Skocz do zawartości
Sencherib

Nowe życie dla starego PC czyli jaka karta graficzna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Jest to mój pierwszy post na tym forum, aczkolwiek zaglądam tu często - dobrze, że jesteście :))

Koniec lizusostwa, przechodzę do sedna...

 

Posiadam już dosyć leciwy sprzęt (podzespoły poniżej), ale nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem.

Poza typowym przeglądaniem www/youtuba etc. lubię (albo raczej lubiłem) pograć sobie czasami w zasadzie stare gierki (tylko single player) typu: FIFA 09, Need For Speed Most Wanted, Medal of Honor Black Ops, Call of Duty: Modern Warfare 2. To z tych ulubionych.

Przygoda się skończyła, kiedy padła moja karta graficzna - Asus GTS 250 i musiałem przesiąść się z powrotem na jeszcze słabszego GF, mianowicie gt 430 (64 bit) ://

 

W zasadzie na chwilę obecną potrzebuję karty graficznej, która ponownie pozwoli mi zagrać w powyższe gry.

Co prawda mógłbym poszukać ponownie gts'a 250, ale wolałbym coś mniej prądożernego i przy okazji z gwarancją ?? (choćby i jako produkt powystawowy, nie wiem - 6 mcy gwarancji).

 

Kwota inwestycji: 250, max. 300 zł.

 

A tak prezentują się organy mojego staruszka:


  •  
  • płyta główna: ASUS P5Q Pro
  • procesor: Intel C2D E8400
  • pamięć: DDR2 6GB (800 MHz)
  • karta graficzna: GF GT430 (64 bit)
  • monitor: LG MP59G HDMI 1920 x 1080
  • zasilacz: dokładnie nie pamiętam - któryś model MODECOM 500W - w zasadzie i tak jestem na etapie wymiany na SilentiumPC Supremo L2 Gold 550 W (no chyba, że polecicie coś godnego do max. 250 zł).

 

... czyli reasumując, potrzebuję karty graficznej, najlepiej nowej/z gwarancją w cenie do 250-300 zł, która ponownie pozwoli mi pograć w w/w tytuły :)

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie bądź dodatkowe zapytania :)

 

EDIT: jakby ktoś pytał czy coś, to nie bawię się w overclocking...

Edytowane przez Sencherib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żadne nowe życie a przedłużenie agonii :E a to nie ładnie :E ale jak już tak chcesz to szukaj rx 460 ,gtx950,może się uda 1050 za 300-350pln. zawsze to w miare świeże karty i powinny posłużyć dłuższy czas a i na przeczekanie starczy np.do nowego pc.nie ma co się bawić w stare trupiacze gtx 770 czy tam 760 nie mówiąc już o 660,670 chyba że za śmieszną kase.z nowych zostaje gtx1030

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żadne nowe życie a przedłużenie agonii :E a to nie ładnie :E ale jak już tak chcesz to szukaj rx 460 ,gtx950,może się uda 1050 za 300-350pln. zawsze to w miare świeże karty i powinny posłużyć dłuższy czas a i na przeczekanie starczy np.do nowego pc.nie ma co się bawić w stare trupiacze gtx 770 czy tam 760 nie mówiąc już o 660,670 chyba że za śmieszną kase.z nowych zostaje gtx1030

Witam. Człowieku, co Ty "bredzisz" o kartach, On ma procka 2 rdzeniowego a tym mu takie grafy polecasz.

Kup jakiegoś xeona - np. E5450 lub X5460 - i PODKRĘĆ ! ! ! ! a co zostanie wówczas na najlepszą kartę na jaką będzie Cię stać. Komp odżyje po zmianie na xeona i to znacznie. Pozdrawiam.

Edytowane przez jarosz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu poradził, co lepiej kupić 8800GT pod C2D i mieć gorszą padake + odliczać czas aż wyzionie ducha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu poradził, co lepiej kupić 8800GT pod C2D i mieć gorszą padake + odliczać czas aż wyzionie ducha?

A niby czemu ma ducha wyzionąć - jeśli sprzęt zadbany to jeszcze długo polata.

