Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eciepecie

GTX 1070 ti czy RTX 2060 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Co myślicie, na co się zdecydować bo jak dla mnie wybór jest ciężki! GTX 1070 jest chyba bardziej przyszłościowe bo ma 8gb vramu , a RTX 2060 ma RT jest i tylko 6 gb vram, ale za kwotę którą

 

zapowiadają to to tak jakbym kupił 1080

 

 

I czy jak gram głównie na rozdziałce 1080, to czy warto się przesiąść na 2 k? Jest duża różnica ? Bo nigdy nie grałem. Monitor 60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Co myślicie, na co się zdecydować bo jak dla mnie wybór jest ciężki! GTX 1070 jest chyba bardziej przyszłościowe bo ma 8gb vramu , a RTX 2060 ma RT jest i tylko 6 gb vram, ale za kwotę którą

 

zapowiadają to to tak jakbym kupił 1080

 

 

I czy jak gram głównie na rozdziałce 1080, to czy warto się przesiąść na 2 k? Jest duża różnica ? Bo nigdy nie grałem. Monitor 60hz

 

Na podkręconej gtx 1070 (czyli stock-owej 1070 ti) w 1440p właściwie w każdej grze po obniżeniu detali na high uzyskujesz 60 lub więcej klatek. Moim zdaniem 1440p high wygląda wyraźnie lepiej niż 1080p ultra. 2060 jest nieco wydajniejsza niz 1070, wiec spokojnie do 1440p high wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to wybór jest tak banalny że dziwie się dlaczego ty jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości 8:E

 

gtx 1070 jest ZNACZNIE MNIEJ WYDAJNY I PRZYSZŁOŚCIOWY OD RTX 2060 a przy tym DROŻSZY !

 

Ten rtx w wielu grach dogania nawet gtx 1080.

 

 

 

 

6gb vram ci wystarczy bez problemu w full hd i 2k.

 

2060 jest nieco wydajniejsza niz 1070

Nieco wydajniejsza dobre naprawdę :rotfl:

 

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_nastepca_gtx_1060_dogania_gtx_1080

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Na pclab 2060 = 1070 ti

Na czystym 2060 = 1080

 

Ciekawe.

 

Na podkręconej gtx 1070 (czyli stock-owej 1070 ti) w 1440p właściwie w każdej grze po obniżeniu detali na high uzyskujesz 60 lub więcej klatek. Moim zdaniem 1440p high wygląda wyraźnie lepiej niż 1080p ultra. 2060 jest nieco wydajniejsza niz 1070, wiec spokojnie do 1440p high wystarczy.

 

Czy wygląda lepiej, tu bym się kłócił, chyba że mówisz o tej samej przekątnej monitora w jednej i drugiej rozdzielczości to może wygląda porównywalnie, ale to ze względu na małe różnice detali High -> Ultra w grach.

 

Jedno jest pewne w fhd karta starczy na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Na pclab 2060 = 1070 ti

Na czystym 2060 = 1080

 

Ciekawe.

Wszystko zależy od miejsca testowego i gry ;)

 

Ale uśredniając rtx 2060 jest kartą pomiędzy gtx 1070 ti a gtx 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena/wydajnosc karta super ogolnie jest bardzo dobra ...ale tak miodnie byc nie moze wiec ma tylko 6GB pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to wybór jest tak banalny że dziwie się dlaczego ty jeszcze masz jakiekolwiek wątpliwości 8:E

 

gtx 1070 jest ZNACZNIE MNIEJ WYDAJNY I PRZYSZŁOŚCIOWY OD RTX 2060 a przy tym DROŻSZY !

 

Ten rtx w wielu grach dogania nawet gtx 1080.

 

 

 

 

6gb vram ci wystarczy bez problemu w full hd i 2k.

 

 

Nieco wydajniejsza dobre naprawdę :rotfl:

 

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_nastepca_gtx_1060_dogania_gtx_1080

 

 

2060 jest jeden procent wolniejszy niż 1070 ti. 1070 jest wolniesza od 1070 ti o 10%, czyli 2060 jest szybsza od 1070 o jakieś 9-10%. Jeżeli szanowny kolega uważa, że jest to przepaść wydajnościowa to cóż, domniemywam, że nauczyciel matematyki nie podołał wyzwaniu :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena/wydajnosc karta super ogolnie jest bardzo dobra ...ale tak miodnie byc nie moze wiec ma tylko 6GB pamieci

 

Rzeczywiście 6gb vram to minus tej karty, ale trzeba pamiętać że ona nie jest kierowana dla ludzi z monitorami 4k a full hd i 2k max

 

W przyszłości może jedynie braknąć vramu dla tej karty przy rozdziałce 2k ale to przypuszczam będzie miało miejsce tylko w nielicznych tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 jest jeden procent wolniejszy niż 1070 ti. 1070 jest wolniesza od 1070 ti o 10%, czyli 2060 jest szybsza od 1070 o jakieś 9-10%. Jeżeli szanowny kolega uważa, że jest to przepaść wydajnościowa to cóż, domniemywam, że nauczyciel matematyki nie podołał wyzwaniu :lol2: :lol2:

