Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CODICO

Urzadzenie wielofunkcyjne, kolor, skan dwustronny z podajnika, duplex, lan

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Zastosowanie: mała działalność, drukowanie faktur, kopert, skany dokumentacji i innych papierów (stad wymóg dwustronnego skanera). Od czasu do czasu druk kolorowy (głównie domowe wydruki i troche folderów).

Obecnie działają HP LaserJet 2300DN (kupiony uzywany z 7k stron na koncie zrobił od tego czasu z 2 razy tyle, spełnia wymagania drukowania cz/b, drukowanie jest mega tanie, kilka razy uzupełniany toner ale konczy sie beben i zaczyna sie zacinac duplex) + Epson Stylus do koloru i skanowania (kolor padł, skanowanie skanerem płaskim to dramat dlatego wieksze papiery skanuje poza domem).

 

Druk srednio 100-200 stron cz/b (ale bywa i 500 a pozniej zero) + 20-30 stron kolor w miesiacu. Skanowanie kilkaset stron w miesiacu.

Zastanawiałem sie nad uzywanym BizHubem C25 (około 2000 PLN z kompletem uzupełnionych tonerów) ale człowiek który mi sprzedał kiedys LJ-ta mówi ze to moze byc loteria.

Widziałem w innym watku polecane nowe Brother DCP-9020CDW, MFC-9140CDN lub MFC-L8690CDW

 

A moze odpuscic laser i zafundowac sobie dobry atrament z tanimi zamiennikami i dobrym skanerem.

 

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

 

Pozdr C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko laser, szczególnie przy działalności. Nie zawracasz sobie głowy zasychającymi tuszami, możesz drukować dużo czy mało, rzadko czy często, jeden problem mniej.

 

Osobiście mam Brother i nie chcę innej firmy, niezawodny sprzęt (poprzednio atramentowa a potem laser).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo halo,

Temat nowego urządzenia wielofunkcyjnego wrócił ze zdwojoną siłą bo zacieła sie LJ-ka i musze cos kupic.

Do Brotherów polecana firma dokłada nastepujące opcje do 2k.

HP Color LaserJet Pro M477fdw - nizsza cena ale mało ramu i słabszy procesor, spora akceptowalna gramatura papieru 200g/m2, dosc drogie zamienniki, problematyczny wifi ale ... cena.

Xerox WorkCentre 6515DN - droższy niz HP, brak zamienników ale lepsza jakosc wydruku cz/b jak i kolor, wysoka maksymalna gramatura 220 g/m2, najwieksza ilosc ramu i spora szybkosc działania,

Oki MC573DN - najdrozsza ale podobno najlepsza jakos wydruku (choc wydawało mi sie że LED powinien byc słabszy niz laser). Trzy lata gwarancji. Zamienniki niedrogie i łatwo dostepne. Drukuje na wstegach papieru (nikt inny tego nie deklaruje)

Z Brother-a MFC-L8690CDW - mozliwe 3 lata gwarancji ale uwazaja ze to średniak i w żadnej z kategorii by nie wygrał, najsłabsza mozliwa gramatura papieru, najwyzszy koszt wydruku z oryginałów, cena zamienników jednak jedna z niższych.

 

Za i przeciw jakimkolwiek z tych urządzeń.

 

Pozdr C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...