Skocz do zawartości
Revanseeee

Podkręcanie Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem Ryzena 5 2600 z chłodzeniem Fera 3 I tu nasuwa mi sie pytanie jak bardzo moge go podkręcić? Ma ktos podobny zestaw I powie z doświadczenia jak wygląda podkrecanie tego procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Ferze dalem Ryśka na 4Ghz i 1,35V, przetestowałem i schodziłem w dół z napięciem, żeby uzyskać jak najnizsze przy stabilności. I tak zistalo na 1,28. Więcej niz 4Ghz nie potrzebuje, więc nie sprawdzałem taktowania max, zresztą wszystko powyżej jest słabo "skalowalne". Tempy w spoczynku to trzydziesci pare stopni, w grach rzadko przekraczam 50C:)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy procesor kręci sie inaczej. Sam musisz stopniową go podkręcać i testować jego stabilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Ferze dalem Ryśka na 4Ghz i 1,35V, przetestowałem i schodziłem w dół z napięciem, żeby uzyskać jak najnizsze przy stabilności. I tak zistalo na 1,28. Więcej niz 4Ghz nie potrzebuje, więc nie sprawdzałem taktowania max, zresztą wszystko powyżej jest słabo "skalowalne". Tempy w spoczynku to trzydziesci pare stopni, w grach rzadko przekraczam 50C:)!

50 stopni w grach to w co Ty grasz ? Pasjans ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem masz tak niskie temperatury na tym chłodzeniu i na tym ryzenie :o dzisiaj akurat kończyłem składać sprzęt dla klienta z ryzenem 2600 i ferą ;] dałem właśnie 1.28v i taktowanie 3.8 więcej nie jechałem bo tak nie chciał wcale podkręcać ale mnie samego kusiło i temperatury w wieśku w novigradzie skakały od 55 do 60, w pełnym renderingu cinebenchem max 65c na 3.8 i 1.28v a ty masz widze 45 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 pokazało max (screen z MSI Afterburner), musiało podbić z tych 45C. Sprawdzę w Rise of Tomb Raider, bo więcej nie mam gier ściągniętych, ale w Wieśku przypuszczam, że temp procka raczej była by wyższa, więc to tak poglądowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tr podczas gry 35C, ale procek chodził na 20%. Podczas testu graficznego było cieplej - sprawdziłem w hwinfo i temp max 45C.

post-216754-15472394348322_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tr podczas gry 35C, ale procek chodził na 20%. Podczas testu graficznego było cieplej - sprawdziłem w hwinfo i temp max 45C.

Naprawdę masz fajne te temperatury :thumbup::cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tr podczas gry 35C, ale procek chodził na 20%. Podczas testu graficznego było cieplej - sprawdziłem w hwinfo i temp max 45C.

A te temperatury nie podajesz czasem w spoczynku.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopy za duzo mam lat, żeby jakis fejm robić na blefie. Myślałem, że to normalne temperatury dla Ryzena. Może w innych, bardziej wymagających grach były by wyższe. Procek przesmarowany pastą Pactum, 3 wentylatory w obudowie CM N200 (ta mała klitka ma duzo lepszy obieg niz wczesniejsza obudowa Gladius 20). Sam procek chyba też dobry trafiłem, bo do 4,0 wystarczy u mnie 1,28 podczas gdy inni muszą dac nawet 1,35V. Obroty wentylatora na Ferze też samemu definiowalem, bo jak podkręcalem RAM to było głośno - nie rozumiem zaleznosci, ale tak się działo. Teraz mam ok

1100rpm , zeby bylo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz zepsute weź sobie zobacz jakie powinny być temp. w grach, chyba że 1060 ogranicza ryzena i zawsze chodzi na mniejszym taktowaniu taki procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz zepsute weź sobie zobacz jakie powinny być temp. w grach, chyba że 1060 ogranicza ryzena i zawsze chodzi na mniejszym taktowaniu taki procek.

1060 6gb nie ogranicza tego ryzena, 2 dni temu testowałem 3 tytuły po zlozeniu sprzętu dla klijenta na 2600 + Fera3 , 2x8GB 3066, 1060 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 3, Ryzen 2600 @4100 1.3985 Obecnie gram w Hellblade - Senua's Sacrifice temperatura 60-61° (z 4,2Ghz tez dawała rade) Podkręcić możesz na ile Ci procek pozwoli :E Ja zostawiłem na 4100Mhz, przy takiej częstotliwości mam napięcie poniżej 1.4, dla 100Mhz więcej nie warto podnosić napięcia.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puściłem mu OCCT i temp osiągła 65C po 10 minutach, także jest "normalnie". Te gry wykorzystują procesor w połowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 3, Ryzen 2600 @4100 1.3985 Obecnie gram w Hellblade - Senua's Sacrifice temperatura 60-61° (z 4,2Ghz tez dawała rade) Podkręcić możesz na ile Ci procek pozwoli :E Ja zostawiłem na 4100Mhz, przy takiej częstotliwości mam napięcie poniżej 1.4, dla 100Mhz więcej nie warto podnosić napięcia.

