakresie. Jeśli ma się kiepską sytuację, praktycznie wszystko może mieć wpływ na efekt końcowy i tu ponownie - pełna zgoda.

#39 Użytkownik jest niedostępny   Karister 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Styczeń 2019 - 12:55

Gdyby ktoś wolał trochę fizyki i faktów, zamiast placebo i ludzi z forum, co posiadają słonia w butelce: https://www.youtube....unGlidQ&t=6m20s.
P.S. Sprzedam metrowy QED USB reference za promocyjne trzy stówy. Zaokrągla zera i prostuje jedynki.

Ten post był edytowany przez Karister dnia: 13 Styczeń 2019 - 12:58

#40 Użytkownik jest niedostępny   EvilKillaruna 

• Orator
  • Ikona

Napisany 13 Styczeń 2019 - 13:02

Zobacz postKarister, o 13 Styczeń 2019 - 12:55, napisał(a):

Gdyby ktoś wolał trochę fizyki i faktów, zamiast placebo i ludzi z forum, co posiadają słonia w butelce: https://www.youtube....unGlidQ&t=6m20s.

1. Co dokładnie ma to wspólnego z dyskusją, jaka się tu toczy?
2. Sam również jesteś ludziem z forum, więc to co napisałeś ma w ramach Twojej wypowiedzi tak samo niską wartość, jak wszystkie inne tu zgromadzone wypowiedzi ;).
3. Mniej gloryfikacji i przypisywania monopolu na prawdę proszę. Inni też mają prawo głosu i to często bardzo na temat, nawet bardziej niż zdawałoby się wielkie autorytety.
4. Dyskusji o powtarzalności wyników z RMAA było już sporo.

Zobacz postKarister, o 13 Styczeń 2019 - 12:55, napisał(a):

P.S. Sprzedam metrowy QED USB reference za promocyjne trzy stówy. Zaokrągla zera i prostuje jedynki.

Stara i mądra rada: jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia - nie odzywaj się. Może dłużej uda się utrzymać pozory. Na razie bowiem zaczyna to przypominać celowy trolling. Dyskusje o kablach zawsze zresztą kończą się w ten sposób.

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »