Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skarżyski

Podgląd plików tymczasowych w Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym prosić o pomoc czy da się coś w tym temacie zaradzić i po krótce opiszę swój problem. Ogólnie działam na Windows 10, ale zainstalowany mam też XP Mode gdyż Windows XP potrzebny mi jest do pracy. Używam Internet Explorera do podglądu plików tymczasowych i w sumie tylko do tego potrzebny jest mi Windows XP. W Internet Explorer (do wersji chyba 8 to było możliwe) gdy otwierało mi w Javie pliki graficzne można było wejść w NARZĘDZIA>OPCJE INTERNETOWE>USTAWIENIA>WYŚWIETL PLIKI i mogłem sobie podejrzeć w ten sposób ostatnio otwierane pliki i skopiować je. Czy da się jakoś dostać na Windows 10 do takiej historii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiej historii to znaczy jakiej; napisz jaśniej o jakie pliki tymczasowe ci chodzi, szybko sprawdziłem ie, wyświetl pliki jest tam przy tymczasowe pliki internetowe, głównie tzw cookies - nie wiem co mają do tego obrazki, jeszcze do tego wyświetlane w javie; może chodzi o obrazki na stronach - znajdziesz je w cachu przeglądarki, kliknij prawym, wyślij do przeglądarki grafiki żeby sprawdzić, co to jest - ewentualnie użyj np video cache view - ale z nowymi przeglądarkami raczej nie będzie działać, musiałbyś używać np starszego ff albo opery - ma opcje pokaż obrazki w cachu, można automatycznie skopiować; obsługuje także folder temp, nie tylko cache, poza tym pliki audio, swf, flv, itp

 

normalne tymczasowe są w folderze temp konta użytkownika, wpisz do uruchom %temp% - natomiast przeglądarki mają własny folder temp, tzw cache, w folderze przeglądarki w folderze użytkow\konto\appdata\roaming, coś w tym stylu, albo w local\appdata, itp

 

szybko sprawdziłem cache ie, faktycznie pokazuje obrazki, normalnie przeglądarki raczej nie rozróżniają rodzaju plików, np opera w cachu wszystkie pokazuje jako temp, itp - cache ie jest w temp jako temporary internet.., albo w konto\local app data (dane aplikacji), itp - jeśli tak raczej skazany jesteś na ie, bo szukanie obrazków w cachu pełnym temp to zabawa dla bardzo znudzonych - chyba że wspomniany program zadziała; ale być może i nowe przeglądarki np chrome mają program do podglądu i sortowania plików w cachu, b. prawdopodobne; a prawy klik na stronie na obrazku, i zapisz obrazek nie działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź. Z uwagi na swoją marną wiedzę w temacie komputerów/oprogramowania to może będzie łatwiej jak wrzucę filmik do czego mi to potrzebne:

https://drive.google.com/file/d/1B8Kmswl0dSlE1DDoMnsiuU2krkTY2XRZ/view?usp=sharing

To jest otwierane na Internet Explorer wersja 8. Strona z której chcę pobrać TIFy otwierają się w Javie. W nowszej wersji Internet Explorer nie da się w ten sposób podejrzeć tych TIFów. A na Windows 10 Explorer w wersji 8 nie da się zainstalować. Czy to będzie Explorerem, Firefoxem, Opere czy Chrome to dla mnie nie jest istotne. Chciałbym bym mógł w taki sposób skopiować pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo stara wersja ie "naiwnie" wyswietlała pliki tymczasowe w ich oryginalnych formatach, natomiast nowsze, jak inne przegladarki, zapisują je jako temp, więc trzeba by je znaleźć

 

tiff to zwykły format graficzny, często łączony z tekstem, w dodatku stary, i rzadko używany- mam kilka tiff na dysku, ale chyba ich nawet nie otwierałem

 

nie wiem dlaczego łączysz je z javą, raczej nie mają nic wspólnego, może java, tzn tzw web java potrzebna jest do wyświetlania strony, natomiast na pewno nie do tiffów, bo tiffy są i na normalnych stronach (moze raczej są łączone z java script - raczej tak - podejrzyj tzw źródło strony, i tam gdzie java script chyba? faktycznie spotyka się tiffy) - tiff to właściwie pojemnik na pliki graficzne i tekstowe, dlatego używany czesto gdzie obrazek trzeba łączyć z tekstem, stąd pewno na twoich stronach

 

trudno o poradę, bo format rzadki - ewentualnie możesz spróbować ten video cache view - ale nie wiem, czy na 10 będzie działał, i raczej ze starszymi wersjami - ale z ie ponad 8 może działać, jeśli ie ma cache w pojedyńczym folderze - nowsze ff i opera mają cache porozrzucany po folderach, i na nich już nie działa; musisz mu zaznaczyc w opcjach, że ma śledzić cache ie, i zaznaczyć w opcjach że ma pokazywać obrazki - wtedy po prostu po stronie trzeba go uruchomić, i cache i obrazki będą już gotowe do przekopiowania, ewentualnie trzeba kliknąć odśwież; ale szczerze mówiąc wątpię żeby miał w 1 folderze

 

chyba więc jesteś skazany na cache - wbrew pozorom nie jest to takie skomplikowane, tylko ponieważ nowsze przeglądarki mają wiele folderów cache trzeba najpierw otworzyć folder z cache, tak żeby foldery były widoczne - potem jak wejdziesz na stronę powinien pojawić się nowy folder, i raczej na pewno tam będą te tiff, w ten spsoób nie będziesz skazany na przeglądanie wszystkich - ewentualnie możesz użyć program system explorer, ma zakładkę otwarte pliki (monitoring - opened files)- jak wejdziesz na stronę i zajrzysz do tej zakładki otwarte pliki raczej na pewno będzie tam przeglądarka, i ścieżka do folderu cache, gdzie zapisuje pliki temp, w ten sposób zidentyfikujesz folder, ewentualnie kliknij prawym na tej linii opened files, wybierz explore file folder, i jesteś w tym folderze cache; jak rozpoznać tiff - otwórz jakis tiff w notatniku, i sprawdź, jak się zaczyna, raczej na pewno tak samo albo podobnie będą się zaczynały wszystkie, to tzw header, czyli nagłówek pliku, i każdy plik ma specyficzny, żeby program go rozpoznał - ponieważ tiff może być duży, wiele mb, i notatnik długo będzie otwierał użyj juju edit - juju momentalnie otwiera nawet wielobajtowe pliki, po prostu przeciągnij plik temp na juju - jeśli tiff przekopiuj albo nawet przenieś, gdyby przeglądarka nie pozwalała, tzn było że plik zajęty musisz ja wyłączyć, ewentualnie załadować inną stronę, potem zaznacz plik, naciśnij f2, i wpisz nazwę, i po kropce tiff - wszystko, plik powinien być wyświetlany jako tiff, i normalnie otwierać, itp

 

ps - jeśli nie wiesz, gdzie np chrome albo edge ma cache użyj system explorer, raczej na pewno w używane pliki będzie ścieżka do cache; ponieważ może być bardzo dużo linii szukaj przy przeglądarce tej, gdzie w scieżce będzie cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje glauks za poświęcony czas i pomoc w temacie. Program video Cache View załatwił sprawę. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...