Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość tomaszzegar

Nieaktualne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaszzegar

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaokrąglenie krawędzi zaczyna się jeszcze na ekranie i dlatego wszystkie szkła hartowane są węższe... To nie ludzie Cię oszukali - po prostu kupiłeś telefon, który ma taką, a nie inną konstrukcję. Tylko tyle albo aż tyle. Mój chłopak na S7 ma identyczną sytuację (szkło węższe od ekranu) i jakoś daje radę z pełnoprawną obsługą telefonu i nie narzeka na forach na szkło hartowane, bo są w życiu ważniejsze problemy...

 

Jak chcesz inne szkło, to szukaj szkła 5D koniecznie z klejem na całej powierzchni - jak kupisz "zwykłe" to klej będzie tylko na krawędziach i też Ci nie będzie odpowiadać, bo może być podważane przez etui.

 

Tak w ogóle to patrzę po Twoich postach (głównie wątek o X-komie) i nie obraź się, ale widzę, że Ty chyba z niczego nie jesteś zadowolony i mam wrażenie, że strasznie kombinujesz... Jeszcze te zarzuty, że minęła Ci promocja, bo sklep nie odpowiedział na czas (?) oraz że sklep nie daje rabatu... Jak sklep jest duży i ma tysiące klientów to nic dziwnego, że nie odpisują po 5 minutach... Żeby nie było, ja tam nie pracuję ani nawet nie wstawiam od nich reflinków... Trochę zakupów przez Internet robię i nigdy nie miałam problemów z żadnym sklepem... Powiem nawet więcej. Większość sklepów, z którymi miałam styczność, powyżej pewnej kwoty zamówienia daje wysyłkę za darmo - nie widzę więc żadnego problemu z tym, żeby zamówić towar w kilku miejscach (tam, gdzie taniej) :hmm:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszzegar

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać szkła tak jak wyżej napisano klejonego na całej powierzchni z ramką. Wpisz "szkło g7 fit z ramką" lub "szkło full glue f7 fit". I nie masz racji, wszystkie szkła na ekrany 2D są za wąskie bo zakrzywienie ekranu zaczyna się wcześniej niż realnie widać. U mnie na redmi note 4 czy teraz n7 plus jest to samo, ale da się przywyknąć (chociaż komfort korzystania przy krawędzi jest średni). Mnie szkła na cały ekran nie przekonują, bo są jeszcze gorsze niż te wąskie. Gdy miałem takowe to nie dość że zbierało się na jego brzegach sporo kurzu to jeszcze mi każdy róg pękł z racji tego, że szkło jest płaskie a ekran zagięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt cie nie zrobił w konia

szkło pasuje

 

do takich telefonów nie oszczędza się na szkle, dobre kosztuje około 60-100zł, żeby również siedziało na zaokrągleniach, najlepiej 7h.

 

nauczcie sie, to nie telefon za 500zł który nie ma gorilli i nie ma zaokrągleń. Musi być folia, albo szkło hybrydowe. Kupując takie gówno za 15zł masz o to efekty i nie możesz mieć do nikogo pretensji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje dwa szkła za 15 zł i wymaga uj wie czego. :E

 

Ceny przyzwoitego szkła na cały, zagięty ekran zaczynają się od około 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 2 stówy wydałem na ochronę V30. Folia za stówę w Saturnie ale mnie poślizg irytował, szkło to szkło. Kupiłem takie full glue i był dramat, fatalnie wyglądało, pojawiły się bąble, poszło won.

 

Kupiłem szkło UV, czyli to z klejem światłoutwardzalnym. Wyszło super, perfekcyjnie. Po 2 tygodniach zaczęły się pojawiać bąble wzdłuż krawędzi i w narożnikach. Poszło won. Zamówiłem dwa kolejne z klejem UV, któreś się musi założyć prawidłowo. Pierwsze kilka dni temu założyłem i wyszło dobrze, po nocy zaczęły wyłazić bąble wzdłuż zagiętych krawędzi - poszło won. Wczoraj założyłem kolejne. Wyszło super, poza plamą na środku która pojawiła się cholera wie dlaczego :( Do tego po około 12 godzinach od założenia pojawiły się w górnej części bąbelki, których nie było od razu czy godzinę, dwie po założeniu.

 

63338007844312237893.jpg

 

Kupowanie po 50pln za sztukę wybij sobie z głowy. Szkoda kasy. Teraz można kupić za 30, nadal szkoda kasy. Nic nie zakładaj, zamów na ali po 4 dolce te same szkła. Zamów kilka, może któreś się uda założyć idealnie. A jeśli nie, to będziesz miał kolejne i kolejne.

 

Ja mam w domu dwa V30, lubej takie niuanse wizualne nie przeszkadzają, ale mnie to by szlak trafił gdybym z takim badziewiem pod szkłem miał łazić.

 

Reasumując - jak masz telefon z zaokrągleniami to albo bierzesz paskudne płaskie albo jesteś w czarnej dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kup folie 3d arc od 3mk. Ona leży dobrze na ekranach 2D. Od upadku nie zabezpieczy, ale od od rys jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszzegar

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

A co się bulwersujesz? Wielu z nas kupowali i kupuje chińskie szkielka po kilka PLN i manwyrobione o nich zdanie.

