Skocz do zawartości
Santroy

Acer Nitro VG270UP

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułowy model został chyba wycofany. A tego nie znam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po wielu próbach oddałem

Acer Nitro VG270UPBMIIPX

AOC C24G1 Curved

Gigabyte Aorus AD27QD

 

Jeszcze się trzyma TN AOC AGON AG271QX

 

I wczoraj zamówiłem

Acer XF270HUAbmiidprzx

 

Także dalej szukam swojej sztuki która będzie miała 27, 144, free synch, chociaż 3 ms gtg, no i najlepiej żeby był to jakiś IPS, ewentualnie niezagięte VA, lub TN ale z ładnymi kolorami.

Co prawda ta TN co mam jest niezła, ale literki kolory zmieniają przy skrolowaniu gdy ustawię swoje kolory. Zejście z kontrastu na 46 daje radę, ale nie bardzo mi to podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po wielu próbach oddałem

Acer Nitro VG270UPBMIIPX

AOC C24G1 Curved

Gigabyte Aorus AD27QD

 

Jeszcze się trzyma TN AOC AGON AG271QX

 

I wczoraj zamówiłem

Acer XF270HUAbmiidprzx

 

Także dalej szukam swojej sztuki która będzie miała 27, 144, free synch, chociaż 3 ms gtg, no i najlepiej żeby był to jakiś IPS, ewentualnie niezagięte VA, lub TN ale z ładnymi kolorami.

Co prawda ta TN co mam jest niezła, ale literki kolory zmieniają przy skrolowaniu gdy ustawię swoje kolory. Zejście z kontrastu na 46 daje radę, ale nie bardzo mi to podchodzi.

 

Powodzenia :) Ja po 6 zwrotach wymiękłem i wziąłem TNke i trafił mi się na prawdę bardzo dobry egzemplarz jak na tą cenę ;)Acer KG271UABMIIPX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bunny99, i faktycznie ma 1 ms GTG, jak rozmazywanie wygląda w szybkich graf FPS ?

Jak z kolorami?

 

Powiem Ci że ja nawet nie wiem jak to sprawdzić czy ma 1ms, jest jakiś program monitorujący to ? W CS:GO sprawuje się dobrze i jakiegoś rozmazywania, dyskomfortu nie czuję, poza dziwną sprawą tylko właśnie w CS że mam co jakiś czas mini lag ale to pewnie wina temperatury GPU a w zasadzie wentylatorów w obudowie które notabene wymieniam (zmówiłem wydajniejsze) lub g sync compatible.

 

No kolory wiadomo jak w TN, są wyblakłe troche - do IPS nie ma co porównywać tak samo jak czerń do matrycy VA chociaż czerń jest lepsza niż w moim starym Samsungu TN gdzie jest wyraźnie bardziej granatowa :) Ale generalnie kolorki są :thumbup:

Edytowane przez Bunny99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakak, wiadomo czemu został wycofany? Czyżby przez problemy z matrycami? Czy wróci nie wiadomo, być może będzie właśnie zastąpiony przez Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX...

 

Seledynowy Pou, daj znać jak sprawa z tym Acer Nitro. Czy takie same problemy z matrycą jak z poprzednim, którego już nigdzie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po wielu próbach oddałem

AOC C24G1 Curved

Ile razy go zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem 270UB. Podzieli się ktoś optymalnymi ustawieniami? Teraz 14dni testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy go zamawiałeś?

