Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zong15

i5 2500k 4.5GHz czy takie ustawienia mają sens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj postanowiłem podkręcić procesor z 3.30 do 4.5GHz.

 

Poje podzespoły to:

* i5 2500k

* cooler SPC Fortis 3

* asrock p67 pro3

* GooDRam 2x4GB 1333MHz CL9

Ustawiłem

PLL 1,709V,

LLC Lvl 3 (1-5)

Offset -0,030

 

Po pewnym czasie otrzymałem takie wyniki:

4XQWYN.jpg

Czy temperatury i napięcie mogą pozostać? oraz czy nie są to wyżyłowane wartości aby posłużył jeszcze przez pewien czas.

Proszę o opinię i porady ponieważ jest to mój pierwszy raz i jeszcze wszystkiego do końca nie rozumiem w 100%.

Jeśli coś zrobiłem źle to prosił bym o nakierowanie co i jak ustawić aby uzyskać lepszy wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka, mój procesor przy napięciu 1.36v osiąga 4.4GHz jedynie. Maks temperatury jakie widzę to 60-65 stopni (Alpenfohn K2) więc twoje wyglądają okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować podkręcić pamięci, 1600MHz powinny robić na tych samych timingach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować podkręcić pamięci, 1600MHz powinny robić na tych samych timingach ;)

 

Szczerze to nie wiem czy chce mi się w to bawić, ponieważ te pamięci niepodkręcane i tak są dośc ciepłe oraz nie posiadają one żadnego radiatora ani nic. Więc zostawię je tak jak są. Chociaż wcześniej myślałem nad tym.

Jedynie to myślę coś grzebnąć grafikę o ile się da. Posiadam GeForce GTX 1050TI 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana timingów nie spowoduje że pamięci będą się mocniej grzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej dobry wynik na CPU ale pamięci to pogoń wyżej 1333 dla tego intela to mizerna szybkość, nie maja radiatora ale powinny pójść wyżej nie musisz katować nie wiadomo jakim napięciem przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może mała wskazówka co jak ustawić aby poszły wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a może mała wskazówka co jak ustawić aby poszły wyżej ?

Na początek sprawdź bez ruszania żadnych timingów czy ruszy na 1600 ustaw DRAM Frequency na DDR3-1600 i podbij DRAM Voltage z 1.5 na 1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem ustawiłem Freq na 1601 bo tylko tak mogłem, oraz napięcie na 1,545V i komp wystartował normalnie.

Tak to wygląda w CPU-z

 

fRjAUH.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj stabilność, sciągnij sobie testmem5 ruski http://testmem.tz.ru/testmem5.htm test potrwa 6-10min i się skończy jak przeleci te 10min i nie będzie błedów to pamięc stabilna. Jak coś nie tak to od razu wywali błąd ten program jest dobry bo robi to szybko nie trzeba sie bawić po 5 godzin ze zwykłym memtestem. Pewnie i 1866 by poszły ale są gołe bez radiatora stare goodramy do 1866 by trzeba było już zapodać pewnie 1.65v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj stabilność, sciągnij sobie testmem5 ruski http://testmem.tz.ru/testmem5.htm  test potrwa 6-10min i się skończy jak przeleci te 10min i nie będzie błedów to pamięc stabilna. Jak coś nie tak to od razu wywali błąd ten program jest dobry bo robi to szybko nie trzeba sie bawić po 5 godzin ze zwykłym memtestem. Pewnie i 1866 by poszły ale są gołe bez radiatora stare goodramy do 1866 by trzeba było już zapodać pewnie 1.65v

 

Ale jak w CPU-Z to te taktowania w ogóle są inne od tych co ustawiłem ? o co z tym chodzi?

 

PS. dodam jeszcze że przy taktowaniu 1334MHz na auto daje mi napięcie 1,590V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak w CPU-Z to te taktowania w ogóle są inne od tych co ustawiłem ? o co z tym chodzi?