 

dla mnie przepaścia jest 6 a 8 gb vram

 

dlatego sie nie mogę zdecydować :) ale skoro 2060 jest jak GtX 1070 to gdybym wziął 2060 to czuł bym się jakbym miał 8 gb vram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 jest jeden procent wolniejszy niż 1070 ti. 1070 jest wolniesza od 1070 ti o 10%, czyli 2060 jest szybsza od 1070 o jakieś 9-10%. Jeżeli szanowny kolega uważa, że jest to przepaść wydajnościowa to cóż, domniemywam, że nauczyciel matematyki nie podołał wyzwaniu :lol2: :lol2:

Na podstawie jakiej gry wysnuwasz takie wnioski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli grasz w w full hd To ta karta rtx 2060 jak najbardziej wpisuje sie w twoje potrzeby .Do 2k niestety się słabo nadaje i nie ma co sobie glowy zawracać tym bardziej do 4k .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia to przeciwienstwo amd. Zieloni daja mocne karty ze zbyt mala iloscia pamieci w stosunku to mozliwosci wydajnosciowych z kolei amd do srednich kart pcha 8gb ktorcych i tak karta nie wykorzysta bo szybciej wydajnosciowo zdechnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@G3258 Wiesz, jeżeli chodzi o 2k to tutaj wszystko zależy od gry i od tego czy autor musi mieć te 60 fps bo inaczej się powiesi czy może jednak wystarczy mu np te 40 fps :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie jakiej gry wysnuwasz takie wnioski ?

Na podstawie uśrednionego zestawienia wydajności kart we wszystkich testowanych grach - test RTX 2060 na pclab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 z 8GB to by był hit wydajność/cena tych rtxów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych karta podkreslam nowych to RTX 2060 jest najlepszym wyborem z wyjatkiem tej nieszczesnej pamieci.

GTX 1070 sie nie oplaca bo co z tego ze ma 8gb ale da mniej fps, 1070 Ti jest troche drozszy wydajnosc podobna przewaga ilosci vram ale brak RT i DLSS

Ale namieszali klientom

 

RTX 2060 z 8GB to by był hit wydajność/cena tych rtxów.

 

 

W Nvidii to mysle ze debile nie pracuja. Dobrze wiedzza ze RTX 2060 8GB zabil by sprzedaz wyzszych modeli.

Tym bardziej ze roznica miedzy 2060 a 2070 jest na tyle mala ze nie warta doplaty 1130 zl (aktualne na ten monent ceny FE) wiec cos musi te karty "zauwazalnie" roznic

Jeszcze chyba nigdy serie 60 i 70 nie byly tak blisko siebie wydajnosciowo w porownaniu do znacznej roznicy cenowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Na pclab 2060 = 1070 ti

Na czystym 2060 = 1080

 

Ciekawe.

 

 

 

Czy wygląda lepiej, tu bym się kłócił, chyba że mówisz o tej samej przekątnej monitora w jednej i drugiej rozdzielczości to może wygląda porównywalnie, ale to ze względu na małe różnice detali High -> Ultra w grach.

 

Jedno jest pewne w fhd karta starczy na dłużej.

 

Oczywiście, ze mówię o tej samej przekątnej. Ultra 1080p na 24 calach wygląda odrobinę lepiej niż high 1440p na 27 calach. Ale jak zmienimy 24 na 27, to już ultra 1080p 27 wygląda gorzej niż high 1440p 27. Ale masz rację, na 24 calach ultra 1080p wygląda lepiej niż 1440p high na tej samej przekątnej. Im większa przekątna, tym rozdzielczość bardziej przekłada się na subiektywnie odczuwaną jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie uśrednionego zestawienia wydajności kart we wszystkich testowanych grach - test RTX 2060 na pclab.

No właśnie wziąłeś pod uwagę tylko pclab :)

 

A patrzyłeś ma te testy które tu wstawiłem ?

 

 

BARDZO DUŻO ZALEŻY OD MIEJSCA TESTOWEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 - wydajność stockowego GTXa 1080 i o wiele bardziej przyszłościowa architektura, jak dla mnie prosty wybór.

relative-performance_1920-1080.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mi troche lyso bo nie wierzylem jak niektorzy twierdzili ze dostniemy wydajnosc gtx 1080 za 1,5k ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wziąłeś pod uwagę tylko pclab :)

 

A patrzyłeś ma te testy które tu wstawiłem ?

 

 

BARDZO DUŻO ZALEŻY OD MIEJSCA TESTOWEGO

Hmm, faktycznie wygląda bardziej na 15% różnicy niż na 10%. W takim przypadku 2060 to karta prawie bez wad. Pamięć nie jest większym problemem - ma większą przepustowość niż ta w 1070 i 1070 ti (pomimo węższej szyny), a te 2 gb mniej nie ma żadnego znaczenia w rozdzielczościach 1080p i 1440p. Ma, i to spore w 4k, ale do tej rozdzielczości ta karta i tak się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie ceny w polsze, ale jezeli 1650zł + 2 gry w prezencie, to nic tylko brać.

Karta idealna pod 1080p.W 1440p da radę po obniżeniu detali również.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły Founder's Edition to 1619 zł, jakieś Pality Dual czy Gigabyte Mini będą musiałby być za 1500 zł żeby ktoś je kupował.

Do 2060-tki dawają jedną grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...