Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bubi888

ryzen 7 2600 vs i7 8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, który procesor wziąć bardziej pod aplikacje ryzen 7 2600 czy Intel Core i7-8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie aplikacje? I nie ma czegoś takiego jak i7 8600 - jest albo i5 8600 / 9600 albo i7 8700 / 9700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak Ryzen 7 2600 jest Ryzen 5 i nie ma czegoś takiego jak i7 8600. Do jakich aplikacji potrzebujesz tego procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i7-8700, tak o to chodzi. Ogólnie nic specjalnego, po prostu ojcu składam zestaw na 15 lat, do takich prostych rzeczy i po prostu zastanawia mnie co jest bardziej jednak wydajniejsze i czy jest jakaś różnica w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz

 

Ryzena 2600 Vs Intel i7 - 8700

 

To Intel będzie w tym wypadku lepszym rozwiązaniem.

Oba procesory maja 6 core i 12 wątków

Intel jest wyżej taktowany i w 0gólnym Preformance - będzie wydajniejszy (choć tak naprawdę nie sprecyzowałeś programów używanych na komputerze)

 

imho jeśli komp ma być na 15 lat :E

To w tych pieniądzach lepiej przyszłościowo wziąć

Ryzena 2700 lub 2700X (jeśli nie zakładasz go podkręcać)

ten ma 8 rdzenie 16 wątków i będzie dalej tańszy od 8700 :)

 

Z drugiej Strony jeśli ojciec nie zamierza grać w grę :E

to Intel posiada niezłą Integre - która daje rade spokojnie w zastosowaniach biurowych (odejdzie ci koszt dodatkowego GPU) no i pewnie zaoszczędzisz na prądzie :E przez te 15 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś jest coś lepszego od ryzena 2700X po stronie Intela gdzie ta różnica mogłaby być odczuwalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś jest coś lepszego od ryzena 2700X po stronie Intela gdzie ta różnica mogłaby być odczuwalna?

 

Owszem, ale to wszystko zależy od tego, do czego będzie używany komputer oraz jakiego typu działania będą wykonywane

do większości zastosowań na jednym i drugim będzie wszystko świetnie śmigało.

Wspomniałem o ryzenie 2700X ponieważ piszesz, ze składasz na długi okres - ryzen ze względu na większa ilość core/wątków wydaje się być bardziej przyszłościowym rozwiązaniem. Tym bardziej jeśli głownie komp będzie używany do programów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i7-8700, tak o to chodzi. Ogólnie nic specjalnego, po prostu ojcu składam zestaw na 15 lat, do takich prostych rzeczy i po prostu zastanawia mnie co jest bardziej jednak wydajniejsze i czy jest jakaś różnica w wydajności.

Do prostych rzeczy typu przeglądanie internetu, Word i Netflix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tata ma do dyspozycji jeszcze z 400 zł, które może dorzucić do zestawu i właśnie myślę czy może jednak coś jeszcze lepszego niż ryzen 2700 (bo ten z X będzie więcej prądu ciągnął, a i tak nie będzie podkręcany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tata ma do dyspozycji jeszcze z 400 zł, które może dorzucić do zestawu i właśnie myślę czy może jednak coś jeszcze lepszego niż ryzen 2700 (bo ten z X będzie więcej prądu ciągnął, a i tak nie będzie podkręcany)

Przy ryzenie R7 2700 i płycie B450 masz cień szansy na upgrade na ryzen 3xxx. Intel to wydatek jednostkowy, kupujesz raz i zmieniasz potem CPU i mobo.

 

Na twoim miejscu i tak bym kupił R5 2600 i czekał na nową serią bo będzie zauważalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu cień szansy? Jak zapowiadają, ba zapowiadali, że ma być wsparcie do 2020 na chipset AM4, no chyba że producent płyty będzie miał w poważaniu wydać nowy bios z aktualizacją procesorów. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tata ma do dyspozycji jeszcze z 400 zł, które może dorzucić do zestawu i właśnie myślę czy może jednak coś jeszcze lepszego niż ryzen 2700 (bo ten z X będzie więcej prądu ciągnął, a i tak nie będzie podkręcany)

Po pierwsze na cholerę i7 czy Ryzen 7 do takich zastosowań? :D

Po drugie nie ma żadnego sensu składać zestawu na 15 lat, lepiej kup tańszy na 7-8 lat, za 7-8 znowu wymienisz.

