Skocz do zawartości
Revanseeee

Podkręcanie Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

No, to już są wartości bliższe prawdzie na tym chłodzeniu. Tak z ciekawości na jakim napięciu puściłeś te 4.2 ghz o którym wspominałeś wcześniej? :E

 

 

 

Albo jak się źle używa. Aby mieć pewność to ponad 1000% powinno robić w hci to po pierwsze. Po drugie dochodzi kwestia czy ktoś ma ustawione wszystkie timmingi czy jakąś ich część. Może być tak że jeżeli jest na granicy stabilności, odpali kompa na danych ustawieniach przetestuje będzie stabilnie, następnie zrestartuje płyta dobierze minimalnie inne wartości i już papa stabilność. Nie wierz we wszystko co jest w internecie bo jest tyle zmiennych że ludzie lubią balansować na granicy prawdy wybierając tylko wygodne dla siebie fakty.

1,425-1,427 jakoś, nie pamiętam dokładnie. mam jeszcze gdzieś screenshota z cpu-z, ale on pokazywał i tak co chciał. (teraz zresztą np. HWinfo też nie pokazuje dokładnie takiej wartości. jak mam w BIOSsie. Podejrzewam ze przez offset ustawiony na auto)

 

436f4d8bd7af.jpg

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to już są wartości bliższe prawdzie na tym chłodzeniu. Tak z ciekawości na jakim napięciu puściłeś te 4.2 ghz o którym wspominałeś wcześniej? :E

 

 

 

Albo jak się źle używa. Aby mieć pewność to ponad 1000% powinno robić w hci to po pierwsze. Po drugie dochodzi kwestia czy ktoś ma ustawione wszystkie timmingi czy jakąś ich część. Może być tak że jeżeli jest na granicy stabilności, odpali kompa na danych ustawieniach przetestuje będzie stabilnie, następnie zrestartuje płyta dobierze minimalnie inne wartości i już papa stabilność. Nie wierz we wszystko co jest w internecie bo jest tyle zmiennych że ludzie lubią balansować na granicy prawdy wybierając tylko wygodne dla siebie fakty.

Dzięki za ten wspaniały wykład mistrzu :E u mnie też jak próbowałem ustabilizować ram hci nie walił błędem a gra sie wykładała, jestem ostatnią osobą która wierzy tylko w to co w internecie albo na google grafika zobaczy wole jednak sam testować sprzęt.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty tutaj dajesz jakieś swoje teorie które ni jak mają się do rzeczywistości to prostuje. Ten sarkazm jest zbędny i nie na miejscu.

 

u mnie też jak próbowałem ustabilizować ram hci nie walił błędem a gra sie wykładała, jestem ostatnią osobą która wierzy tylko w to co w internecie albo na google grafika zobaczy wole jednak sam testować sprzęt.

 

Tak a do ilu przetestowałeś ten ram %? Czy obciążyłeś wszystkie rdzenie/moduły? To ja nie wierzysz to po co dajesz takie przykłady i argumenty gdzie brakuje merytoryki i nie jesteś wstanie sprawdzić wszystkich zmiennych? Wiesz, dochodzi jeszcze kwestia temperatury, przy długotrwałym obciążeniu w grach gdzie zarówno procek jak i gpu jest obciążane dosyć mocno w środku obudowy temp rośnie i to również w długim okresie czasu może powodować niestabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, ze do rzeczywistości akurat, ma się nijak katownie procka primem czy OCCT, bo nikt normalny nie katuje kompa aż tak bardzo 24/7. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, ze do rzeczywistości akurat, ma się nijak katownie procka primem czy OCCT, bo nikt normalny nie katuje kompa aż tak bardzo 24/7. :E

 

Ale to chodzi o to że komputer ma być stabilny zawsze i wszędzie, zarówno bez obciążenia jak i w grach podczas renderingu itp itd. Testowanie stabilności w grach nie da takiej pewności, tylko o to chodzi tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chodzi o to że komputer ma być stabilny zawsze i wszędzie, zarówno bez obciążenia jak i w grach podczas renderingu itp itd. Testowanie stabilności w grach nie da takiej pewności, tylko o to chodzi tutaj.

