Skocz do zawartości
Santroy

Acer Nitro VG270UP

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem tego acerka.

Oczywiście pierwsza sztuka 3 padniete subpixele i jeden bad pixel.

Druga sztuka wydaje się być OK, BLB jest niski (a przynajmniej niezauważalny przy normalnym użytkowaniu - jakoś nigdy nie paliło mi się do robienia testów) ale na to rzadko co zwracałem uwagę, nie ma bad pixeli. Nie mam problemów z miganiem.

 

Przeszedłem z samsunga LC27JG50QQUXEN, przeskok płynności i jakości obrazu dla mnie SZOK. Za tą cenę jak dla mnie to jest kompletny KILLER, dodatkowo ma dość sporo funkcji personalizacji i jest kompatybilny z Gsync. Forza Horizon 4 z włączoną kompatybilnością gsync wygląda O B Ł Ę D N I E - jeden z moich lepszych zakupów ostatnimi czasy. Warto poświęcić trochę czasu na wymiany aż się dostanie dobrą sztukę. Widziałem i grałem na kilku droższych monitorach o podobnych specyfikacjach. Jestem pod wrażeniem.

 

Co do każdego kogo "męczą oczy" jest to "cecha" większości monitorów gamingowych na matrycy IPS. Nawet na niskich wartościach jasności/kontrastu oczy mają trochę ciężej z racji na bardziej nasycone kolory i wyższy kontrast względem TN. Jedyne co ratuje to f.lux

 

ustawienia które znalazłem na internecie i na razie próbuje

jasność : 27

kontrast : 50

black boost : 7

R gain : 46

G gain : 45

b gain : 50

gamma 2.2

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku też ten model Acera. Pytanko do Ciebie:

Jaką masz datę produkcji swojej sztuki?

Czy występuje flickering, który opisują na reddit'cie i innych forach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na oku vg271up lub xv272up. Lepszy input lag. Matryce te same. Mają hdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na oku vg271up lub xv272up. Lepszy input lag. Matryce te same. Mają hdr.

 

Kupiłeś już może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już może?

Ja wczoraj kupiłem Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX czarny HDR produkcja Maj 2019. W weekend będę ogarniał komputer i jeśli powiecie jak to mogę coś potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj xv272up. Czekam na dostawę. Będzie jutro. Kupiłem odnowiony od serwisu acer w uk tzw refibrished. Kosztował 255GBP. Czyli jakieś 1200pln. Jest na gwarancji 1 rok producenta. Albo zwrot albo wystawowy w każdym razie wszystko oryginał. Nie ma się czym martwić mogę odesłać w ciągu 30dni. Przeglądał go serwis acer i twierdza że jest w stanie bdb bez śladów używania. Zobaczymy. Parametry znacie. Wysoko jest. Mam teraz benq xl2420 na tn i będzie porównanie. Jaden obok drugiego na tym samym obrazie. Benq maja bardzo dobre matryce tn jeśli chodzi o kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX czarny HDR produkcja Maj 2019. W weekend będę ogarniał komputer i jeśli powiecie jak to mogę coś potestować.

 

Zrób zdjęcia pod kątem typowych przypadłości

- backlight bleeding

- IPS glow

- paprochów na szarmy tle

-itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj xv272up. Czekam na dostawę. Będzie jutro. Kupiłem odnowiony od serwisu acer w uk tzw refibrished. Kosztował 255GBP. Czyli jakieś 1200pln. Jest na gwarancji 1 rok producenta. Albo zwrot albo wystawowy w każdym razie wszystko oryginał. Nie ma się czym martwić mogę odesłać w ciągu 30dni. Przeglądał go serwis acer i twierdza że jest w stanie bdb bez śladów używania. Zobaczymy. Parametry znacie. Wysoko jest. Mam teraz benq xl2420 na tn i będzie porównanie. Jaden obok drugiego na tym samym obrazie. Benq maja bardzo dobre matryce tn jeśli chodzi o kolory.

Hej, jestem tu nowy więc się przywitam :) Też zamierzam kupić XV272UP na x-kom bo fajna cena. Obym nie trafił na egzemplarz z wadą fabryczną (flickering, artefakty), a zdarzało się to ponoć często w tym modelu i poprzednich (VG270UP). Daj znać czy masz z nim jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Acera VG270UP na pewnym "monitorowym" diskordzie z ciekawości napisałem, czy problem migotania dalej występuje, a dostałem takie odpowiedzi:

 

Godking Maximus

"It has only been 10 months since I got it. Still flickers."

 

MadMex

"I've been using 3 of them since June, not had any flickering."

 

Od siebie dodam, że monitor na morelach zniknął na dłuższą chwilę jakieś kilka tygodni temu, po czym znowu się pojawił. Napisałem do sklepu, czy migotanie dalej występuje w tych monitorach, ale nie potrafią udzielić jednoznacznej odpowiedzi i proponują zwrot w razie, gdyby problem się pojawił.

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupujecie jak nie pasi to zwrot i następnemu spasi o 500 taniej. Zobaczcie na matryce. to samo co xb271hu a dwa razy taniej. A może kropka tu a może tam. Kupić dobrego tn możecie przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie zdążyłem, w x-komie nie ma :( Najtaniej teraz za 1900 zł więc chyba się totalnie nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia pod kątem typowych przypadłości

- backlight bleeding

- IPS glow

- paprochów na szarmy tle

-itp

Monitor Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX czarny HDR produkcja Maj 2019. Kupiony w x-kom za 1500zł

Na zdjęciach wygląda to tragicznie :( Aż sam się zdziwiłem. Gołym okiem totalnie tego nie widać. Może minimalnie prawy dolny róg podczas tego testu. Zwłaszcza górne rogi są całkowicie czarne patrząc na monitor.

https://zapodaj.net/2590858709df8.jpg.html - Jasność monitora ustawiona na 0. Na ekranie test https://www.lightbleedtest.com/#

https://zapodaj.net/a8345e9117dce.jpg.html - Jasność monitora ustawiona na 0. Na ekranie Paint kolor szary 25%

 

Nie wiem co i jak jeszcze sprawdzić. Zdjęcie robiłem telefonem z wyłączonym AI. ISO wskakiwało na 6400 więc może przez to taki przesadzony efekt na zdjęciu. Mogę zmienić ustawienia aparatu i zrobić inne zdjęcie.

