Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akiy0

Wysokie użycie CPU; procesy rundll.exe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

W ostatnich dniach pojawił się problem z moim komputerem. Czasem przy włączeniu dość długo się ładują programy Start up, długo się łączy z internetem i ogólnie system jest spowolniony, wolno reaguje. Przy kursorze widnieje cały czas ikona ładowania.

W takich sytuacjach, resetuję komputer, po czym problem się rozwiązuje i system chodzi normalnie. Problem pojawia się ponownie, przy kolejnym losowym uruchomieniu komputera.

 

Podczas takiego mulącego systemu, sprawdziłem co się dzieje w Task Manager:

 

Użycie CPU 95-100%

Nie ma procesów, które wykazują bardzo duże obciążenie systemu.

Za to znajdują się tam procesy rundll.exe.

 

Co do powyższych procesów rundll.exe, to zauważyłem ciekawą kwestie. Mianowicie, procesy te powielają się, tj. jest kilka takich samych, po pewnym czasie z kilku, robi się kilkadziesiąt(!), po czym znów ich liczba maleje.

W tej sytuacji udało mi się zrobić SS, ale po ponownym włączeniu komputera, obraz jest niemożliwy do uruchomienia (czego nie rozumiem) i niestety nie mogę pokazać jak to wyglądało.

 

System zeskanowałem Avastem oraz programem Malwarebytes - zero podejrzanych plików.

 

Jakieś sugestie co do powyższego problemu?

 

Pozdrawiam,

Aki

 

@edit

Nie jestem pewien co do procesu, czy nie nazywał się on czasem rundll32.exe, zamiast samo rundll.exe.

 

@edit2

Tak jak wyżej, nazwa procesu to rundll32.exe

Zrobiłem SS raz jeszcze i znów po restarcie nie można tego obrazu otworzyć. Tym razem inny format bo JGP (wcześniej PNG), a błąd ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...