Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Sasakiii

Tani komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sasakiii

Cześć planuje w lutym kupić komputer jednak nie mam tyle pieniedzy by kupic nowy wiec postanowiłem poszukać w róznych aukcja znalazłem oto taki Komputer co o nim myślicie czy by dał rade bf1 może nie ale bf5, gta v, cs go,thief simulator jeżeli ten jest za słaby albo cos podesle ktoś linka cena do 1300zł

 

znalazłem jednak takie coś komputer 2 i do tego ta karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest wart jakieś 1150zł, więc trzeba ponegocjować. To już wiekowy sprzęt i konieczna by była wymiana procesora na i7 3770. Można taki kupić już od 400zł, po sprzedaży tego i5 wyjdzie taniej. Gry pójdą ale nie na wysokich detalach.

 

Drugi jest ciut młodszy, ale zakup również wiąże się z wymianą procesora i prawdopodobnie zasilacza (marka i moc nie jest podana, więc może to być jakiś podstawowy 300W). Do niego potrzebna jest też karta ale mocniejsza niż GTX 660. Obecnie najlepszym wyborem w kategorii cena/wydajność do 500zł jest RX 470.

https://www.ceneo.pl/64356270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasakiii

okey dzięki więc raczej wezme ten pierwszy ale jeszcze nie jestem w 100% pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa kompy do multi w bf to słabe opcje. Do gier singlowych, czy cs go pierwszy zestaw jakoś da rade. W drugim CPU, zasilacz i GPU do kupienia/zmiany. Dobrze się zastanów czy nie lepiej poczekam miesiąc, dwa dołożyć 400-500zl i mieć fajny zestaw do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez CPU i GPU 935zl https://www.x-kom.pl/lista/vc6ut878m

Do tego dokupujesz używkę Ryzen 1400 za ok. 400zl lub nowy za 500zl w sferis.pl oraz używany GTX 960 2gb za ok. 350zl i masz świetnego kompa do wszystkich gier, łatwego w pozńiejszej rozbudowie za 1700zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

860 pln bez gpu, nowe części z możliwością rozbudowy:

 

www.morele.net/inventory/info/faec0272/

 

GPU nowe za 420 rx470 z neonet

 

https://www.ceneo.pl/64356270

 

razem poniżej 1300pln

 

i daj sobie na luz ze starym crapem w cenie nowych zestawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasakiii

tak wiem podaliście mi ciekawe propozycje i najlepszą jest którą podał ghs i raczej zrobie tak ze wezme to co podałeś :P ale chcę aby wyszło jak najtaniej dlatego tez rozejrzałem sie i zrobiłem liste samemu i chciałbym abyście ją zobaczyli i powiedzieli co o o niej myslicie Lista do tego ta karta graficzna płyta główna Płyta główna ASRock A320M-DVS R3.0 i procesor Procesor AMD Athlon X4 950 3.5 GHz, BOX (AD950XAGABBOX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem podaliście mi ciekawe propozycje i najlepszą jest którą podał ghs i raczej zrobie tak ze wezme to co podałeś :P ale chcę aby wyszło jak najtaniej dlatego tez rozejrzałem sie i zrobiłem liste samemu i chciałbym abyście ją zobaczyli i powiedzieli co o o niej myslicie Lista do tego ta karta graficzna płyta główna Płyta główna ASRock A320M-DVS R3.0 i procesor Procesor AMD Athlon X4 950 3.5 GHz, BOX (AD950XAGABBOX)

Zasilacz szrot i jak go kupisz, to za niedługo prawdopodobnie tu wrócisz z problemem w stylu "komputer się restartuje, freezuje ,albo nie działa, co zrobić??" karta graficzna stary złom który niema polotu do zaproponowanego Ci RXa, obudowa mała, ciasna, więc będzie gorąco, a jak gorąco to zaś problemy.

 

Edit: pammiec tez z .... 2400 cl 17?. Pamiętaj, "chytry 2 razy traci", a na tanie rzeczy stac tylko bogatych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasakiii

zasilacz aktualnie mam nie ma z nim żadnego problemu może karta nie ma polotu do rx'a ale nie mam pieniedzy na to by go kupić. 1000zł moge wydac nie wymagam aby kazda gra chodziła w 200 fps gry w które bedę grac to cs go, ring of elisium, theif simulator, gta v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz aktualnie mam nie ma z nim żadnego problemu może karta nie ma polotu do rx'a ale nie mam pieniedzy na to by go kupić. 1000zł moge wydac nie wymagam aby kazda gra chodziła w 200 fps gry w które bedę grac to cs go, ring of elisium, theif simulator, gta v.

Się zdecyduj, najpierw napisałeś 1300zł, ludzie się produkują, a Ty nagle piszesz 1000 zł. Zrobisz co zechcesz, ale kupowanie tego szrotu, o którym piszesz, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasakiii

Się zdecyduj, najpierw napisałeś 1300zł, ludzie się produkują, a Ty nagle piszesz 1000 zł. Zrobisz co zechcesz, ale kupowanie tego szrotu, o którym piszesz, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

no to wiec poczekam jeszcze miesiac i kupie www.morele.net/inventory/info/faec0272/ z rx'em jeżeli to jest lepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wiec poczekam jeszcze miesiac i kupie www.morele.net/inventory/info/faec0272/ z rx'em jeżeli to jest lepszy wybór

Wywalasz kasę w błoto, łączenie tego CPU z rx470 to mordowanie wydajności tej karty. Jest bez sensu, wydasz kasę, a kupisz szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sasakiii

więc jaką według ciebie powinienem kupić karte to jest sprzet który będe kupywał

 

Procesor AMD Athlon X4 950 3.5 GHz, BOX (AD950XAGABBOX)

Płyta główna ASRock A320M-DVS R3.0

Pamięć Patriot DDR4, 4GB, 2400MHz, CL15 (PSD44G240041)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jaką według ciebie powinienem kupić karte to jest sprzet który będe kupywał

 

Procesor AMD Athlon X4 950 3.5 GHz, BOX (AD950XAGABBOX)

Płyta główna ASRock A320M-DVS R3.0

Pamięć Patriot DDR4, 4GB, 2400MHz, CL15 (PSD44G240041)

Za 1300 zł jeżeli chcesz maksymalną wydajność to szukaj komputera na podstawkę 1155 i i5 trzeciej generacji.

 

https://www.olx.pl/oferta/komputer-i5-3570-8gb-ssd120gb-hdd500gb-gtx750ti-2gb-windows10-CID99-IDyaoA5.html#995a4f5b11

Ten zestaw + sprzedajesz 750ti za 250zł jeżeli będzie dla Ciebie za słaba i za 450 kupujesz rx470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wszystko rozbija się o to, czy w przyszłości znajdzie się pieniądz na upgrade kompa, jeśli tak, to na Athlonie można się przemęczyć 3miesiące( a nawet poł roku do ZEN2), a potem zmienić na ryzena. Jeśli nie, to faktycznie szukać coś na intelu, ale trzeba sobie zdawać sprawę, ze na 4 rdzeniach I-Piątki, w wymienionych przez autora grach (BF1/5), przynajmniej w multi, kolorowo też nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...