Skocz do zawartości
AdRjiaN

PC DO +- 1000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam PC do 1K zl ,moze byc bez grafiki dedykowanej za mniejsza kase

 

1155/1150/am3+ od min fx 6300 i nic ponizej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja to widze tak

 

-i5-3470 160zl

-Gigabyte Ga-h61m-s2pv Rev 2.0 -100zl ?

-1x4Gb 1333Mhz Crucial DDR3 -50/60zl

-Gigabyte GTX 650 OC - 100/120zl

-Dysk WD Blue 1TB -80zl

-Qoltec 500W -jest do wymiany i tak ale przygarne go na zasialnie czegos innego niz pc - 10zl

-Cooler Master Elite 344 ?

-Napęd DVD (sprawny) - 10zl ?

 

=

550zl za calosc i to tak optymistycznie mysle :) a Ty chcesz 750zl i watpie ze zjedziesz 200 w dol a masz swiadomosc napewno ze zawyzyles wartosc tym bardziej kupujac/sprzedajac calosc..

400zl bez tej gtx 650(-150) mozna by dac jak chcesz :)

 

Komp bedzie kuzynowi wiec nie pali sie na tyle by przeplacac :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak

 

-i5-3470 160zl

-Gigabyte Ga-h61m-s2pv Rev 2.0 -100zl ?

-1x4Gb 1333Mhz Crucial DDR3 -50/60zl

-Gigabyte GTX 650 OC - 100/120zl

-Dysk WD Blue 1TB -80zl

-Qoltec 500W -jest do wymiany i tak ale przygarne go na zasialnie czegos innego niz pc - 10zl

-Cooler Master Elite 344 ?

-Napęd DVD (sprawny) - 10zl ?

 

=

550zl za calosc i to tak optymistycznie mysle :) a Ty chcesz 750zl i watpie ze zjedziesz 200 w dol a masz swiadomosc napewno ze zawyzyles wartosc tym bardziej kupujac/sprzedajac calosc..

400zl bez tej gtx 650(-150) mozna by dac jak chcesz :)

 

Komp bedzie kuzynowi wiec nie pali sie na tyle by przeplacac :)

 

niby ok, ale jak byś chciał sam skladac to tak - zasilacz jak widzisz chcesz zmienic, obudowa z wysyłka tez wyjdzie tez cos kolo tego (uwierz mi - sam chcialem kupic wiecej bud tanich zeby bylo wlasnie do takich kompow - to krzyczą po 30-40 +25 wysylka za najtansze scierwo) a coolermastery/chiefy po 80 WTF

 

a sam mialem bitfniexy/aerocool-e z usb3.0 (psu na dole po 99 i nitk tego nie brał) WTF2

 

gpu 150-160 od reki na allegro

 

mobo tez troche wiecej

 

 

wg mnie sens tematu zaden - jak chcesz kupic poprsotu - to kupisz nawet drozej niz poszczegolne czesci bo oszczedzisz czas na szukanie/skladanie, mozesz tez czekac az ktos ci okazjonalnie zaproponuje co raczej tutaj na forum sie nie wydarzy - wiec zostaje ci polowac na alllegro/olx na okazje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5 2400

Płyta główna: Gigabyte h61m-DS2V

Grafika: Asus GTX 950 Strix Gaming 2gb

Pamięć: 8gb GB DDR3 1600mhz

Dysk: 500gb

Zasilacz: Corsair VS350W

Nagrywarka DVD

Całkiem ładna zgrabna obudowa.

 

1000 + kw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5 2400

Płyta główna: Gigabyte h61m-DS2V

Grafika: Asus GTX 950 Strix Gaming 2gb

Pamięć: 8gb GB DDR3 1600mhz

Dysk: 500gb

Zasilacz: Corsair VS350W

Nagrywarka DVD

Całkiem ładna zgrabna obudowa.

 

1000 + kw.

