Skocz do zawartości
Santroy

Acer Nitro VG270UP

Rekomendowane odpowiedzi

W xkomie monitor Acer Nitro VG270UPBMIIPX jest do zamówienia (dostawa wkrótce). Sądzicie że jest warto się w niego pchać? Cena jest kusząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od lutego i ostatnio zwiększyła się częstotliwość tego migania... Jezeli problem będzie się nasilał to oddam go niestety na gwarancje :/

Do grania jest spoko, do filmów itd. o ile nie wkurza was miganie monitora...

Oczywiście miganie to jest widoczne raz na 30 minut średnio, a na początku było to raz na kilka godzin... Zobaczymy jak będzie.

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od czasu ostatnich gorących dyskusji pojawiły się nowe argumenty za lub przeciw zakupowi tego monitora. Może na rynek weszła, jakąś lepsza alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zakupilem w piatek model VG270UPB(75hz) w Neonecie, testuje juz go kilka ladnych godzin, nie ma zadnego migania, trupow, paprochow itp, jedynie wystepuje w nim BLB w malym stopniu w lewym dolnym rogu i z prawej strony, w dzien tego nie widac a w nocy przy lampce tez prawie nie widoczne, ale jakos mnie to nie razi. Chyba to jest norma w ips-ach. Teraz cos o monitorze: przesiadlem sie z modelu LG M2762DP, ktory juz mial kilka ladnych lat i nigdy nie bylo z nim problemow(wyladowal na dzialce). Porownojac te 2 monitory to jest dzien do nocy, obraz super, kolory piekne, jedynie glosniki szalu nie robia, w lg byly lepsze. W grach typu wiedzmin 3 czy BF swietna jakosc. Mam jeszcze kilka dni testow nim minie te 14 dni na zwrot, ale jak sie nic nie pojawi to nie bede go wymienial, ani zwracal przez te blb :D. Dodam ze dostalem jeszcze bon o wartosci 140zl, ktory wykorzystalem na zakup Fify 20, takze monitor wyszedl mnie 900zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlmerPL

@skyline2000

@segate

 

 

W 1440p, IPS i 75Hz nie ma alternatyw, tylko Acer Nitro VG270UBMIIPX. Że loteria i matryce kiepskiej jakości? Kto normalny bierze IPS do oglądania filmów i grania po ciemaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie IPS do grania i filmów to co? TN? Czy VA które w 60-75Hz prawie zawsze jest ostatnim smużącym gównem ;)

 

Philipsowe VA 4K są spoko. Czasy ma wypas ale za 1000zl nikt tego nie sprzeda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej do grania i filmów ale nie w całkowitych ciemnościach lub przy lipnej lampce. Wtedy wychodzą wszystkie babole. Osobiście nigdy nie gaszę światła gdy siedzę przy kompie więc "typowe" problemy IPS-ów mnie nie dotyczą. Jedyne zagrożenie to nawarstwienie dead pixelów i pochodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie Acer Nitro VG270UBMIIPX z nowej dostawy w X-komie.

 

Nie dostrzegam dead pixelów czy innych zabrudzeń. Górna ramka średnio wykonana. Raz bardziej dociśnięta, raz mniej przez to taka pofalowana ździebko.

Kolorki super, aż za bardzo. Kwestia kalibracji. Jasno świeci. Po starym TN mnie razi nawet przy 10% jasności i oczy się męczą. Powoli się przyzwyczajam.

 

Backlight Bleed/srebrzenie oczywiście występuje w lewym i prawym dolnym rogu gdy się siedzi po ciemaka przy czarnym tle, idealnie naprzeciw monitora. Kto jednak bierze IPS do idealnych ciemnych scen nocnego oglądania?

 

Podsumowując - polecam. Nie ma praktycznie alternatywy przy 1440p i 75Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasno świeci. Po starym TN mnie razi nawet przy 10% jasności i oczy się męczą. Powoli się przyzwyczajam.

Nie lepiej ustawić niższą jasność niż te 10%, zamiast się męczyć? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają i jak powinny być ustawione w menu serwisowym opcje:

 

- Deley

 

- Double Freq

 

Pozmieniałem i już nie pamiętam jak były. Jak przywrócić ustawienia fabryczne?

 

Po testach monitor tak średnio. Oczy nadal męczy, nawet na ostro zjechanej jasności i innych.

