Skocz do zawartości
Santroy

Acer Nitro VG270UP

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie jest.. kupują ludzie 24" i mówią że 27" za duże. Później kupują 27" i mówią, że 32" za duże. I tak w końcu każdy pewnie kupi 32" i będziemy się zastanawiać, jak można było pisać że 24" było idealne ?

 

Szybko się przyzwyczaja do większego cala i powrót na mniejsze jest zawsze bolesny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka dotarła. Brak uszkodzeń, wad, martwych pikseli.

Pierwsze wrażenia:

- spodziewałem się szybszego czasu reakcji pikseli po "gejmingowej" matrycy IPS; Niedawno kupione IPSy czyli AOC Q3279VWFD8 oraz iiyama ProLite XB3270QS smużą podobnie, choć mają wolniejsze odświeżanie. Overdrive ma 3 tryby, Wył, Normalny i Extreme. Tryb Wył i Normalny na oko nie różni się niczym. Tryb Extreme poprawia reakcję pikseli znacząco, ale wprowadza dość spory biały ghosting "wsteczny", czyli overshoot, w niektórych grach jest ok a w innych przeszkadza. Tryb VRB, czyli strobbing jest moim zdaniem bezużyteczny.

- Specem nie jestem, ale po wstępnej kalibracji kolory i kontrast są dobre, kolory wyglądają naturalnie. Dość widoczny glow w lewym dolnym rogu ekranu, poza tym ok.

- 27" po przesiadce z 32" wygląda jak 22" :)

- Rozdzielczość 1440p, niezły kontrast i kolory, niski input lag na 120/144Hz. Matryca niestety nie jest najszybsza ale i tak jest lepiej niż na Samsungowych matrycach VA. Za tą cenę, myślę, że jest to niezły wybór.

- FreeSync 40-144Hz ale mam kartę zielonych, więc trzeba poczekać na sterowniki "g-sync compatible":) Jeżeli Gee-Sync zadziała dobrze, monitor zostaje, jeżeli nie, idzie do zwrotu, bo AOC wywarł na mnie lepsze wrażenie, 32" robią robotę.

Jak ktoś chce jakieś zdjęcia, dajcie znać, niedługo wkleję.

 

 

1. Jakbyś się odniósł do tego screena? Tam najlepiej wygląda na VRB ON + Overdrive Normal. Dalej już widać reverse ghosting.

 

e904aee9d1eb12c02782c5633bf45e8b.jpg

 

2. Czy VRB mocno obcina jasność ekranu?

3. Masz możliwość włączenia 10 bit w sterownikach? W specyfikacji acera jest, że ma 8 bit, ale matryca obsługuje 8bit + frc. Niektórzy donoszą, że mają taką opcje.

Edytowane przez Santroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakbyś się odniósł do tego screena?

 

e904aee9d1eb12c02782c5633bf45e8b.jpg

 

2. Czy VRB mocna obcina jasność ekranu?

3. Masz możliwość włączenia 10 bit w sterownikach? W specyfikacji acera jest, że ma 8 bit, ale matryca obsługuje 8bit + frc. Niektórzy donoszą, że mają taką opcje.

Ad. 1. W sumie wygląda to podobnie jak u mnie, tylko na Extreme mam ten trailing dużo jaśniejszy, szczególnie to widać na jasnych kolorach. Na VRB+ Extreme ten trailing nie znika tak jak na tym screenie powyżej.

Ad. 2. Są 2 tryby VRB, pierwszy - Normalny, daje jasność na poziomie ok. 30%. Drugi - Extreme, obcina jasność do ok. 10%. Akurat dla mnie poziom 10-30% jest idealny, w każdym monitorze "ściemniam" ekran do podobnych wartości. Muszę też dodać, że monitor jest robi się wyraźnie jaśniejszy powyżej 10-20%.

Ad. 3. Tak, 10 bit jest dostępne ale do 120Hz, gdy wybieram 144Hz, wybrać można tylko 8bpc.

Edytowane przez AquilaRoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. W sumie wygląda to podobnie jak u mnie, tylko na Extreme mam ten trailing dużo jaśniejszy, szczególnie to widać na jasnych kolorach. Na VRB+ Extreme ten trailing nie znika tak jak na tym screenie powyżej.