Dla tego zaraz po zakupie i OC przepuściłem go parę godzin(4-5) przez OCCT, Prima, memtesta, realbencha i aide64 i uważam ze to mu absolutnie wystarczy. więcej się nie tykam :E -Tak wygląda teraz, i dopóki nie wali BSODami nic mu zmieniać nie będę....nawet chłodnika :E PS - Pamięci mam wpisane w całości ręcznie, więc BIOS tez sobie nic nie będzie dobierał.

e73fda884dab.jpg

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci masz dosyć luźno puszczone w moim przypadku na pewno kontroler pamięci w cpu jest bardziej obciążony i również wpływa na temp samego cpu. Jeżeli przetestowane programami i jest stabilność to nie było tematu, jednak na tym 4.1 przy 90 stopniach katowanie prime95 czy occt po 4-5h uważam za średni pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci masz dosyć luźno puszczone w moim przypadku na pewno kontroler pamięci w cpu jest bardziej obciążony i również wpływa na temp samego cpu. Jeżeli przetestowane programami i jest stabilność to nie było tematu, jednak na tym 4.1 przy 90 stopniach katowanie prime95 czy occt po 4-5h uważam za średni pomysł.

Jak widać działa dalej( i nie pamiętam już dokładnie temperatur do 90 chyba nie doszedł), poza tym od czegoś jest ta gwarancja. Co do pamięci to jak już mówiłem, nie gram w benchmarki, nie walczę tez o każdą klatkę/s Być może udało by się je ustawić wyżej(jakoś na początku puściłem na na 3333Mhz, wzrostu wydajności nie zauważyłem) lub zmniejszyć tajmingi ale to długa robota. Dobrze jest jak jest, może zmienię za pól roku, czy tam jesień, procka na ZEN2, to się wtedy będę bawił od nowa.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, co to zmieni, że w Prime po iluś tam minutach proc osiągnie tyle i tyle - w 99,9% nie osiągnie nigdy tyle co w tym Prime. Dla mnie wystarczającym testem na stabilność jest OCCT przez 30minut i że od miesiąca nigdy nic się nie wysypało:). Trochę może porównanie z dupy , ale dla mnie to tak jak kupić buty do chodzenia po górach, zrobić większość szczytów, być z nich bardzo zadowolonym a nagle ktoś stwierdza, że nie można ich ocenić pozytywnie, bo nie wiadomo jakby się spisały przy -30C na Mount Everest. Ale szanuję za dyskusje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, co to zmieni, że w Prime po iluś tam minutach proc osiągnie tyle i tyle - w 99,9% nie osiągnie nigdy tyle co w tym Prime. Dla mnie wystarczającym testem na stabilność jest OCCT przez 30minut i że od miesiąca nigdy nic się nie wysypało:). Trochę może porównanie z dupy , ale dla mnie to tak jak kupić buty do chodzenia po górach, zrobić większość szczytów, być z nich bardzo zadowolonym a nagle ktoś stwierdza, że nie można ich ocenić pozytywnie, bo nie wiadomo jakby się spisały przy -30C na Mount Everest. Ale szanuję za dyskusje:)

 

Ale przecież OCCT to też narzędzie testujące stabilność proca i nie tylko, dodatkowo nawet bardziej wygrzewające niż Prime95.

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ja mam be quiet dark rock 4 i temp. przy 4.0 GHz i 1.290V dobijają maksymalnie do 68 stopni, uważam że to dużo ale duże znaczenie ma temp. w pokoju. Zobacze z otwartą budą ale nie powinno mieć to dużego wpływu bo mam dobrze wentylowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijaja w czym? W prime ja też mam 69 stopni w small test na@4hz na fortisie. Ale w Odyssey mam 51 stopni max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijaja w czym? W prime ja też mam 69 stopni w small test na@4hz na fortisie. Ale w Odyssey mam 51 stopni max.

