Skocz do zawartości
Revanseeee

Podkręcanie Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

4,0 dziala na 1,27v , 4,1 na 1.36

To i tak niskie napięcie, wiec jak wyżej, powinieneś nie mieć problemów 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślajcie. Mi też się proc kończy na 4.1ghz przy napięciu 1.37V podbijane jeszcze przez LLC do jakiś 1.38-1.39, przy pełnym obciążeniu. 4.2GHZ miało problem przejść Cinebench na 1.44V. Nie wiem ile dowalałem żeby przeszedł ten test, chyba ponad 1.45V albo 1.45. :E

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trochę kręciłem swojego ryśka, ale cały czas się zastanawiam ile faktycznego zysku fpsów z tego jest.

Jakoś wielkich różnic nie widzę między 3400MHz a 3900, ostatecznie dałem 3600 na 1.0875V (coś koło tego, z pamięci jadę) i tyle jest na stałe na wszystkich rdzeniach podczas grania.

 

Wg. testów na różnych stronach bez OC i z OC w pojedyńczych tytułach potrafi być około +10FPS ale większości to dosłownie ~5FPS lub 1-2FPS różnicy.

dodatkowo w większości testów procek chodzi na 4.1-4.2GHz, gdzie ciągnie już sporo więcej watów niż te 3400-3500MHz i ładnie się przy tym grzeje.

 

Suma sumarum, stwierdziłem że cała gra nie jest za bardzo warta całego zachodu ;)

 

Pomijając fpsy w grach, na pewno jakiś zysk z podkręcania jest, ale w przypadku gier to dup... nie urywa.

Edytowane przez mad0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor się grzeje? To chyba mamy jakieś inne prosory. Wzrost jest proporcjonalny w każdej gdzie inny. Ale fakt jak chcesz urwać parę złotych mies to jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor się grzeje? To chyba mamy jakieś inne prosory. Wzrost jest proporcjonalny w każdej gdzie inny. Ale fakt jak chcesz urwać parę złotych mies to jest ok?

Może źle napisałem że się grzeje, jest cieplej.

Przy 3900 mialem w cinebenchu po 6 przejsciach 62stopnie, a na 3600 jest 50-51.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie są tempy, ale one są i tak niskie. Dotknij fortisa naprawdę jest chłodny. Wcześniej przy phenomie x4 był mega gorący, tamten się grzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mój Ryzen 5 2600 wraz z Fortis 3 po OC 4,1GHz i 1.35v nie przekracza 50 stopni C nawet po kilku godzinach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mój Ryzen 5 2600 wraz z Fortis 3 po OC 4,1GHz i 1.35v nie przekracza 50 stopni C nawet po kilku godzinach gry.