 

Ja właśnie na X5460 wykręconym na 4 GHz i GTX-sie 1050Ti ukończyłem Doom -a 2016 na HIGH i to brz żadnych zacięć, śmigał aż miło było grać.

Edytowane przez jarosz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Człowieku, co Ty "bredzisz" o kartach, On ma procka 2 rdzeniowego a tym mu takie grafy polecasz.

Kup jakiegoś xeona - np. E5450 lub X5460 - i PODKRĘĆ ! ! ! ! a co zostanie wówczas na najlepszą kartę na jaką będzie Cię stać. Komp odżyje po zmianie na xeona i to znacznie. Pozdrawiam.

 

... jeszcze może dopowiem. Na razie jedyna inwestycja, to karta graficzna - potrzebuję ją na jakieś 12 m-cy. A muszę wymienić, bo na gt430 to mogę najwyżej w sapera sobie poklikać.

Za rok planuję większą modernizację kompa, na mniej więcej:


  •  
  • procek: i3 8100 (może nawet mocniejsza i5)
  • płyta: Gigabyte B360M D3H
  • pamięć: HyperX DDR4, 8GB, 2666MHz
  • grafika: GTX 1050i
  • dysk: SSD

 

Miałem zamiar podany zakup dokonać jeszcze przed świętami, ale padło mi centralne ogrzewanie, kuchenka gazowa oraz pralka (normalnie fatum), dlatego komputer musi te kilka miesięcy poczekać i w grę wchodzi jedynie jakaś w miarę sensowna karta grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze może dopowiem. Na razie jedyna inwestycja, to karta graficzna - potrzebuję ją na jakieś 12 m-cy. A muszę wymienić, bo na gt430 to mogę najwyżej w sapera sobie poklikać.

Za rok planuję większą modernizację kompa, na mniej więcej:


  •  
  • procek: i3 8100 (może nawet mocniejsza i5)
  • płyta: Gigabyte B360M D3H
  • pamięć: HyperX DDR4, 8GB, 2666MHz
  • grafika: GTX 1050i
  • dysk: SSD

 

Miałem zamiar podany zakup dokonać jeszcze przed świętami, ale padło mi centralne ogrzewanie, kuchenka gazowa oraz pralka (normalnie fatum), dlatego komputer musi te kilka miesięcy poczekać i w grę wchodzi jedynie jakaś w miarę sensowna karta grafiki...

Jeśli nic prócz karty graficznej nie chcesz zmieniać _ a plytę główną masz bardzo dobrą to zrób jak pisałem wyżej - pograsz wówczas również w nowe gry w dosyć dobrych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic prócz karty graficznej nie chcesz zmieniać _ a plytę główną masz bardzo dobrą to zrób jak pisałem wyżej - pograsz wówczas również w nowe gry w dosyć dobrych detalach.

Rozumiem, że moja płyta (LGA775) obsłuzy E5450 (socket 771) ?

Z tego co na "szybko" się orientuję, to do 150 zł jestem w stanie znaleźć taki procek.

Zostaje mi max. 200 zł na grafikę, co dodatkowo zawęża pole poszukiwań...

 

Biorąc pod uwagę moją słabość do podanych na wstępie gier - Waszym zdaniem - co zapewni lepszą płynność i komfort z gry (nawet na średnich detalach, byleby płynnie działało):

- zainwestować w proponowany procesor i kupić za mniejsze pieniądze kartę graficzną (ale jaką?) :P

- pozostać przy dwóch jajeczkach a całość wydać na grafikę ?

 

 

NAPRAWDĘ nie potrzebuję żadnego "demona" (pffff...), chciałbym tylko aby przez mniej więcej rok, móc jeszcze coś wycisnąć z tego kompa...

Edytowane przez Sencherib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Człowieku, co Ty "bredzisz" o kartach, On ma procka 2 rdzeniowego a tym mu takie grafy polecasz.

