Skocz do zawartości
_Str0ng3r_

problem karta sieciowa - światłowód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zmieniłem internet na światłowody 300Mbps, na moim komputerze speedtest pokazuje ~95Mbps (oczywiście podłączone kablem) moja karta sieciowa to integra Intel® 82579LM Gigabit Network Connection a w jej specyfikacji pokazuje, że to Gigabit Ethernet ale wygląda na to jakby to było Fast Ethernet (do 100Mbps) Pobierałem nowe sterowniki do karty sieciowej i nie pomogło. Zastanawiam się czy kupic może jakąś karte sieciową na USB 1Gbps czy może na PCI (1 slot wolny pci mam)

Windows 10 > płyta to jakiś Noname od MSI (MS-xxx) aa i sprawdzane na laptopie było i internet rzeczywiście mam 300Mbps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa i sprawdzane na laptopie było i internet rzeczywiście mam 300Mbps ;)

Sprawdzane na ty samym kablu Ethernet? Zacznij od sprawdzenia kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ten sam kabel

 

w sumie nie rozumiem dlaczego nie mogę uzyskać 300Mbps na mojej karcie sieciowej skoro ona jest Gigabit Ethernet ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe przeciez na tym samym kablu pokazywało na laptopie 300Mbps to po co go zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś zmienić we właściwościach karty szybkość? Menedżer urządzeń=>karty sieciowe=>zaawansowane>Szybkość i duplex=> 1.0Gbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda zmiana we właściwościach karty, powoduje chwilowe rozłączenie sieci, ale po chwili powinno znowu samo połączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że wymuszony tryb "Full Duplex 1.0Gbps" faktycznie zawiesza ci internet, to pozostaje albo sterownik albo sama karta z jakiegoś powodu po prostu nie lubi się z routerem/switchem.

 

Sprawdzałeś styki na gnieździe płyty głównej ?

Możliwe też że masz coś pogrzebane w ustawieniach karty sieciowej, ale przeinstalowanie sterowników powinno usunąć wszelkie problemy z tym związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Ubuntu,Rufusem przygotuj pendrive, uruchom jako Live i zobacz czy karta połączy się po gigabicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...