No własnie u mnie w AC:O dobija do tych 68 stopni :hmm: Jak Ty mozesz miec 51 stopni ? Niemozliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest 68 stopni. Ja mam tyle w small test w prime po godzinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest 68 stopni. Ja mam tyle w small test w prime po godzinie...

Zobacz sobie testy na piurze, pclab, benczu tam wszędzie mają temp takie jak ja, to raczej u Ciebie coś niepoprawnie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/322dc3c08808d78d]322dc3c08808d78dmed.jpg[/url

Rozl full HD.

Max 52 stopnie ale to chwilowo ryzen master hwinfo pokazuje tak samo. Radiator dotykalem zimny...

Edytowane przez Zacpac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest tak małe że nic tam nie widzę :kwasny: Ale te tempy i tak jakieś mega niskie, takie bym miał jakbym chyba grał z otwartym oknem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie u mnie w AC:O dobija do tych 68 stopni :hmm: Jak Ty mozesz miec 51 stopni ? Niemozliwe...

Właśnie sprawdziłem jak to wygląda w Odysei, po około pół godziny biegania, walk itd. 67°, tyle ze na skromnej ferze 3(gdzie jej tam do dark rocka). Oprócz niej mam tez 5 wentyli w obudowie, 3x 120mm wtłaczające na froncie budy + 2x120mm wyciągające, jeden z tyłu drugi na topie. (taktowanie w sygn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6x120mm zalozone, ktore dmuchaja na middle albo PWM, plus fortis, po godzienie grania dobija do 52 stopni, moze czasem 53, ale wiecej w Odyssey nei widzialem. ale np na 4.1 przy 1.36v juz pod 60 stopni bije, a prime 78:)

 

ketiw555 moze za malo pasty dales, ja kiedys dalem za malo na phenoma x4 i na starym fortsie od razu bylo +10stopni....

Edytowane przez Zacpac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6x120mm zalozone, ktore dmuchaja na middle albo PWM, plus fortis, po godzienie grania dobija do 52 stopni, moze czasem 53, ale wiecej w Odyssey nei widzialem. ale np na 4.1 przy 1.36v juz pod 60 stopni bije, a prime 78:)

 

ketiw555 moze za malo pasty dales, ja kiedys dalem za malo na phenoma x4 i na starym fortsie od razu bylo +10stopni....

No ja mam napięcie w okolicach 1,39-1,4 przy 4100Mhz, aż trudno uwierzyć ze Ci 4100Mhz leci stabilnie na 1,36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie 1.3625v ja myslalem, ze to duzo, jak czytalem niektorzy tu na forum maja 4.1 na

1.3v....

 

po za tym widialem, ze masz 4.2 na 1.39v , u mnie przy 1.45v wywalal sie po 5 minutach....

Edytowane przez Zacpac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie 1.3625v ja myslalem, ze to duzo, jak czytalem niektorzy tu na forum maja 4.1 na

1.3v....

 

po za tym widialem, ze masz 4.2 na 1.39v , u mnie przy 1.45v wywalal sie po 5 minutach....

1,39 pokazuje cpu-z przez offset, ale w biosie żeby poszło na 4,2 muszę stawić napięcie powyżej 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje w wolnej chwili zaktualizowac bios i pobawic sie z tym 4.2ghz, moze sie uda, na razie max 4.15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje w wolnej chwili zaktualizowac bios i pobawic sie z tym 4.2ghz, moze sie uda, na razie max 4.15

Jak Ci 4.0 leci na 1.36 to 4.2 powinno być bezproblemowe dla procka. Ja zostaje na 4.1 bo 100Hz nie jest warte wbijania wyższego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...