 

Odpal Prime95 to się okaże jak sobie poradzi fera z tym procem przy takim napięciu. Pozwól że odpowiem za Ciebie. Nie poradzi sobie i spokojnie do 80-90 stopni dobijesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal Prime95 to się okaże jak sobie poradzi fera z tym procem przy takim napięciu. Pozwól że odpowiem za Ciebie. Nie poradzi sobie i spokojnie do 80-90 stopni dobijesz ;)

No i po co? po co obciążać procesor tak jak nic innego go tak nigdy nie obciąży? wystarczy puścić cinebench R15 obciąży wszystkie 12Wątków na 100% i wyrenderuje obrazek i potestować w grach (przejechać na koniu pare razy novigrad w wieśku 3 lub Crysis 3 Welcome to the jungle misja moment ostrzeliwania wieżyczki)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i według Ciebie tak się testuje stabilność Procesora po OC? Widzę jakieś nowe standardy wchodzą na forum. Testowanie stabilności ram, pisanie o temp po OC w grach :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i według Ciebie tak się testuje stabilność Procesora po OC? Widzę jakieś nowe standardy wchodzą na forum. Testowanie stabilności ram, pisanie o temp po OC w grach :lol2::E

Nie warto katować sekcji prajmem wystarczy test gdzie obciąży proca w 100% np rendering. Co do ramu to nie raz przechodzi testy a wlasnie w grach sie wysypuje także nic w tym śmiesznego nie jest.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto katować sekcji prajmem wystarczy test gdzie obciąży proca w 100% np rendering. Co do ramu to nie raz przechodzi testy a wlasnie w grach sie wysypuje także nic w tym śmiesznego nie jest.

 

Jak używasz złych narzędzi do testowania bądź źle podkręcasz ram to może tak jest. Zazwyczaj to testy powinny wyłapać różnicę. U mnie 3400 w grach jest stabilne, ale nie w testach...

 

Co do sekcji chyba zatrzymałeś się własnie na Fxach. Teraz większość płyt b450 za 300-400 zł ma takie sekcje że nic złego im się nie stanie po OC w primie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal Prime95 to się okaże jak sobie poradzi fera z tym procem przy takim napięciu. Pozwól że odpowiem za Ciebie. Nie poradzi sobie i spokojnie do 80-90 stopni dobijesz ;)

Nie gram w benchmarki, nie po to kupiłem komputer, poza tym nawet jeśli osiągnie (osiągnie bo testowałem na początku)80-90 stopni, to śmiało można powiedzieć ze sobie radzi, bo max temp dla ryzena to 95°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że w grach bardziej wymagających ogólnie od sprzętu temp też będziesz mieć wyższe niż 60 stopni. Mam fortisa 3 takie samo OC i temp dobijają do 60 stopni w najnowszych gierkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że w grach bardziej wymagających ogólnie od sprzętu temp też będziesz mieć wyższe niż 60 stopni. Mam fortisa 3 takie samo OC i temp dobijają do 60 stopni w najnowszych gierkach.

Max temp jaką miałem to okolice 65-6 stopni, co jest w pełni zadowalające i bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz złych narzędzi do testowania bądź źle podkręcasz ram to może tak jest. Zazwyczaj to testy powinny wyłapać różnicę. U mnie 3400 w grach jest stabilne, ale nie w testach...

 

Co do sekcji chyba zatrzymałeś się własnie na Fxach. Teraz większość płyt b450 za 300-400 zł ma takie sekcje że nic złego im się nie stanie po OC w primie ;)

nawet na labie jest pare tematów że przechodzi ponad 500% hci a w grze sie po paru godzinach wywala ram.... z tymi złymi narzędziami to mnie zmiażdżyłeś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to już są wartości bliższe prawdzie na tym chłodzeniu. Tak z ciekawości na jakim napięciu puściłeś te 4.2 ghz o którym wspominałeś wcześniej? :E

 

nawet na labie jest pare tematów że przechodzi ponad 500% hci a w grze sie po paru godzinach wywala ram.... z tymi złymi narzędziami to mnie zmiażdżyłeś :E

 

Albo jak się źle używa. Aby mieć pewność to ponad 1000% powinno robić w hci to po pierwsze. Po drugie dochodzi kwestia czy ktoś ma ustawione wszystkie timmingi czy jakąś ich część. Może być tak że jeżeli jest na granicy stabilności, odpali kompa na danych ustawieniach przetestuje będzie stabilnie, następnie zrestartuje płyta dobierze minimalnie inne wartości i już papa stabilność. Nie wierz we wszystko co jest w internecie bo jest tyle zmiennych że ludzie lubią balansować na granicy prawdy wybierając tylko wygodne dla siebie fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...