Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arnold270

Witam proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie planuje zakup serwera nas do domu zależy mi na prostej konfiguracji łatwym dostępie zdalnym i bardzo istne rozwiązanie 2 dyskowe pracujące w układnie mirror ma to być domowe archiwum foto czy może inne rozwianie jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to DS218j. Ale pamiętaj, że mirror to nie backup tylko zapewnienie ciągłości pracy. Dla tego polecam dodatkowy dysk na USB, na którym będziesz trzymał backup zdjęć czy dokumentów z NASa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuje za odpowiedz możesz mi wyjaśnić dokładniej to mirror myślałem ze identyczna kopia znajduje się na obu dyskach i w przypadku awarii jednego dysku dane mogę odzyskać z kolejnego .

 

I jeszcze jedno pytanie czym rożni się Synology DS211J NAS 2x3TB od Synology DS218J 6TB 2 Bay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mi wyjaśnić dokładniej to mirror myślałem ze identyczna kopia znajduje się na obu dyskach i w przypadku awarii jednego dysku dane mogę odzyskać z kolejnego .

Mirror (RAID1) oznacza że dwa identyczne fizyczne dyski pracują razem równolegle przechowując ten sam zestaw danych. Ale logicznie widzisz tylko jeden zasób, w razie awarii jednego dysku dalej widzisz ten sam zasób, ale masz od oprogramowania NAS informację o uszkodzonym dysku. To jest właśnie zapewnienie ciągłości pracy.

 

Teraz co będzie jak np. strzeli piorun, dysk jest cały czas podpięty do zasilania i działa, oberwie elektronika obudowy, elektronika dysków i nie mamy danych. Albo w przypadku pożaru czy włamania, złodziej przytuli sobie całego NASa i zdjęć też nie mamy.

Sam mam kilka kopii swoich zdjęć, a jest tego teraz około 500GB, do tego wszystkie dokumenty w formie elektronicznej. NAS w takim przypadku jest głównym miejscem przechowywania, a dodatkowe kopie mam na oddzielnych dyskach w kilku lokalizacjach :)

 

I jeszcze jedno pytanie czym rożni się Synology DS211J NAS 2x3TB od Synology DS218J 6TB 2 Bay

DS211J to starszy model tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanie ma 2 opcje do wyboru w pierwszej kupuje DS211J NAS 2x3TB jest to starszy dysk dostaje na niego pisemne 2 lata gwaranci koszt 150 f a w 2 kupuje DS216SE za 100 f i do tego dokupuje jeden dysk 3 tb za 70 f czyli całość 170 f i tak samo mam 2 lata gwaranci ale dysk jest fabrycznie nowy co warto wybrać.

kolejne pytanie może ktoś wie jakie dyski fabrycznie instaluje Synology i co myślicie o dyska które maja 3-4 lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS211J to stara konstrukcjs, nawet bardzo. bierz to co Qwinto Ci polecił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie może ktoś wie jakie dyski fabrycznie instaluje Synology i co myślicie o dyska które maja 3-4 lata .

 

Synology nie montuje fabrycznie żadnych dysków. A co do tych konkretnych modeli to DS211j to konstrukcja archaiczna, posiadająca tylko 128MB pamięci i bardzo wolna. Nic dziwnego zresztą - pochodzi z 2011 roku. DS216se to z kolei mocno budżetowy model, też dosyć powolny. Naprawdę lepiej dołożyć trochę i wziąć 218j jeśli chodzi o sprzęt nowy albo coś używanego ale mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co myślicie o Synology DiskStation DS218play przemyślałem sprawę i myślę ze nie warto kupować coś starego skoro to ma być inwestycja na kilka lak na początek kupie jeden dysk 4 TB za jakiś czas dokopie 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz używał transkodowania to lepiej dołożyć 100 zł i wziąć DS218.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuj za pomoc zamówiłem Synology DiskStation DS218play własnie mi zależy na tym transkodowaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...