Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gwiazdorek88

Wymiana G3258 na i3-4170

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy opłaca mi się wymienić procesor G3258 na i3-4170? Dopłata około 100zł. Nie gram w gry, zajmuję się czasem dla rozrywki obróbką audio i wideo. Przykładowo Renderowanie filmu 4-5 na Pentium to około 18-20minut czy będzie tutaj zauważalna różnica po zmianie czy raczej nie wielka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie i moim zdaniem zauważalna choćby dla tego, że i3 ma Hyper Threading, który potrafi ładnie przyspieszyć pracę różnych aplikacji, choćby właśnie takich do obróbki wideo czy grafiki 3d. Ja bym się nie zastanawiał i wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Wiedźmina 3 na G3258. Po czym wypuścili patcha i stał się na 2 wątkach niegrywalny. Podobnie Dragon Age: Inquisition niegrywalny na 2 wątkach.

 

OP niby nie gra w gry, alei tak warto wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy opłaca mi się wymienić procesor G3258 na i3-4170? Dopłata około 100zł. Nie gram w gry, zajmuję się czasem dla rozrywki obróbką audio i wideo. Przykładowo Renderowanie filmu 4-5 na Pentium to około 18-20minut czy będzie tutaj zauważalna różnica po zmianie czy raczej nie wielka?

Jeżeli interes zamknie się tylko w 100zł to ok można rozważyć. Oczywiście różnica będzie, ale osobiście zastanowiłbym się nad typowymi 4 rdzeniami, i5 na 1150 trzymają cenę więc może coś takiego Cię zainteresuje https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1220v3-lga1150-troche-jak-i5-7837643764 właściwie oprócz braku integry niczym to się nie będzie różniło od i5. Opchnąłbym to G3258 za ~90 zł i dopłacił do czegoś takiego, wzrost tutaj będzie naprawdę odczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...