 

O jeden raz za dużo :) Moja opinia

Monitor nie jest tak dobry jak wynika z opini. Czcionka na monitorze jest niewyraźna do tego stopnia że słabo się czyta treść na internecie. W moim modelu panel wklejony krzywo, duża szpara po prawej stronie. Występujący Gamma Shift, miganie ekranu mimo wyłączonego dynamicznego kontrastu. Czyli w grach np jak się wczytuje to potrafi migać. 1ms przy włączonym MPRT, gdzie eran jest ciemny i nie da się grać wtedy, ale obraz nie smuży. Zalety to ładny kontrast i kolory, jednak wad jest więcej, niż zalet więc ogólnie nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O jeden raz za dużo :) Moja opinia

Monitor nie jest tak dobry jak wynika z opini. Czcionka na monitorze jest niewyraźna do tego stopnia że słabo się czyta treść na internecie. W moim modelu panel wklejony krzywo, duża szpara po prawej stronie. Występujący Gamma Shift, miganie ekranu mimo wyłączonego dynamicznego kontrastu. Czyli w grach np jak się wczytuje to potrafi migać. 1ms przy włączonym MPRT, gdzie eran jest ciemny i nie da się grać wtedy, ale obraz nie smuży. Zalety to ładny kontrast i kolory, jednak wad jest więcej, niż zalet więc ogólnie nie polecam

Gamma shift jest na wszystkich VA, niewyraźna czcionka jest na wszystkich zakrzywionych VA, więc to nie wina tego konkretnego monitora, po prostu kupując tego typu monitor trzeba akceptować pewne wady.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamma shift jest na wszystkich VA, niewyraźna czcionka jest na wszystkich zakrzywionych VA, więc to nie wina tego konkretnego monitora, po prostu kupując tego typu monitor trzeba akceptować pewne wady.

 

Czyli Krisol jedyna zaleta wysoki kontrast - do tego jeszcze zapomniałeś o batmanach na czerni w tych bida wygiętych Va.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedyna(poza ceną i brakiem IPS glow), ale moim zdaniem najważniejsza ze wszystkich jeżeli chodzi o jakość obrazu, na tyle że osobiście nigdy nie wrócę do ekranów z kontrastem poniżej ~3000:1.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamówić 3 monitory ustawić obok siebie , porównać i wybrać najlepszy , a resztę odesłać? Można tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak można. Sporo ludzi tak robi i wybiera najlepszy albo żadnego :D Druga sprawa nie każdemu chce się bawić w wysyłki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałem się jeszcze raz zapytać o optymalne ustawienia dla monitora Acer. Podzieli się ktoś?

 

Ja ustawiłem:

jasność na 8,

kontrast na 40,

wzm. czerni na 5,

acm wyłaczony,

superostrość wyłączona,

freesync włączony,

VRB wyłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jasnosc na 20, gamma 2.2, czerń podkreconą na 7. Poza tym zawsze 144hz i w niektórych grach kozystam z VRB l, np w Apex Legends lepiej mi sie z tym gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ustawia monitor pod swoje preferencje. Zresztą ja mam za monitorem źródło światła, wiec wieczorami też jest inaczej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ustawia monitor pod swoje preferencje. Zresztą ja mam za monitorem źródło światła, wiec wieczorami też jest inaczej :P

JAsne nic nie krytykuję. Chciałem poznać i porównać ustawienia :)

Jak narazie nie mam bardzo czasu posiedzieć dłużej i potestować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom ten monitor został wycofany i nie będzie już dostępny. Wiadomo czemu? Przez zbyt duże wady związane z matrycą? Proponują Acera za 1999 zł o podobnym parametrach w zamian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom ten monitor został wycofany i nie będzie już dostępny. Wiadomo czemu? Przez zbyt duże wady związane z matrycą? Proponują Acera za 1999 zł o podobnym parametrach w zamian.

mam tytułowy model i złego słowa nie mogę powiedzieć. Natomiast w X-kom ten model znikał i znów sie pojawiał chyba juz ze dwa razy, więc kto wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo obecnie na temat tego monitora? Zastanawiam się nad nim, ale nie wiem w końcu jak z nim jest - czy daje radę czy raczej serio same problemy przez tą matrycę Innoluxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna(poza ceną i brakiem IPS glow), ale moim zdaniem najważniejsza ze wszystkich jeżeli chodzi o jakość obrazu, na tyle że osobiście nigdy nie wrócę do ekranów z kontrastem poniżej ~3000:1.

Ale Ty masz płaskie VA z wsparciem dla HDR a nie krzywulca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...