Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominosca

Słabe FPS po wymianie karty graficznej .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zakupiłem nową kartę graficzną MSI GTX 1060 6GB . Poprzednią kartą była MSI 750 TI 2GB przy której gra taka jak Fortnite pracowała na 100-150 fps’ach . Po wymianie karty na 1060 nie zauważyłem żadnych popraw fps’ów . Sprzęt jaki posiadam to:

Procesor : Intel i5 4690k 3.50ghz

Ram : 8GB 1*8 (podkreślam , że ram został zakupiony na szybkości i niestety nie jest z najwyższej półki … firmy niestety nie znam)

System : Windows 10 64bit

Próbowałem także formatu , lecz fpsy po tym ledwo co się polepszyły :(

Dodaje też , że mam zainstalowane wszystkie najnowsze sterowniki.

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw uruchm jakiś benchmark, np. 3D Mark Time Spy i porównaj wyniki GPU z innymi lub umieść je tutaj. Następnie sprawdź użycie procesora podczas gry. Swoją drogą to czy jesteś pewien, że na twoim procesorze Fortnite powinno osiągać większą liczbę FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw uruchm jakiś benchmark, np. 3D Mark Time Spy i porównaj wyniki GPU z innymi lub umieść je tutaj. Następnie sprawdź użycie procesora podczas gry. Swoją drogą to czy jesteś pewien, że na twoim procesorze Fortnite powinno osiągać większą liczbę FPS?

Myślę , że ten procesor jest nadal silnym procesorem i powinnien wyciągać więcej FPS przy Fortnite , poza tym sprawdzałem benchmarki mojego sprzętu na YT i wydajność u innych jest o wiele lepsza w tej grze . Jutro postaram się podesłać Benchmarki karty i CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność u innych na tym samym konfigu jest wyższą bo mają ram w dualu. Nie 1x8GB tylko 2x4GB lub 2x8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak to jakieś wolne 1333-1600Mhz z wysokim CL to kolejny spowalniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz K w procku, to powiedz jeszcze jaką płytę posiadasz... Podkręć na ile płyta pozwoli ale lajtowo pójdzie na 4,4 ghz i wtedy różnica już będzie. Do tego jak mówią wyżej dokup ramu aby był dual i kręć ,pójdzie na 2133 lajtowo ,i znów wydajność w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zakupiłem nową kartę graficzną MSI GTX 1060 6GB . Poprzednią kartą była MSI 750 TI 2GB przy której gra taka jak Fortnite pracowała na 100-150 fps’ach . Po wymianie karty na 1060 nie zauważyłem żadnych popraw fps’ów . Sprzęt jaki posiadam to:

Procesor : Intel i5 4690k 3.50ghz

Ram : 8GB 1*8 (podkreślam , że ram został zakupiony na szybkości i niestety nie jest z najwyższej półki … firmy niestety nie znam)

System : Windows 10 64bit

Próbowałem także formatu , lecz fpsy po tym ledwo co się polepszyły :(

Dodaje też , że mam zainstalowane wszystkie najnowsze sterowniki.

Z góry dzięki za pomoc!

Nie tak mało fps, toż to grać się nie da, wywal tą kartę do śmietnika i kup rtx2080ti do gierki dla dzieci idealnie się nadaje... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w profil dać Ci symbolicznie jedną gwiazdkę, ale widzę że już masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak mało fps, toż to grać się nie da, wywal tą kartę do śmietnika i kup rtx2080ti do gierki dla dzieci idealnie się nadaje... :lol2:

No przy monitorze 144hz mało :) A po tym jak widzę jak piszesz , że Fortnite to gierka dla dzieci to przypuszczam ze pykasz w pasjansa 24/4 czy inne gierki z jajami . Następnym razem napisz coś pomocnego a nie jakieś pierdoły piszesz ;) pozdro

 

Wszedłem w profil dać Ci symbolicznie jedną gwiazdkę, ale widzę że już masz.

No nie , tylko nie to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komputeromaniak79

Wszedłem w profil dać Ci symbolicznie jedną gwiazdkę, ale widzę że już masz.

O patrzcie, wlazł i wstawił mi jedną. Może nie mógł wytrzymać.

Nie wiem jak się po tym psychicznie pozbieram. Bo z trzech się dwie zrobiły.

 

@up to jest do Ciebie

Zobacz sobie test CPU:

https://pclab.pl/art75139-4.html

W wymagającym miejscu CPU na epickich detalach masz 100 FPS, co mniej więcej pokrywa się u Ciebie z dolną osiąganą granicą 100 FPS.

Co do wyników GPU, mogą być zastanawiające, ale możliwe że w patchach coś później poprawiono, a do tego może grasz na jakiś niższych detalach niż średnie, że mówisz o przedziale aż 100-150, co nie jest w tym wypadku raczej bottlneckiem po stronie GPU, tylko CPU.

Tak to bywa, do 144 FPS trzeba mieć już konkretny procesor, ale nawet w tym wypadku są podobne wyniki zarówno podkręconego i7, jak i stock i5 Skylake, co wskazuje na to, że wymiana CPU na lepszy też nie musi dać wiele, ale skoro masz odblokowany CPU, to na miarę możliwości może być warto go podkręcić, i tu jakiegoś wzrostu można by oczekiwać, ale wymiana CPU specjprofilualnie pod tą grę nie musi być specjalnie opłacalna.

Test testem, ale warto podkreślić doniesienia o spadkach FPS na słabszych pamięciach, które pojawiają się właśnie w miejscach CPU. Zatem warto bardziej iść tym tropem, niż zmieniać kartę na jeszcze szybszą...

 

edit. O. 3 gwiazdeczki na niebie. Znaczy na profilu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakich ustawieniach grasz na tym gtx1060, ale jak coś zbliżonego do ultra, to normalka, ze masz 100-150

chcesz mieć więcej to zjedź na low jak na tym filmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że duet i5 4690k + GTX1060 osiąga 100-150fps to spoko. Najbardziej zastanawiające jest to, że przy GTX750Ti też miał 100-150fps...

1920x1080%C5%9Arednie.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że duet i5 4690k + GTX1060 osiąga 100-150fps to spoko. Najbardziej zastanawiające jest to, że przy GTX750Ti też miał 100-150fps...

Na low jest to możliwe.

Sam grałem przez chwilę na kręconym GTX750Ti w 1080p (zasięg medium, reszta low/off) i generalnie trzymało +100fps.

 

Na GTX1060 medium 100-150fps to normalna wydajność, tym bardziej że dochodzi ograniczenie w postaci procesora (i5-4690K):

 

https://www.youtube.com/watch?v=9eLxSOoSdjY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...