 

PS. dodam jeszcze że przy taktowaniu 1334MHz na auto daje mi napięcie 1,590V

Te tabelki SPD w CPU-Z to są pomocnicze tabele przy jakim taktowaniu jakie timingi masz ustawić i powinno być stabilnie, daje ci auto tyle bo widocznie bios płyty tak na auto daje a jeśli producent podaje 1.5v do 1333mhz to tyle się ustawia ręcznie. Wszystkie te wartości mnoży się razy dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko na moich ustawieniach, ten test co podałeś przeszedł pomyślnie bez błędów. Więc rozumiem że wszystko jest ok?

Szczerze powiedziawszy to pewnie te zmiany będą nie zauważalne przy korzystaniu z komputera dla użytkownika ?

Hs08tf.jpg

 

 

Wiec wszystko jest ok jeśli 800,4*2 to daje nam 1600,8 czyli tak jak ustawione.

 

a zabawa timingami ma sens czy to już inna bajka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko na moich ustawieniach, ten test co podałeś przeszedł pomyślnie bez błędów. Więc rozumiem że wszystko jest ok?

Szczerze powiedziawszy to pewnie te zmiany będą nie zauważalne przy korzystaniu z komputera dla użytkownika ?

Jak działa to zostaw na 1600mhz w grach może coś zauważysz skoro podkręcasz procka to chyba nie do przeglądania internetu?

Dokładnie 800 x2 wszystko jest ok, możesz spróbować na tych 1600 uzyskać timingi takie jak standardowo podaje producent do 1333 9-9-9-24 ty i tak masz widzę chyba na auto je bo przy 1333 miałeś 9-11-11-29, Najlepszą wydajność by miały wlasnie na 1600 9-9-9-24 możesz sprawdzić ale może być tak że nawet windowsa nie załaduje albo komp wcale nie ruszy i trzeba będzie restartować bios baterią lub zworką.

 

Daj ręczne timingi 9-10-9-27 1T powinny ruszyć na 1.55v na 1600mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj ręczne timingi 9-10-9-27 1T powinny ruszyć na 1.55v na 1600mhz

 

Ustawiłem takie jak podałeś tylko w moich ustawieniach było zamiast 1T to 1N. wiec zostawiłem 1N. Jak narazie komputer się uruchomił.

 

Tak to wygląda:

fHzPBZ.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na takich ustawieniach to jest rzeczywiście stabilne to fajnie zostaw już tak bo 1600mhz to i tak OC kontroler Sandy Bridge wspiera oficjalnie do 1333mhz, dodatkowo zszedłeś w dół z timingami tak powinno być optymalnie. Puść jeszcze cinebench R15 zakładka CPU (test cpu) i zobacz czy to przejdzie jak się cały obrazek wyrenderuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyniku pokazuje że nie masz 4.5 tylko standardowe 3.3 na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyniku pokazuje że nie masz 4.5 tylko standardowe 3.3 na procu.

 

No właśnie w Mój komóter > właściwości też pokazuje 3.3.  Ale np. HWMonitor pokazuje że 4.5 pracuje, a w spoczynku ma 1.6. A w tym teście to nie bierze po prostu po modelu ? W CPU-Z również w Core Speed pokazuje 4.5 jak obciążę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Mój komóter > właściwości też pokazuje 3.3.  Ale np. HWMonitor pokazuje że 4.5 pracuje, a w spoczynku ma 1.6. A w tym teście to nie bierze po prostu po modelu ? W CPU-Z również w Core Speed pokazuje 4.5 jak obciążę. 

Doczytałem teraz faktycznie pokazuje 3.3 w cinebenchu mimo OC a wynik masz prawidłowy,

tu u gościa podobny. Zostaw te ustawienia już tak jak masz potestuj jeszcze czy jakaś gra się nie wyłoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem teraz faktycznie pokazuje 3.3 w cinebenchu mimo OC a wynik masz prawidłowy,

tu u gościa podobny. Zostaw te ustawienia już tak jak masz potestuj jeszcze czy jakaś gra się nie wyłoży.

 

Dzięki wielkie za pomoc w ogarnięciu tego. :) a teraz jak to zazwyczaj mówią mechanicy samochodowi "jeździć i obserwować" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc w ogarnięciu tego. :) a teraz jak to zazwyczaj mówią mechanicy samochodowi "jeździć i obserwować" :P

To ja powiem GWARANCJA DO BRAMY I SIE NIE ZNAMY :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...