Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DinapeS

[350zł] 970 Evo 250GB czy SU900 512GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie zamierzam zakupić SSD w maksymalnej cenie 350zł do swojej stacjonarki i zastanawiam się nad dwoma wyjściami:

1. M.2 250GB <- tylko pod system i ewentualnie kilka programów/może jedna gra

2. SATA 500GB <- pół na system, pół na programy/gry

 

Czy różnica pomiędzy M.2 a SATA dla systemu będzie znacznie odczuwalna?

Obecnie na swoim laptopie posiadam Plextora M8PeGn 256GB głównie pod system i jestem z niego bardzo zadowolony, lecz wydaje mi się, że nie wykorzystuje jego pełnego potencjału także jak już mam kupować SSD do stacjonarki to chciałbym wykorzystać już jego pełen potencjał.

 

Na oku mam dwa dyski w podobnej cenie (a może jakiś inny?):

- Samsung 970 EVO 250GB

- ADATA SU900 512GB

 

Którą opcję radzilibyście wybrać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz testy więc sam zdecyduj https://pclab.pl/art77895.html https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_dysku_samsung_970_evo_premierowa_niespodzianka-5890.html

SU900 to słaby dysk, lepiej Crucial MX500 albo Samsung 860 Evo.

 

Dziękuje za odpowiedź - rezygnuje z SU900, przeglądając Allegro natrafiłem na dyski m.2 w ciekawych cenach do 400zł, a są to:

- Samsung SM961 512GB

- Samsung 850 EVO 512GB

- Adata XPG SX6000 Pro 512GB

- Intel 660p 512GB

- Intel 600p 512GB

- OCZ RD400 512GB

- Toshiba XG3 512GB

- Toshiba XG4 512GB

 

Czy któryś z tych dysków jest bardziej warty zakupu niż z postów wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SM961 512GB jest bardzo dobry, lepszy od wszystkich dysków w tym temacie ale coś podejrzanie tani, Adata XPG SX6000 Pro 512GB też jest w miarę ok ale 970 Evo jest lepszy, resztę odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caps czyli kto? :D

Taki specjalista od raportowania, normalnie na 4 ręce jest lepszy niż tacy ludzie, w takim okrągłym budynku w Warszawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam swoich fanów, ban do jutra na głównej, tutaj ostrzeżenie, nie ma lekko. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo nie wiem co zrobić: potrzebuję dysk ssd m.2 do laptopa MSI GL62-6QF, który z tego co zrozumiałem ma złącze PCI Express NVMe 3.0 x4 typu M.2 (zgadza się?). Dziś w promocji rano zamówiłem Samsung 250GB 960 EVO za 299zł ale okazuje się, że 970 Evo jest za 329zł więc kolejne pytanie czy warto dopłacać? Trzecie pytanie czy to prawda, że 960 mają 3 lata gwarancji, a 970 5? Na stronie sklepu oba mają 60msc, ale w tekstach PCLab piszą, że 960 ma jednak krótszą gwarancję. Czwarta sprawa - jak mają się do powyższych dyski typu Crucial, który za stówkę więcej ma dwa razy większą pojemność. Widać różnicę w wydajności jeśli jest to laptop do internetu i gierek a głównie simsów? :v Myślałem nad ~250 Adata bo są tanie ale tyle wersji że diabeł wie która co warta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...do internetu czy prostszych gierek / większ9ości gierek :lol2: starcza ssd na sata III, dyski m2 nvme mają znaczenie przy bardzo dużej ilości odczytów/zapisów oraz przy bardzo szybkich transferach, w przypadku mniej wymagających gier różnicy nie widać lub jest "symboliczna", przy mocno wymagających grach czas ładowania, wczytywania danych się skraca lecz nie są to drastycznie duże wartości chyba że ktoś ma bardzo mocny cpu i dużo szybkiego ramu to wtedy pewnie różnicę będzie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą SSD jest niski czas dostępu, w normalnym użytkowaniu większość raczej nie pozna różnicy między NVMe a nawet SATA II.

Tak, 960 Evo ma 3 lata gwarancji, za takie same pieniądze masz 500GB na SATA III + 5 lat gwarancji, czyli Cruciala MX500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...do internetu czy prostszych gierek / większ9ości gierek :lol2: starcza ssd na sata III, dyski m2 nvme mają znaczenie przy bardzo dużej ilości odczytów/zapisów oraz przy bardzo szybkich transferach, w przypadku mniej wymagających gier różnicy nie widać lub jest "symboliczna", przy mocno wymagających grach czas ładowania, wczytywania danych się skraca lecz nie są to drastycznie duże wartości chyba że ktoś ma bardzo mocny cpu i dużo szybkiego ramu to wtedy pewnie różnicę będzie widać

 

 

Główną zaletą SSD jest niski czas dostępu, w normalnym użytkowaniu większość raczej nie pozna różnicy między NVMe a nawet SATA II.

Tak, 960 Evo ma 3 lata gwarancji, za takie same pieniądze masz 500GB na SATA III + 5 lat gwarancji, czyli Cruciala MX500.

 

Zatem tak jak myślałem, ale dalej pozostaje nvme, bo nie chcę użytkowniczce wyrzucać hdd na którym ma sporo plików. Szkoda, bo rano były 512gb po 330zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...