Kup dobry dysk SSD, np. IRDM Pro 240 GB(zakładam że nie ma) i dodatkowe 8GB RAM(zakładam że teraz ma 8GB lub mniej), Ryzen 5 2600 + GT 1030 będzie aż nadto, to jest już segment procesorów do gier a nie do biura, do tego grafika pobierająca 30W i często w wersji całkowicie pasywnej, ewentualnie sam Ryzen 5 2400G też spokojnie wystarczy.

Oczywiście jak masz pieniądze to możesz dorzucić do R7 1700, no ale R7 2700 za 350 zł więcej to jest już moim zdaniem przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do otworzenia youtube, który płynnie działał na androidzie wystarczyło 0,5gb RAM-u i 1 rdzeniowy procesor, dzisiaj mam 8 rdzeni w telefonie i mam wątpliwości co do płynnego i szybkiego otwierania się youtube. Analogiczny przykład tutaj, kiedyś trzeba będzie mieć procesor 16 rdzeniowy, żeby przeglądarka chodziła płynnie, a tak może być za 10 lat... Kto wie, ja mam wykorzystać w pełni budżet, który chce przeznaczyć i to realizuje.

 

Obecnie taki jest planowany zestaw:

 

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe

Płyta główna ASRock AB350M PRO4

Pamięć ADATA DDR4, 16 GB, 3000MHz

Procesor AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz 20MB, BOX

Monitor Asus VS197DE (18,5 cala)

Klawiatura Titanum TK101

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W

Karta graficzna MSI GeForce GT 710 1GB DDR3 (64 bit) HDMI

Obudowa Zalman Z3 PLUS

be quiet! Pure Wings 2

Arctic MX-2 4g pasta termoprzewodząca

Mysz I-BOX IMLAF005

Montaż komponentów bez dodatkowego chłodzenia

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3

 

Co do obudowy inna się nie zmieści ani pod względem szerokości, ani wysokości, sam taką mam. Jestem w miarę zadowolony, gdyby nie fakt iż fatalnie się ją czyści. Monitor także większy nie wejdzie.

 

Moje pytanie więc, co tutaj można zmienić celem zwiększenia wydajności komputera?

 

P.S. pozmieniałem zestaw i nadal jeszcze koło 300 zł jest do wykorzystania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

- napęd jakikolwiek

- SSD dobry ale ma tylko gwarancję 150 TBW, lepszy byłby jakiś na MLC, np. 860 Pro z 300 TBW, różnicy w wydajności i tak nie poczuje

- płyta jakakolwiek, moim zdaniem ASUS i ASRock są najlepsze

- RAM ok

- procek ok ale moim zdaniem lepiej R7 1700 za 350 zł mniej

- monitor słabej jakości, skoro nie wejdzie 21.5" to może NEC E203Wi?

- klawiatura beznadziejnej jakości, lepiej Logitech K120

- zasilacz zbyt słabej jakości jak na taki okres czasu, lepiej Seasonic Focus 450W

- karta stara no ale skoro ma tylko wyświetlać pulpit to wystarczy, do niczego więcej się nie nada

- obudowa o starej konstrukcji, lepiej Gladius M35/Regnum RG4, Fractal Focus G(o ile wejdą, jakaś musi)

- wentylatory ok

- pasta może być chociaż ja bym wziął najlepszą na rynku, czyli Grizzly Kryonaut albo nowszą wersję tej co wybrałeś czyli Arctic MX-4

- mysz beznadziejna, lepiej Logitech B100/M100

- montaż wiadomo

- chłodzenie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu cień szansy? Jak zapowiadają, ba zapowiadali, że ma być wsparcie do 2020 na chipset AM4, no chyba że producent płyty będzie miał w poważaniu wydać nowy bios z aktualizacją procesorów. :hmm:

Teoria i obietnice to jedno, a potem w praniu wychodzi co nie działa. Lepiej patrzeć z dystansem bo kupowania po przyszłe upgrady.

