Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Ceneo to nie sklep, tylko porównywarka przecież. Pokazuje ci najtańszą ofertę, jaka w ogóle jest. Przecież normalne, że nie wszystkie artykuły będą najtańsze.

 

Skoro gdzie indziej ta pralka kosztowała 1200 zł, a u nich 1600 zł, to może w sklepie udałoby ci się wynegocjować nawet te 300-400 zł rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ceneo to nie sklep, tylko porównywarka przecież. Pokazuje ci najtańszą ofertę, jaka w ogóle jest. Przecież normalne, że nie wszystkie artykuły będą najtańsze.

 

Skoro gdzie indziej ta pralka kosztowała 1200 zł, a u nich 1600 zł, to może w sklepie udałoby ci się wynegocjować nawet te 300-400 zł rabatu.

 

Dostałeś kiedyś rabat w MM ?

 

w dziale zestawy komputerowe żałoba, naganiacze na bezrobociu :E

 

Rozwiń myśl ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś kiedyś rabat w MM ?

Tak. Nie pamiętam już, na co, chyba na piekarnik z funkcją mikrofali.

 

Normalnie można się tam targować i negocjować ceny.

 

Kiedy indziej negocjowałem cenę drukarki i nic nie chcieli spuścić (choć z pół godziny próbowałem :) ), ale tam faktycznie małą marżę mieli.

Edytowane przez Kpc21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś kiedyś rabat w MM ?

 

 

 

Rozwiń myśl ;) ?

 

 

a co tu rozwijac, byly osoby ktore pisaly tylko w tamtym dziale i tylko ten sklep polecaly i tylko w nim zestawy składaly dla proszacych o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest dość ważna, choć lokalnie również kupowałem towar.

Esc jest (było) w moim regionie, więc nie zawsze cena była najważniejsza.

W trójmieście niewiele już dziś firm IT zostało, a szkoda ...

 

Całej rodzenie i wielu znajomych pomagałem kupować towar it, ESC było firmą która miała dobrą ofertę, solidna obsługę i nie najgorszy serwis.

Ostatni trochę się to zmieniło, choć nie mogę złego słowa powiedzieć. Wszystko załatwione po mojej myśli, poza terminami które mogły być lepsze.

Ja też dość często kupowałem w Arest mimo wyższych cen, bo był dla mnie wygodny i miałem do tego sklepu 15 minut piechotą, a zaopatrzenie swojego czasu też mieli bardzo dobre. Niemal wszystko było dostępne w sklepie od ręki i jak coś chciałem, to tylko upewniałem się na stronie czy dany towar na pewno jest na sklepie, szedłem tam i już miałem co chcę. Bez zamawiania, bez czekania i płacenia za wysyłkę. No ale w dzisiejszych czasach lokalny rynek to za mało, a za ogólnokrajowymi sklepami sieciowymi przestali nadążać, no i w końcu nie wytrzymali. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, nie szkoda, dawno już tam nie kupowałem lub nie pamiętam, że coś kupiłem.

 

W sumie chyba już tylko Gral został z gdańskich sklepów komputerowych sprzed lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie pamiętam już, na co, chyba na piekarnik z funkcją mikrofali.

 

Normalnie można się tam targować i negocjować ceny.

 

Kiedy indziej negocjowałem cenę drukarki i nic nie chcieli spuścić (choć z pół godziny próbowałem :) ), ale tam faktycznie małą marżę mieli.

 

mi nigdy nic sie nie udało

 

a co tu rozwijac, byly osoby ktore pisaly tylko w tamtym dziale i tylko ten sklep polecaly i tylko w nim zestawy składaly dla proszacych o pomoc

 

kiedyś nawet myślałem o tym, iż te posty chyba są robotą firm które w nich uczestniczą.

ale firma które są poruszane na forach jest wiele, pytanie ile z nich sama poleca własną firmę !

