Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reQ_21

jak podrasować chłodzenie rx580 aorus 4gb

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

z racji tego, że standardowe chłodzenie radeona rx580 4gb jest głośne potrzebuje zrobić remanent coolera

 

potrzebuję przede wszystkim ochłodzić pamięci i wyciszyć.

 

są jakieś opcje dedykowanego chłodzenia pod tą grafikę czy muszę kombinować z radiatorami, wymianą wentylatora i pasty na rdzeniu??

 

Sam nie mogłem nic znaleźć

znalazłem coś takiego https://allegro.pl/arctic-accelero-twin-turboiii-chlodzenie-karty-gr-i7460165865.html

 

Budżetowo chciałbym się zamknąć w 200zł

 

nie, wymiana karty nie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś kartę sprężonym powietrzem? Próbowałeś robić undervolting na tej karcie? i jeszcze jedno, często dużo daje odpowiednie ustawienie wentylatorów w Watmanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś kartę sprężonym powietrzem? Próbowałeś robić undervolting na tej karcie? i jeszcze jedno, często dużo daje odpowiednie ustawienie wentylatorów w Watmanie

 

mam słabą sztukę

undervolting bez drastycznego spadku wydajności (około 10%) nie przynosi stabilności

czyściłem

zmieniłem samą pastę na rdzeniu na MX-4

ale dalej, wentylatory na <2000rpm w tej karcie to suszarka a jak zmniejsze obroty to leci powyżej 80C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modowanie tej karty i ładowanie 200zł jest bez SENSU, już lepiej będzie sprzedać tą kartę i kupić Sapphire Nitro+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modowanie tej karty i ładowanie 200zł jest bez SENSU, już lepiej będzie sprzedać tą kartę i kupić Sapphire Nitro+.

Myślę dokładnie to samo. Inwestycja w utopijnego gigabajta mija się z celem.

 

Sapphire super nie jest ale można łatwo wymontować wiatrak i wyczyścić z radeonów chyba najlepsze.

 

Wymień samą pastę. Bo to po taniości się zrobi, a jest szansa na lekką poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień samą pastę. Bo to po taniości się zrobi, a jest szansa na lekką poprawę.

 

jest sens inwestować w coś droższego? Wrzuciłem jakiś tydzien temu arctic MX4 i widzę jakieś 3-4C mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens inwestować w coś droższego? Wrzuciłem jakiś tydzien temu arctic MX4 i widzę jakieś 3-4C mniej.

W kartę droższą tak, w wymianę chłodzenia nie. sapphire pulse było w podobnych pieniądzach, a nitro plus 100-150zł i byłby spokój.

Teraz to zaciśnij pasa i czekaj na okazje z nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kartę droższą tak, w wymianę chłodzenia nie. sapphire pulse było w podobnych pieniądzach, a nitro plus 100-150zł i byłby spokój.

Teraz to zaciśnij pasa i czekaj na okazje z nowych kart.

 

 

kartę kupiłem rok temu za 700zł, także nie mam co narzekać ;) jak będzie mi się chciało to najwyżej pobawię sie w sprzedaż

 

właczyłem tryb eco i jest trochę ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

z racji tego, że standardowe chłodzenie radeona rx580 4gb jest głośne potrzebuje zrobić remanent coolera

 

potrzebuję przede wszystkim ochłodzić pamięci i wyciszyć.

 

są jakieś opcje dedykowanego chłodzenia pod tą grafikę czy muszę kombinować z radiatorami, wymianą wentylatora i pasty na rdzeniu??

 

Sam nie mogłem nic znaleźć

znalazłem coś takiego https://allegro.pl/arctic-accelero-twin-turboiii-chlodzenie-karty-gr-i7460165865.html

 

Budżetowo chciałbym się zamknąć w 200zł

 

nie, wymiana karty nie potrzebna.

Możesz wywalić fabryczne wentylatory i zrobić sobie customowe jak ten gość tutaj: https://forums.anandtech.com/threads/xfx-r9-390-dd-modded-with-2-x-120mm-fans.2466051/

Aorus ma 4 rurki cieplne więc radiator jest wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartę kupiłem rok temu za 700zł, także nie mam co narzekać ;) jak będzie mi się chciało to najwyżej pobawię sie w sprzedaż

 

właczyłem tryb eco i jest trochę ciszej.

