Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

leszcztomasz

Czy format DivX jest tylko jeden czy w wersjach?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy format DivX jest uniwersalny czy wersjowy tak jak na przykład format od stron www PHP1 albo PHP2

Dlaczego DivX na rozszeszenia .avi albo .mkv albo .divx

Czym się te formaty różnią.

Z tego co zaobserwowałem do formatu DivX na się upchać jak największą jakość w jak najmniejszym rozmiarze kosztem obciążenia procesora.

Czy DivX to format stratny czy bezstratny

Czy instnieje jakiś inny format w którym można jeszcze bardziej materiały multimedialne skompresować mam na myśli format multimedialny

Na różnych stronach pobieraniowych są materiały idealnie wyliczone do rozmiaru płyty CD co mają 699 MB albo 700 MB to skąd można przewidzieć jaką wielkość będzie miał materiał multimedialny po konwersji?

Czy na Vmware Workstation konwersja formatu multimedialnygo do DivX by taką samą ilość czasu przebiegała jak na prawdziwym systemie operacyjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Divix i Xvid to tylko kontenery, jak chcesz bardzo skompresować to potrzebujesz H264 lub H265 zależy od komputera czy obsłuży ten drugi kodek, do AVI dzisiaj się nie opłaca lepiej to zrobić do MP4 i użyć H264 np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - mylisz się. DivX to nie jest żaden kontener. To metoda stratnej kompresji ruchomych obrazów (algorytm).

Kontenerami zaś są AVI, MP4, MKV :) Kontener, bo może przechowywać dane audio,wideo, napisy.

 

DivX był wersjonowany. Po szczegóły odsyłam do angielskiej wersji wikipedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W programie "Filmora 9 Free Download 9.0.4.4" jest kodek H264 ale gdzie pisze czy to DivX czy Xvid?

8334809400_1547474048_thumb.jpg

 

Chciałbym sobie wybrać kodek H265 ale go brakuje na liście tylko jest MPEG4 i H.264

8674853100_1547474212_thumb.jpg

 

Jest do wybotu dźwięk tylko AAC i wolałbym AC3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie

https://www.wondershare.com/video-converter/h265-converter.html

pisze że da się przekonwerterować H264 ale to jest wersja programu Wondershare Video Converter ale ja mam Video Editor to dlaczego w Wondershare Video Editor nie chcieli wbudować kodeka H265?

Dlaczego w najnowszych produkcjach na torrentach są filmy skompresowane kodekiem H264 jak przecież najnowszy jest kodek 265+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...