Kup jakiegoś xeona - np. E5450 lub X5460 - i PODKRĘĆ ! ! ! ! a co zostanie wówczas na najlepszą kartę na jaką będzie Cię stać. Komp odżyje po zmianie na xeona i to znacznie. Pozdrawiam.

bredzisz to ty i to solidnie abo z niewiedzy abo z gu...ty.polecasz trupa gtx 460 czy tam jak ktos pisał 8800gt czy co tam jeszcze twoja głowa wymyśliła ????? .taaa xeony soc 775 sorki ale to nie ta epoka a że ty na kalkulatorze męczysz doooomyyy w rozdz. 321/322 to nie mój problem.polecam mu to co jest najrozsądniejsze na czym nie straci,co nie padnie w ciągu tygodnia,dwóch,lub nie jest po zabiegach piekarnikowych.jak kupi nową 1030 to ma pewną gwarancję a za jakiś czas sprzeda ja ze stratą kilku dych ,kupi trupiacze to może podziała ale jak padnie to strata 100-200-300pln (zaleznie co kupi) więc lepiej za to kupić z 2 kraty dobrego broo niż stary szmelc.

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bredzisz to ty i to solidnie abo z niewiedzy abo z gu...ty.polecasz trupa gtx 460 czy tam jak ktos pisał 8800gt czy co tam jeszcze twoja głowa wymyśliła ????? .taaa xeony soc 775 sorki ale to nie ta epoka a że ty na kalkulatorze męczysz doooomyyy w rozdz. 321/322 to nie mój problem.polecam mu to co jest najrozsądniejsze na czym nie straci,co nie padnie w ciągu tygodnia,dwóch,lub nie jest po zabiegach piekarnikowych.jak kupi nową 1030 to ma pewną gwarancję a za jakiś czas sprzeda ja ze stratą kilku dych ,kupi trupiacze to może podziała ale jak padnie to strata 100-200-300pln (zaleznie co kupi) więc lepiej za to kupić z 2 kraty dobrego broo niż stary szmelc.

 

... zastanawiałem się własnie nad nowym gtx1030. Moje obawy budziły jedynie 64 bit, ale może niesłusznie?

Przy większej pamięci oraz wyższych zegarach grafika nadrobi to wąskie gardełko?

 

Stary gts 250 miał 1GB / 256 bit. WIem, że to dwie różne epoki, inne pamięci, tylko w mojej starej głowie zawsze siedziało przekonanie, że 64 bit, to w piach..

Mylę się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mylisz się pamietaj 1030 ma gddr5.nie ma co porównywać 1030 do gts250 czy tam gtx 460 czy nawet 560ti.a jak mowa o tych xeonach za 150pln to już lepiej za 150-200pln kupić soc.1155 za taką kase da się kupić i3,i5 2300-2400 razem z płytą główną.wiec jak widzisz pakowanie jakis xeonów na 775 mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty mają mniej "bitów" bo posiadają lepszą kompresję danych, więc przepustowość szyny może być mniejsza a wydajności i tak większa. Nie patrz na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mylisz się pamietaj 1030 ma gddr5.nie ma co porównywać 1030 do gts250 czy tam gtx 460 czy nawet 560ti.a jak mowa o tych xeonach za 150pln to już lepiej za 150-200pln kupić soc.1155 za taką kase da się kupić i3,i5 2300-2400 razem z płytą główną.wiec jak widzisz pakowanie jakis xeonów na 775 mija się z celem

 

Nowe karty mają mniej "bitów" bo posiadają lepszą kompresję danych, więc przepustowość szyny może być mniejsza a wydajności i tak większa. Nie patrz na to.

 

... rozumiem. Tak też podejrzewałem, ale człowiek słabej wiary i z bojaźnią podchodzi do czegoś, czego się obawia :)

Coraz bardziej przekonuję się do gtx 1030. Wiadomo - nowa, czyli gwarancja, niski pobór prądu, kompromisowa wydajność.

A jak dobrze pójdzie to za rok może i połowę kasy odzyskam :)

 

Dostępne są wersję z pamięcią DDR4 i DDR5 (wszystkie 2GB/64 bit).

