Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raiven

Dyski pod edycję filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam! W innym temacie dostałem cenne porady odnośnie podzespołów do PC dla kolegi, a tutaj chciałbym dopytać się w kwestii poleconych dysków twardych pod edycję filmów:

1. M8PEGN 256 GB na system i programy

2. M8PEGN 512 GB na odczyt/zapis

3. IRDM Pro 240/500 GB na scratch

 

Tylko teraz tak:

1. Systemowy SSD - M8PEGN 256 GB jest już dość słabo dostępny i cena bezsensownie wysoka, do wersji 512GB dobijająca, więc zostawiłem Samsung 250GB 970 EVO. Chyba, że chodziło o jakiś model M9? Czy może jest lepsze rozwiązanie?

2. Odczyt/zapis - M8PEGN 512 GB, pod jakimi względami ma przewagę nad Samsung 970 EVO o tej samej pojemności? Na papierze jest wolniejszy.

3. Tutaj chyba jest ok :)

 

Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził kupić jeden szybki dysk 1 TB na PCI-E x4 i tyle RAM, by całkowicie wyłączyć plik strony.

 

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup baterii szybkich SSD, zamiast jednego, przemyśl jak to będzie działać, przez pryzmat ilości linii PCI-E procesora. No chyba, że będzie jakiś threadripper, to może wówczas mogłoby to w ogóle rozwinąć skrzydła. Tak czy inaczej, po tym co ja robiłem z Video (np. manipulowanie ścieżkami AV w stylu dodawanie kolejnych itd.), to nie zauważyłem by dodatkowy dysk coś dawał ... no chyba, że będzie odczyt ze źródłowego i zapis na innym SSD - ale tu ponownie nie wiem, jak to w praktyce będzie działać/czy ta zabawa byłaby w ogóle wygodna z perspektywy zarządzania tymi danymi (robię to hobbystycznie, a nie zawodowo).

 

2. Odczyt/zapis - M8PEGN 512 GB, pod jakimi względami ma przewagę nad Samsung 970 EVO o tej samej pojemności? Na papierze jest wolniejszy.

Przemyśl jak schłodzić ten dysk. Widziałem testy, gdzie wydajny SSD na M.2 na liniach PCI-E z fabrycznym radiatorem (który jest po prostu mały) potrafił się przegrzewać przy ostrym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc... czy jeden Samsung 970 EVO 1TB PCIe x4 NVMe będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli znajdą się na nim system, programy, pliki wideo/temp i będzie się na nim działo wszystko związane z edycją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc... czy jeden Samsung 970 EVO 1TB PCIe x4 NVMe będzie najlepszym rozwiązaniem,

Jak masz zamiar schłodzić ten dysk? (płyta główna z radiatorami do SSD M.2 ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, umknęło mi coś przy Twoim poprzednim poście plus wymieszało mi się z innymi tematami ;). Sugerujesz bardziej taki dysk? Plextor M8SeY Series 1TB, PCIe 3.0 x4 NVMe (PX-1TM8SeY)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który zatem lepiej dysk kupić? ;)

 

1. Plextor M8PEGN 1TB

2. Plextor M8SeY 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Plextor M8PEGN 1TB

... to na pewno karta wpinana w PCI-E (czyli z dużym radiatorem)? Bo Google mi zwraca gołą kupę ... to znaczy goły dysk M.2 bez chłodzenia.

 

Także radzę Plextor M8SeY 1TB - bo tu widzę porządny radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na większości aukcji jest on goły, ale na brzoskwiniach jest screen z radiotorem, o taki: foto

 

Czy jest sens kupowania M8PEGN z uwagi na MLC + dokupić radiator do niego? Czy nie ma sensu i lepiej brać M8SeY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupowania M8PEGN z uwagi na MLC + dokupić radiator do niego?

MLC fajna rzecz. Tylko teraz jaki radiator byś wybrał? Nawet jak będzie to jakiś duży radiator M.2, to i tak będzie mniejszy od radiatora na tej karcie PCI-E ... ale z drugiej strony może wystarczy - niestety na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, bo to już wymagałoby konkretnych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na większości aukcji jest on goły, ale na brzoskwiniach jest screen z radiotorem, o taki: foto

 

Czy jest sens kupowania M8PEGN z uwagi na MLC + dokupić radiator do niego? Czy nie ma sensu i lepiej brać M8SeY?

W sąsiednim temacie poruszają kwestię radiatorów i podrzucają przykłady :)

http://forum.pclab.pl/topic/1270415-Temperatura-SSD-M2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...