850 max realna cena tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wy ludzie bierzecie te ceny

 

cpu 320

mobo 300

ram 50

buda psu 40

ssd 170

 

890 max na czesci

 

a caly komputer jest bezsensu zlozony

 

ta quadro to taka karta do niczego, drogie mobo do niczego nie potrzebne, ram 2x2, psu w sumie kupa

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wy ludzie bierzecie te ceny

 

cpu 320

mobo 300

ram 50

buda psu 40

ssd 170

 

890 max na czesci

 

a caly komputer jest bezsensu zlozony

 

ta quadro to taka karta do niczego, drogie mobo do niczego nie potrzebne, ram 2x2, psu w sumie kupa

Jakby tak już deliberować,to Twoje 500 PLN za 3770 też jest ceną z doopy-tak gwoli ścisłości.

Jakaś mentalność Kalego tu panuje,a ceny za wieloletnie śmietniki to już obecnie jakaś psychoza.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weź coś na wstrzymanie! Ceny są takie jakie są i nic ci do tego. Kim ty jesteś? Robin Hood w świecie IT? Bronisz niewinne biedne istoty ażeby przypadkiem nie przeplacily za komputer? Ceny są do negocjacji właśnie dla takich januszy biznesu jak ty którzy by chcieli najlepiej wszystko za darmo. Widzę że masz działalność i składasz komputery, dlaczego sam nie zaproponujesz koledze czegoś lepszego za te pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wy ludzie bierzecie te ceny

 

cpu 320

mobo 300

ram 50

buda psu 40

ssd 170

 

890 max na czesci

 

a caly komputer jest bezsensu zlozony

 

ta quadro to taka karta do niczego, drogie mobo do niczego nie potrzebne, ram 2x2, psu w sumie kupa

 

OK.

890zł max za części ale nie doliczyłeś systemu operacyjnego. Do zestawu jest oryginalny Win7 64bit Ultimate, a na SSD 10 z upgr. 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby ok, ale jak byś chciał sam skladac to tak - zasilacz jak widzisz chcesz zmienic, obudowa z wysyłka tez wyjdzie tez cos kolo tego (uwierz mi - sam chcialem kupic wiecej bud tanich zeby bylo wlasnie do takich kompow - to krzyczą po 30-40 +25 wysylka za najtansze scierwo) a coolermastery/chiefy po 80 WTF

 

a sam mialem bitfniexy/aerocool-e z usb3.0 (psu na dole po 99 i nitk tego nie brał) WTF2

 

gpu 150-160 od reki na allegro

 

mobo tez troche wiecej

 

 

wg mnie sens tematu zaden - jak chcesz kupic poprsotu - to kupisz nawet drozej niz poszczegolne czesci bo oszczedzisz czas na szukanie/skladanie, mozesz tez czekac az ktos ci okazjonalnie zaproponuje co raczej tutaj na forum sie nie wydarzy - wiec zostaje ci polowac na alllegro/olx na okazje

 

 

Nie nie kupie za 750zl kompa wartego 550zl :) 200zl nie dostaje za 1h pracy tylko jakies 1,5 dnia :) i nie mam tez w zwyczaju obcym ludziom sprawiac prezentow :)

650 gtx zwykla za 150zl ? sam bys za nia tyle dal tak powaznie pytam:)

najtansze h61 bez gwar nie jest wiecej niz 100zl warte- zaprzecz dobitnie :) h81m za 100zl i mniej da sie kupic a taka jak moja 1151 lub lepsza za 150zl z gwar wyrwiesz.

 

Piszesz ze ludzie za obudowy wolaja drogo?