Kupuj na obecne potrzebny, a słowo przyszłościowe można wykreślić ze słownika. Tak samo jak z RTX-em, nawet 2080Ti wymusza na developerach mocne cięcia efektów, a plotki już mówią o tegorocznej poprawce nvidii i wypuszczeniu odświeżonych kart z poprawioną architekturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitor z rozdzielczością 1920x1080, 21,5 cala, dzisiaj przekładałem tacie, żeby sobie zobaczył jak mu się pracuje i bardzo narzekał, że literki małe, że ikony małe, a uznałem, że kupowanie monitora gdzie nie wykorzystuje się fullhd nie ma sensu.

 

Co do ostatniego typu obudowy, ciekawe rozwiązanie, gdybym kupił be quiet! Pure Wings 2 to byłaby cicha, chyba, że znasz jakieś tańsze wentylatory i dobrze chłodzone. Ogólnie obudowa będzie w szczelinie w meblach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Wings 2 albo taniej Arctic F12, te są chyba najlepsze z tych najtańszych.

Ten NEC ma 1600x900 przy 19,5", do tego o wiele lepszą matrycę IPS, poza jest coś takiego jak skalowanie. Nie bierzesz też pod uwagę tego, że teraz sporo rzeczy można akcelerować przez GPU, np. VP9 na YouTube, na GT 710 nie będzie takiej możliwości. Dalej uważam, że zestaw na 15 lat nie ma sensu, to tak jakby dzisiaj używać Pentiuma D 840, co z tego że wtedy wywaliłeś 530$ na samo CPU skoro dzisiaj nadaje się na breloczek, za to tańsze procesory 7/8-mio letnie za ~200$, np. i5 2500 czy i5 3570 dalej dają radę, oczywiście dzisiaj postęp nie jest już taki jak kiedyś, no ale nie wiadomo co będzie za 10 lat, może grafen lub coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w ogóle zrezygnować z takiej wielkiej budy i wziąć płytę mITX, do tego procek ze iGPU?

 

Mały rozmiar... właściwie odpowiedni na takie potrzeby.

 

A to składanie na 15 lat... tak jak mówią poprzednicy... nie ma zupełnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do multimedialnych zastosowań dla ojca wystarczy zestaw na r5 2400G, 2x8gb 3000+mhz i dysk ssd sata MLC i spokojnie starczy na kilka lat.. Za 10-15 lat albo wcześniej pojawią się jakieś nowe standardy, kodeki, instrukcje czy coś innego.. Czego twój zestaw nie będzie wspierał i będzie trzeba wymienić go wcześniej niż zakładałeś bo jego sprawność podczas użytkowania poleci na pysk. Nie warto przepłacać to raz, a druga sprawa to wątpię aby przy dzisiejszej sztuce produkcji płyta główna czy inny podzespół przetrwał zakładane 15 lat xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2400G ma tylko 4 rdzenie, to nie jest proc na 10-15 lat. Jeśli już to na rok/dwa, potem kupić nową generacje APU mającą te 8 rdzeni i 16 wątków i starczy na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do internetu filmów i pracy biurowej spokojnie wystarczy na ponad 5 lat. Żaden obecny mainstreamowy sprzęt nie wystarczy na 15 lat do pracy z zadowalającą wydajnością przez cały ten czas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusie komp na 15 lat :E to raz ze zaden tyle czasu nie wytrzyma, nawet jak kupisz topowego kompa dzisiaj to za 15 lata bedzie wart 5 zl na allegro za calosc. Strata kasy. Lepiej kup takiego na 5 lat i potem sukcesywnie zmieniaj zaleznie od potrzeb