W Micecrafcie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i chyba mam coś nie tak z moim ryzenem ;x. 4.0 ghz na llc auto miałem ustawione w biosie 1.35v , płyta podawała 1.31-1.36v test occt 15minut medium data set , temp dochodziła do 90* (pasta termo revoltec bo nie mieli innej na miejscu) , zmiana pasty na gelid gc extreme, dała sporo bo około 70* podczas 15min occt (i wentylator na cpu praktycznie niesłyszalny) , w grach osiągam około 60* (nie mam gry która by średnio obciążyła procek nawet w 80% ) Przeważnie wykorzystanie cpu średnie dochodzi do 50% max , a jednak dobija do 60* , w obudowie z przodu mam 2x enermax uctb12 podkręcone na 900 obrotów , z tyłu budy thermaltake 120mm rgb ustawiony na 700 obrotów , i 2 wentylatory na górze , jeden nzxt 120mm i jeden chyba od tego zalmana albo zephyr 120mm , ustawione na około 700obrotów, więc jakiś tam przewiew w obudowie jest. Może na tych ferach macie ustawioną jakąś krzywą wentylatorów czy coś? Bo trochę mi się nie chcę wierzyć , że macie mniejszą temperaturę niż ja na słabszym chłodzeniu. A jeśli chodzi o oc mojego ryśka to 4.1 około 1.38v llc2 , 41.25 nawet przy 1.45v się wykrzacza , więc odpuściłem. Na czas oc procka do wyższych wartości ram na tych timingach ustawiałem na 3200mhz , żeby wyeliminować obciążenie kontrolera z tytułu pamięci ram. Mój po 3h gry w ets2 gdzie go obciąża na 6-20% średnio ma około 60-65* na cpu, Gpu ma 60* bo zrobiłem uv i ustawiłem krzywą wentylatorów wedle mojego widzimisię , tak więc na rx570 mam ciszę i chłód. Przy gtx1070 temp procka miałem podobne. Teraz kiszę procka na 1.3175v@4.0 llc2 bo jest w pełni stabilny na tym ustawieniu, a jednak temp jak widać idzie ponad 60*. w pokoju mam 21-24*. Jednak tu jest lut a nie glut i tempy powinny być podobne, miałem i5 6600k rodzynek 4.7ghz chyba niecałe 1.3v bez skalpu miałem po około 50* w occt , gdzieś mam ss z jego wyczynów. Ale cooler cpu thermalright ultra 120 extreme + wentylator scythe sc12... pwm, ustawiłem krzywą tak , że wentylator niesłyszalny , a przepływ powietrza huraganowy przez cooler cpu. Lekko ponad 20* w spoczynku miałem, a obciążenie jak wyżej. Ale musiałem trafić na dobrego gluta, a procesor sam w sobie ze sporym potencjałem. Ale jednak w ryśkach każdy powinien mieć to samo pod czapką, więc takie różnice raczej nie są możliwe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Micecrafcie chyba.

 

Metro Exodus.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i chyba mam coś nie tak z moim ryzenem ;x. 4.0 ghz na llc auto miałem ustawione w biosie 1.35v , płyta podawała 1.31-1.36v test occt 15minut medium data set , temp dochodziła do 90* (pasta termo revoltec bo nie mieli innej na miejscu) , zmiana pasty na gelid gc extreme, dała sporo bo około 70* podczas 15min occt (i wentylator na cpu praktycznie niesłyszalny) , w grach osiągam około 60* (nie mam gry która by średnio obciążyła procek nawet w 80% ) Przeważnie wykorzystanie cpu średnie dochodzi do 50% max , a jednak dobija do 60* , w obudowie z przodu mam 2x enermax uctb12 podkręcone na 900 obrotów , z tyłu budy thermaltake 120mm rgb ustawiony na 700 obrotów , i 2 wentylatory na górze , jeden nzxt 120mm i jeden chyba od tego zalmana albo zephyr 120mm , ustawione na około 700obrotów, więc jakiś tam przewiew w obudowie jest. Może na tych ferach macie ustawioną jakąś krzywą wentylatorów czy coś? Bo trochę mi się nie chcę wierzyć , że macie mniejszą temperaturę niż ja na słabszym chłodzeniu. A jeśli chodzi o oc mojego ryśka to 4.1 około 1.38v llc2 , 41.25 nawet przy 1.45v się wykrzacza , więc odpuściłem. Na czas oc procka do wyższych wartości ram na tych timingach ustawiałem na 3200mhz , żeby wyeliminować obciążenie kontrolera z tytułu pamięci ram. Mój po 3h gry w ets2 gdzie go obciąża na 6-20% średnio ma około 60-65* na cpu, Gpu ma 60* bo zrobiłem uv i ustawiłem krzywą wentylatorów wedle mojego widzimisię , tak więc na rx570 mam ciszę i chłód. Przy gtx1070 temp procka miałem podobne. Teraz kiszę procka na 1.3175v@4.0 llc2 bo jest w pełni stabilny na tym ustawieniu, a jednak temp jak widać idzie ponad 60*. w pokoju mam 21-24*. Jednak tu jest lut a nie glut i tempy powinny być podobne, miałem i5 6600k rodzynek 4.7ghz chyba niecałe 1.3v bez skalpu miałem po około 50* w occt , gdzieś mam ss z jego wyczynów. Ale cooler cpu thermalright ultra 120 extreme + wentylator scythe sc12... pwm, ustawiłem krzywą tak , że wentylator niesłyszalny , a przepływ powietrza huraganowy przez cooler cpu. Lekko ponad 20* w spoczynku miałem, a obciążenie jak wyżej. Ale musiałem trafić na dobrego gluta, a procesor sam w sobie ze sporym potencjałem. Ale jednak w ryśkach każdy powinien mieć to samo pod czapką, więc takie różnice raczej nie są możliwe .

