Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

portalwj1

Jakie ramy dołożyc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam 2x4GB DDR3 RAM ADATA 1333 U-DIMM (prawdopodobnie).

 

Planuje dokupić 8GB tylko nie wiem czy 1 kość 8GB czy 2x4GB ?

 

Widnieje U-DIMM ale nie mogę znaleźć ramów U-DIMM same DIMM.

Bo jak kupię DIMM a mam aktualnie ramy U-DIMM to nie będą działać tak ?

Poniżej zdjęcie ramu.

 

 

Pozdrawiam

post-591070-15472020032458_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up ktoś coś się zna i doradzi ??

 

Te ramy są U-DIMM , nie widzę na allegro ramów o oznaczeniu U-DIMM ?

 

Jak włoże ramy DIMM nie będą kolidować z ramami U-DIMM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie U-DIMM oznacza pamięć niebuforowaną,taką jaką montuje się w komputerach. Jak masz PC to nie zawracaj sobie głowy tym oznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie U-DIMM oznacza pamięć niebuforowaną,taką jaką montuje się w komputerach. Jak masz PC to nie zawracaj sobie głowy tym oznaczeniem.

 

 

Czyli jak dokupię pamięc DIMM nie będzie kolidować z U-DIMM ??

 

 

PS: Mam 4 sloty na pamięci - 2x4GB zajęte. Co najlepiej dołożyć 1 kość 8GB czy 2x4GB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DIMM" samo w sobie nic nie oznacza, poza bardzo ogólnym "moduł pamięci ze stykami po dwóch stronach".

 

Weź normalny ram i tyle.

 

Jeżeli nie planujesz ramu podkręcać, to bez różnicy czy dokupisz 8GB, czy 2x4GB. Jeżeli jednak byś brał jeden moduł 8GB, to wtedy zamontuj pamięci tak, by jeden kanał miał moduł 8GB, a drugi oba moduły 4GB.

 

W innym temacie piszesz, że masz płytę na chipsecie P67 - zastanowiłbym się nad sprzedaniem obecnego ramu, i kupieniem 2x8GB 2133MHz. Wtedy dodatkowo poprawisz wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"DIMM" samo w sobie nic nie oznacza, poza bardzo ogólnym "moduł pamięci ze stykami po dwóch stronach".

 

Weź normalny ram i tyle.

 

Jeżeli nie planujesz ramu podkręcać, to bez różnicy czy dokupisz 8GB, czy 2x4GB. Jeżeli jednak byś brał jeden moduł 8GB, to wtedy zamontuj pamięci tak, by jeden kanał miał moduł 8GB, a drugi oba moduły 4GB.

 

W innym temacie piszesz, że masz płytę na chipsecie P67 - zastanowiłbym się nad sprzedaniem obecnego ramu, i kupieniem 2x8GB 2133MHz. Wtedy dodatkowo poprawisz wydajność.

 

 

Jakaś firma mi przynajmniej nie znana..

 

https://allegro.pl/oferta/g-skill-ripjawsx-ddr3-16gb-8gb-gwaran-2133mhz-7771870242

 

Styknie ?? Czy brać lepszą firme za 300zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie : U = Unbuffered.

Oznaczenie może być używane przez firmę A-Data (ponieważ mogą produkować także pamięć typu "R" [Registered]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję zapytać, co to za "lepsza znana firma" :E Pewnie Kingston :E

Jeśli naprawdę potrzebujesz, bierz 2x8GB z aukcji. Drogo jak za DDR3, które za niedługo pójdą na śmietnik z całą platformą, ale jeśli realnie potrzeba, to potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś firma mi przynajmniej nie znana..

 

https://allegro.pl/oferta/g-skill-ripjawsx-ddr3-16gb-8gb-gwaran-2133mhz-7771870242

 

Styknie ?? Czy brać lepszą firme za 300zł ??

 

To co linkujesz to zestaw 2x4GB 2133

żeby to faktycznie miało szansę śmigać na 2133, Twoje obecne ramy też musiałyby dawać się wykręcić na 2133... Dlatego lepiej obecne sprzedać i wziąć zestaw 2x8GB.

 

No chyba że nie interesuje Cię tylko pojemność, a nie wydajność, to bierz najtańsze bądź-co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...