 

Ja też dość często kupowałem w Arest mimo wyższych cen, bo był dla mnie wygodny i miałem do tego sklepu 15 minut piechotą, a zaopatrzenie swojego czasu też mieli bardzo dobre. Niemal wszystko było dostępne w sklepie od ręki i jak coś chciałem, to tylko upewniałem się na stronie czy dany towar na pewno jest na sklepie, szedłem tam i już miałem co chcę. Bez zamawiania, bez czekania i płacenia za wysyłkę. No ale w dzisiejszych czasach lokalny rynek to za mało, a za ogólnokrajowymi sklepami sieciowymi przestali nadążać, no i w końcu nie wytrzymali. ;)

 

Branża IT to nie wyjątek, wiele firm z różnych branż, ma dziś problem przez rosnącą sprzedaż internetową.

Jeszcze trochę i Biedronka będzie miała opcję zakupów online z dowozem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='08 Styczeń 2019 - 21:34' timestamp='1546979689' post='15359756']

Szkoda, nie szkoda, dawno już tam nie kupowałem lub nie pamiętam, że coś kupiłem.

 

W sumie chyba już tylko Gral został z gdańskich sklepów komputerowych sprzed lat.

 

Znam firmę, mój znajomy tam kiedyś pracował, nawet coś tam czasem kupuję (zazwyczaj tusze)

 

Firma mocno się zmniejszyła.

W Gdańsku sklep zmalał o 60%

W Gdyni o 80%

W Warszawie w ogóle zamknęli się

 

Chyba złe czasy idą dla IT.

 

Ze starych sklepów w trójmieście to zostały tylko trzy firmy, balta, gral i nets, do niedawna było esc

w balcie nigdy nic nie kupiłem, w esc, gralu i nets, sporo

 

Najgorsze są pozwrotówki albo te zwroty 14 dniowe tego nie uniknie się w ŻADNYM SKLEPIE, czasem też ponoć jak coś jest zepsute ale da się to naprawić "zamiennikiem" to takie sklepy po prostu naprawiają rzeczy i sprzedają jako nowe w oryginalnym"przepakowanym" opakowaniu.

 

To jest zgroza.

 

zwroty to masakra, sam wiem jak to jest, ale w branży sportowej.

przez zwroty zamknąłem sklep, miałem tego dość !

ludzie kupują, używają i zwracają ... dramat !

 

jak masz wysoką marżę, nie ma problemu, lecz gdy marża jest 10%-15% nie da się tego ogarnąć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra dopiero się zacznie jak wejdzie do PL Amazon ( nie jako magazyn ), a Aliexpress otworzy centrum dystrybucyjne w Brukseli z przesyłkami EU 1 tydzień :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra dopiero się zacznie jak wejdzie do PL Amazon ( nie jako magazyn ), a Aliexpress otworzy centrum dystrybucyjne w Brukseli z przesyłkami EU 1 tydzień :P

 

Amazon nie ma niskich cen, często sprawdzam tam ceny i prawie nigdy nie ma lepszych od ceneo.

Aliexpress to coś co powinni zamknąć, większość którą tam kupiłem to chiński shit !

Osobiście unikam tam zakupów, bo cena to nie wszystko !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak grom z jasnego nieba... Od wielu, wielu lat jeden z najlepszych sklepów w Gdańsku... Może nie najtańszy (choć ceny i tak mieli niezłe), ale z najlepszą obsługą i masą sprzętu na stanie, od ręki. Szkoda bardzo:(

 

Dziwna sprawa, ale chyba ostatnio coś źle się tam działo - problemy z kontaktem, katastrofalna obsługa zwrotów gwarancyjnych... Szkoda bo ceny mieli często konkurencyjne i kiedyś był to raczej bezproblemowy sklep. A tu skończył jak popularny swego czasu techplanet.

