Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pykownik

Ryzen 5 2600 a płyta glówna [300zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam zamiar zakupić Ryzen 5 2600 i zrobić na nim ,,leciutkie,, OC do 4GHz, lecz jaką płytę do tego wybrać?

Najlepiej aby płyta obsługiwała RAM 2400MHz i najlepiej do kwoty 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi b350 pro vdh + update BIOSU w sklepie. Zainwestuj w RAM 2666mhz minimum najlepiej. Polecam hyperxy 2x4gb cl15 2666mhz ida na 3200mhz po OC praktycznie kazdemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do plyty lepiej dolozyc

MSI B450 GAMING PLUS

jak nie

Gigabyte B450M DS3H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuje chyba w Gigabyte B450M DS3H (290zł) i za ile bym sprzedał taki ram? Patriot DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 300zł to w zasadzie tylko wspomniany wyżej giguś (Gigabyte B450M DS3H), ale naprawdę warto wysupłać parę groszy i kupić coś lepszego, zwłaszcza jak chcesz żeby płyta była bazą do zmiany na nowszego procka w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek z tych będzie ok do twoich potrzeb:

www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/310,,,,,151,,p,0,,,,8171O998499,8173O1148150,29695O1484204/1/

Osobiście bym wybrał albo gaming plus ze względu na tylko 2 sloty na RAM(potencjalnie lepsze OC RAM dzięki temu, mniej zakłuceń)

Lub Mortar titanium, lepsza sekcja zasilania od innych MSI mATX, Buildzoid polecał w swojej recenzji również, ale tę pozycję prędzej się opłaca brać przy 2700x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dołożę to 70zł. Do tego gaming plus.

 

A jeszcze jedno, aby podkręcić procesor to kupować chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy nie trzeba, ale raczej bym nie polecał długiej pracy po OC na boxowym chłodniku, który w dodatku w 2600 jest mniejszy niż w jego poprzedniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 może byc? Czy celować w coś lepszego?

 

A jeszcze jedno pytanie. Bo chce sprzedać procesor + płyta główna + ram z gwarancją. I co mam zrobić, żeby ta gwarancje przeszła na kupującego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 może byc? Czy celować w coś lepszego?

 

A jeszcze jedno pytanie. Bo chce sprzedać procesor + płyta główna + ram z gwarancją. I co mam zrobić, żeby ta gwarancje przeszła na kupującego?

Spartan słabiutki, fera nie kosztuje dużo więcej a daje rade. Poza tym przez jakiś czas możesz jechać na boxowym chłodniku, z czasem zmienisz na coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lipca/sierpnia mógłbym na nim jechać? I teraz mogę dołożyć do płyty głównej 30zł. To może jakaś do 400zł będzie lepsze od GAMING PLUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lipca/sierpnia mógłbym na nim jechać? I teraz mogę dołożyć do płyty głównej 30zł. To może jakaś do 400zł będzie lepsze od GAMING PLUS?

Możesz na nim działać cały czas, tylko nie robił bym OC powyżej 3,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... sam już nie wiem. Czy doinwestować do nowej płyty, czy kupić cooler. Jaką byście płytę tak do 400zł polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze w płytę, chłodnik zmienisz kiedy będziesz chciał to nie priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo ATX. Słyszałem, że sekcje zasilania ma podobno do Tomahowka. Czyli nada się do OC procesora jak również RAM'u? I wystarczy na kolejne Ryzen(nowe generacje?

 

I pasty termoprzewodzącej narazie nie muszę kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lipca/sierpnia mógłbym na nim jechać? I teraz mogę dołożyć do płyty głównej 30zł. To może jakaś do 400zł będzie lepsze od GAMING PLUS?

Najtańsza wnosząca coś pozycja w kwestii sekcji zasilania to ASUSy b450 w wersji PRO lub MSI X470 GAMING PLUS

Ooo ATX. Słyszałem, że sekcje zasilania ma podobno do Tomahowka. Czyli nada się do OC procesora jak również RAM'u? I wystarczy na kolejne Ryzen(nowe wersje)?

 

I pasty termoprzewodzącej narazie nie muszę kupować?

 

Wszystkie płyty b450 od MSI mają taką samą sekcję zasilania za wyjątkiem płyty w formacie ITX i mATX Titanium.

 

Na twoim miejscu kupiłbym tamtą gaming z 2 slotami na RAM i oszczędzał na lepsze chłodzenie w postaci SPC Fortis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. skoro do 400zł nie ma nic lepszego to chyba zakupie tego MSI GAMING PLUS i dozbieram na cooler. Czyli najlepszą sekcje zasilania ma ten GAMING PLUS do 400zł? I jest najbardziej optymalny od OC procesora i RAM'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak, nie ma nic lepszego w tej kwocie, no chyba że by Ci zależało na większej ilości gniazd rozszerzeń-> wtedy płyta w formacie ATX. OC będziesz miał podobne na płytach do ~~600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza wnosząca coś pozycja w kwestii sekcji zasilania to ASUSy b450 w wersji PRO lub MSI X470 GAMING PLUS

 

 

Wszystkie płyty b450 od MSI mają taką samą sekcję zasilania za wyjątkiem płyty w formacie ITX i mATX Titanium.

 

Na twoim miejscu kupiłbym tamtą gaming z 2 slotami na RAM i oszczędzał na lepsze chłodzenie w postaci SPC Fortis 3.

polecanie komus plyty z dwoma slotami nie nazwal bym dobrym pomyslem, szczegolnie taniej ma konstrukcje z 4 slotami i niczym nie ustepujace tej msi matx.

 

Hmm.. skoro do 400zł nie ma nic lepszego to chyba zakupie tego MSI GAMING PLUS i dozbieram na cooler. Czyli najlepszą sekcje zasilania ma ten GAMING PLUS do 400zł? I jest najbardziej optymalny od OC procesora i RAM'u?

zdajesz sobie sprawe ze 2 sloty ograniczy ci w przyszlosci rozbudowe

 

Moim zdaniem tak, nie ma nic lepszego w tej kwocie, no chyba że by Ci zależało na większej ilości gniazd rozszerzeń-> wtedy płyta w formacie ATX. OC będziesz miał podobne na płytach do ~~600zł?

to prosze uzasadnij czego bo 360zl za ta plyte bym nie dal gdzie znacznie taniej jest Gigabyte B450M DS3H mniejszym zlem juz jest MSI Motherboard B450M to samo co gaming ale 4 sloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaxForces troche rozwiał mój plan zakupu. Co byś polecił do 400zł(najlepiej jak najtaniej)? Płyta pod OC procesora i RAM'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz ci napisalem na poprzedniej stronie w formacie atx i msi b450 pro ci podali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...