Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cruze

Wybór procesora ... Rodzina INTEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będę musiał zostawić mamie w spadku część swoich pozdespolow komputerowych. Dokładnie : procesor c2d e8400, mobo Asus p5q pro, pamięci 4gb adata 1066mhz. Resztę, czyli: grafikę dyski zasilacz budę zabieram. Potrzebuję kupić nowego proca i pewnie mobo i pamięć. Nie chce wydawać fortuny na proca zastanawiam się na i3 8100 ale hmm jest i5 8400 ale 400 zł jest droższy a za to jest już mobo. Kom używany do neta i CS Go. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nabijać kasę Intelowi to proszę bardzo...kto bogatemu zabroni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez ryzen 5 2600 plus msi b450a-pro albo tomahawk i jakis ram 2x4gb 3000+mhz i styknie, wydasz 1400zł za komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Kolego napiszesz coś więcej...

Podzespoły które mi zostaną to:

 

GRAFIKA: Gigabyte GTX 750 Ti

SDD: GOODRAM IRIDIUM PRO: 240GB

HDD: WD Red 1TB WD10EFRX 64MB cache SATA/600

ZASILACZ: Be Quiet DP P7 550W

NAPĘD: Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7241S

OBUDOWA: CORSAIR carbidge 300R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilka bardzo dobra, ssd tez, jedynie zostanie karta za jakis czas do wymiany, jesli bedziesz chciał grac w cos wiecej jak CS GO. Proc 6 rdzeni plus 12 watkow sprawdzi sie rowniez w innych rzeczach jak gry, do tego cena jest bardzo dobra, adekwatna do wydajnosci.

 

 

ps. z rodziny intela warto sie obecnie wypisać, gdyż nawet na zdjeciach już sie z nimi dobrze nie wychodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poproszę o napisanie jakiejś propozycji : Proc + mobo + pamięć + chłodzenie na proca

 

Priorytet Cisza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet? Ryzeny mają bardzo dobre boxowe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet? Ryzeny mają bardzo dobre boxowe chłodzenie.

1600 i 1700, 2600 i 2700 to bieda.

 

Ryzen 2600 B350 MSI Carbon Pro/ lub inna na B450 od MSI.

Ram 3000MHz jest optymalny po taniości bo samsungi są rzadkie i polowanie jak na yeti.

Chłodzenie Fera albo inne jak chcesz ciszę.

 

Z intela i3 8100 meh, tylko 4 wątki za 600zł to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pisać o pieniądzach.

Chcę coś solidnego ale bez przesady nie jestem jakimś "gejmerem".

Powiedzmy 1500 zł na mobo proca i pamięć... plus ok 200 zł na chłodzenie, czyli nam daje jakieś 1700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor moze wziac, jak kolega podal wyzej, plyte wez msi b450a-pro albo Tomahawk, ewntualnie cos od ASusa, ale uwazam, ze nie warto dopłacać. Ram np https://www.ceneo.pl/45036726 . Co do chłodzenia mam Fortisa i głośny nie jest, zawsze można zmienić śmigło, jak chcesz cos lepszego to Dark Rock 4, ale to już ponad 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mu tak zależy na ciszy, Fera to za mało. Fortis albo nawet grandis, żeby na jakichś minimalnych obrotach dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracownik X-kom?, bo tam też do ryzenów sprzedają lepsze* (droższe chłodzenia), a potem wentylator od silentium PC stuka jak tłoki w ursusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz lepsze, cichsze chlodzenei do 200zł?? tu nie ma az takiego wyboru w tych pieniadzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślałem nad Scythe Scythe Mugen 5 Rev.B jeśli idzie o chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę słaby moment na zakup procków intela. W zasadzie to nawet jakichkolwiek procków. Nowy proces technologiczny za rogiem, a rozwój sprzętu nie był tak szybki od około 10 lat (chociaż z pewnością przyśpieszył tylko na krótką chwilę), Komputer kupiony dzisiaj bardzo szybko straci na wartości i wydajności względem czoła stawki. Komputer kupiony za rok prawdopodobnie będzie tracił wartość i użyteczność znacznie wolniej. Jeżeli nie masz parcia to radził bym się wstrzymać. Za rok może się okazać że w tej samej kwocie kupisz o 50% wydajniejszą maszynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wstrzymać jeśli zakupię używane pewne mobo i pamięci pod C2D e8400.