Lut możesz mieć taki sam ale istnieje coś takiego jak wycieki :) małe wycieki, niski vid, nikie tempy z reguły przyzwoite OC / większe lub duże wycieki, wysoki vid, ciepłe w wuj, gorsze oc ale z mocarnym chłodzeniem wcale niekoniecznie. Oczywiście jest to spore uproszczenie ale mniej więcej tak to się przedstawia. Mój r5 2600 przy 1.28v w grach które nie napastują proca jak AC na AIO nie przekracza 50 stopni przy obrotach 750-770 rpm tyle że to push/pull. CPU kończy się na 4.1@1.35v wyżej przydałaby się większa chłodnica, bo testowanie stabilności z 4x120mm@2100 rpm to nie moja bajka.

 

Ps. wartości napięć pod obciążeniem, llc3

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2600 właśnie jest testowany na 4.2 przy 1,35V na custom LC, wentylatory bezgłośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro Exodus.

 

Pozdrawiam

i wszystko jasne :E w tej grze CPU się nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowane w Metro, Dying Light, Assassins Odyssey, Far Cry 5, Wiedźmin i w każdej jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowane w Metro, Dying Light, Assassins Odyssey, Far Cry 5, Wiedźmin i w każdej jest tak samo.

Jak w odysey masz 50c na tym cpu przy 1.35v to albo masz zestaw w lodówce albo pokazuje nieprawidłową temp cpu.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podkręcaniu jestem zielony, ostatni procesor jaki kręciłem to był AMD Duron wieki temu :)

Czy można tak podkręcić Ryzena 5 2600 żeby w spoczynku schodziły wszytskie ustawienie napięcia, zegara itd ?

Chodzi o to że komputer pracuje czasami całą dobę i jak ma lecieć na maksa oc to mało sensowne by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podkręcaniu jestem zielony, ostatni procesor jaki kręciłem to był AMD Duron wieki temu :)

Czy można tak podkręcić Ryzena 5 2600 żeby w spoczynku schodziły wszytskie ustawienie napięcia, zegara itd ?

Chodzi o to że komputer pracuje czasami całą dobę i jak ma lecieć na maksa oc to mało sensowne by było.

Offset + Cool'N'Quiet enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów i filmów na forach/yt znalazłem odnośnie podkręcania ryzena 2600 na płytach od MSI (konkretnie B450), ale wszystkie pokazują jeszcze bios przed aktualizacją (nie ma w nich opcji offset i override). Czy ktoś mnie może naprowadzić na poradnik gdzie są uwzględnione te nowe opcje w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów i filmów na forach/yt znalazłem odnośnie podkręcania ryzena 2600 na płytach od MSI (konkretnie B450), ale wszystkie pokazują jeszcze bios przed aktualizacją (nie ma w nich opcji offset i override). Czy ktoś mnie może naprowadzić na poradnik gdzie są uwzględnione te nowe opcje w biosie?

np tu

facet ma nowszy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytalem,ze ten model hula na 4.2 - 4.4 nawet. ja przy oc utknalem na 4ghz i ni cholery nawet o 0.1 wiecej nie lapie. temp wygladaja wporzadku. mam wolna pamiec kingston 2666 podkreca sie tylko na 2933. czy to moze byc przyczyna slabego oc? zalaczam screeny ustawien:

ec79bdb28d445.jpg

47a5f40ae2756.jpg

5c0b61c2d1909.jpg

 

Co polecacie zmienic by polepszyc oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kręciłem 2600 który powyżej 3.7 nie był w stanie być stabilny nawet na 1.4v a pózniej kumplowi który elegancko chodzi na 4.1ghz przy 1.32v :) , 4.4 na 2600 ? zapomnij :E nie jest powiedziane że każdy egzemplarz robi powyżej 4Ghz jak widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...