 

@down

Też tak myślę. Z jakości obrazu, kolorów jestem zachwycony. Nie mam natomiast porównania z lepszymi monitorami. Zdjęcia które wykonałem w porównaniu z rzeczywistością i tymi z google wyglądają mega słabo. Stąd moje zdziwienie że coś takiego wyszło. Warto natomiast zrobić lepsze ujęcie na innych ustawieniach żeby ludzie zastanawiający się nad tym monitorem nie sugerowali się tą jakością, bo nijak ma się to do rzeczywistości.

Edytowane przez Vanitas007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. choć mój benku to wyższa średnia klasa to zwala z nóg. Żadnych dziwnych rzeczy nie ma. Bad pikseli się nie dopatrzyłem na żadnym kolorze aż mi łzy pociekły. Te bleedeng co są na google fotki to ludzie nie wiem skąd biorą. U mnie zauważyłem w rogach lekko jaśniej ale znika jak zmienię kąt patrzenia. Żadnych innych rzeczy nie ma.

 

"" Nie wiem co i jak jeszcze sprawdzić. Zdjęcie robiłem telefonem z wyłączonym AI. ISO wskakiwało na 6400 więc może przez to taki przesadzony efekt na zdjęciu. Mogę zmienić ustawienia aparatu i zrobić inne zdjęcie. ""

Telefonem nie będziesz grał u mnie ani ja ani syn to jego monitor ani żona ani pies nic nie widzimy chociaż on macha ogonem to nie do końca pewne. Mega zadowoleni syn najbardziej. Kolory no jak marzenie pod windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nie mam natomiast porównania z lepszymi monitorami.@

Jakimi na przykład? matryca ips najnowsza stosowana w tych droższych. Co, że znaczek predatora się nie wyświetla na biurko pod monitorem czy z tyłu? Mam podświetlana klawiaturę, myszkę, słuchawki, i cały komp w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja. choć mój benku to wyższa średnia klasa to zwala z nóg. Żadnych dziwnych rzeczy nie ma. Bad pikseli się nie dopatrzyłem na żadnym kolorze aż mi łzy pociekły. Te bleedeng co są na google fotki to ludzie nie wiem skąd biorą. U mnie zauważyłem w rogach lekko jaśniej ale znika jak zmienię kąt patrzenia. Żadnych innych rzeczy nie ma.

 

Wrzuć zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co? Co dadzą zdjęcia.??? U mnie nikt nic nie dostrzega i jest fajnie. Robiliście zdjęcia telewizorowi. jest gorzej jak ma ips. A jak skierujecie aparat telefonu na pilota tv to widzicie jak dioda mruga. Oooo tak. Jaki wniosek? Widzimy podczerwień. Nie. Ludzkie oko nie widzi podczerwieni. To aparat telefonu zmienia pasmo niewidzialne podczerwone w widzialne. Zrobiłem testy wszystkie możliwe. Jak i nie dopatrzyłem się bad pixeli. Nie ma ich. Jeśli chodzi o resztę nawet w okularach nie widzę w ciemnym i jasnym pomieszczeniu w grach i filmach w scenach jasnych i ciemnych i onanizowanie się jakimikolwiek zdjęciami nie ma sensu. Obraz żyleta, rewelacja, przy pierwszym uruchomieniu LOL, kolory i reszta, sprawiły ze włoski się poruszyły na plecach. Po prostu reeeweellkka.

Edytowane przez rudiozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jak kolega kilka postów wcześniej testował przeprowadź podobne, możesz to zrobić na kilku poziomach podświetlenia. Dla Ciebie to niewielki wysiłek, a może pomóc w decyzji zakupowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłem te testy i nic nie zważyłem. Zrobię fotki jak się ściemni. Bleedeng test ten https://www.lightbleedtest.com/

Mój benq nie odbiega bardzo kolorami mimo tn ale jednak jest różnica. A jeśli nie ten monitor to jaki inny???? VA Samsunga? Ci robią zakrzywione a to prożka. W tej cenie jak i wyższej nie ma alternatywy dla tych monitorów jeśli chcemy qhd na ips i jeszcze 144 Hz za 300 gbp. Mam zrobić tylko fotki z tego testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wrzucić zdjęć mimo, że zajmują 380kb jakaś lipa nie bawię się więcej tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć instrukcji jak wstawić zdjęcia. To jakiś obłęd jest to forum. Ikona wstaw obrazek nie działa. Plik 380kb za duży!!! Jestem idiota w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym problem, wstaw na jakiś hosting fotek i podziel się linkiem.

@fliperpl - dzięki za podanie ustawień

 

Ah no i mój na początku mrugnął z raz czy dwa a od jakiegoś czasu mrugnięciu towarzyszy udział białego koloru, ciężko mi to ująć w słowa. Zdecydowanie nie jest to monitor bez wad.

Edytowane przez serun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x-kom właśnie było 100 sztuk VG271UP po 1199 zł. Szybko się rozeszły, ale sam zamówiłem :P

 

Chyba ta sama matryca co 270UP, a minimalnie inna elektronika nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...