W ogóle obraz jakby mniej wyraźny niż stary telewizor full hd który ma kupę opcji do wyostrzania i pochodne. Tutaj jest tylko jedna "Super wyostrzanie" która jest mocno przesadzona. Ten sam plik video odtwarzany na tv i monitorze, na tym pierwszym wygląda znacznie lepiej. Słabo coś - nie wiem czy się bawić w zwroty.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje się być wyżyłowany do granic możliwości, jednak nadal mam wrażenie, ze wypowiedziało się zbyt mało osob.

Zamówiłem dziś ten monitor przez xkom i pomimo dostępności na stronie, to po złożeniu zamówienia dostałem wiadomość, ze towaru nie ma na magazynie (będzie dostępny od 05.09). Anulowałem zamowienie i skorzystałem z moreli, których dane o dostępności były przynajmniej prawdziwe.

Prawdopodobnie jutro dostanę monitor i dam znać zainteresowanym co i jak.

Dodam, ze nie jestem specjalnie wybrednym użytkownikiem. Lekkie blb nie Wzbudzi we mnie obrzydzenia do produktu ?

Edytowane przez JKarol96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się przyzwyczaić do monitora, dalej męczy oczy a termin zwrotu minął. Trzeba będzie go chyba pchnąć za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się przyzwyczaić do monitora, dalej męczy oczy a termin zwrotu minął. Trzeba będzie go chyba pchnąć za jakiś czas.

 

To akurat idzie wyregulować w ustawieniach, bo miałem podobnie (zależy od użytkowania). Sam monitor jednak jest przeciętny. Blb występuje i to widocznie, także nie ma czegoś takiego jak zupełna czerń. Jakoś w filmach bardzo kiepska, chyba nawet gorsza niż na moim fullhd tv. W grach jest nieco lepiej, jednak mam wrażenie ze mój wcześniejszy Aoc AGON był na podobnym poziomie mimo TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawienia?

 

Jasnosc 60, kontrast 50, gamma 2.4, ciepla barwa obrazu.

 

Gdyby ktoś pytał, to monitor nie jest Gsync Compatible.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba by mi oczy wypadły przy 60 do internetu. Ja mam obecnie 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzę właśnie, ze ludzie ustawiają na minimalne wartości ? w takim razie mam inne preferencje + 90% czasu używania u mnie to gry.. jednak zwrócę go z racji, ze nie obsługuje gsync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że nie obsługuje? W necie piszą, że obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest tego potwierdzeniem? W ustawieniach Nvidia pokazuje się informacja, ze ~~wybrany monitor nie widnieje na liście urządzeń kompatybilnych.

Informacje typu „potwierdzone info” to tyle co nic.

Edytowane przez JKarol96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten monitor i również potwierdzam działanie g-sync. Ogólnie monitor jest świetny, jeżeli nie przeszkadza Ci drobne blb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest tego potwierdzeniem? W ustawieniach Nvidia pokazuje się informacja, ze ~~wybrany monitor nie widnieje na liście urządzeń kompatybilnych.

Informacje typu „potwierdzone info” to tyle co nic.

Jesteśmy w temacie Acera VG270UP? Jeżeli tak, to obsługuje, a potwierdzeniem tego jest fakt iż posiadam go od ponad pół roku i G.Sync działa na nim bardzo dobrze.

Mam Ci screena wysłać z napisem G.Sync on?

Jeżeli podłączysz go przez DP, to w ustawieniach Nvidii masz zakładkę G.Sync - nie jest to monitor oficjalnie kompatybilny, jednak bez problemu da się go ustawić i cóż, działa nieźle ;)

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak dobrze że znalazłem ten cudowny temat. Przymierzam sie do zmiany monitora mam 120Hz TN Benq xl2420t. Chce kupić tego acera na ips 144Hz model Acer Nitro VG270UP tylko nie wiem czy kupowac z hdr czy bez? Czy fhd czy wqhd? Monitor 27" w zasadzie tylko do gier. Proszę Was na kolanach napiszcie jak się sprawuje ta matryca ips na 144 Hz z g-sync bo faktycznie nie ma go na liście n-vidii. 270 różni się od 271 HDR czy tak jest potrzebny? Proszę o wszystkie sugesti. Gram głównie w cs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...