 

Dlaczego tak:

Sprzęt który posiadam w stopce to mój sprzęt. Obecnie jest on u rodziców bo się wyprowadziłem na swoje.

Mama musi też korzystać z komputera. Mam w zapasie : jeszcze jeden e8400, kartę gf8600gt, zasilacz chieftec 450w, dysk HDD i budę. Dokupuje używane mobo i DDR i zabieram swój sprzęt że sobą bez wydawania 1500 zł. W ten oto sposób męczę go przez rok albo i dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 i 1700, 2600 i 2700 to bieda.

Bieda? Jak nie będzie podkręcał to lepszego nie trzeba.

To już lepiej 2600. Różnica w cenie żadna, a masz nowszy/wydajniejszy proces, lepsze trzymanie zegarów na wielu rdzeniach, lepszy kontroler pamięci.

 

Zaleta procków AMD jest to, że obecne gniazdo AM4 ma być wspierane do 2020 roku więc jak kupisz coś teraz (bo musisz) to będziesz mógł potem wymienić na Ryzena 3000 lub 4000 bez konieczności wymiany połowy podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś chciał przeczekać na 775 to mam DFI LanParty DK P35-T2RS + 2x2GB OCZ ReaperX 1000MHz lub taniej zwykłe 2x2Gb 800Mhz, gratis mogę dorzucić też e8400 robi 4.5GHz na tej płycie :P ew. ASUS Maximus Extreme X38 + 4x2GB DDR3 Corsair Vengeance 1600MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Grand Kama Cross 2, z wentylatorem w BIOSie ustawionym, żeby zaczął się kręcić powyżej 70°C na procesorze i jeszcze nie zauważyłem by chociaż drgnął, nawet po kilku godzimach grania. Jak ktoś Ryzena nie podkręca to spory radiator powinien dać radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wstrzymać jeśli zakupię używane pewne mobo i pamięci pod C2D e8400.

 

Dlaczego tak:

Sprzęt który posiadam w stopce to mój sprzęt. Obecnie jest on u rodziców bo się wyprowadziłem na swoje.

Mama musi też korzystać z komputera. Mam w zapasie : jeszcze jeden e8400, kartę gf8600gt, zasilacz chieftec 450w, dysk HDD i budę. Dokupuje używane mobo i DDR i zabieram swój sprzęt że sobą bez wydawania 1500 zł. W ten oto sposób męczę go przez rok albo i dłużej.

 

Możesz wydać też dodatkowo 80zł (aliexpress) by wymienić swojego E8400 na E5450, ewentualnie do tego kilka dodatkowych GB ramu (by mieć te 6-8) i ten rok nie będzie taki straszny. Albo jeżeli jednak zdecydujesz się kupić nowy PC możesz wybrać w miarę dobrą płytę pod ryzena i jakiś tani 4-rdzeniowy model CPU na przeczekanie aż wyjdzie ryzen w 7nm. Obecnie to najlepiej rokująca platforma, chociaż nadal ruletka bo nie sposób przewidzieć jak to będzie z ich cenami i wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do neta i cs'a kupowanie nowego kompa to bezsens. Kupić za parę groszy coś z używek, a jak przyjdzie ochota na granie w coś bardziej wymagającego to kupić dopiero gdy będzie w sklepach 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma sens czekanie? Czekamy™ i tak do usranej. AM4 to dobra platforma, dobrze wyceniona, a to ze sprzęt się szybko rozwija nic tu nie zmienia, AMD oficjalnie zapowiedziało wsparcie dla AM4 do minimum 2020r wiec za rok i tak, i tak, będzie można bez zmiany płyty, zmienić procka na mocniejszy model i nie kisić się na staruszku C2D.

 

Ryzen 2600 720 zł

MSI B450 A-PRO 400zł

Ram 2x8GB DDR4 3000/3200 koło 600zł

 

+,- 1720 zł i w spokoju można stukać na kartę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam jak jest z kąpatybilnoscią : grafika od nvidii a mobo i proc od AMD ? Nic się nie gryzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...