Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asgaming

Problem ze zmianą procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem po zmianie procesora.

 

Początkowo (jeszcze dzisiaj rano) miałem włożony i7-950 stary serwerowy lga1366, podkręcony był do 4GHz i działał stabilnie przy CPUV=1,25 osiągał temperatury 70-72C.

 

Chciałem więcej tak więc zamówiłem xeona x5670, włożyłem go do komputera bios ustawiłem do ustawień fabrycznych, komputer się normalnie uruchomił ALE pomimo iż bez podkręcania ten x5670 w każdym programie jest mocniejszy od podkręconego i7-950 to otrzymuję mniejsze wartości fps, w cinebench jest to aż 10 fps mniej a w grach różnie (od 4 do 15 fps) mniej. Postanowiłem więc go troszkę podkręcić, więc ustawiłem w biosie

 

- mnożnik 22

- BCLK na 182 co dało mi 4GHz

- CPUV = 1,30

- CPU PLL = 1,8

 

Wyniki są o wiele lepsze, ponad 900 punktów w cinebench, fps skoczyły o conajmniej 10 w górą w porównaniu do podkręconego i7-950 ale temperatury dochodzą do 84C po 5 minutach w prime95 i mimo to po 8-10 minutach w prime wywala blue screen

 

I tu moje pytanie, czy macie jakiś pomysł jak ustabilizować podkręconego x5670, nie wiem czy jest sens podnosić cpuv gdyż mogą jeszcze bardziej wzrosnąć temperatury, lub czy macie jakiś pomysł na to co może zaniża ilość fps w niepodkręconym x5670

 

Najchętniej zostawiłbym ten procesor bez podkręcania gdyż i tak jest mocniejszy niż podkręcony i7-950 ale nie mogę przeboleć tych spadków fps.

 

Pytanie 2 może głupie - czy zwiększając mnożnik do 24 i zmniejszając bclk będę mógł obniżyć cpuv ?

 

Dzięki za jakąkolwiek pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach czy programach co użytkujesz też masz ponad 80 stopni i wali bsod? Jaka pasta i chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach jest stabilny ale temperatury dochodza do 75-77C, pasta to Arctic MX4 a chlodzenie Fera 3 HE1224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił to wymienił chłodzenie na wydajniejsze.

 

Kolejna sprawa: jak masz ustawione pamięci? Z własnego doświadczenia wiem że na tej platformie ciężko ustawić RAM wyżej niż def. Nie pamiętam jak to jest w przypadku XEONA na 1366, czy daje się pociągnąć RAM wyżej.

Mam podobnego procka do twojego, nie XEONA, ustawionego na 4,4 przy napięciu 1,35 bodaj. Temperatury mam pod obciążeniem max do 50-55 stopni CPU, z tym że całość zwodowana łącznie z sekcjami płyty.

Zanim nie ustawiłem wyżej RAMu wyniki też nie były satysfakcjonujące. Dopiero jak podciągnąłem RAM do 2200 zrobiło się miło i przyjemnie :)

 

Z ustawieniami BIOSu musisz wszystkiego próbować. Nie wiemy jaką masz płytę, ale generalnie na większości da się bardzo wiele ustawień różnych przetestować. Platforma topowa swego czasu, więc dawała najwięcej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly komputer to raczej jeden odpad, zlozylem go z tego co dostalem gdyz nie mam za duzo kasy.

 

Plyta to asus p6x58d-e

Ramu jest 12gb w 3 kosciach, nie krecilem go bo nawet nie wiem jakie ma taktowanie

 

Ogolnie plyta ma miejsce na 6 kosci.

 

Poza mnoznikiem, bclk, cpuv i cpu pll nic w biosie nie zmienialem gdyz srednio sie na tym znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkiem fajne klocki. Naprawdę można to wykorzystać.

 

Tu masz trochę informacji nt OC twojej platformy.

https://www.techpowerup.com/forums/threads/overclocking-the-x58-a-practical-guide.108526/

 

 

Chłodzenie możesz wyrwać w używkach jakieś niedrogie. Platforma nie jest nowa więc niektórzy wysprzedają części za bezcen po rozebraniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może IHS jest krzywy ? Ja miałem kiedyś takiego krzywego i5 760 że szok [ wklęsły był ] po lappingu temp, spadły w stresie o 15 stopni c !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...