Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominixon1300

Notebook do 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu notebooka/ultrabooka do +- 3500. Padło na MSI PS42 https://www.x-kom.pl/p/448871-notebook-laptop-141-msi-ps42-i5-8250u-8gb-256-mx150-ips.html lub https://www.x-kom.pl/p/448867-notebook-laptop-141-msi-ps42-i7-8550u-8gb-256-mx150-ips.html . Dużo czytałem na zagranicznych recenzjach, że nie wypadają tak dobrze, ogólnie srednie opinie. Wizualnie wygląda bardzo w porządku, obudowa aluminium. Tylko czy warto dopłacić do i7? Głownie do zastosowania na linuxie, przeglądanie internetu,multimedia, mx150 chcę by był (czasem może się przydać). Dużo sprzecznych opinii na temat baterii, która wytrzymuje przeważnie po 5-6 godzin, myślę ze wynik 8 godzin byłby zadowalający. na oku miałem jeszcze nad tym modelem : https://www.x-kom.pl/p/429000-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s14-s410-i5-8250u-8gb-256ssd-win10.html . Lecz wykonanie Asusa raczej kiepskie, plastik, Msi duzo lepiej sie prezentuje. Może ktoś z forum doradzi co wybrać? Może jakieś inne propozycje. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa w Lenovo z mx150? Wersja zegara 1000mhz czy 1468mhz? Miałem przez chwilę asusa 13 i raczej byłbym przekonany do 14'. I zasadnicze pytanie. Czy warto dopłacić do i7? Czy zostać przy i5 8250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa w Lenovo z mx150? Wersja zegara 1000mhz czy 1468mhz? Miałem przez chwilę asusa 13 i raczej byłbym przekonany do 14'. I zasadnicze pytanie. Czy warto dopłacić do i7? Czy zostać przy i5 8250

 

Zapewne niższa bo to ultrabook ale nie patrz na to bo i tak będzie zrzucać takty pod pełnym obciążeniem nawet jeśli była by wyższa na początku. i7-8550U a i5-8250U to w gruncie rzeczy to samo. Dopłacać na pewno nie warto jeśli miałbyś bezpośrednio wybór ale czasem laptopy wychodzą tylko z i7 jak w przypadku tego którego podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF63 i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10 GTX1050 - 3999zł

Warto zerknąć na wiekszy MSI GF63. Jest w podobnej cenie do PS42 z twojego linku a ma wydajniejszy procesor i5-8300H i wydajniejszą kartę graficzną GTX 1050. Pytanie po co ci dedykowana karta graficzna. Jak laptop ma też służyć do gier, to przydatna będzie dedykowana karta graficzna GTX 1050. Do przeglądania internetu, czy odtwarzania multimediów nie potrzeba dedykowanej karty graficznej i możesz wybrać PS 42 bez karty MX 150. Pytanie jeszcze o tytuły gier w jakie grasz/masz zamiar grać. Do mało wymagających wystarczy MX 150. Do bardziej lepszym wyborem będzie laptop wyposażony w kartę graficzną GTX 1050.

 

MSI GF63 i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050 - 3649zł

Alternatywnie taki sam MSI GF63, tylko bez Windowsa w komplecie. Jest to dobra alternatywa, jak chcesz działać tylko na Linuksie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie, wybór będzie miedzy msi ps42 oraz hp, lecz musiałbym się dowiedzieć która karta mx jest w nim (hp) . W msi jest 100% mocniejsza. Wybór padnie zapewne na i5. Jesli chodzi o 15,6 to odpada. Sprzęt musi byc mobilny, przenośny, być może będzie potrzebny na studia. Na początku będę posługiwał się tylko linuxem, ale myślę że z czasem moze bedzię mi potrzebny autocad, przez to obstawiam tego mx150 (mocniejszego). Jeśli chodzi o gry to wiadomo na linuxie zbytnio nie poszaleje. Ogólnie czytając recenzje na temat tego msi ps42, jest on porównywany do della xps 13, oraz do huawei matebooka x pro, lecz ceny juz tak porównywalne u nas w PL nie są, przez to też opinie biorę na pół poważnie. Odnośnie tego PS42 czy ktoś może posiada ten model na forum i może się wypowiedzieć na temat pracy baterii, płynności pracy systemu ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forum kupił PS42 i chwalił..(nie chce mi się szukać tego wpisu - jak dobrze poszukasz, to znajdziesz). GE63 jest też dosyć kompaktowych gabarytów, chociaż jest to laptop gamingowy. PS42 to prestiżowy biznesowy laptop. Jak przyszedł do sklepu w zeszłym roku, to ludzie tak szybko go wykupili, że był chwilowo niedostępny. GE63 też jest bardzo chętnie kupowanym laptopem. Płynność systemu powinna być bardzo dobra, bo PS42 posiada szybki dysk SSD M.2 na PCIe. Alternatywnie zwrócił bym uwagę na laptopy z dotykowymi błyszczącymi matrycami IPS. Są bardzo wygodne przy kanapowym użytkowaniu, bo na dotykowym ekranie łatwo wpisuje się jedną ręką litery bez kombinacji alt + litera, czy shift + litera.

 

Co do czasu pracy na baterii może ktoś z forum posiadający MSI PS42 jeszcze się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie do HP i MSI:

Lenovo Ideapad 530s-14 i7-8550U/8GB/256/Win10 MX150 Szary za 3949zł

Ma mocniejszą/normalną wersję MX150, a poza tym reszta b.podobna do konkurencji, pewną zaletą może być możliwość instalacji kolejnego dysku SSD m.2 PCIe. Lenovo podobnie jak MSI posiada dobrą matrycę FHD IPS. Akumulator powinien wystarczyć na ~7h pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał zobaczyć na żywo jeszcze tego msi 15,6. Może akurat ;)

 

Jeżeli chodzi o alternatywę z 15,6

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/8GB/256SSD/W10 3 799 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa stonowany design przy tym lekki i mobilny, podświetlana klawiatura, system i dysk SSD w cenie. Dodatkowo jest wolny slot na jeszcze jeden dysk SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...