Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PelekROX

Dobór anteny T-Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj posiadam internet z T-mobile (ofertę do 60MB/s) lecz w moim domu sam modem nie pokazuje więcej niż 3/5 kreski a co za tym idzie nie osiąga on nawet zbliżonej wartości tej prędkości...

Więc rozmyślam nad dokupieniem nowej anteny zewnętrznej, czy mógłby ktoś pomóc mi w tym temacie ?

Posiadam router Huawei 525s/23a i mieszkam w Chojniach przy ulicy Łąkowej

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Mój link na tel z Androidem, jak nie masz to emulator Androida np. Nox na Windowsa. Wymuś po kolei pasma 800, 1800, 2600. Zrób screena okna programu po wymuszeniu konkretnego pasma oraz speed test gdy router stoi w domu, to samo gdy wychylisz go za okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE800 dwór - Chojnice, ul. 14 Lutego 24 - dach supermakretu Tesco

LTE1800 dwór - Chojnice, Pomorskie plac Kościelny 5 - Bazylika Mniejsza

LTE 2600 dwór - Chojnice, Pomorskie ul. Zakładowa 8 - wieża własna

 

LTE 800 dom - Chojnice, Pomorskie ul. Przemysłowa 4 - komin stalowy

LTE 1800 dom - Chojnice, Pomorskie ul. Przemysłowa 4 - komin stalowy

LTE 2600 dom - Chojnice, Pomorskie ul. Zakładowa 8 - wieża własna

 

Masz w okolicy 4 BTSY, najbliższy ten na 14 Lutego 24 - dach supermakretu Tesco z pasmami LTE800 oraz 1800, następnie ten na placu Kościelnym 5 - Bazylika Mniejsza tylko LTE1800 tego bym pominął bo oprócz jednego pasma, masz też park. Dwa kolejne to te sąsiadujące z Przemysłowej i Zakładowej. Na Zakładowej masz LTE2600 oraz LTE1800. Na Przemysłowej LTE800 oraz pozwolenia na LTE2600 (możliwe, że działa) i LTE1800. Co do anteny to wybrałbym szerokopasmową telkob 2xATK504, ATK502 kabel do 10m. Zanim zakupisz anteny ustaw na B525 aby łączył się z 3G i zobacz czy nie będziesz miał lepszej wydajności. Anteny chyba już wiesz w którym kierunku ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Rozumiem, że zakupiłeś 2x ATK504 tak jak na tej aukcji? Jak dojdzie i zamontujesz wstaw wyniki. Przełączyłeś router na 3g i sprawdziłeś jaką masz obecnie prędkość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem jak na tej aukcji

ustawiłem na 3g i mam 2,7 download, 1,8 upload 59ping

a na LTE mam 9,5 download i 13,4 upload 22ping

Ten sam server był ustawiony na Speedtescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to lipa. Jak zamontujesz anteny to wstaw wyniki jak poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś w stanie powiedzieć mi mniej wiecej o ile podskoczy prędkość po zamontowaniu anteny zewnętrznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ktoś miałby to wiedzieć ? Podejdź z telefonem w okolice tych 3 BTSów najlepiej gdyby obsługiwał LTE+ i zrób speed testa. Oczywiście z kartą T-mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj zeby ustawic anteny w strone nadajnika, bo onw kierunkowe sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena jest ustawiona +/- w stronę zakładowej. Pomiary robione o godzinie 22

Da się coś z tego więcej wykrzesać, czy to są maksymalne możliwości mojej okolicy?

Anteny mam ustawione w xcross pierwsza / druga \

https://imgur.com/a/cs1x7US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE 2600 złapało z Zakładowej bardzo dobry sygnał poprawa o 31 dBm ale niski SINR co wskazywałoby na obciążone pasmo ale dziwne, że 2600 tak obciążona.

LTE 1800 złapało z Zakładowej bardzo dobry sygnał ale to samo bardzo niski SINR i upload wyższy od downloadu..

LTE 800 złapało z Przemysłowej poprawa tak samo o 30 dBm niski SINR i upload wyższy od downloadu świadczy o obciążonym paśmie

 

Jak wygląda test późno w nocy, wcześnie rano zwłaszacza na LTE2600 ? Na auto jakie wyniki ? Pewnie łapie agregacje z zakładowej LTE2600+1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś rano przed 7 zrobiłem pomiar prędkości na auto, dodam tylko że najlepiej jak by była cały czas taka prędkość

SINR Wahał się od -3do10

https://imgur.com/a/GyGLHso

Niedługo postaram się zrobić późnym wieczorem.

Ustawienia routera są na AUTO LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...