Ad. 2. Są 2 tryby VRB, pierwszy - Normalny, daje jasność na poziomie ok. 30%. Drugi - Extreme, obcina jasność do ok. 10%. Akurat dla mnie poziom 10-30% jest idealny, w każdym monitorze "ściemniam" ekran do podobnych wartości. Muszę też dodać, że monitor jest robi się wyraźnie jaśniejszy powyżej 10-20%.

Ad. 3. Tak, 10 bit jest dostępne ale do 120Hz, gdy wybieram 144Hz, wybrać można tylko 8bpc.

 

Jasne, dzięki, że się podzieliłeś wrażeniami :D. Moja sztuka najpewniej będzie w środę albo czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją zamówiłem dzisiaj, też się podzielę wrażeniami jak dotrze. Na razie jest zapakowana i czeka na wysyłkę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, dzięki, że się podzieliłeś wrażeniami :D. Moja sztuka najpewniej będzie w środę albo czwartek.

Teraz mam wątpliwośći, czy to rosyjski recenzent dostał lepszą sztukę, czy wyniki tego testu ghostingu skopiował z innego monitora, ale u mnie to wygląda jakby ten Overdrive w ogóle nie działał. Może moja sztuka jakaś trefna? Nie mogę się doczekać na wieści od innych właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa jest, bo z tego co mi powiedzieli, to nie można zrobić korekty paragonu na fakturę vat. No a jak wezmę na firmę, to potem nie będzie można zwrócić jak trafię bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka dotarła. Brak uszkodzeń, wad, martwych pikseli.

Pierwsze wrażenia:

- spodziewałem się szybszego czasu reakcji pikseli po "gejmingowej" matrycy IPS; Niedawno kupione IPSy czyli AOC Q3279VWFD8 oraz iiyama ProLite XB3270QS smużą podobnie, choć mają wolniejsze odświeżanie. Overdrive ma 3 tryby, Wył, Normalny i Extreme. Tryb Wył i Normalny na oko nie różni się niczym. Tryb Extreme poprawia reakcję pikseli znacząco, ale wprowadza dość spory biały ghosting "wsteczny", czyli overshoot, w niektórych grach jest ok a w innych przeszkadza. Tryb VRB, czyli strobbing jest moim zdaniem bezużyteczny.

- Specem nie jestem, ale po wstępnej kalibracji kolory i kontrast są dobre, kolory wyglądają naturalnie. Dość widoczny glow w lewym dolnym rogu ekranu, poza tym ok.

- 27" po przesiadce z 32" wygląda jak 22" :)

- Rozdzielczość 1440p, niezły kontrast i kolory, niski input lag na 120/144Hz. Matryca niestety nie jest najszybsza ale i tak jest lepiej niż na Samsungowych matrycach VA. Za tą cenę, myślę, że jest to niezły wybór.

- FreeSync 40-144Hz ale mam kartę zielonych, więc trzeba poczekać na sterowniki "g-sync compatible":) Jeżeli Gee-Sync zadziała dobrze, monitor zostaje, jeżeli nie, idzie do zwrotu, bo AOC wywarł na mnie lepsze wrażenie, 32" robią robotę.

Jak ktoś chce jakieś zdjęcia, dajcie znać, niedługo wkleję.

 

Fajnie, że to wszystko opisałeś - możesz wrzucić zdjęcie czerni (tła) - chodzi mi o podświetlenie.

Jak wygląda ta łapa monitora, w miarę stabilne czy raczej szukać uchwytu na VESA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, czy nowe sterowniki od Nvidii (o ile oczywiście posiadasz kartę zielonych) na tym monitorze działają w adaptive sync ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie... bo to już w sumie dziś jest ten wielki dzień :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od jednego z użytkowników reddita odnośnie darmowego G-synca, tego Acerka i jak ze sobą współgrają.

 

/u/Morpheuspt

 

Monitor Brand: Acer

Model: VG270UP

Panel Type: IPS

GPU: RTX 2070

OS: Windows 10

Refresh Rate: 144Hz

Sync: Freesync

HDR: No

Connector: DP 1.2

Freesync Range: 40-144Hz

Motion blur reduction: No

Issue: It works fine thus far on the Gsync pendullum test. No tearing or ghosting. Just finishing BFV update, will test ASAP

 

doc: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YI0RQcymJSY0-LkbjSRGswWpJzVRuK_4zMvphRbh19k/htmlview?usp=sharing&sle=true#

Edytowane przez Santroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię innych posiadaczy tego modelu wraz ze zdjęciami i zobaczymy co to warte, ale widać, że w sumie to ta sama matryca co i wcześniej w XF270HU. Ewentualnie inna rewizja. No i tez stosowana w innych modelach.