Poszukaj na aliexpress szkieł do Twojego fona, popatrz na zdjęcia z komentarzy i sobie wybierz.

Te szkła u nas po kilkanaście czy kilkadziesiąt zł to te same co u kitajcow po kilka dolców.

 

Dobre szkło robi mocolo, przyjrzyj mu się. I kupuj szkła na cały ekran z ramkami, które dają radę na zaoblonych ekranach.

Tego typu

https://allegro.pl/oferta/7499228007?utm_source=google&utm_medium=cpc&gclsrc=aw.ds&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Telefony+i+Akcesoria&ev_adgr=Akcesoria+GSM&gclid=EAIaIQobChMIudDV5_7q3wIVReaaCh1CmAGfEAQYASABEgI8hvD_BwE

 

Sam korzystam z takiego na u11, który ma zaoblony ekran ma krawędziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tutaj cwaniaczki muszą zapyskować i stwierdzić, że za wiele oczekuję od szkieł za takie grosze.

 

Od lat korzystałem ze szkieł za kilka zł. W różnych telefonach. Co więcej, zamawiałem dla najbliższej rodziny z allegro, bo tam najtaniej i największy wybór. Szkło miało chronić przede wszystkim przed zarysowaniami, m.in. w kieszeni lub w sakwie w rowerze w moim wypadku oraz przed lekkimi uderzeniami. I takie szkła sprawdzały się idealnie przez lata. Kompletnie nie było potrzeby, by wydawać kilkadziesiąt zł lub więc za sztukę. Jeśli osoby z powyższych komentarzy takie właśnie zakupy robiły, to gratuluję wyrzucania pieniędzy w błoto.

 

Zapłaciłem mniej niż Wy, a mimo tego cel osiągałem. Problemów nie było.

 

Problem pojawił się teraz, bo jeśli założyłbym szkło wąskie, to mniej więcej 20% przedniego panelu byłoby po bokach porysowane. Wyglądałoby to dość głupio.

 

Poza tym miałem już do czynienia z sytuacją, jakiś miesiąc temu w telefonie mojej dziewczyny - też kupiła za wąskie szkło na nowy telefon, w sklepie jej powiedzieli, że innego nie dostanie. Poszła do innego sklepu i od razu dopasowali. Wydała nieco więcej niż ja, ale nadal była to bardzo niska cena.

 

skoro cel osiągnąłeś zakładając niskiej jakości szkło za 20zł, które w 20% neguje siłę nacisku i psuje kontrast wyświetlacza telefonu za 1500zł do pogratulować, prawdopodobnie jak ci kiedyś spadnie telefon i się rozbije to pewnnie będzie kwestia pecha, a nie taniego szkła - prawda?

 

skoro jesteś szcześliwy z takim szkiełkiem to nie ma problemu - również kupowałem dla rodziny i znajomych szkła 3mk i innych znanych firm za 30-40zł - nie po to się kupuje telefon z dobrym wyświetlaczem, żeby Ci szkiełko je zepsuło. Ale to moje zdanie, skoro cel osiągnąłeś to ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaszzegar

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fliperpl - Owszem, to jest twoje zdanie. Dobre oko mam, sprzęty też generalnie premium, 4k miałem jako pierwszy w kręgu znajomych - to ja jestem ten ziomek od niezłych sprzętów - i na temat lepszego kontrastu, kolorów i innych bzdur w szkle od 3MK za 40pln o jakim piszesz względem chińczyka za dwa dolce napiszę tyle: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: I jeszcze dwa :lol2: :lol2:

 

I jeszcze te teorie o negowaniu siły nacisku w 20% :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

Nie wypowiadam się na temat wybitnie drogich produktów. np whitestone bo tych nie miałem. Ale wszystko to co popularne, pełne spektrum przerobiłem. I zdecydowanie wyśmiewam to co żeś napisał.

 

Pierwsze folie kleiłem 20 lat temu (Siemens S10 czy S11).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tutaj cwaniaczki muszą zapyskować i stwierdzić, że za wiele oczekuję od szkieł za takie grosze.

 

Od lat korzystałem ze szkieł za kilka zł. W różnych telefonach. Co więcej, zamawiałem dla najbliższej rodziny z allegro, bo tam najtaniej i największy wybór. Szkło miało chronić przede wszystkim przed zarysowaniami, m.in. w kieszeni lub w sakwie w rowerze w moim wypadku oraz przed lekkimi uderzeniami. I takie szkła sprawdzały się idealnie przez lata. Kompletnie nie było potrzeby, by wydawać kilkadziesiąt zł lub więc za sztukę. Jeśli osoby z powyższych komentarzy takie właśnie zakupy robiły, to gratuluję wyrzucania pieniędzy w błoto.

 

Zapłaciłem mniej niż Wy, a mimo tego cel osiągałem. Problemów nie było.

 

Problem pojawił się teraz, bo jeśli założyłbym szkło wąskie, to mniej więcej 20% przedniego panelu byłoby po bokach porysowane. Wyglądałoby to dość głupio.