Ja juz pol roku chyba to sprzedaje

https://www.olx.pl/oferta/obudowa-pc-xeno-tro-790-CID99-IDme6wc.html

 

i nie ma chetnych za 12zl hahah

Liedys dzialal panel to mialem 40zl albo 25zl za nia i tez nie bylo chetnych :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie porowniania - no i co z tego ze h81 kosztuje 100zł, za to i5 najtanszy kolo 300zł, gdzie na 1155 masz i5 za 100-120zł juz - dlatego plyty są drozsze

uwierz mi, dla znajomego szukalem pol roku tanich plyt na lga1155 z obsluga 3 gen z 4 slotami ramu - nie ma praktycznie nic - ja sam mialem teraz 5 sztuk h67 i poszly po 220-250 od reki w ciagu 2 dni

 

z270 mozesz za 200 kupic a dobra z77 kosztuje 350-400, z87 było pełno po 150-200 pare lat temu a teraz podstawowe z87 po 250-300 idą, ogolnie to porownywanie 1151 do 1155 to procki juz o wiele drozsze (i3 350-400 koszuje) i ram chyba 2x drozszy za te pojemnosc (jesli bierzemy pod uwage budzetowe rozwiazania)

 

gpu zalezy tez od modelu - do tego jak pisalem w zestawie masz w sumie wiekszą pewnosc ze wszystko dzialalo, a tak to kupisz od janusza za 120z + 20 wysylka i sie okaze ze cos niedziala - juz widze jak ci zwroci kase za wysylke

 

co do obudowy to tez nie rob porownania najgorszego gowna z coolermasterem z portem usb3.0, no i skoro jest za 12zł i lezy to czemu nie pojedziesz i nie kupisz? a nie czekaj - gosc nie wysyla a nawet jesli to wysylka 20-25zł wyjdzie :E

 

 

na koniec - ROZUMIEM TWOJE ROZUMOWANIE - bierzesz najtansze ceny z allegro/olx - sumujesz - robisz jeszcze rabat 50zł i chcesz kupic w tej cenie - niestety to tak nie dziala, bo zawsze jakis element moze byc drozszy, a nawet jesli nie to kupujacy moze wyceniac go wyzej i wtedy i tak nie kupisz

 

i wiem ze 95% kompow z ogloszen ma nierealne ceny bo zwykle ludzie sie nie znaja, kupili w markecie kompa za 2500 co juz na wyjsciu warty był 2000 nowy, a z uzywek 1500, a po 2 latach daja na olx za 2000 i oburzeni ze ktos im daje 1000 jak na czesci 1100 max :E

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to Duniek wytłumaczyłeś... od kilku lat staram się co niektórym to wytłumaczyć lecz bezskutecznie. Nie mogłem sprzedać zestawu na gwarancji składającego się z i5 7600k, Z170A, 8GB DDR4, Fortis 3 HE 1425, Be Quiet Pure Power 10 600W CM, GTX 560Ti, Zalman 1, DVD, SSD Sandisk 120GB , a w jeden dzień sprzedałem zestaw za 1500zł na i7 2600,16GB ram, GTX 670, Bitfenix Shinobi,Be Quiet System Power 7 500W, dysk 2TB, H77 - bez gwarancji stary rupieć. Dlatego porównywanie cen starych i nowych generacji jest bez sensu. Dla przykładu nie mogę sprzedać Z170A PC MATE na gwarancji jeszcze ponad rok za 200zł, a w zestawie H77 policzyłem 250zł.

 

AdRjiaN takie obudowy to się na śmietnik wywala, sam dziesiątki podobnych tracerów, modecomów i innych gówien wywaliłem.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys miał ten pierwszy set na gtx1070/1080 to by zeszlo tez

 

ludzie nie chca nieoptymalnych configów

 

ja raz wystawilem kompa bez gpu za 4k - bo nie mialem z gw - to ludzie sie w głowe pukali i wysylaki linki ze za 4500 maja z gtx1070 (ceny po 1500 wtedy) no tak tylko ze cooler box, buda z papieru, zasilacz 2 klasy nizej, mobo tez jakies gownianie

 

koniec koncow i tak nie sprzedalem tylko poszlo na czesci w ciagu 2 tyg max za 4200-4300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie, musiałem tego z i5 7600k na części bujnąć i wszystko poszło migusiem oprócz gtx,a 560ti i z170. Za rok skończy się gwarancja na płytę to pewnie pójdzie... ludzie takie lubią zauważyłem. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyty zdrozeją z czasem

 

a ogolnie matx i itx na chipsetach Z (szukalem z170/z270 to malo co wystawiali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym składaka do 1 tyś zł.

