Skocz do zawartości
kater

piekło zamarzło - Nvidia ogłasza wsparcie dla AdaptiveSync

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze widzę,czy lista kompatybilnych monitorów znacząco się wydłużyła? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja nadal pod linkiem z pierwszego posta widzę 12 compatible tylko. Chyba, że patrzymy gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CEO Jensen Huang said on stage that although the company has tested over 400 models, only 12 have passed the company’s tests so far. Over 100 more are set to be tested.

 

 

Generalnie można powiedzieć tak, albo żaden z monitorów freesync nie działa poprawnie z freesync. Albo NVIDIA nie potrafi udostępnić prostej otwartej techniki, którą ponoc udoskonalili i zrobili jeszcze lepsza :D

 

 

Wiem że kiedyś freesync miało problemy egzystencjalne, ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że prawie żaden monitor freesync nie działa poprawnie.

 

Ciekawe czy udostępnia te sterowniki w takiej formie, żeby każdy mógł to sprawdzić na własnej skórze czy poblokuja funkcje tylko do wybranych modeli i może jeszcze RTXow bo pod pretekstem braku wsparcia starszych generacji dla VRR :D

 

Zwaluja coś czy postąpią Fair po tylu latach ściemy ? Gdzie ankieta ? :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość monitorów nie łapie się zapewne przez zbyt mały obszar działania VRR, np. Samsungi CFG70 i 73 nie dostaną certyfikatu, bo FreeSync bez LFC działa tylko w przedziale 70-144 Hz, a wymagane jest minimum 60-144 Hz, 40-100 Hz, 30-75 Hz itd.

Póki co wsparcie ma Pascal i Turing, myślę że Maxwell też dostanie za jakiś czas, Kepler wspiera G-Sync więc teoretycznie też może się załapać.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdublowane Hz poniżej zakresu to nie problem. Nie jest tak że każdy ekran to obsługuje? Czyli np 120hz dla 60fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory z FreeSync bez obsługi LFC nie mają takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdublowane Hz poniżej zakresu to nie problem. Nie jest tak że każdy ekran to obsługuje? Czyli np 120hz dla 60fps?

No ale właśnie po to jest odpowiednio szeroki zakres wymagany do LFC, by było do czego dublować.

Np taki G24C - zakres 90Hz-144Hz. 60fps sobie zdublujesz, ale z 80fps już nie ma co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory z FreeSync bez obsługi LFC nie mają takiej możliwości.

LFC działa automatycznie kiedy zakres dół - góra wynosi 2.5x. Monitor może mieć 48-75hz schodzi się odpowiednio nisko w dół i LFC zaczyna działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym LFC jest jakoś tak dziwnie, bo nigdzie w specyfikacji o nim się nie wspomina za bardzo.

 

W moim Philipsie zakres Freesync to 40-100Hz i LFC działało z radkiem mimo braku informacji na ten temat. Czyli jak rozumiem idealnie załapał się do zasady 2.5x ? Jakbym miał 44-100Hz to miałbym dziurę synchronizacji w zakresie 41-43FPS/Hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK

 

"Automatically enabled on all AMD FreeSync™-ready monitors where max refresh is ≥2.5X min. refresh"

Dlatego też wzmianka w specyfikacji monitora niepotrzebna :P

 

Z tego co pamiętam szajsungi z 70-144 Hz mają LFC włączone na zasadzie wyjątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wymóg 2,5x jest trochę dziwny, bo 2x w zupełności powinien wystarczyć do tego, żeby zwiększyć sensownie zakres FreeSynca.

 

G24C - zakres 90Hz-144Hz - straszna lipa tutaj z tym jest, ale cena rekompensuje dla mnie ten zakres :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby to działało jak G-Syn na tym monitorze potrzebował będę 40 klatek minium, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zakresu działania, może działać, może działać jako LFC lub może w ogóle nie działać.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakres ma Od 40 Hz. Działać będzie Bo jest Już certyfikowany od nvidi.

Próbuję zrozumieć jak będzie to działać. Czy jak free sync pod nazwą marketingową g-sync czy jak G-sync. Czytałem już sporo komentarzy I się zgubiłem. Chciałem kupić ten monitor z linku, a 1060 raczej by mi na spokojnie uciągła te 40 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz że Pascale dostaną wspacie AdaptiveSync / Freesync ?