Tak jak np przedmowcy wspominali mozesz brac ryzena z integra i to jest lepsze wyjscie niz kupno tego szmelcu GT 710. Mozna tez kupic nawet 8 watkowego ryzena 3 dobre ramy i ssd. Napewno komfort pracy w systemie bedzie zadowalajacy. Zamiast pchac kase w ryzen 7 to kup dobry ssd, lepszy monitor cokolwiek. Ryzen 5 2600 bedzie ohohohho az nadto to tych zastosowan. Ludzie dzisiaj na tym procku obrabiaja filmy w zaawansowanych programach a ty do podstaw chcesz pchac kase w cos czego nawet nie odczujesz bo na przyszlosc. Bzdura. W komputerach slowo "przyszlość" NIE ISTNIEJE a juz tam bardziej taka 15 letnia przyszlosc. Totalna abstrakcja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusie komp na 15 lat :E to raz ze zaden tyle czasu nie wytrzyma, nawet jak kupisz topowego kompa dzisiaj to za 15 lata bedzie wart 5 zl na allegro za calosc. Strata kasy. Lepiej kup takiego na 5 lat i potem sukcesywnie zmieniaj zaleznie od potrzeb

Tak jak np przedmowcy wspominali mozesz brac ryzena z integra i to jest lepsze wyjscie niz kupno tego szmelcu GT 710. Mozna tez kupic nawet 8 watkowego ryzena 3 dobre ramy i ssd. Napewno komfort pracy w systemie bedzie zadowalajacy. Zamiast pchac kase w ryzen 7 to kup dobry ssd, lepszy monitor cokolwiek. Ryzen 5 2600 bedzie ohohohho az nadto to tych zastosowan. Ludzie dzisiaj na tym procku obrabiaja filmy w zaawansowanych programach a ty do podstaw chcesz pchac kase w cos czego nawet nie odczujesz bo na przyszlosc. Bzdura. W komputerach slowo "przyszlość" NIE ISTNIEJE a juz tam bardziej taka 15 letnia przyszlosc. Totalna abstrakcja :lol2:

15 lat małżeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do testów jednego z najlepszych procesorów stworzonego 15 lat temu. Taki BACK IN TIME :D

https://pclab.pl/art5696.html

 

Jak widać jest to taki kawał czasu, że nawet strona pogubiła zdjęcia :P

 

Ale można np zobaczyć porównanie dwóch niemal identycznych procesorów, które dzieli te 15 lat:

AMD 1700+ vs AMD 1700x ( ciekawe czy ten X i + to przypadek czy nawiązanie do historii )

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Ryzen-7-1700-vs-AMD-Athlon-XP-2800-/3917vsm1789

 

Avg. Multi Core Mixed Speed

Insanely faster multi-core speed.

+4311%

 

Multi Core Floating Point Speed:

Insanely faster multi-core fp speed.

+6503%

 

Much newer manufacturing process

14 nm vs 130 nm

 

 

 

Jak widać nastąpiła w tym okresie dość spora poprawa wydajności. Kilkudziesięciu krotny wzrost :]

 

Dodatkowo w tamtych latach pamięć ram oscylowała w okolicy 128-512MB. Gdzie 512MB to była ekstrawagancja na poziomie dzisiejszego 32GB :)

 

 

Wyobraź sobie, że ten komputer kosztował twojego tate grube tysiące i miał służyć do dzisiaj, a tak na prawdę już od kilku lat z trudem ogarnia przeglądarkę internetową na jednej zakładce i z adblockiem, bo reklama zamula komputer totalnie, filmy na YT zarywają, a gierki flashowe mają po 10-20FPS ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2400G ma tylko 4 rdzenie, to nie jest proc na 10-15 lat. Jeśli już to na rok/dwa, potem kupić nową generacje APU mającą te 8 rdzeni i 16 wątków i starczy na długo.

Żaden dzisiejszy proc nie jest na 15 lat. Obecnie na topowym procesorze sprzed 15 lat nie dasz rady sensownie obsłużyć przeglądarki.

 

To nie ma być proc do grania tylko do multimediów i aplikacji biurowych. 4c/8t wystarczy do tego jeszcze bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...