Forum PCLab.pl: Acer Nitro VG270UP - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (28 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Acer Nitro VG270UP QHD 27" 144Hz IPS 1ms

#521 Użytkownik jest niedostępny   Kaczorex26 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 00:02

Na liście go nie ma, ale obsługuje - potwierdzone info ;)

#522 Użytkownik jest niedostępny   JKarol96 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 10 Wrzesień 2019 - 11:35

Ale co jest tego potwierdzeniem? W ustawieniach Nvidia pokazuje się informacja, ze ~~wybrany monitor nie widnieje na liście urządzeń kompatybilnych.
Informacje typu „potwierdzone info” to tyle co nic.

Ten post był edytowany przez JKarol96 dnia: 10 Wrzesień 2019 - 11:36

#523 Użytkownik jest niedostępny   Makaveli455 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 00:09

Posiadam ten monitor i również potwierdzam działanie g-sync. Ogólnie monitor jest świetny, jeżeli nie przeszkadza Ci drobne blb.

#524 Użytkownik jest niedostępny   Kaczorex26 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Wrzesień 2019 - 13:06

Zobacz postJKarol96, o 10 Wrzesień 2019 - 11:35, napisał(a):

Ale co jest tego potwierdzeniem? W ustawieniach Nvidia pokazuje się informacja, ze ~~wybrany monitor nie widnieje na liście urządzeń kompatybilnych.
Informacje typu „potwierdzone info” to tyle co nic.

Jesteśmy w temacie Acera VG270UP? Jeżeli tak, to obsługuje, a potwierdzeniem tego jest fakt iż posiadam go od ponad pół roku i G.Sync działa na nim bardzo dobrze.
Mam Ci screena wysłać z napisem G.Sync on?
Jeżeli podłączysz go przez DP, to w ustawieniach Nvidii masz zakładkę G.Sync - nie jest to monitor oficjalnie kompatybilny, jednak bez problemu da się go ustawić i cóż, działa nieźle ;)

Ten post był edytowany przez Kaczorex26 dnia: 11 Wrzesień 2019 - 13:09

#525 Użytkownik jest niedostępny   rudiozi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Wrzesień 2019 - 20:04

Ludzie jak dobrze że znalazłem ten cudowny temat. Przymierzam sie do zmiany monitora mam 120Hz TN Benq xl2420t. Chce kupić tego acera na ips 144Hz model Acer Nitro VG270UP tylko nie wiem czy kupowac z hdr czy bez? Czy fhd czy wqhd? Monitor 27" w zasadzie tylko do gier. Proszę Was na kolanach napiszcie jak się sprawuje ta matryca ips na 144 Hz z g-sync bo faktycznie nie ma go na liście n-vidii. 270 różni się od 271 HDR czy tak jest potrzebny? Proszę o wszystkie sugesti. Gram głównie w cs.

#526 Użytkownik jest niedostępny   fliperpl 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Wrzesień 2019 - 22:04

kupiłem tego acerka.
Oczywiście pierwsza sztuka 3 padniete subpixele i jeden bad pixel.
Druga sztuka wydaje się być OK, BLB jest niski (a przynajmniej niezauważalny przy normalnym użytkowaniu - jakoś nigdy nie paliło mi się do robienia testów) ale na to rzadko co zwracałem uwagę, nie ma bad pixeli. Nie mam problemów z miganiem.

Przeszedłem z samsunga LC27JG50QQUXEN, przeskok płynności i jakości obrazu dla mnie SZOK. Za tą cenę jak dla mnie to jest kompletny KILLER, dodatkowo ma dość sporo funkcji personalizacji i jest kompatybilny z Gsync. Forza Horizon 4 z włączoną kompatybilnością gsync wygląda O B Ł Ę D N I E - jeden z moich lepszych zakupów ostatnimi czasy. Warto poświęcić trochę czasu na wymiany aż się dostanie dobrą sztukę. Widziałem i grałem na kilku droższych monitorach o podobnych specyfikacjach. Jestem pod wrażeniem.

