Skocz do zawartości
kater

piekło zamarzło - Nvidia ogłasza wsparcie dla AdaptiveSync

Rekomendowane odpowiedzi

U konkurencji pojawił się poradnik na głównej "Jak włączyć G-Sync na monitorach z funkcją FreeSync" jak by ktoś nie chciał się przekopywać przez ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje pewien problem. Monitor to Samsung C24fg73, grafika GTX1060. Wszystko po skonfigurowania działa świetnie, Gsync rzeczywiście robi robotę, animacja jest ultrapłynna. Ale tylko do momentu restartu bądź ponownego uruchomienia komputera. Po restarcie animacja dostaje czkawki, obraz się trzęsie albo wyświetla się czarny ekran. Trzeba przełączyć w menu monitora opcję freesync ze "standardowej" na "najlepszy silnik" i wszystko zaczyna działać, do kolejnego restartu. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie bo nie chce mi się czytać 18 stron.

 

Włączam FreeSync w monitorze, włączam Gsync w panelu Nvidi a Vsync? Wyłączyć czy dać na Szybkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji pojawił się poradnik na głównej "Jak włączyć G-Sync na monitorach z funkcją FreeSync" jak by ktoś nie chciał się przekopywać przez ten temat.

W skrócie bo nie chce mi się czytać 18 stron.

 

Włączam FreeSync w monitorze, włączam Gsync w panelu Nvidi a Vsync? Wyłączyć czy dać na Szybkie ?

 

Przestań mnie rozbawiać!

 

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje pewien problem. Monitor to Samsung C24fg73, grafika GTX1060. Wszystko po skonfigurowania działa świetnie, Gsync rzeczywiście robi robotę, animacja jest ultrapłynna. Ale tylko do momentu restartu bądź ponownego uruchomienia komputera. Po restarcie animacja dostaje czkawki, obraz się trzęsie albo wyświetla się czarny ekran. Trzeba przełączyć w menu monitora opcję freesync ze "standardowej" na "najlepszy silnik" i wszystko zaczyna działać, do kolejnego restartu. Jakieś sugestie?

 

U mnie jest podobnie, próbowałem wielu rzeczy i wychodzi na to, że przy przełączeniu tych opcji, albo wyłączeniu i włączeniu monitora podczas gry Freesync przestaje działać, dlatego ten defekt znika. Niestety mój monitor chyba nie nadaje się do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W więc na monitorze LG 24GM79G-B GTX 1060 3 GB płynność jak malina - cs:go , bf1 ..

 

Ustawione 144hz fpsy wahają się miedzy 70-120. Płynnie wszystko hula lecz gdy fpsy dziwnie spadają czasami do 40-55 to tnie.. Da radę to wyeliminować nawet mając 40fpsów ?

To samo z csem bardzo rzadko ale czasami spadają fpsy okolo 130-150 i tnie lecz plynność jest co zrobić by nie cięło gdy mam 50fpsów w bf1 a w cs:go 130-150 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W więc na monitorze LG 24GM79G-B GTX 1060 3 GB płynność jak malina - cs:go , bf1 ..

 

Ustawione 144hz fpsy wahają się miedzy 70-120. Płynnie wszystko hula lecz gdy fpsy dziwnie spadają czasami do 40-55 to tnie.. Da radę to wyeliminować nawet mając 40fpsów ?

To samo z csem bardzo rzadko ale czasami spadają fpsy okolo 130-150 i tnie lecz plynność jest co zrobić by nie cięło gdy mam 50fpsów w bf1 a w cs:go 130-150 ??

 

Procesor 6 wątków i więcej.

Dual Chanel 16GB

Gry i system na dysku SSD

 

średnio dziesiątki FPS wcale nie osnaczają, że nie masz przycinek, gdzie jedna klatka siedzi na ekranie 3-4 razy dłużej od pozostałych ;) A jak tak jest to Gsync sprzętu nie zastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor 6 wątków i więcej.

Dual Chanel 16GB

Gry i system na dysku SSD

 

średnio dziesiątki FPS wcale nie osnaczają, że nie masz przycinek, gdzie jedna klatka siedzi na ekranie 3-4 razy dłużej od pozostałych ;) A jak tak jest to Gsync sprzętu nie zastąpi.

 

 

i7 2600 - 8 wątków

8GB 1333Mhz

SSD 128gb wiec bf1 i inne cięższe gry mam na dysku HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB 1333Mhz Dual Chanel czy Single Chanel ? :) Nawet jak Dual, to może być przycinka tam, gdzie potrzeba transferów z pamięci.

 

Do tego 8GB to nie za wiele.

GTX 1060 3 GB to nie za wiele.

 

Nie wiele + Niewiele daje kupe i przycinki ;)

 

Tutaj masz filmik obejżyj sobie 3 kolejne wykresy.

 

 

 

G-Sync nie naprawia. Pomaga maskować ale jak masz dłuższe przycinanie z braku Ramu lub Vramu to koniec. Nie da się naprawić przycięcia które ma FrameTime na poziomie np 60-80ms.. A może to się dziać nawet jak masz średnio te 100FPS.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podkręcić ram, jak masz farta to pójdzie nawet w okolice 2000Mhz.

Procesor tez możesz podkręcić o 500MHz jeśli masz wersję non-k.

 

Oczywiście pod warunkiem, że masz odblokowany chipset. Zobacz na filmik zlinkowany. Jak widzisz mało ramu i mało vramu to słabe połączenie.

 

Najlepiej dokupić brakujący ram. Ale to zależy też jaką masz płytę.

