Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hulton

Drukarka Igłowa - marnotrawienie strony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam problem z Epsonem LQ-690.

 

Używam papieru do drukarek igłowych (perforowany, podawany przez traktor). Chciałbym żeby drukarka po zakończonym poleceniu drukowania zamiast "wypluwać" stronę do końca zatrzymywała głowicę w miejscu gdzie skończyła i kończyła ewentualne kolejne polecenie drukowania na bieżącej stronie. Czytałem, że można to osiągnąć za pomocą funkcji Auto Tear Off, ale niestety - nawet gdy mam do wydrukowania 3 linijki tekstu, drukarka zamiast zatrzymać głowicę na zadrukowanej częściowo kartce i czekać na kolejne polecenie drukowania "wyrzuca ją" a nowy plik drukuje na oddzielnej stronie.

 

Ma ktoś pomysł jak to ustawić po stronie Drukarki albo Windowsa?

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ustawiony rodzaj papieru we właściwościach drukarki lub samej drukarce?

Powinien być wybrany Roller/Rolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam tego rodzaju papieru. Nie mam tam opcji "rolka".

Nie byłem pewien którego użyć więc zastosowałem "A4 - Harmonijka".

 

Takie mam opcje:

Właściwości: https://imgur.com/9py1xCz

Opcje zaawansowane: https://imgur.com/j2yNhEq

 

W drukarce nie ma wyboru typu papieru, jest tylko długość strony, co jest ustawione poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy drukowaniu wybierasz z jakiego podajnika idzie? Może spróbować wyłączyć podajnik ręczny?

Pokaż jeszcze co jest niżej w opcjach do wyboru.

 

W ostateczności może inne sterowniki coś pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajnik ręczny jest wyłączony - mam wybrany tylko traktor.

 

Pozostałe funkcje:

 

https://imgur.com/oVjiToA

 

https://imgur.com/zpPjeGs

 

Właśnie jakaś lipa ze sterownikami do tej drukarki. Niby nowo produkowany sprzęt po retailowej cenie 3000zł a jedyny dodatkowy aplet do zarządzania to Epson Status Monitor który informuje wyłącznie o zacięciu papieru i odłączeniu drukarki :rotfl:

 

Nie mam pomysłu jakich innych sterowników mógłbym użyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisać do supportu Epsona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe funkcje:

 

Właśnie jakaś lipa ze sterownikami do tej drukarki. Niby nowo produkowany sprzęt po retailowej cenie 3000zł a jedyny dodatkowy aplet do zarządzania to Epson Status Monitor który informuje wyłącznie o zacięciu papieru i odłączeniu drukarki :rotfl:

 

Nie mam pomysłu jakich innych sterowników mógłbym użyć :/

Co się kryje w Opcje instalowalne -> Obszar drukow. ?

 

https://download.epson-biz.com/modules/dot/index.php?page=prod&pcat=2&pid=16

Masz nowsze, starsze, systemowe, czy dokładnie te same?

 

 

Puścić pytanie do supportu na pewno nie zawadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obszarze drukowania masz do wyboru standard i max.

Wydaje mi się, że chodzi o trzymanie się marginesów. Max pozwala na zadruk prawie całej strony.

 

Stery dokładnie te same.

 

Pytałem supportu, chyba nie za bardzo rozumieją problem (niczego innego się w sumie nie spodziewałem) bo jak na razie upewniają się, że korzystam z traktora a nie z podajnika ręcznego ;/

Opisałem im to dokładniej i zobaczymy, na razie brakuje mi pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy, to kombinacje z procesorem wydruku (właściwości drukarki -> zaawansowane) i wybór TEXT zamiast RAW (jak coś innego masz, to zapamiętaj co, żeby było wiadomo do czego wrócić). Tyle że to tak trochę na czuja i trąci mi czasami obsługi drukarek w trybie tekstowym (dos czy komputery typu Atari, Amiga), gdzie na drukarkę wysyłało się po prostu kody ASCII (głowy za to nie dam), czcionki, marginesy itp. był po stronie drukarki. Oczywiście drukowanie grafiki prawdopodobnie nie będzie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem - niestety, tryb TEXT nic nie daje - drukarka dalej drukuje wszystko na oddzielnej stronie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje jak po skończonym wydruku naciśniesz "tear off"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy Auto Tear Off jest włączony to zasysa kartkę z powrotem ale przy kolejnym poleceniu drukowania zaczyna drukować na zadrukowanym już wcześniej obszarze zamiast automatycznie się dostosować, czyniąc tekst całkowicie nieczytelnym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli cofa o całą "kartkę"?

Pozostaje wtedy ręczne przewinięcie na właściwe miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, bo

 

a) To nowa "bezrolkowa" drukarka więc nie da się w niej ręcznie przewijać papieru

b) W wypadku majstrowania przy papierze sama go ustawia do wysokości początkowej i drukuje od początku strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest przycisk do całkowitego wysunięcia/załadowania i taki do "przewijania linijka po linijce" (wciśnięcie przewija kartkę o 1 linię w dół) ale nic to nie daje bo drukarka i tak ustawia papier na początek nowej strony przy nowym poleceniu drukowania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...