Co do każdego kogo "męczą oczy" jest to "cecha" większości monitorów gamingowych na matrycy IPS. Nawet na niskich wartościach jasności/kontrastu oczy mają trochę ciężej z racji na bardziej nasycone kolory i wyższy kontrast względem TN. Jedyne co ratuje to f.lux

ustawienia które znalazłem na internecie i na razie próbuje
jasność : 27
kontrast : 50
black boost : 7
R gain : 46
G gain : 45
b gain : 50
gamma 2.2

Ten post był edytowany przez fliperpl dnia: 28 Wrzesień 2019 - 22:14

#527 Użytkownik jest niedostępny   D.1 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 29 Wrzesień 2019 - 08:37

Mam na oku też ten model Acera. Pytanko do Ciebie:
Jaką masz datę produkcji swojej sztuki?
Czy występuje flickering, który opisują na reddit'cie i innych forach?

#528 Użytkownik jest niedostępny   rudiozi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 29 Wrzesień 2019 - 16:21

Ja mam na oku vg271up lub xv272up. Lepszy input lag. Matryce te same. Mają hdr.

#529 Użytkownik jest niedostępny   segate 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 11:26

Zobacz postrudiozi, o 29 Wrzesień 2019 - 16:21, napisał(a):

Ja mam na oku vg271up lub xv272up. Lepszy input lag. Matryce te same. Mają hdr.

Kupiłeś już może?

#530 Użytkownik jest niedostępny   Vanitas007 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 11:51

Zobacz postsegate, o 11 Październik 2019 - 12:26, napisał(a):

Kupiłeś już może?

Ja wczoraj kupiłem Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX czarny HDR produkcja Maj 2019. W weekend będę ogarniał komputer i jeśli powiecie jak to mogę coś potestować.

#531 Użytkownik jest niedostępny   rudiozi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 11 Październik 2019 - 18:55

Kupiłem wczoraj xv272up. Czekam na dostawę. Będzie jutro. Kupiłem odnowiony od serwisu acer w uk tzw refibrished. Kosztował 255GBP. Czyli jakieś 1200pln. Jest na gwarancji 1 rok producenta. Albo zwrot albo wystawowy w każdym razie wszystko oryginał. Nie ma się czym martwić mogę odesłać w ciągu 30dni. Przeglądał go serwis acer i twierdza że jest w stanie bdb bez śladów używania. Zobaczymy. Parametry znacie. Wysoko jest. Mam teraz benq xl2420 na tn i będzie porównanie. Jaden obok drugiego na tym samym obrazie. Benq maja bardzo dobre matryce tn jeśli chodzi o kolory.

#532 Użytkownik jest niedostępny   segate 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Październik 2019 - 20:27

Zobacz postVanitas007, o 11 Październik 2019 - 11:51, napisał(a):

Ja wczoraj kupiłem Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX czarny HDR produkcja Maj 2019. W weekend będę ogarniał komputer i jeśli powiecie jak to mogę coś potestować.

Zrób zdjęcia pod kątem typowych przypadłości
- backlight bleeding
- IPS glow
- paprochów na szarmy tle
-itp

#533 Użytkownik jest niedostępny   rudiozi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Październik 2019 - 20:56

Ile dałeś za niego w ogóle

#534 Użytkownik jest niedostępny   tomskyy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 00:20

Zobacz postrudiozi, o 11 Październik 2019 - 18:55, napisał(a):

Kupiłem wczoraj xv272up. Czekam na dostawę. Będzie jutro. Kupiłem odnowiony od serwisu acer w uk tzw refibrished. Kosztował 255GBP. Czyli jakieś 1200pln. Jest na gwarancji 1 rok producenta. Albo zwrot albo wystawowy w każdym razie wszystko oryginał. Nie ma się czym martwić mogę odesłać w ciągu 30dni. Przeglądał go serwis acer i twierdza że jest w stanie bdb bez śladów używania. Zobaczymy. Parametry znacie. Wysoko jest. Mam teraz benq xl2420 na tn i będzie porównanie. Jaden obok drugiego na tym samym obrazie. Benq maja bardzo dobre matryce tn jeśli chodzi o kolory.

Hej, jestem tu nowy więc się przywitam :) Też zamierzam kupić XV272UP na x-kom bo fajna cena. Obym nie trafił na egzemplarz z wadą fabryczną (flickering, artefakty), a zdarzało się to ponoć często w tym modelu i poprzednich (VG270UP). Daj znać czy masz z nim jakieś problemy.