 

Swoją drogą coraz mniej ciekawych sklepów zostaje - o morelach wiele pisać nie trzeba, w proline 8/10 części z oferty nie mają wiecznie na stanie. Dobrze, że X-kom jakoś w miarę funkcjonuje, czasami na emagu sie cos kupi i pojedyncze mniejsze sklepy, jak kombo.krakow czy pcprojekt - ale tam różnie z cenami.

A co do x-koma, to czekałem tam 3 tygodnie na obudowę. Najpierw przez blisko tydzień całkowita cisza, ani maila, ani informacji o czasie dostawy, nic. Jak się skontaktowałem, to zaczęli bezczelnie okłamywać. Dwa razy usłyszałem przez telefon, że "obudowa dziś przyjechała, ale do magazynu centralnego, za dzień lub dwa będzie do odbioru". A potem cisza. Po kilku dniach na pytanie WTF? odpowiedź "nie mamy tej obudowy, czekamy na dostawę". I tak dwa razy, dokładnie tak samo.

Ale wpisuje się to ładnie w ich strategię działania, bo to nie pierwsza taka moja sytuacja u nich, często sprzedają jako dostępne coś, czego nie mają, albo spodziewają się mieć "niedługo". A potem coś nie pyknie i się czeka tydzień, drugi, trzeci, aż kolejny kontener przypłynie z Chin czy innego King-Kongu.

 

Ale co zrobisz - znaczących graczy na rynku jest coraz mniej, konkurencja wygasa. Dlatego tak bardzo żal, kiedy porządny sklep żegna się z rynkiem, i to jeszcze sklep lokalny, sprawdzony, zaufany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress to coś co powinni zamknąć, większość którą tam kupiłem to chiński shit !

Osobiście unikam tam zakupów, bo cena to nie wszystko !

Eeee... Bo taki jest sens tego sklepu, jak chcesz kupić jakiś chiński shit, to robisz to tam i płacisz za niego mniej, niż na Alledrogo bądź w sklepie "wszystko za 5 zł"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Bo taki jest sens tego sklepu, jak chcesz kupić jakiś chiński shit, to robisz to tam i płacisz za niego mniej, niż na Alledrogo bądź w sklepie "wszystko za 5 zł"?

Kupować na straganie z chińskim szitem i mieć pretensje, że dostało się chiński szit... Bezcenne XD

Jest jeszcze Banggood, tam mają wyselekcjonowany premium quality chiński szit dla najlepszych maj frendów.

 

' date='08 Styczeń 2019 - 22:34' timestamp='1546979689' post='15359756']

Szkoda, nie szkoda, dawno już tam nie kupowałem lub nie pamiętam, że coś kupiłem.

 

W sumie chyba już tylko Gral został z gdańskich sklepów komputerowych sprzed lat.

Kozak chyba też jeszcze podryguje. Byłem tam jakoś z rok temu i ciągle siedział tam ten sam koleś, od którego kupowałem laptopa na początku studiów ;)

Edytowane przez Telvas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu to był jeden z najczęściej polecanych sklepów na Labie. Sam złożyłem tam kiedyś cały zestaw. Nie słyszałem żeby ostatnio mieli jakieś kłopoty, więc w sumie jestem zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP ostatnich 2 latach mocno stracili na jakości, obsługa klienta, problemy z reklamacjami itd. Coraz więcej ludzi ich zaczęło omijać szerokim łukiem i poszło do pewniejszej konkurencji.

 

Amazon nie ma niskich cen, często sprawdzam tam ceny i prawie nigdy nie ma lepszych od ceneo.

 

Ceneo to wyszukiwarka, gdzie najtańsze oferty są często od januszowych sklepików jak net-s, gdzie wręcz standardem jest łamanie praw konsumenta, lub wyszukuję allegro czy jakieś inne małe sklepiki o nieznanej renomie.