Rozumiem, że jak już faktycznie wymieniać, to warto dopłacić te 50 zł za DDR5 ?

 

Sorki, że Was tak męczę, ale nie chciałbym tych kilku stów wydać w błoto.

Czasami lepiej nawet na początku troszkę dołożyć niż później żałować i płakać, lub co gorsze szukać od nowa.

Stąd kładę nacisk na gwarancję podzespołu...

 

2 x zakupy z ali i wyrobisz się w 300zł. GTX 950 za 250zł ! https://www.aliexpress.com/item/ASUS-Graphics-Card-Original-GTX-950-2GB-128Bit-GDDR5-Video-Cards-for-nVIDIA-VGA-Cards-Geforce/32869342495.html?spm=2114.search0104.3.8.365a27cdAXsbIn&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_431_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=3ced6c14-ece1-48fb-829a-dbf528b01f69-1&algo_pvid=3ced6c14-ece1-48fb-829a-dbf528b01f69&transAbTest=ae803_4 . Oraz Intel Xeon E5440 przystosowany ju z do gniazda 775 https://www.aliexpress.com/item/LGA775-slot-Xeon-E5440-2-83GHz-12M-1333-CPU-close-to-Core-2-Quad-Q9500-CPU/2041513908.html?spm=2114.search0104.3.1.89a66016C2VDKo&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_431_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_52,ppcSwitch_0&algo_expid=b71b4fc8-8d9a-4342-b1a8-6132e8c50213-0&algo_pvid=b71b4fc8-8d9a-4342-b1a8-6132e8c50213&transAbTest=ae803_4 . Poczytać o Procesory LGA 771 w plytach LGA 775 http://forum.pclab.pl/topic/933619-Procesory-LGA-771-w-plytach-LGA-775/ .

 

... raczej wolałbym zakupić coś na "naszym podwórku". Różne opnie o ali się słyszało... No i gwarancja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kupę zakupów tam i ani razu się nie naciąłem !

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bądz co bądz gtx950 z ali to najlepsza opcja ale jak ma być kupiona w polszy to zostaje ci 1030 na gddr5,żadnych gddr4 ;) z drugiej strony tak patrze i najtansze 1030 sa w granicach 340-350pln + wysyłka a za tyle masz już używaną rok czasu z pewną gwarancją w morelenet https://www.olx.pl/oferta/radeon-rx560-aero-msi-4gb-gwarancja-CID99-IDy8cAz.html#a27c2cb327 wystarczy zadzwnić i się dogadać pewnie puści za te 380pln z wysyłką.

 

Dzięki Daryzda67, ale nie przełamię się :/

 

Czy Waszym zdaniem ten model, jest warty uwagi?

ooo panie to już 400pln :E za 4 setki bym nie kupił 1030 :E 40pln więcej i masz https://www.neonet.pl/karty-graficzne/asus-radeon-rx-470-mining-h-4gb-led-256bit-dvi-mining-rx470-4g-led.html# wiem wiem że to cały czas dokładanie kasy ale to juz trochę przesada 1030 za 4 setki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana karty bez wymiany proca jest bez sensu... szukaj 7770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo panie to już 400pln :E za 4 setki bym nie kupił 1030 :E 40pln więcej i masz https://www.neonet.pl/karty-graficzne/asus-radeon-rx-470-mining-h-4gb-led-256bit-dvi-mining-rx470-4g-led.html# wiem wiem że to cały czas dokładanie kasy ale to juz trochę przesada 1030 za 4 setki

 

W woli ścisłości z wysyłką 375 zł, ale faktycznie coraz bardziej uciekamy od wyznaczonego budżetu :/

Wiedziałem, że tak będzie.... :P

 

Dobra, to może tak:

W ciągu 1 roku zamierzam kupić nowy komputer, wstępnie miało to być:

procek: i3 8100 (może nawet mocniejsza i5)

płyta: Gigabyte B360M D3H

pamięć: HyperX DDR4, 8GB, 2666MHz

grafika: GTX 1050i

dysk: SSD

 

Gdybym dzisiaj brał pod uwagę nowego Radeona RX 470, rozumiem, ze przyszłościowo nadawałby się pod planowany zestaw?

