Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eltik

Serwis Gigabyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy jest w PL jakis serwis gigabyte ktory by sie zajmowal naprawa kart graficznych? Jeden wentylator wali w ciula potrafi sie wylaczyc sam a pozostale 2 dzialaja normalnie. Drobna sprawa a nie chce czekac cala wiecznosc na naprawe. Karta na gwarancji oczywiscie kupiona w rtv euro agd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy jest w PL jakis serwis gigabyte ktory by sie zajmowal naprawa kart graficznych? Jeden wentylator wali w ciula potrafi sie wylaczyc sam a pozostale 2 dzialaja normalnie. Drobna sprawa a nie chce czekac cala wiecznosc na naprawe. Karta na gwarancji oczywiscie kupiona w rtv euro agd

Siedzisz na tym forum kilka lat i zadajesz takie pytania? Ahhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego gdzieś na allegro widziałem wentylatory z chłodzeń Gigagyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez widzialem ale ...zrobi mi to gosc w jakims serwisie w 1 dzien a jak sie gpu zepsuje za x czasu to co? Glupio stracic gware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez widzialem ale ...zrobi mi to gosc w jakims serwisie w 1 dzien a jak sie gpu zepsuje za x czasu to co? Glupio stracic gware

Głupie pytania zadajesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzisz na tym forum kilka lat i zadajesz takie pytania? Ahhhh

 

 

Ale podobno wysylaja za granice. Niby jest jakis serwis we Wroclawiu nawet tam dzwonilem ale pan byl nie mily i mnie splawil ze mam przez sklep zalatwiac a chcialem sie dowiedziec czy to mi naprawia tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno wysylaja za granice. Niby jest jakis serwis we Wroclawiu nawet tam dzwonilem ale pan byl nie mily i mnie splawil ze mam przez sklep zalatwiac a chcialem sie dowiedziec czy to mi naprawia tutaj

A co to za różnica gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czas oczekiwania ...jak wysla gdzies do producenta w jakims tajwanie to sobie poczekam a w PL to chyba szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czas oczekiwania ...jak wysla gdzies do producenta w jakims tajwanie to sobie poczekam a w PL to chyba szybciej...

Tja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty GB nie mają plomb, rozebranie ich też jest stosunkowo łatwe więc wentylator można sobie we własnym zakresie wymienić. Jeżeli to jednak aourus to lepiej wysłać na GW w tych kartach potrafiły siadać rotory wentyli i po czasie po skosie łopatki trą po radiatorze robiąc większe szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest Windforce OC gtx 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak windforce to wymiana jest bezproblemowa, kilka śrub od osłony i wentylator jest przykręcony do pierścienia na radiatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił przy tego pokroju karcie aby potem nie było nieuzania gwarancji przez takie ingerencje...ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? Sklep, potem serwis, powrót do sklepu... nastaw się na jakieś trzy tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis GB nie robi problemów w przypadku demontażu chłodzenia jeżeli usterka nie powstała z winy użytkownika, jeżeli jednak ktoś się nie czuje na siłach niech odsyła na GW nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? Sklep, potem serwis, powrót do sklepu... nastaw się na jakieś trzy tygodnie.

Tyle wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem wentyli do sapphire, nigdzie w europie nie mogłem dostać były tylko do sprowadzenia z chin ~2-4tygodnie :E

 

Nie wiem jak jest teraz i czy można kupić od ręki gdzieś w europie, czasami na pewno pojawiają się używane wentylatory, uszkodzone karty czy same chłodzenia z kart na ebay czy allegro.

 

Imho wysyłaj kartę na rękojmie będzie szybciej, dodatkowo jak już zaliczysz jedno zgłoszenie reklamacyjne i karta by się popsuła znowu w najbliższym czasie to przy kolejnym zgłoszeniu masz już konkretne podstawy do odstąpienia od umowy i dostaniesz zwrot kasy za GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Imho wysyłaj kartę na rękojmie będzie szybciej, dodatkowo jak już zaliczysz jedno zgłoszenie reklamacyjne i karta by się popsuła znowu w najbliższym czasie to przy kolejnym zgłoszeniu masz już konkretne podstawy do odstąpienia od umowy i dostaniesz zwrot kasy za GPU.

 

 

To nie takie proste. Sprzedawca może powołać się na zapis, że wymiana na nowy egzemplarz/zwrot pieniędzy może powodować nadmierne koszty w stosunku do naprawy

 

"560 § 2 KC Jeżeli kupującym jest konsument, może zamiast zaproponowanego przez sprzedawcę usunięcia wady żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo zamiast wymiany rzeczy żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie rzeczy do zgodności z umową w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez sprzedawcę. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość rzeczy wolnej od wad, rodzaj i znaczenie stwierdzonej wady, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie narażałby kupującego inny sposób zaspokojenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o drugiej reklamacji. Przy pierwszej tak, zwykle sprzedawcy się nie zgadzają, ale jak mamy już drugą czy trzecią reklamacje to spokojnie można się ubiegać o zwrot kasy. Sam tak robiłem, bo ile można czekać na sprawny produkt, jeśli sprzedawca nie jest w stanie zapewnić nam sprawnego produktu pomimo zgłoszeń reklamacyjnych i wysyłania gpu na serwis to jak najbardziej jest podstawa do odstąpienia od umowy i zwrot kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to dotyczyło takiej samej usterki, to może. Jeśli różnej, już niekoniecznie. Właśnie się bujam po raz drugi z naprawą telefonu (inna usterka) i kolejny raz podobny tekst o zbyt dużej stracie sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...