Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

serwkomp

Linux samba.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.

 

Czy używacie na linuxie sambę ?

Mam mały serwer plików , czy stawiać na sambie ?

Serwer miałem na win2003, ale chce przejść na linuxa czy dobrze zrobie. ?

Na linuxa chce przejść bo przede wszystkim interesuje mnie terminal linuxa no i podobno jest bezpieczniejszy.

Aha serwer jest w sieci lan, nie wystawiam go na zewnątrz.

 

Czytałem że SMB ma dziury jak cholera a winda nie ?

Proszę o pomoc w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linuxiarze no nic nie wiecie :( nie pomożecie.

Tyle wyświetleń i nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z Windowsa 2003 powinieneś zrezygnować już dawno, bo nawet rozszerzone wsparcie dawno temu się skończyło.

Jednak patrząc na twoje posty nie wiem, czy File Server oparty o Linuxa to dobry pomysł. Będziesz w stanie zintegrować to z AD? Jak planujesz zarządzać uprawnieniami? Będziesz w stanie poradzić sobie, jeżeli coś się zepsuje? Poćwicz najpierw w domowym labie, zanim w ogóle zaczniesz zastanawiać się, czy takie coś wprowadzić w środowisku produkcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a sam temat samby ? jest ona bezpieczna ? używacie jej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten serwerek plików to coś z czego korzysta się roboczo to "interesuje mnie terminal" powinno być jednym z ostatnich argumentów do tak drastycznej zmiany. A jeżeli już chcesz zmieniać i ma być to głównie pod składowanie plików to ja raczej szedłbym w dystrybucje NAS -> Openmediavault, FreeNAS, Nas4free, Xpenology, Rockstor, unraid itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was.

 

Czy używacie na linuxie sambę ?

Mam mały serwer plików , czy stawiać na sambie ?

Serwer miałem na win2003, ale chce przejść na linuxa czy dobrze zrobie. ?

Na linuxa chce przejść bo przede wszystkim interesuje mnie terminal linuxa no i podobno jest bezpieczniejszy.

Aha serwer jest w sieci lan, nie wystawiam go na zewnątrz.

 

Czytałem że SMB ma dziury jak cholera a winda nie ?

Proszę o pomoc w temacie.

 

Ja mam w domu serwer multimedialny na którym mam telewizję, muzykę i filmy oraz inne dane. wszystko poza telewizją udostępnione po sambie. Smiga poprawnie, niezaleznie, czy dostaje sie do zasobów z androida, windowsa, czy lniuxa.

Samba nie jest zbugowana pod linuxem :|

 

Jedno ale. Często zdarza się, że narzędzia konfiguracyjne do samby mają jakieś bugi. Zatem, jeśli będziesz chciał wyklikać wszystkie opcje w jakichś okienkach, to moze się coś nie udać. Jednak nie jest to jakiś problem, bo plik konfiguracyjny samby, gdzie się ustawia jej parametry i zasoby do udostępnienia, jest bardzo prosty i jesli natrafisz na jakiś błąd w konfiguratorze, to mozesz poczytać i samemu wyedytować plik.

 

Niemniej jednak najpierw bym spróbował. Ja wyklikałem wszystko używając KDE i narzędzi tego środowiska graficznego i działa poprawnie. bez błedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest.

 

nie jest. Samba działa świetnie. to konfiguratory do niej czasem źle działaja.

usługa, taka sama jak ftp, czy ssh, czy cokolwiek innego, działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...