 

Wypadałoby żeby dali. Ale gwarancji nie ma co zrobią. Może będzie to wsparcie tylko przy RTXach żeby poprawić wyniki sprzedaży. Masz GTXa? Masz pecha, kup pan RTXa a będzie działać jak złoto :D

 

Freesyc/Gsync/AdaptiveSync - wszystko działa tak samo :) Jeśli widzisz jakieś różnice to napisz co masz na myśli.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz że Pascale dostaną wspacie AdaptiveSync / Freesync ?

 

Wypadałoby żeby dali. Ale gwarancji nie ma co zrobią. Może będzie to wsparcie tylko przy RTXach żeby poprawić wyniki sprzedaży. Masz GTXa? Masz pecha, kup pan RTXa a będzie działać jak złoto :D

 

Freesyc/Gsync/AdaptiveSync - wszystko działa tak samo :) Jeśli widzisz jakieś różnice to napisz co masz na myśli.

 

"Z tego choćby powodu zapowiedź zielonych bardzo cieszy, bo dostępność techniki VRR dla graczy znacząco się zwiększy. Nvidia twierdzi, że przetestowała do tej pory ponad 400 monitorów z Adaptive-Sync, z czego 12 zostało certyfikowanych jako kompatybilne z G-Sync. Posiadacze urządzeń wymienionych na załączonej grafice nie muszą się o nic martwić – jeśli mają GeForce’a z serii GTX 10 lub RTX 20 funkcja VRR zostanie automatycznie włączona po podpięciu karty do wyświetlacza. Co bardzo istotne, dla pozostałych monitorów opcję zmiennej częstotliwości odświeżania będzie można aktywować samodzielnie w ustawieniach sterownika GPU. Odpowiednia opcja pojawi się 15 stycznia tego roku, wraz z wydaniem nowej paczki driverów."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do 15 i pierwszej wersji sterowników :] Jak puszczą na świat chociaż jedną paczkę takich sterów to już Pascale będą w domu :P

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgodze - zobacze, uwierze. Aczkolwiek czuje w kosciach, ze dzialac bedzie ... tylko jak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby tak samo jak na AMD :)

 

W moim wypadku w zakresie 40-100Hz oraz poniżej 40FPS z LFC :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 30-144Hz + rowniez LFC. Ciekaw jestem co z tego bedzie (aczkolwiek jesli beda jakiekolwiek najmniejsze problemy, poleci off. Osobiscie jakos mocno tearing mi nie przeszkadza. Widocznie z wiekiem wzrok juz nie ten) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz że Pascale dostaną wspacie AdaptiveSync / Freesync ?

 

Wypadałoby żeby dali. Ale gwarancji nie ma co zrobią. Może będzie to wsparcie tylko przy RTXach żeby poprawić wyniki sprzedaży. Masz GTXa? Masz pecha, kup pan RTXa a będzie działać jak złoto :D

 

Freesyc/Gsync/AdaptiveSync - wszystko działa tak samo :) Jeśli widzisz jakieś różnice to napisz co masz na myśli.

Mam na myśli zakres pracy.

Wszędzie gdzie czytałem to G-Sync działa od 30 Hz w górę. Free sync różnie, zależnie od monitora.

Ten Asus, którym się posłużyłem, ma być w pełni kompatybilny z "G-Sync" i uruchomienie po aktualizacji sterowników nastąpi automatycznie. Zakres od 40 Hz. I stąd moje pytanie. Zakres będzie miał od 30 Hz czy 40? Bo to ma taką różnicę w wymaganej ilości klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli zakres pracy.

Wszędzie gdzie czytałem to G-Sync działa od 30 Hz w górę. Free sync różnie, zależnie od monitora.

Ten Asus, którym się posłużyłem, ma być w pełni kompatybilny z "G-Sync" i uruchomienie po aktualizacji sterowników nastąpi automatycznie. Zakres od 40 Hz. I stąd moje pytanie. Zakres będzie miał od 30 Hz czy 40? Bo to ma taką różnicę w wymaganej ilości klatek.

 

Masz w planie grać w 30FPSach? Jak tak to prawdopodobnie powinieneś zmienić GPU albo zainwestować w konsole zamiast PCta. Nawet konsole dzisiaj potrafią zaoferować dużo lepsza płynność.

 

 

Zakres pracy frysync i Gsync na tym samym ekranie powinien być identyczny w obu przypadkach. Najprościej jest szukać zawsze ekranu z szerokim zakresem spełniającym te warunki dla LFC.

U mnie jest 40-100Hz standardowego zakresu plus LFC 20-40Hz. Nie wiem czy poniżej 20FPS doszło by do potrojenia Hz względem FPS. Ale to nie ma absolutnie nawet minimalnego znaczenia. Granie nawet w 30-40FPSach na ekranie 100Hz nie ma żadnej racji bytu.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...