 

Dopiero jak zapewnisz wszystko co potrzeba do braku przycinek, to niższy FPS z Gsync wciąż będzie płynny. Warunkiem jest stabilny FPS i frametime..

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podkręcić ram, jak masz farta to pójdzie nawet w okolice 2000Mhz.

Procesor tez możesz podkręcić o 500MHz jeśli masz wersję non-k.

 

Oczywiście pod warunkiem, że masz odblokowany chipset. Zobacz na filmik zlinkowany. Jak widzisz mało ramu i mało vramu to słabe połączenie.

 

Mam wersję i7 2600 non k - chipset na plycie nie pozwala podkręcic procka.

Co do ramu to mam 2x4GB 1333 Jak podkręcić ram ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy zablokowane płyty dla 2generacji daja możliwość kręcenia ramu.

Przydałaby się odblokowana płyta, to podkręcić byś mógł ram i CPU. 500Mhz jest do ugrania. 400MHz dostaniesz z mnoźnika. Kolejne 100MHz z BLCK.

Ram zależy co masz, miałem infineon co kręcił się z 1333 na 1866. Ale miałem tez jakieś goodramy co kręciły się do 1450MHz około max :D Może Twoje zrobia nawet 2133Mhz. Aby sie dowiedzieć, trzeba sprawdzić.

 

Ale to temat nie na temat :D Zaraz nas zbanują :P

 

Naprawisz kompa, to będziesz miał radochę z Gsynca. Sam w sobie Gsync nie naprawia komputerów wbrew powszechnemu myśleniu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na monitorze AOC Q3279VWF był artefakty i cuda dopóki w sterach w "zmiana rozdzielczości " dałem domyślne 8 bit zamiast wymuszonego przezemnie 10bit w "wyjściowa głębia kolorów" teraz jest :thumbup:

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z telewizorami ? Mam samsunga 8002 i on ma freesync. Gry w 4k na mojej 1080 działają od 30 fps w górę. Coś na tym skorzystam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na monitorze AOC Q3279VWF był artefakty i cuda dopóki w sterach w "zmiana rozdzielczości " dałem domyślne 8 bit zamiast wymuszonego przezemnie 10bit w "wyjściowa głębia kolorów" teraz jest :thumbup:

Kolejny dowód, ze wszystko zelży nie tylko od modelu, ale tez i od konkretnej sztuki. U mnie bez artefaktów/jakichkolwiek zniekształceń obrazu, na pełnym.

 

A co z telewizorami ? Mam samsunga 8002 i on ma freesync. Gry w 4k na mojej 1080 działają od 30 fps w górę. Coś na tym skorzystam ?

Masz wejście Display port w TV?

 

Edit: Sam sobie odpowiem, nie masz, więc FreeSync nie będzie u Ciebie działał, przynajmniej przez kartę od NV

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że z początku wsio działało ok, później coś się "stało" i były arty ! Dziwna sprawa !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że z początku wsio działało ok, później coś się "stało" i były arty ! Dziwna sprawa !

Biorąc pod uwagę ze to dopiero pierwsze stery z tą kombinacją, można mieć nadzieje, ze wraz z kolejnymi zostanie to usprawnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ze to dopiero pierwsze stery z tą kombinacją, można mieć nadzieje, ze wraz z kolejnymi zostanie to usprawnione.

 

Taką też mam nadzieję,bo na dzień obecny to jeszcze nie to czego oczekiwaliśmy...chyba,że za dużo oczekiwaliśmy. Wróciłem póki co do gry bez "G-sync"....

 

No chyba,że na katach 20xx będzie "magicznie" działał lepiej :P (czyt. let's gimp some drivers).

Edytowane przez Gordix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką też mam nadzieję,bo na dzień obecny to jeszcze nie to czego oczekiwaliśmy...chyba,że za dużo oczekiwaliśmy. Wróciłem póki co do gry bez "G-sync"....

 

No chyba,że na katach 20xx będzie "magicznie" działał lepiej :P (czyt. let's gimp some drivers).

Ja tam jestem zadowolony, Assassin Odyseja jak i inne gry śmigają świetnie, dropy fps mają zerowy wpływ na płynność animacji, a przy tym zero zniekształceń obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że z początku wsio działało ok, później coś się "stało" i były arty ! Dziwna sprawa !

U mnie coś raz też zaczęło się krzaczyć na tym monitorze (wyglądało jak gubienie klatek chyba) i wystarczył restart monitora. Ale widać, że to jest loteria jak z procesorami. Sam model niczego nie gwarantuje. Każdy z nas ma inne doświadczenia z tym samym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestały mnie dziwić wszystkie problemy z Freesyncem, od czasu aktualizacji sterów NV nawet G-Sync posypał się jeszcze bardziej, akcje typu lock fps na 24/75 w zależności od gry po alt+tab to już pewnego rodzaju norma, oczywiście po wyłączeniu G-Sync problem ustaje i taką konfigurację na razie świadomie wybieram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sprawdzic czy dziala mi G-Sync na monitorze z Freesync? Wlaczylem juz G-Sync w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moge sprawdzic czy dziala mi G-Sync na monitorze z Freesync? Wlaczylem juz G-Sync w ustawieniach.

W panelu sterowania Nvidia, wejdź w górną zakladkę "Display" i zaznacz opcję "G-Sync Compatible Indicator". Gdy odpalisz grę w lewym rogu powinien pokazać się napis "Gsync-On"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, mimo tego w Forzie/GTA V cudów nie ma, zablokowane stałe 60 jest płynniejsze niż 70-110FPS.

 

Vsync w grze wyłączony rozumiem?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...