Proponowany Radeon bedzie kompatybilny z obecnym staruszkiem (PCI, etc...) ?

I rozumiem, że dzisiaj koniecznie musiałbym już zakupić nowy zasilacz, np. SilentiumPC Supremo L2 Gold 550 W, ale on również mógłby i pracować później już w nowym zestawie ?

 

EDIT: Ten Radeon RX 470, to jest nówka sprzęt?? Serio ? (skreślone, wiem skompromitowałem się tym pytaniem) :P :P Outlet czy jak to tam się zwie? Kurde... Będę musiał do nich zadzwonić...

Albo faktycznie zainteresować się RX560 rekomendowanym wcześniej...

Edytowane przez Sencherib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 470 to by był przyszłościowy wybór. Konieczne wymień procesor na 4 rdzenie - koszt prawie żaden, a różnica znaczna. Na allegro wisi teraz Q9550 za 80 zł, więc nawet nie musiałbyś się bawić w modowanie pod Xeona.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rx470 to nówka, po prostu dedykowana na rynek minigu, który nieco podupadł :P

 

brakuje Freesync, ale i tak nie masz odpowiedniego monitora więc nic nie tracisz. Wydajnościowo w porównaniu do 560 jest przepaść. Zdecydowanie najkorzystniejszy wybór.

 

Dokup c2q albo xeona i spokojnie wystarczy przez pewien czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W woli ścisłości z wysyłką 375 zł, ale faktycznie coraz bardziej uciekamy od wyznaczonego budżetu :/

Wiedziałem, że tak będzie.... :P

 

Dobra, to może tak:

W ciągu 1 roku zamierzam kupić nowy komputer, wstępnie miało to być:

procek: i3 8100 (może nawet mocniejsza i5)

płyta: Gigabyte B360M D3H

pamięć: HyperX DDR4, 8GB, 2666MHz

grafika: GTX 1050i

dysk: SSD

 

Gdybym dzisiaj brał pod uwagę nowego Radeona RX 470, rozumiem, ze przyszłościowo nadawałby się pod planowany zestaw?

Proponowany Radeon bedzie kompatybilny z obecnym staruszkiem (PCI, etc...) ?

I rozumiem, że dzisiaj koniecznie musiałbym już zakupić nowy zasilacz, np. SilentiumPC Supremo L2 Gold 550 W, ale on również mógłby i pracować później już w nowym zestawie ?

 

EDIT: Ten Radeon RX 470, to jest nówka sprzęt?? Serio ? (skreślone, wiem skompromitowałem się tym pytaniem) :P :P Outlet czy jak to tam się zwie? Kurde... Będę musiał do nich zadzwonić...

Albo faktycznie zainteresować się RX560 rekomendowanym wcześniej...

przecież ten rx 470 klepie tego gtxa 1050ti więc bardziej przyszłościowa niż to co chcesz kupić za rok :-) tutaj masz nawet test liptona tego wynalazku koparkowego

co nie zmienia faktu ze 450pln a 380pln to nie duza granica przy karcie ze x3-x4 szybszej ;) ogólnie to twój cyrk twoje małpy granica piniądzów mała a dużo dużo szybciej.jak kupisz teraz dobry zasilacz to nie ma problemu żeby go wstawić do nowego kompa za rok dwa czy trzy :E Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin dziękuję za sugestię. Na pewno ma to sens.

 

Na dzisiaj dziękuję wszystkim za pomoc, przedstawione warianty, propozycje.

Muszę się z tym przespać (a tak naprawdę uciekam, bo rano trzeba wstać do pracy).

Swoimi wypowiedziami daliście mi wiele do myślenia, choćby i nawet to, że nie zmieszczę się w zakładanym budżecie, jak i to, że może faktycznie warto wziąć pod uwagę nie co mocniejszą grafikę niż GF 1030 na rzecz radeonów.

No i to co nieodłączne, czyli aby móc wykorzystać potencjał grafiki, warto by niewielkim kosztem zwiększyć moc procka.

