Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eciepecie

1x8 pin karta plus zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

głupie pytanie mam bo nie ogarniam,a sie nie znam za bardzo. Na zdjęciu jak widac w slotach czerwonych PCI jest 8 wystające drucików a ja mam wtyczke do grafiki 6+2 pin a tego kabla końcówka to 6 pin, czyli końcówkę 6+2 podpinam do karty graficznej bo wymaga 8 pin a końcówkę 6 pin do zasilacza. to nic ze tam jest wejście 8 kratkowe? Można tam podłączyć wtyczkę na 6 kwadracików? ?

post-602847-15470512770845_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli piny sa zgodne (12V i GND) to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli piny sa zgodne (12V i GND) to bedzie ok

 

 

a jak to sprawdzic , żebym sie nie walnął? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie mam bo nie ogarniam,a sie nie znam za bardzo. Na zdjęciu jak widac w slotach czerwonych PCI jest 8 wystające drucików a ja mam wtyczke do grafiki 6+2 pin a tego kabla końcówka to 6 pin, czyli końcówkę 6+2 podpinam do karty graficznej bo wymaga 8 pin a końcówkę 6 pin do zasilacza. to nic ze tam jest wejście 8 kratkowe? Można tam podłączyć wtyczkę na 6 kwadracików? ?

 

Wraz z zasiłką powinny być odpowiednie kable. To będą te najprawdopodobniej z czerwoną (jak gniazda na zasiłce) wtyczką. Drugi koniec do grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z zasiłką powinny być odpowiednie kable. To będą te najprawdopodobniej z czerwoną (jak gniazda na zasiłce) wtyczką. Drugi koniec do grafy.

 

 

stary ok, ja mam ten kabel od zasilacza, tylko jeden koniec jest 6+2 pin i rozumiem że wpinam go do np rtx 2060 który wymaga takiego złącza a drugi koniec do zasilacza to wiem, ale ten koniec jest na 6 pin a w zasilaczu jest wejście na 8 jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w instrukcji zasilacza, bo dziwnie to wygląda, u mnie w każdym zasilaczu na kablu 6+2 pin, wtyczka do zasilacza miała 8 pin.

Kabel jest dedykowany od tego zasilacza? czy dokupiony? Jaki to dokładnie jest zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przymierzyć wtyczkę do zasilacza- jest 8 pin. (2 puste)

Powinno dać się wpiąć tylko w jednej możliwości (wtyczka ma blokujące wypusty przed błędnym zainstalowaniem).

Powinno być OK.

post-60442-15473810067704_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel był oczywiście dołączony w pudełku a zasilacz ten https://www.x-kom.pl/p/222656-zasilacz-do-komputera-thermaltake-630w-smart-se-modular-80-bronze-box.html?gclid=EAIaIQobChMIx9Kwl9zq3wIVk-maCh2q3w0LEAAYASAAEgJcivD_BwE

 

ta końcówkę którą wpinam do zasilacza (teoretycznie w tym przypadku) ma na plastiku 8 otworów a 6 bolców, dlatego nie kumam.

 

kabel był oczywiście dołączony w pudełku a zasilacz ten https://www.x-kom.pl/p/222656-zasilacz-do-komputera-thermaltake-630w-smart-se-modular-80-bronze-box.html?gclid=EAIaIQobChMIx9Kwl9zq3wIVk-maCh2q3w0LEAAYASAAEgJcivD_BwE

 

ta końcówkę którą wpinam do zasilacza (teoretycznie w tym przypadku) ma na plastiku 8 otworów a 6 bolców, dlatego nie kumam.

 

Spróbuj przymierzyć wtyczkę do zasilacza- jest 8 pin. (2 puste)

Powinno dać się wpiąć tylko w jednej możliwości (wtyczka ma blokujące wypusty przed błędnym zainstalowaniem).

Powinno być OK.

 

 

no wejśc wejdzie, ale nie miałem z takim czymś do czynienia, myślałem jak 8 pin to 8 bolców a nie 2 puste :)

 

 

Intuicyjnie myślałem że jakiś chinol się pomylił i dał jakąś dziwną wtyczkę do tego kabla :)

post-602847-15473818920599_thumb.jpg

post-602847-15473819147173_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być!

Do zasilacza wpinasz wtyczkę 8 pin z czego dwa puste.

 

Do karty , w zależności od potrzeby 6 pin lub 8 pin (te dwa luźne dolutowane).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być puste - jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego, zobacz sobie jak wygląda pinout wtyczki PCIe 8pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne, opisałeś to jakby wtyczka od strony zasilacza miała fizycznie 6 pin.

Wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne, opisałeś to jakby wtyczka od strony zasilacza miała fizycznie 6 pin.

Wszystko jest ok

 

dzięki wszystkim, człowiek uczy się , w tym wypadku nie na błędach. Wolałem zapytać niż spalić nówkę kartę:)

 

 

Thanks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spaliłbyś. Co najwyżej komp by Ci nie uruchomił się. Poza tym każda wtyczka ma inny kształt pasujący tylko do określonego gniazda, gdzie ma wejść z minimalnym tylko użyciem siły. Sytuacje, że "trzeba" wciskać na chama są jednoznaczna wskazówką, że wtyczka nie pasuje do gniazda i nie należy jej tam pchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden chińczyk sie nie pomylił. Standard zasilania kart graficznych to 1 lub 2 wtyki: 6 lub 8-pinowe. Dlatego wtyczki do zasilania kart graf są najczęściej 6+2 pin.

Reasumując: jak masz 6-pinowe gniazdo w grafice, to wpinasz 6-pinowy wtyk a jak masz w grafice 8-pinowe gniazdo, to łączysz wtyk 6-pin z tymi 2-ma pinami obok i wpychasz to na raz do grafiki. Wtyk ma wchodzić luźno i się zatrzasnąć na koniec. Jak nie będzie chciał wejść to nie pchaj na siłę - bo to znaczy, że to albo nie ten wtyk albo źle połączyłeś razem 6+2 pin.

Niektóre zasilacze nie mają zasilania grafik w postaci 6+2 pin, tylko jest wtyk 6-pin i np. drugi 8-pin.

Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spaliłbyś. Co najwyżej komp by Ci nie uruchomił się. Poza tym każda wtyczka ma inny kształt pasujący tylko do określonego gniazda, gdzie ma wejść z minimalnym tylko użyciem siły.

Niestety, ale nie przed każdym "kreatywnym" podłączeniem kształty wtyczek ochronią - lekko wejdzie zarówno 6pin PCIe do gniazda 8pin EPS, jak i druga połówka EPS'a do gniazda PCIe.

Każde takie błędne podłączenie może mieć złe skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dawnych czasach były zasilacze XT / AT o pomyłkę było łatwo bo bez problemu wtyczki pasowały odwrotnie i płyta spalona.

 

Reguła CZARNY do CZARNEGO :)

 

at.gif

 

 

Zawsze lepiej zapytać niż źle podłączyć ...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...