#535 Użytkownik jest niedostępny   ObZen 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 03:12

W kwestii Acera VG270UP na pewnym "monitorowym" diskordzie z ciekawości napisałem, czy problem migotania dalej występuje, a dostałem takie odpowiedzi:

Godking Maximus
"It has only been 10 months since I got it. Still flickers."

MadMex
"I've been using 3 of them since June, not had any flickering."

Od siebie dodam, że monitor na morelach zniknął na dłuższą chwilę jakieś kilka tygodni temu, po czym znowu się pojawił. Napisałem do sklepu, czy migotanie dalej występuje w tych monitorach, ale nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi i proponują zwrot w razie, gdyby problem się pojawił.

Ten post był edytowany przez ObZen dnia: 14 Październik 2019 - 03:12

#536 Użytkownik jest niedostępny   rudiozi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 16:25

Ludzie kupujecie jak nie pasi to zwrot i następnemu spasi o 500 taniej. Zobaczcie na matryce. to samo co xb271hu a dwa razy taniej. A może kropka tu a może tam. Kupić dobrego tn możecie przecież.

#537 Użytkownik jest niedostępny   rudiozi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 17:50

Mam jest rozpakowuje

#538 Użytkownik jest niedostępny   tomskyy 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 17:55

Ja już nie zdążyłem, w x-komie nie ma :( Najtaniej teraz za 1900 zł więc chyba się totalnie nie opłaca.

#539 Użytkownik jest niedostępny   Vanitas007 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 18:49

Zobacz postsegate, o 13 Październik 2019 - 21:27, napisał(a):

Zrób zdjęcia pod kątem typowych przypadłości
- backlight bleeding
- IPS glow
- paprochów na szarmy tle
-itp

Monitor Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX czarny HDR produkcja Maj 2019. Kupiony w x-kom za 1500zł
Na zdjęciach wygląda to tragicznie :( Aż sam się zdziwiłem. Gołym okiem totalnie tego nie widać. Może minimalnie prawy dolny róg podczas tego testu. Zwłaszcza górne rogi są całkowicie czarne patrząc na monitor.
https://zapodaj.net/...709df8.jpg.html - Jasność monitora ustawiona na 0. Na ekranie test https://www.lightbleedtest.com/#
https://zapodaj.net/...117dce.jpg.html - Jasność monitora ustawiona na 0. Na ekranie Paint kolor szary 25%

Nie wiem co i jak jeszcze sprawdzić. Zdjęcie robiłem telefonem z wyłączonym AI. ISO wskakiwało na 6400 więc może przez to taki przesadzony efekt na zdjęciu. Mogę zmienić ustawienia aparatu i zrobić inne zdjęcie.

@down
Też tak myślę. Z jakości obrazu, kolorów jestem zachwycony. Nie mam natomiast porównania z lepszymi monitorami. Zdjęcia które wykonałem w porównaniu z rzeczywistością i tymi z google wyglądają mega słabo. Stąd moje zdziwienie że coś takiego wyszło. Warto natomiast zrobić lepsze ujęcie na innych ustawieniach żeby ludzie zastanawiający się nad tym monitorem nie sugerowali się tą jakością, bo nijak ma się to do rzeczywistości.

Ten post był edytowany przez Vanitas007 dnia: 14 Październik 2019 - 19:15

#540 Użytkownik jest niedostępny   rudiozi 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Październik 2019 - 19:08

Rewelacja. choć mój benku to wyższa średnia klasa to zwala z nóg. Żadnych dziwnych rzeczy nie ma. Bad pikseli się nie dopatrzyłem na żadnym kolorze aż mi łzy pociekły. Te bleedeng co są na google fotki to ludzie nie wiem skąd biorą. U mnie zauważyłem w rogach lekko jaśniej ale znika jak zmienię kąt patrzenia. Żadnych innych rzeczy nie ma.

"" Nie wiem co i jak jeszcze sprawdzić. Zdjęcie robiłem telefonem z wyłączonym AI. ISO wskakiwało na 6400 więc może przez to taki przesadzony efekt na zdjęciu. Mogę zmienić ustawienia aparatu i zrobić inne zdjęcie. ""
Telefonem nie będziesz grał u mnie ani ja ani syn to jego monitor ani żona ani pies nic nie widzimy chociaż on macha ogonem to nie do końca pewne. Mega zadowoleni syn najbardziej. Kolory no jak marzenie pod windows.

• (28 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28