 

Poza tym miałem już do czynienia z sytuacją, jakiś miesiąc temu w telefonie mojej dziewczyny - też kupiła za wąskie szkło na nowy telefon, w sklepie jej powiedzieli, że innego nie dostanie. Poszła do innego sklepu i od razu dopasowali. Wydała nieco więcej niż ja, ale nadal była to bardzo niska cena.

Od lat korzystałeś ze szkieł za kilka zł, bo pewnie wcześniej miałeś telefony z płaskim ekranem. Na takich ekranach nawet najtańsze szkło za 5 zł zazwyczaj dość dobrze pasuje i też bez większych problemów się przykleja. Niestety problem się zaczyna z zagiętymi ekranami i masz potem przy nich taką kosztowną "zabawę" jak opisał jeden kolega kilka postów wyżej. Sam mam Samsunga S7 Edge i odpuściłem sobie szkła. Na początku zeszłego roku poszedłem do stacjonarnego punktu 3MK u mnie w mieście i tam mi nakleili na ekran folię 3MK Arc Pro. Dałem za nią wraz z montażem 50 zł, ale mam ją na ekranie do dziś. Złapała co prawda trochę rys (na szczęście widać je tylko pod mocnym światłem), nie chroni tak ekranu jak szkło, no ale trudno, najważniejsze, że nie odłazi i chroni ekran chociaż przed zarysowaniami. Tak już bywa z zagiętymi ekranami, ich ochrona jest bardzo problematyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już 2 stówy wydałem na ochronę V30. Folia za stówę w Saturnie ale mnie poślizg irytował, szkło to szkło. Kupiłem takie full glue i był dramat, fatalnie wyglądało, pojawiły się bąble, poszło won.

 

Kupiłem szkło UV, czyli to z klejem światłoutwardzalnym. Wyszło super, perfekcyjnie. Po 2 tygodniach zaczęły się pojawiać bąble wzdłuż krawędzi i w narożnikach. Poszło won. Zamówiłem dwa kolejne z klejem UV, któreś się musi założyć prawidłowo. Pierwsze kilka dni temu założyłem i wyszło dobrze, po nocy zaczęły wyłazić bąble wzdłuż zagiętych krawędzi - poszło won. Wczoraj założyłem kolejne. Wyszło super, poza plamą na środku która pojawiła się cholera wie dlaczego :( Do tego po około 12 godzinach od założenia pojawiły się w górnej części bąbelki, których nie było od razu czy godzinę, dwie po założeniu.

 

63338007844312237893.jpg

 

Kupowanie po 50pln za sztukę wybij sobie z głowy. Szkoda kasy. Teraz można kupić za 30, nadal szkoda kasy. Nic nie zakładaj, zamów na ali po 4 dolce te same szkła. Zamów kilka, może któreś się uda założyć idealnie. A jeśli nie, to będziesz miał kolejne i kolejne.

 

Ja mam w domu dwa V30, lubej takie niuanse wizualne nie przeszkadzają, ale mnie to by szlak trafił gdybym z takim badziewiem pod szkłem miał łazić.

 

Reasumując - jak masz telefon z zaokrągleniami to albo bierzesz paskudne płaskie albo jesteś w czarnej dupie.

 

V30 ma taki sam ekran jak g7 fit.

Z racji ze posiadam v30 to troche sie dowiedzialem nieco o szklach.

Wiekszosc problemow uzytkownikow to bąbelki. Zalozylem wiele szkiel i doszedlem do wniosku ze problem lezy po stronie uzytkownika i nieumiejetnosci zakladania dobrze szkla.

 

Obecnie szkla zmieniam jak sie potlucze, zadnych babelkow.

 

Polecam:

- szkła full glue, zaokrąglone (25-35zł)

Są grubsze niz szkła uv widać na zdjeciach

https://forum.android.com.pl/topic/329772-v30-ochrona-ekranu/?page=40

Posty po betona

Minus to podatnosc na temperatury, samoczynne pękanie w cieplych nadmorskich rejonach. Potwierdzone przez kilku uzytkownikow w tym i ja.

- szkla uv (droższe 30-40zł)

Cienkie szkielka. Nie lubie montowac, klej śmierdzi, rozlewa się. Wyglada ladnie ale potrafi qyskoczyc kasza po jakims czasie, niewidoczna przy wlaczonym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam (bo miałem i czekam na kolejne) szkła z Asahi Glass. Są po 20-30zl na allegro, klejone na całej powierzchni, dobry slizg, bez kolorowych plam i siatki widocznej.

 

Edit

Tu na szybko znalazłem ale jest strasznie drogie. Ale jest i wiadomo czego szukać w normalnych pieniadzach. Za 20-30zl warto kupić.

https://xgsm.pl/product-pol-179049-Szklo-Hartowane-Mocolo-TG-3D-LG-G7-ThinQ-Fit-Black.html

 

Edit

Za 29zl na allegro

https://allegro.pl/oferta/szklo-hartowane-3d-caly-ekran-lg-g7-thinq-black-7433278668

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...