 

Ciekaw jestem tylko czy kontrola jakości tym razem jest przynajmniej lepsza, aby nie "losować" z 5x zanim się trafi coś przyzwoitego.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię innych posiadaczy tego modelu wraz ze zdjęciami i zobaczymy co to warte, ale widać, że w sumie to ta sama matryca co i wcześniej w XF270HU. Ewentualnie inna rewizja. No i tez stosowana w innych modelach.

 

Ciekaw jestem tylko czy kontrola jakości tym razem jest przynajmniej lepsza, aby nie "losować" z 5x zanim się trafi coś przyzwoitego.

 

ktoś pisał, że jest dokładnie ta http://www.panelook.com/M270DAN02.6_AUO_27.0_LCM_overview_27068.html, czyli 2.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta sama co w Acer XB271HU, a w nim podobno było łatwiej trafić dobrą sztukę matrycy.

 

XF270HU używał z tego co widziałem 2.3

 

Edit.

Chociaż nie wiem czy bezramkowa XF270HU tez nie korzystała z 2.6, a tam z jakością tych matryc mocno średnio było :hmm:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że to wszystko opisałeś - możesz wrzucić zdjęcie czerni (tła) - chodzi mi o podświetlenie.

Jak wygląda ta łapa monitora, w miarę stabilne czy raczej szukać uchwytu na VESA ?

IMG-20190114-234610.jpg IMG-20190114-234638.jpg

IMG-20190115-165657.jpg IMG-20190115-165758.jpg

IMG-20190115-165856.jpg

 

Czerń na 100% i 10% jasności, oczywiście w realu nie jest tak źle, jak dla mnie nie ma tragedii ale mogłoby być lepiej. Próbowałem ująć też smużenie (Overdrive Extreme), ale tym telefonem nic lepszego nie zrobię, chyba nie umiem (LG G2).

Dla mnie łapa jest wystarczająca, ale mam bardzo stabilne, drewniane biurko. Jak ktoś ma lżejsze biurko, prawdopodobnie monitor może się zacząć gibać podczas pisania na klawiaturze.

 

Daj znać, czy nowe sterowniki od Nvidii (o ile oczywiście posiadasz kartę zielonych) na tym monitorze działają w adaptive sync ^^

G-Sync: W niektórych grach czasem da się zauważyć delikatne rozerwanie obrazu, ale trzeba się dobrze przyjrzeć, także, Free-G-Sync działa, Wg mnie bardzo dobrze. Na razie testowałem na WoT, Path of Exile, Fifa 18, Doom, Dirt Rally.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli free-g-sync działa dobrze, to najważniejsze. Nie miga podczas grania ani nic? Podłączony jest przez display port? I jeszcze jedno pytanie - te zdjęcia na czarnym w tle - w rzeczywistości mam nadzieję nie jest to aż tak widoczne? :o

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquilaRoja

 

A właśnie. Był kabelek DP w zestawie? Bo nie wiem, czy lecieć dokupić w jakimś markecie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieważne. Na moim laptopie, w którym do tej pory nic nie zauważyłem oprócz lekkiego BLB w filmach - telefon okazuje taki oto obrazek xD

ekran.jpg

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieważne. Na moim laptopie, w którym do tej pory nic nie zauważyłem oprócz lekkiego BLB w filmach - telefon okazuje taki oto obrazek xD

https://ibb.co/3v2Txg1

 

Wszystko zależy od ekspozycji na światło. Ja w swoim starym co mam nie widzę blb, ale jak dam aparat no wysoką wrażliwość to wygląda na zdjęciu okropnie. Każdy też ma inny aparat, dużo innych zmiennych, temat rzeka...

Edytowane przez Santroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquilaRoja

 

A właśnie. Był kabelek DP w zestawie? Bo nie wiem, czy lecieć dokupić w jakimś markecie :D.

Tak, kabel DP jest w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kabel DP jest w komplecie.

 

Jaka długość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka długość?

Nie wiem bo nie rozpakowywałem, nie więcej niż metr. Edit: no może 1.5m

Edytowane przez AquilaRoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...