 

Ja będę uciekał, pojawię się jutro, ale niestety dopiero wieczorem. Jeśli w międzyczasie pojawią się nowe spostrzeżenia będę bardzo wdzięczny.

Jeszcze raz dzięki za dzisiejszą dyskusję :)

 

P.S. Wy też się wyśpijcie :P, nie powinno zaszkodzić :)

 

przecież ten rx 470 klepie tego gtxa 1050ti więc bardziej przyszłościowa niż to co chcesz kupić za rok :-) tutaj masz nawet test liptona tego wynalazku koparkowego

co nie zmienia faktu ze 450pln a 380pln to nie duza granica przy karcie ze x3-x4 szybszej ;) ogólnie to twój cyrk twoje małpy granica piniądzów mała a dużo dużo szybciej.jak kupisz teraz dobry zasilacz to nie ma problemu żeby go wstawić do nowego kompa za rok dwa czy trzy :E

 

... i dlatego właśnie potrzebuję Waszej opinii, co by nie wydać kasę w błoto :)

W pełni się z Tobą zgadzam unadarek.

Liczę na kontynuację tematu w dniu jutrzejszym, myślę, że jesteśmy już blisko finalizacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin dziękuję za sugestię. Na pewno ma to sens.

 

Na dzisiaj dziękuję wszystkim za pomoc, przedstawione warianty, propozycje.

Muszę się z tym przespać (a tak naprawdę uciekam, bo rano trzeba wstać do pracy).

Swoimi wypowiedziami daliście mi wiele do myślenia, choćby i nawet to, że nie zmieszczę się w zakładanym budżecie, jak i to, że może faktycznie warto wziąć pod uwagę nie co mocniejszą grafikę niż GF 1030 na rzecz radeonów.

No i to co nieodłączne, czyli aby móc wykorzystać potencjał grafiki, warto by niewielkim kosztem zwiększyć moc procka.

 

Ja będę uciekał, pojawię się jutro, ale niestety dopiero wieczorem. Jeśli w międzyczasie pojawią się nowe spostrzeżenia będę bardzo wdzięczny.

Jeszcze raz dzięki za dzisiejszą dyskusję :)

 

P.S. Wy też się wyśpijcie :P, nie powinno zaszkodzić :)

 

 

 

... i dlatego właśnie potrzebuję Waszej opinii, co by nie wydać kasę w błoto :)

W pełni się z Tobą zgadzam unadarek.

Liczę na kontynuację tematu w dniu jutrzejszym, myślę, że jesteśmy już blisko finalizacji :)

tak szczerze to już tu nie ma co dywagować raczej wszystko zostało wyjaśnione :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, odgrzewam temat :)

Przepraszam, że nic nie odpowiedziałem na zakończenie dyskusji, ale słowa:

 

 

to żadne nowe życie a przedłużenie agonii :E a to nie ładnie :E

 

... nie dawały mi spokoju ...

 

A zatem... Odłożyłem 2k PLN.

Potrzebuję nowych podzespołów, tj: płyta główna, procesor, pamięci ram oraz karta graficzna.

 

Obecnie posiadam:

Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 TG Pure Black

Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

Dysk SSD Adata Ultimate SU650 3D 240GB

Monitor LED LG 24MP59G

 

Komputer będzie używany również do gier, ale nie potrzebuję jakiejś ogromnej ilość fps (czy jak im tam) oraz nie potrzebuję ultra ustwaień obrazu.

Średnie zupełnie wystarczą :)) Aha, chciałbym aby zestaw był stosunkowo nisko energochłonny oraz procek od Intela (stara miłość nie rdzewieje :))

 

W tamtym roku myślałem nad:

procek: i3 8100

płyta: Gigabyte B360M D3H

pamięć: HyperX DDR4, 8GB, 2666MHz

grafika: GTX 1050i

 

... ale wcześniej wolałbym zasięgnąć waszej rady.

I jeszcze jedno. Czy procesory nowej generacji obsłużą windows 7 czy jednak jestem skazany na 10tkę?

 

Dzięki za wszelkie rady :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...