Płyta MSI B85 G43

Procesor i5 4590t

RAMy 2x 4 GB DDR3 1600 MHz

Dysk 500 GB SATAII WD Green lub Segate III

Tacens Radix V 450W

Obudowa mATX czarna Action wraz z Windows XP/Windows 8.1 Pro którego można zaktualizować do Windows 10 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to sprzedałem za 750 zł przez allegro co Ci zaproponowałem. Więc dla kogoś był ten sprzęt wart 750 zł. Poza tym to sprzedający ustala ile dla niego jest wart sprzęt, a Ty jeśli chcesz negocjujesz cenę, a nie wyśmiewasz że nikt tego nie kupi o za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 3770 + chlodzenie fortis

Asus p8b75-m / gwarancja

8gb ddr3 crucial balistic sport 1600mhz cl9

Obudowa thermaltake versa h17 nowa

2x wentylatory 120mm

Zasilacz corsair cx 430w

 

1150zl

 

Z nowym dyskiem ssd crucial 250gb 1290zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to sprzedałem za 750 zł przez allegro co Ci zaproponowałem. Więc dla kogoś był ten sprzęt wart 750 zł. Poza tym to sprzedający ustala ile dla niego jest wart sprzęt, a Ty jeśli chcesz negocjujesz cenę, a nie wyśmiewasz że nikt tego nie kupi o za drogo.

 

 

milo mze jakij jelonek sie znalazl

dzieki takim ludziom ceny staroci stoja w miejscu :)

 

ale serio

ciesze sie ze sprzedales :D

 

Miałbym składaka do 1 tyś zł.

Płyta MSI B85 G43

Procesor i5 4590t

RAMy 2x 4 GB DDR3 1600 MHz

Dysk 500 GB SATAII WD Green lub Segate III

Tacens Radix V 450W

Obudowa mATX czarna Action wraz z Windows XP/Windows 8.1 Pro którego można zaktualizować do Windows 10 Pro.

 

rozumien ze nie wiesz ze wartosc dysku 500gb i zasialcza jest vardzo niska albo wysoko cenisz mobo ? cpu i ram ? :)

 

 

 

 

 

I7 3770 + chlodzenie fortis- 450

Asus p8b75-m / gwarancja - 200 ?

8gb ddr3 crucial balistic sport 1600mhz cl9 - 150

Obudowa thermaltake versa h17 nowa

https://www.sferis.pl/obudowa-thermaltake-versa-h17-ge000955-mt-p566127?gclid=EAIaIQobChMI1NfpovPv3wIVDsqyCh1jugCpEAQYASABEgKbV_D_BwE - 80

2x wentylatory 120mm - 20

Zasilacz corsair cx 430w - 50

 

na moje 950zl?

 

 

 

1150zl chcesz :)

 

1000zl i przekaze kuzynowi info czy mu pasuje i milo by bylo pobranie w cenie miec jak juz :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I7 3770 + chlodzenie fortis- 450 + 15 przesyłka

Asus p8b75-m / gwarancja - 200 ?+ 15 przesyłka

8gb ddr3 crucial balistic sport 1600mhz cl9 - 150 + 15 przesyłka

Obudowa thermaltake versa h17 nowa

https://www.sferis.pl/obudowa-thermaltake-versa-h17-ge000955-mt-p566127?gclid=EAIaIQobChMI1NfpovPv3wIVDsqyCh1jugCpEAQYASABEgKbV_D_BwE - 80 + 15 przesyłka

2x wentylatory 120mm - 20 + 15 przesyłka

Zasilacz corsair cx 430w - 50 + 15 przesyłka

 

na moje 950zl?

 

 

 

1150zl chcesz :)

 

1000zl i przekaze kuzynowi info czy mu pasuje i milo by bylo pobranie w cenie miec jak juz :)

Ok to kup sobie za 950 a potem daj mi znać i kupię od Ciebie za 1000 ;).

Powodzenia.

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...