Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotrek2323

[Zestaw] max 6700zł gry/programy graficzne/streaming

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym złożyć w ciągu miesiąca zestaw za max 6700zł. Będzie służył do grania I pracy w programach graficznych typu Photoshop, może kiedyś do streamowania. Jeśli chodzi o gry to myślę o nowych tytułach. W planach małe OC jeśli będzie potrzebne. Chciałbym podkreślić że będzie to zestaw na parę lat.

 

Z racji tego że nie za bardzo się znam na składaniu kompa chciałbym się zapytać czy zestaw złożony przeze mnie jest OK, czy coś w nim zmienić.

 

https://www.x-kom.pl/lista/pkeqzs1wg

 

Zdecydowałem się na ryzena z powodu cen intelów których 8 generacja kosztuje tyle samo co 9, do których potrzeba jeszcze dobrego chłodzenia. Czy jest to dobry wybór?

Nie chciał bym inwestować w droższy procesor kosztem słabszej karty graficznej. W wakacje planuje kupno monitora 1440p.

 

Jeśli chodzi o pamięć to w przyszłości będę miał zamiar dokupić drugi dysk SSD, na początku 250gb mi starczy.

 

Karta graficzna wydaje mi się w dobrej cenie biorąc pod uwagę jej wydajność.

 

Czy zasilacz da radę czy zdecydować się na coś większego? Jakieś propozycje? Biorę pod uwagę w przyszłości kupienia jakiś ledów do obudowy.

 

BF 5 który jest w zestawie będzie za 1gr

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten RTX 2070 jest bardzo drogi.

Pure Base 600 moim zdaniem mało opłacalna na tle dwukomorowych Fractali (na które zabrakło mi kasy trzymając się ściślej budżetu)

Ryzen 7 2700X prawie w cenie Intel i7 8700.

 

Można próbować wkładać RTX 2080

https://proline.pl/koszyk/f14b4b11

 

Kilka złotych więcej jeszcze by się przydało ale jak nie ma, to to i tak lepsze. Jakby było kilka złotych, to Fortis 3 (szczególnie przy założeniu OC CPU), no i można by jednak pomyśleć o szbszych pamięciach ale to większa dopłata bo około 300 - 400 zł. SX 8200 Pro na zamówienie i jeżeli ma to zostać pod system, to spokojnie można brać.

 

https://proline.pl/?n=game-on-kup-karte-graficzna-geforce-rtx-odbierz-nawet-dwie-gry-zobacz-szczegoly

https://proline.pl/?n=amd-game-bundle

 

E: poprawiony link a nawet jakby Ci zależało na lepszej obudowie z oknem, chłodzeniu CPU na teraz, to nawet daj teraz 8 GB DDR4 i drugą kość weź za miesiąc - trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zaproponowany przez Ciebie wygląda ciekawie, rtx 2080 zachęca, w grach sobie na pewno poradzi, jednak jak by wyglądała praca w programach graficznych? Czy ryzen z zablokowanym mnoznikiem to na pewno dobry pomysł biorąc pod uwagę to że będzie to zestaw na kilka ładnych lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z zablokowanym mnożnikiem? :E

To nie oznaczenia jak u Intela, gdzie K oznacza odblokowany mnożnik.

Wersja 2700X, to wersja fabrycznie podkręcona. Nie warto dopłacać, bo 2700 bez X podkręcisz sobie sam. Masz tu odblokowany mnożnik ale daj tam jako minimum Fortisa. Jak nie będziesz kręcić teraz, to w ogóle możesz jechać na chłodzeniu boxowym dołączonym do procesora wywalając tym samym Fera3. Masz 100 do dopłaty np do Mesfify C, Enthoo Pro M, Enthoo Pro itp.

 

Każdego Ryzena można podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, moje nie dopatrzenie. Jednak nurtuje mnie jedno pytanie czy 2700 można tak samo wykręcić jak 2700x? Nie znalazłem obudowy enthoo pro M na stronie którą mi podlinkowałeś, jakaś inna obudowa godna polecenia z oknem? Czy różnica między ramami 3000-3200-3400 jest wielka? Jest sens dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meshify masz tam w białej wersji z tego co widzę, no ale nie wiem czy taka ci odpowiada.

 

Z innych Armis AR7 TG, ale widzę, że na zamowienie maja... Można pomyśleć o innym sklepie, np. X-Kom skoro na proline nie ma połowy rzeczy :kwasny:

 

Np. https://www.x-kom.pl/lista/7c48pbykt

 

Dałem tańszy zasilacz, ale za to mieścimy się w budżecie z RAM 3200 MHz (to najbardziej optymalne taktowanie pod Ryzena) i porządnym coolerem. Jak znajdziesz jeszcze stówkę to można dorzucić do Seasonica - warto, no ale Supremo też nie będzie zły.

 

Ryzen 2700 powinien się podkręcić podobnie jak 2700X. Choć też dochodzi kwestia płyty głównej, do mocniejszego kręcenia to przydałaby się płyta z mocniejszą sekcją, no ale to kolejne + 300 zł (Asus X470 Prime Pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podkręcisz tak samo tyle, że chyba z wyższym napięciem.

Weź MEshify C TG. Dobra i przewiewna obudowa ale brak zatoki 5,25

Ryzen lubi wyższe taktowania pamięci oraz niższe opóźnienia. Z jednej strony dopłata dość widoczna ale szkoda tutaj cokolwiek ograniczać w takim konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym oszczędzać na płycie I chłodzenie też by się przydało do kręcenia jednak budżet jest ograniczony na tą chwilę więc może coś takiego ?

 

https://www.x-kom.pl/lista/2ts705rrl

 

Wyszło 6850zl.

Na początku chłodzenie boxowe ryzena powinno wystarczyc, kreceniem wybiegam w przyszłość, z czasem na pewno coś się znajdzie pieniędzy na chłodzenie. Ewentualnie może inna płyta troszkę tańsza żeby kupić lepszy zasilacz. Czy zostawić tak jak jest teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędna dopłata do tego Asusa, pod OC Ryzen 2700 wystarczy B450 Tomahawk za 450zł.

Tego Supremo zamień na znacznie lepszego i solidniejszego Seasonic Focus Gold 550W, 10 lat gwary.

Pod gry lepiej wyjdzie zakup MX500 500GB za kilka dych więcej.

Żeby to miało ręce i nogi daj Fortis 3, będzie zdecydowanie ciszje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj padła propozycja rtxa 2080 ventus. Jaka jest różnica między nim a 2080 windforce? Bo nie widzę sensu dopłacania 300zl na karcie.

 

Czy płyta b450 tomahowk na pewno będzie wystarczająca? Nie chce na niej oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windforce będzie słyszalny, zwłaszcza po OC (45db) to samo Ventus. Super JetStream cenowo pomiędzy gb a msi a to już sprawdzona konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...