Teraz będą nowe zabawki od AMD, to navi zapowiada się bardzo dobrze i nie będzie tak wyceniony jak chore RTX... Będzie hype na RTX2060 ale jeszcze w tym roku nvidia wprowadzi poprawione RTXy, więc ubolewać nad tymi co kupili 2070+ :D

 

Takie wentylatowy nie wytworzą ciśnienia by przecisnąć przez finy. Musiałby wydrukować nową obudowę na radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekły metal na rdzeń zapewni Ci też dodatkowe kilka stopni w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Wings może nie ale Noctua NF-S12A, BQ Shadow Wings czy Corsair SP120 spokojnie da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Wings może nie ale Noctua NF-S12A, BQ Shadow Wings czy Corsair SP120 spokojnie da radę.

Tylko warunkiem jest, że ramki pokryją się z radiatorem, bo tak jak tamten gość zrobił jest bez sensu powietrze ucieknie na boki.

 

Musiałby dodrukować ramkę z pliastiku, żeby powietrze mogło iść tylko przez finy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma uciekać na boki, ta karta tak ma ustawione finy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo porad, a jakoś nikt nie zapytał @fliperp o obudowę. Jeżeli posiada jakąś kiepsko wentylowaną obudowę, to można zapomnieć o chłodnej i cichej karcie graficznej.

 

Kiedyś przerobiłem chłodzenie GTX 770. Bez rewelacji, ale temperatura nieznacznie spadła. 20180315-203443.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 60 stopni przy takim TDP raczej nigdy nie będzie, chyba że na wodzie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma uciekać na boki, ta karta tak ma ustawione finy.

Tylko ucieknie na boki zanim przejdzie przez Finy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta Noctua ma wystarczające ciśnienie statyczne żeby tak się nie działo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłaci 170 zł, to jest różnica jak między Palit GTX 1060 Dual a MSI GTX 1060 Gaming. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo porad, a jakoś nikt nie zapytał @fliperp o obudowę. Jeżeli posiada jakąś kiepsko wentylowaną obudowę, to można zapomnieć o chłodnej i cichej karcie graficznej.

 

Kiedyś przerobiłem chłodzenie GTX 770. Bez rewelacji, ale temperatura nieznacznie spadła.

 

 

enthoo pro m, 3x bq silent wings 3 140mm i 2x corsair 140mm - więc przewiew jest :P

 

mam gdzieś w domu dwa wentylatory 120mm lian-li, f12 i jakiegoś SPC, ale raczej są zbyt słabe żeby przedmuchać gpu

 

narazie włączyłem tryb eco (o dziwo wcześniej tego nie zrobiłem) i magicznym sposobem jest cisza przy obciążeniu :hmm:

 

meh, chwila dłuższa gierki i 2200rpm przy 73C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś undervolting? Bo po dobrym uv obroty przy tych samych zegarach potrafią spaść i o 500 także tego. Spróbuj się pobawić bo coś napewno zjedziesz, no chyba że to padlina nad padlinami ale wtedy by chyba jej nie ładowali w Aorusa. I mam nadzieję, że nie mylisz undervoltingu ze zmniejszeniem power limitu? Bo to niby podobne ale jednak nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś undervolting? Bo po dobrym uv obroty przy tych samych zegarach potrafią spaść i o 500 także tego. Spróbuj się pobawić bo coś napewno zjedziesz, no chyba że to padlina nad padlinami ale wtedy by chyba jej nie ładowali w Aorusa. I mam nadzieję, że nie mylisz undervoltingu ze zmniejszeniem power limitu? Bo to niby podobne ale jednak nie to samo.

 

udało mi się zejść z 1150 na 1100 i stopniowo -10mV od trybu pracy. Niżej już nie jest stabilnie

wentylator z 2300 na 1800 - max 73° przy obciążeniu

 

nie jest źle, ale może być lepiej :P

 

zastanawiam się jeszcze o co może chodzić, bo czasami przy ciągłym obciążeniu i temperaturze rdzenia z 1800rpm wskakuje na 2500rpm (pomimo ręcznie ustawionej krzywej wentylatora) dopóki obciążenie nie zejdzie, wie ktoś o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 przy jakim taktowaniu?

 

defaultowym, 1365. Z jakiś powodów nawet na 1300 i takim samym (lub niższym) taktowaniu odczuwam stutter w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński  Naprawdę nie dostrzegacie tego że chcą wymordować białych mężczyzn a do białych kobiet sprowadzić imigrantów z Afryki ? Przecież to proste jak 2+2 , dziś Ukrainiec a jutro Polak pójdzie pod tasak
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...