 

W sumie nie ma co się dziwić, że nieraz znajduje taniej niż na amazonie, no ale dla mnie na pierwszym miejscu to nie cena, a sklep i obsługa klienta.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej coś wiadomo na temat gwarancji ? Pech chciał, że z miesiąc temu kupiłem tam komputer za ponad 7 tyś. Teraz bopję się pomyśleć co dalej. Generalnie o ile z takimi rzeczami jak cpu intela pamięcią patriot i zasilaczem seasonic nie ma niby problemu bo można reklamować przez stronę producenta tak już np. mobo i grafika gigabyte nie przyjmie bez pośrednictwa sklepu. O ile na razie adres mejlowy na stronie jest czynny o tyle nie ma gwarancji, że za 2 lata ktoś się odezwie. Co w takiej sytuacji ? Przyznam, że w życiu bym się tego nie spodziewał. Od ładnych lat robiłem tam zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że teraz Morele wykorkuje.

 

zamiast mieć niespełnioną nadzieję z której wynikną same zgryzoty to wystarczy jak nie będziesz tam zaglądał. nikt cię na siłę nie zapakuje w towar z morele. co za głupota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest w sumie to, że komunikat mówi o zakończeniu działalności handlowej, a nie zakończeniu działalności w ogóle. Albo "tak się napisało" komuś, albo jest dla Esc jakieś życie po życiu ;)

Inna ciekawostka: jak się wbije bezpośrednio na inną podstronę, tak aby nie lądować na komunikacie, to można (prawie) normalnie korzystać ze sklepu. Nawet koszyk i zamówienia działają - przynajmniej do momentu ich składania, bo jakoś nie miałem dziś ochoty już tam nic zamawiać ;)

W KRS też nie ma żadnych "dziwnych" wpisów o upadłościach, czy sprzedaży spółki.

Edytowane przez Telvas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprawdzałem w ceidg nie ma żadnych wpisów o końcu działalności. Może już powoli po protsu się szykują. Dlatego po szybkości informacje wrzucone na stronie.Wczesniej widniala informacja o inwentaryzacji. W dalszym ciągu działa cennik itp jak wejdzie się z poziomu wyszukiwarki w jakiś przedmiot. Pytanie jedynie jak długo będzie działal ów "serwis" i co z ludźmi którzy mają sprzęt na gwarancji

Edytowane przez Tr1SH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak padł techplanet to stronka przez jakiś czas też działała i nawet można było robić zakupy :E Tutaj nie wiadomo czy padli, może po prostu zamknęli sobie sklep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda sklepu, można było do nich podjechać w razie problemów i porozmawiać z sensowną obsługą (przynajmniej kiedyś).

Mam nadzieję, że teraz Morele wykorkuje.

 

Co za idiotyczne myślenie. Najlepiej niech wszystko wykorkuje i zostanie sam x-kom który będzie mógł mieć już wszystko gdzieś, byle sprzedać towar po cenie którą będzie miał pełną dowolność podwyższać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/login.php

 

Jakby ktoś chciał sobie konto sprawdzić ;)

 

Ja tam kupiłem tylko schładzacz do CPU, Macho 120 w 2013 roku :D

 

Co do zamkniętych sklepów internetowych to był jeszcze yooki.pl, gdzie w chyba jako jedynym była moja myszka Gigabyte Ghost M8000X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bardzo, ceny mieli jedne z najtańszych a największy plus to czytelna opcja składania zestawu, gdzie w 2min można było łatwo i prosto sobi3 coś sklecić, dla mnie najwiekszy plus ten strony i szczerze dziwi mnie że na takim xkomie czy tym smierdzacym gralu nie ma nawet porzadnego modyfikatora do skladania gotowego zestawu pc bo wszystko jest nieczytelne i trzeba recznie wpisywac kazdy komponent -MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to że xkom otworzył salon pietro wyżej niż oni też się do tego przyczyniło.

 

ESC miał fatalną lokalizację, ta wysepka to dojazdowy koszmar. Twierdzisz, że xkom otworzył sklep nad esc w tak fatalnej lokalizacji i jeszcze na dodatek na piętrze???

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...