Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaczorex26

Monitor do max 2 tysięcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem założyć tu temat. Celuję w monitor 2560x1440p, 144Hz, 27 cali.

Moimi wyborami na razie są:

- Monitor AOC AG271QX (Matryca TN)

- MSI Optix MAG27CQ Curved (Matryca VA)

- Samsung C27JG50 (Matryca VA)

Z tego co ktoś już wcześniej napisał, ten samsung średnio nadaje się do gier. Wszystkie wymienione wzbudziły moje zainteresowanie. Czy polecacie coś innego w tej cenie? A może któryś z wymienionych będzie już bardzo dobry?

Monitor będzie służył głównie do grania, czasem do renderowania wideo (ale do tego nie potrzeba nie wiadomo jakiej palety barw jak w przypadku obróbki zdjęć, także spokojnie).

Grafika do niego najprawdopodobniej RTX 2070, CPU - R5 2600 - podkręcony.

Chętnie dowiem się o nich czegoś więcej, a może zaproponujecie coś innego? Jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o tym monitorze?

Widzę, że ma IPS, w grach nie smuży? Wiele się takich opinii spotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej 2x Samsung C27JG50. Pierwszego oddałem z powodu dużego DSE, drugiego z powodu stuck pixela i małego DSE (w jednym miejscu kolor zmieniał odcień). Ale ogólnie monitor spoko. Teraz będę zamawiał właśnie tego Acerka i zobaczymy co wyniknie. Na jakieś małe BLB się nastawiam jak to w IPS, ale obczai się resztę.

 

Matryca jaka siedzi w tym Acerze to M270DAN02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BLB: https://i.rtings.com/images/reviews/monitor/samsung/chg70/chg70-uniformity-large.jpg

Sądząc po recenzji i opiniach, tak często wygląda podświetlenie w Samsungowych matrycach VA z serii CJG50 i CHG70. Trzeba wybierać świadomie.

Co do tego Acera na IPS, niedawno zamówiłem, w poniedziałek lub wtorek pewnie dotrze, będę mógł podzielić się opinią. Recenzje niby ma pozytywne ale nie widziałem jeszcze żeby jakiś poważny portal się za niego zabrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BLB w samsungu wygląda tragicznie. W takim razie już się z niego skutecznie wyleczyłem... Czy ten Acer jest lepszy od podanych przeze mnie wcześniej monitorów? Na pewno cenowo wygląda apetycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten BLB w samsungu wygląda tragicznie. W takim razie już się z niego skutecznie wyleczyłem... Czy ten Acer jest lepszy od podanych przeze mnie wcześniej monitorów? Na pewno cenowo wygląda apetycznie ;)

 

Trudno powiedzieć. Parametry ma względem ceny bardzo dobre. To nowy model i jest bardzo mało testów i opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej 2x Samsung C27JG50. Pierwszego oddałem z powodu dużego DSE, drugiego z powodu stuck pixela i małego DSE (w jednym miejscu kolor zmieniał odcień). Ale ogólnie monitor spoko. Teraz będę zamawiał właśnie tego Acerka i zobaczymy co wyniknie. Na jakieś małe BLB się nastawiam jak to w IPS, ale obczai się resztę.

 

Matryca jaka siedzi w tym Acerze to M270DAN02.

Wygląda na to, że to ta sama matryca co w Acer XB271HU i Asus MG279Q. Czyli można się delikatnie sugerować recenzjami tych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Acer wygląda świetnie, ale nie wiadomo w sumie jak jest w praktyce. A co do tego AOC AG271QX lub MSI Optix MAG27CQ Curved ktoś się wypowie? Według mnie bardzo ciekawe pozycje, jednak w matrycy TN odstrasza mnie to, że... jest ona TN (wiele osób skarży się w nich na słabą jakość kolorów). Z kolei w MSI - matryca VA, do tego zakrzywiona. Nie wiadomo, czy nie trafi się na egzemplarz z BLB + do tego jak wygląda smużenie? Teoretycznie przy odświeżaniu w okolicy 100 - 144 praktycznie go nie widać, ale kto wie? Dlatego tak ten Acer mi się uśmiecha podesłany przez kolegę AquilaRoja. Tylko pytanie jak z IPS, czy tam obraz nie smuży bardziej niż w VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Acer wygląda świetnie, ale nie wiadomo w sumie jak jest w praktyce. A co do tego AOC AG271QX lub MSI Optix MAG27CQ Curved ktoś się wypowie? Według mnie bardzo ciekawe pozycje, jednak w matrycy TN odstrasza mnie to, że... jest ona TN (wiele osób skarży się w nich na słabą jakość kolorów). Z kolei w MSI - matryca VA, do tego zakrzywiona. Nie wiadomo, czy nie trafi się na egzemplarz z BLB + do tego jak wygląda smużenie? Teoretycznie przy odświeżaniu w okolicy 100 - 144 praktycznie go nie widać, ale kto wie? Dlatego tak ten Acer mi się uśmiecha podesłany przez kolegę AquilaRoja. Tylko pytanie jak z IPS, czy tam obraz nie smuży bardziej niż w VA?

Matryca IPS z w/w Acera oraz matryce VA z w/w Samsunga i MSI mają podobny ogólny czas reakcji, jednak matryce VA mają to do siebie, że smużą silniej w ciemnych, czarno-szarych scenach, gdzie takie coś w IPSach zazwyczaj nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba skuszę się na tego Acera. Kupował go będę i tak zapewne dopiero na przełomie stycznia i lutego wraz z komputerem, także jakby ktoś jeszcze miał jakieś ciekawe propozycje to piszcie śmiało. Dzięki za odpowiedzi panowie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jeszcze jakiejś innej opcji i znalazłem monitor MSI Optix MAG271CQR. Testy na pclabie wypadły nieźle, dostępność jest. Cena też dobra, bo 1550zł. Co sądzicie? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro to nowość na rynku i chyba sporo osób na niego czekało. Obstawiam, że do lutego stany magazynowe mogą być zerowe ;) W zasadzie to do końca on jeszcze nie dojechał do polskich sklepów.

 

Niedawno w podobnej cenie albo nieco większej nawet były w naszych sklepach Acer XF też na IPSie. Nic chyba już z nich nie zostało po miesiącu.

 

Jakbyś miał wątpliwości, to czyszczenie magazynów tego ProShop już jest rozpoczęte: http://forum.pclab.pl/topic/1270243-Acer-Nitro-VG270UP/page__p__15362551entry15362551

Ich magazyn chyba jest jeden na kilka państw.. tak więc ten tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jeszcze jakiejś innej opcji i znalazłem monitor MSI Optix MAG271CQR. Testy na pclabie wypadły nieźle, dostępność jest. Cena też dobra, bo 1550zł. Co sądzicie? :>

 

Gdzie go znalazłeś za 1550 ?? Bo podobno w sprzedaży ma być na poczatku lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd panowie, zaspany byłem i źle cyferki przeczytałem. Zwracam honor, jest faktycznie za 1900 w proshopie ^^

Na razie czekam aż koledze AquilaRoja przyjdzie Acer i zobaczymy jak się sprawuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w podobnej cenie albo nieco większej nawet były w naszych sklepach Acer XF też na IPSie. Nic chyba już z nich nie zostało po miesiącu.

 

Tego modelu ogólnie nie ma już w sklepach. Chyba go po prostu przestali produkować jakiś czas temu, bo nowe serie monitorów wchodzą. Do nas trafiły jakieś "ochłapy", gdzie wcześniej przez ten. rok, dwa czy więcej nie dało się go u nas kupić w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...