Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomczon

Po wymianie procesora na i5 3470 komputer restartuje się przy wymagających grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Posiadam obecnie taki zestaw:

-GTX 680

-i5 3470 3,20

-8 Gb ram

-SSD 128 GB, HDD 1 TB

Na poprzednich podzespołach nie grałem w wymagające gry - teraz gdy próbuję, na najmniejszych ustawieniach wszystko działa OK, jednak po wejściu na wyższe komputer resetuje się bez ostrzeżenia, tak jakby zabrakło mu prądu.

Temperatury sprawdzałem, są w normie, drivery wszystkie zaktualizowane - czy może to być wina zasilacza 450W, który po prostu nie wystarcza?

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakiej marki jest to zasilacz ta 450w.

Jeśli jakiś noname to może nie wyrabiać tym bardziej że 680tka ma sama 200W tdp, procek 90W, robi się 300w a gdzie reszta?

 

Pierwszy krok to podstawić inny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator

 

Zauważyłem też, że procek notuje taktowanie na poziomie 3500-3600 Mhz, zamiast 3200, a nie był podkręcany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany seria VS jest bardzo awaryjna(często nie trzyma napięć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

seria VS jest bardzo awaryjna(często nie trzyma napięć).

 

Bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm wentylator

 

Zauważyłem też, że procek notuje taktowanie na poziomie 3500-3600 Mhz, zamiast 3200, a nie był podkręcany

Do wymiany, kiedyś polecany z czasem okazał się słaby. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU Current: 3492.0 MHz = 35 x 99.8 MHz @ 1.0908 V

 

A o tym co sądzicie? Dodam, że przed wymianą procesora problemów nie miałem (choć nie grałem w gry na wysokich ustawieniach) - wg specyfikacji procesor ma 4x 3,20 Ghz

 

A dobra - był po prostu włączony turbo boost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

CPU Current: 3492.0 MHz = 35 x 99.8 MHz @ 1.0908 V

 

A o tym co sądzicie? Dodam, że przed wymianą procesora problemów nie miałem (choć nie grałem w gry na wysokich ustawieniach) - wg specyfikacji procesor ma 4x 3,20 Ghz

 

A dobra - był po prostu włączony turbo boost.

 

Po prostu zasilacz nie daje rady, bo ma za mało mocy. GTX 680 pod obciążeniem pożre z 300W+, do tego reszta sprzętu typu procesor to wyjdzie z 380W, a zasilacz ma sprawność 360W+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria 6 była bardzo prądozerna

juz chyba 780 brala mniej a przy 970/980 pobor spadł tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zasilacz nie daje rady, bo ma za mało mocy. GTX 680 pod obciążeniem pożre z 300W+, do tego reszta sprzętu typu procesor to wyjdzie z 380W, a zasilacz ma sprawność 360W+.

przestac bzdury pisac gtx 680 na stock robil maximum 230W Furmark, w grach maximum 190W.

Jaka sprawnosc nie myl pojec na 12V ten zasilacz wytzymuje naprawde sporo 385W to az nadto do jego zestawu,a sprawnosc to on ma 78.83% pod obciazeniem kazdej z lin

 

100+190W najgorszy wypadek w grach=290W

 

Witajcie,

Posiadam obecnie taki zestaw:

-GTX 680

-i5 3470 3,20

-8 Gb ram

-SSD 128 GB, HDD 1 TB

Na poprzednich podzespołach nie grałem w wymagające gry - teraz gdy próbuję, na najmniejszych ustawieniach wszystko działa OK, jednak po wejściu na wyższe komputer resetuje się bez ostrzeżenia, tak jakby zabrakło mu prądu.

Temperatury sprawdzałem, są w normie, drivery wszystkie zaktualizowane - czy może to być wina zasilacza 450W, który po prostu nie wystarcza?

Dzięki za pomoc!

zacznij od obnizenia MHz na grafice o -50 i zobacz czy pomoze,pozniej pamieci moze sie okazac ze ta grafa konczy swoj zywot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mimo wszystko zaczął od zmierzenia napięć multimetrem. Miałem VSkę 550 i zdychała po zaaplikowaniu GTX 980, napięcia spadały jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

przestac bzdury pisac gtx 680 na stock robil maximum 230W Furmark, w grach maximum 190W.

Jaka sprawnosc nie myl pojec na 12V ten zasilacz wytzymuje naprawde sporo 385W to az nadto do jego zestawu,a sprawnosc to on ma 78.83% pod obciazeniem kazdej z lin

 

100+190W najgorszy wypadek w grach=290W

 

Informacje o poborze tej karty brałem stąd:

 

http://www.benchmark.pl/produkt/ranking/geforce-gtx-680

 

A na drugim razem pisz po polsku, bo aż oczy bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo tylko tak mozna to ujac :E

to ci powinno dac do myslenia

Pobór mocy w spoczynku

109 W

ze to podali pobor calej jednostki i to z gniazdka

 

PS.

masz po polsku ale bez polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/DQNjN1A

Zauważyłem, że zasilacz w HWMonitorze pokazuje napięcie 8,1V przy +12V - czy to może byc powodem?

Zasilacz do wymiany. Objawy są dość typowe dla zbyt niskich napięć. Może też być jakieś zwarcie, ale stawiam na napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz po graniu przez jakis czas i calasc z temperaturami bo widze 104c na jednym komponecie

 

Zasilacz do wymiany. Objawy są dość typowe dla zbyt niskich napięć. Może też być jakieś zwarcie, ale stawiam na napięcia.

na 100% bedzie przegrzewanie albo karta pada

 

https://imgur.com/a/DQNjN1A

Zauważyłem, że zasilacz w HWMonitorze pokazuje napięcie 8,1V przy +12V - czy to może byc powodem?

odczytem psu bym sie mie sugerowal programem tylko miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem zasilacz na nowy, co rozwiązało wszystkie problemy :)

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieramy OCCT Dajemy zakładkę Power Supply i ON będziesz wiedział następnym razem czy to zasilacz dobry program sam kiedyś miałem takie cyrki i ten program mi w tym pomógł =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem zasilacz na nowy, co rozwiązało wszystkie problemy :)

Dzięki za pomoc!

Miałeś po prostu zaszczyt kupić zasilacz, który nie trzyma parametrów po pewnym czasie. Dużo ludzi go kupiło bo był polecany :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory na grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...